Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-25, 16:58   #3601
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Moja dermatolog też uważa, że w miarę możliwości należy unikać nawilżania. Połknęłam dziś pierwsze tabletki, żałuję, że nie zrobiłam tego rok temu. Pozdrawiam
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 18:15   #3602
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mi rosla ogromna "bomba" na policzku od kilku dni . nie dotykałem jej , ale dzisiaj juz nie moglem sie powstrzymac i zaczalem cisnac.. efektem jest teraz 2X wieksza bomba i 15 x czerwiensza... ^^ Dostalem dzisiaj wypowiedzenie z pracy btw.... Po prostu za✂✂✂***cie
!
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 19:09   #3603
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Może nie na temat, ale zapytam. Wypowiedzenie z pracy przez taką głupią chorobę jak trądzik? Dla mnie to całkowicie nie zrozumiałe, ale fakt faktem - ludzie inaczej postrzegają takie osoby, niż osoby zdrowe, coś o tym wiem...ile ja bym dał, żeby mieć zdrowy organizm do badań i wyniki były dobre (żeby móc zażywać te tabletki), pomóżcie i doradźcie co powinienem jeść...właśnie akurat problemy z trzustką i żołądkiem zaczynają się wtedy, kiedy najbardziej potrzebuję być zdrowy, to jest aż wkurzające.
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 19:58   #3604
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
mi rosla ogromna "bomba" na policzku od kilku dni . nie dotykałem jej , ale dzisiaj juz nie moglem sie powstrzymac i zaczalem cisnac.. efektem jest teraz 2X wieksza bomba i 15 x czerwiensza... ^^ Dostalem dzisiaj wypowiedzenie z pracy btw.... Po prostu za✂✂✂***cie
!
Przykro mi, naprawdę. Mówię sobie zawsze, że to choroba, przecież staram się z nią wygrać, ale się nie udaje. Kobieta zawsze sobie może make up zrobić, mężczyźni mają gorzej. Ja na szczęście mam świetne wyniki.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 20:02   #3605
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Przykro mi, naprawdę. Mówię sobie zawsze, że to choroba, przecież staram się z nią wygrać, ale się nie udaje. Kobieta zawsze sobie może make up zrobić, mężczyźni mają gorzej. Ja na szczęście mam świetne wyniki.
To bardzo dobrze, że takie wyniki masz, ja niestety żeby takie mieć, muszę zacząć się zdrowo odżywiać. Wiesz może co powinienem jeść, a czego unikać? Mam niezbyt dużo czasu
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 21:06   #3606
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
To bardzo dobrze, że takie wyniki masz, ja niestety żeby takie mieć, muszę zacząć się zdrowo odżywiać. Wiesz może co powinienem jeść, a czego unikać? Mam niezbyt dużo czasu
Nie mam pojęcia, nie jestem lekarzem. Ja się odżywiam normalnie, średnio zdrowo.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 21:54   #3607
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej!
Mi właśnie schodzą ogromne cysty z twarzy i jest ok. Jeśli chodzi o odżywianie, to i ja sobie trochę pofolgowałam... ;/ Teraz mam manię na słodycze, jak to kobieta przed okresem. Ale wcześniej ze 4 dni brałam aspirynę 3 x dziennie i nadal boli mnie brzuch po posiłku. Jutro ją odstawiam. Ja akurat wyniki mam ok. Na cholesterol biorę tabletki z olejem z wiesiołka. Jestem dość pobłażliwą wegetarianką, więc jem warzywa, owoce, dość często sery, ale nigdy mięso. Nie koniecznie jest to "dieta" dla każdego, ale może warto spróbować?
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 22:11   #3608
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Można podczas kuracji pić herbatki z pokrzywy?
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 07:04   #3609
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
ja wiem, że już wiele to razy było ale jak amm wyliczyć jaką dawkę już przyjęłam na kilogram czy jakoś tak skoro nawe w jednym tygodniu mam inną dawkę niż np. w zeszłym. tzn. raz mam 10 mg, częściej 20 a czasami 40. Biorę 7 opakowanie z czego część będzie po 40 mg dziennie reszta 20.

