Prosze o jakies rady... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-18, 10:14   #1
zgubcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5

Prosze o jakies rady...


Otóż sytuacja wygląda tak. Mam rocznikowo 18 lat . udałam sie do lekarza - ginekologa po tabletki anty. Poprosiłam również moją panią ginekolog o to abym po tych tabletkach nie tyła. Przepisała mi yasmin. pierwszą tabletkę miałam zwiąść w pierwszym dniu okresy. i tu zaczyna sie problem bo okres mialam dostać dnia 8 lipca a jest juz 18... Ciąże wykluczam z dwóch powodów : zawsze uprawiam sex z moim chłopakiem w prezerwatywie, a mój chłopak jest strasznie przewrażliwiony i zawsze po stosunku sprawdza czy prezerwatywa gdzies sie nie uszkodziła. Oraz zrobiłam 2 testy ciążowe : oby dwa wyszły negatywne. Podejrzewam że moze to być od stresu i zmiany klimaty bo pod koniec czerwca bardzo sie denerwowałam końcem roku , dwa dni z rzędu nie spałam. a potem odrazu pojechałam nad morze. Myślicie ze to moze być przyczyną.? a to pytanie kieruje do ginekologa czy mogę teraz np w dniu dzisiejszym zacząc brać tabletki anty.? czy one mi nie zaszkodzą.? i czy po 21 dniach wystąpi krwawienie.? prosze o odpowiedz o bardzo sie denerwuje . nigdy nie spóźniał mi sie tak okres. z góry dziękuje. i czekam na odpowiedzi.
zgubcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 10:43   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Prosze o jakies rady...

Cytat:
Napisane przez zgubcia Pokaż wiadomość
Otóż sytuacja wygląda tak. Mam rocznikowo 18 lat . udałam sie do lekarza - ginekologa po tabletki anty. Poprosiłam również moją panią ginekolog o to abym po tych tabletkach nie tyła. Przepisała mi yasmin. pierwszą tabletkę miałam zwiąść w pierwszym dniu okresy. i tu zaczyna sie problem bo okres mialam dostać dnia 8 lipca a jest juz 18... Ciąże wykluczam z dwóch powodów : zawsze uprawiam sex z moim chłopakiem w prezerwatywie, a mój chłopak jest strasznie przewrażliwiony i zawsze po stosunku sprawdza czy prezerwatywa gdzies sie nie uszkodziła. Oraz zrobiłam 2 testy ciążowe : oby dwa wyszły negatywne. Podejrzewam że moze to być od stresu i zmiany klimaty bo pod koniec czerwca bardzo sie denerwowałam końcem roku , dwa dni z rzędu nie spałam. a potem odrazu pojechałam nad morze. Myślicie ze to moze być przyczyną.? a to pytanie kieruje do ginekologa czy mogę teraz np w dniu dzisiejszym zacząc brać tabletki anty.? czy one mi nie zaszkodzą.? i czy po 21 dniach wystąpi krwawienie.? prosze o odpowiedz o bardzo sie denerwuje . nigdy nie spóźniał mi sie tak okres. z góry dziękuje. i czekam na odpowiedzi.
Ginekologa nie ma na forum.

Pierwszą tabletke musisz wziac w pierwszy dzien okresu aby antykoncepcja zadziałała (jeśli weźmiesz w inny dzien okresu to musisz sie dodatkowo zabezpieczac przez 7 dni). Wzięcie tabletki juz teraz jest bez sensu. Zrobisz sobie burzę w ogranizmie a antykoncepcji i tak nie bedzie.

To czy utyjesz czy nie to jest kwestia indywidualna i nie decyduje o tym rodzaj tabletek.

Czekaj na okres i wez tabletke zgodnie z zaleceniami, a w miedzy czasie poczytaj ulotke.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 10:56   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Prosze o jakies rady...

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ginekologa nie ma na forum.

Pierwszą tabletke musisz wziac w pierwszy dzien okresu aby antykoncepcja zadziałała (jeśli weźmiesz w inny dzien okresu to musisz sie dodatkowo zabezpieczac przez 7 dni). Wzięcie tabletki juz teraz jest bez sensu. Zrobisz sobie burzę w ogranizmie a antykoncepcji i tak nie bedzie.

To czy utyjesz czy nie to jest kwestia indywidualna i nie decyduje o tym rodzaj tabletek.

Czekaj na okres i wez tabletke zgodnie z zaleceniami, a w miedzy czasie poczytaj ulotke.


U wszystkich przez te upały jakieś herezje z okresem się dzieją (tzn u moich znajomych )

A jeśli okres będzie Ci się dalej spóźniał, to 2 tygodnie od spodziewanego dnia miesiączki poszłabym do ginekologa.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 11:10   #4
zgubcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Prosze o jakies rady...

Właśnie zastanawiam sie czy się jutro nie wybrać.
zgubcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 11:16   #5
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Prosze o jakies rady...

Cytat:
Napisane przez zgubcia Pokaż wiadomość
Właśnie zastanawiam sie czy się jutro nie wybrać.
Na pewno nie zaszkodzi
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:06   #6
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Prosze o jakies rady...

a czy to nie jest tak ze jak sie wezmie poza okresem to trzeba sie zabezpieczac przez cale opakowanie i przerwe ? to bez sensu co piszesz asienko - kazdy by bral jak popadnie i nie czekalby na miesiaczke. w koncu chyba lepiej wziac dzisiaj niz czekac na miesiaczcke (jesli nadazylaby sie pozniej niz 7 dni, prawda )
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:32   #7
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: Prosze o jakies rady...

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
a czy to nie jest tak ze jak sie wezmie poza okresem to trzeba sie zabezpieczac przez cale opakowanie i przerwe ? to bez sensu co piszesz asienko - kazdy by bral jak popadnie i nie czekalby na miesiaczke. w koncu chyba lepiej wziac dzisiaj niz czekac na miesiaczcke (jesli nadazylaby sie pozniej niz 7 dni, prawda )
Dokładnie tak jest. Jeśli weźmie się w chyba 2-5 dniu okresu, to trzeba się przez kolejne 7 dni dodatkowo zabezpieczać. A jeśli weźmie się ot tak w środku cyklu, to antykoncepcja będzie działać dopiero od następnego opakowania.

Więc jeśli weźmiesz teraz, to musiałabyś czekać 28 dni na bezpieczny seks, więc chyba lepiej poczekać na okres, a najlepiej idź do lekarza z tą spóźniającą się miesiączką. Może są jakieś przyczyny, które mogły ją przesunąć - zmiana klimatu, stres, spadek wagi?
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 20:57   #8
redo92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 548
Dot.: Prosze o jakies rady...

Jeśli to jest Twoje pierwsze opakowanie to weź w pierwszy dzień okresu, jeśli kolejne z rzędu to nie wazne czy dostałas okres czy nie po 7 dniach od ostatniego opakowania bierzesz pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania.
Co do tego okresu to się nie stresuj
Jeśli niedawno zaczęłas współzyc (około rok) to to normalna rzecz, bo ja tez tak miałam ;p Zawsze jak współzyłam z chłopakiem to spóźniał mi się okres o około 10 dni. Po prostu wydaje mi się, że "ciało" jeszcze sie nie przyzwyczaiło, że tam coś wchodzi hehe

Edytowane przez redo92
Czas edycji: 2010-07-19 o 20:59
redo92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.