Wyliczyłam, że wzięłam 303o mg łącznie. i teraz mam to podzielić przez wagę, która u mnie też jest zmienna?
up
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 09:11   #3610
mejzi05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej Jestem tu nowa, od 2 dni łykam aknenormin 20. Na razie wszystko okej, zero suchości ust.
Mam do Was pytanie, z góry przepraszam, jeżeli się powtórzy, naprawdę starałam się przeczytać Wasz wątek, a trochę tego jest
Czy podczas przyjmowania leku mogę stosować jakieś maści do twarzy? Lekarz nic mi nie przepisał, w ulotce jest napisane, że absolutnie nie, o ile lekarz nie zaleci. Ale ja muszę posmarować czymś twarz! Dziś będzie dopiero 3 dawka, a na twarzy nieciekawie! Czy brevoxyl, aknemycin plus lub zwyczajna maść cynkowa mogą zaszkodzić? Proszę o radę!
mejzi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 09:26   #3611
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mejzi05 Pokaż wiadomość
Hej Jestem tu nowa, od 2 dni łykam aknenormin 20. Na razie wszystko okej, zero suchości ust.
Mam do Was pytanie, z góry przepraszam, jeżeli się powtórzy, naprawdę starałam się przeczytać Wasz wątek, a trochę tego jest
Czy podczas przyjmowania leku mogę stosować jakieś maści do twarzy? Lekarz nic mi nie przepisał, w ulotce jest napisane, że absolutnie nie, o ile lekarz nie zaleci. Ale ja muszę posmarować czymś twarz! Dziś będzie dopiero 3 dawka, a na twarzy nieciekawie! Czy brevoxyl, aknemycin plus lub zwyczajna maść cynkowa mogą zaszkodzić? Proszę o radę!
Hej Te maści mogą Cię niepotrzebnie wysuszyć. Nie stosuj już niczego, co jest na trądzik,aknenormin sam w sobie jest wystarczająco silny. Nawilżaj po prostu jak musisz , moja dermatolog kazała mi nawilżać i tak też robiłam, krem nawilżający zawsze i wszędzie, ale przyznam szczerze, że wypowiedzi dziewczyn zmotywowały mnie, żeby spróbować nie nawilżać od dwóch dni nie nakładam na noc nic na twarz i jest jakby nawet lepiej Tak więc już nie trzymam się kurczowo zasady, że nawilżać trzeba i koniec.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 09:52   #3612
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

przeciez Hateme4 nie napisal,ze dostal wypowiedzenie przez tradzik.. wspolczuje naprawde.
moja bomba na czole znika. po paru dniach. i zwiekszylam dawke bo moja twarz znowu zaczela produkowac sebum.. dziwne. nieduzo ale jednak
co do odzywiania to najlepiej udac sie z tym do lekarza. musi wiedziec jak sie odzywiac aby wyniki byly w normie. i moze potrzebne sa jakies lekarstwa aby unormowac pewne sprawy. nie wiem, tak na chlopski rozum mysle teraz.

co do masci tak jak pisze Marzena17, nie stosowac juz nic. Akne sobie ze wszystkim poradzi. swoja droga dziwne,ze lekarz sam tego nie powiedzial jasno.
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 10:08   #3613
mejzi05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dzięki za odpowiedź!
Lekarz jak najbardziej powiedział, żeby nic dodatkowego nie stosować, ale nawet nie wiecie jak mi ciężko jest, żeby nie sięgnąć po jakąś maść. Ja, która smarowałam twarz codziennie przez klika lat, od 2 dni wieczorem nie nakładam na nią nic. Aż dziwnie. Postaram się wytrzymać!
Kiedy pojawiają się pierwsze objawy suchości ust, skóry?
mejzi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 10:37   #3614
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mejzi05 Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź!
Lekarz jak najbardziej powiedział, żeby nic dodatkowego nie stosować, ale nawet nie wiecie jak mi ciężko jest, żeby nie sięgnąć po jakąś maść. Ja, która smarowałam twarz codziennie przez klika lat, od 2 dni wieczorem nie nakładam na nią nic. Aż dziwnie. Postaram się wytrzymać!
Kiedy pojawiają się pierwsze objawy suchości ust, skóry?
dopiero sie przekonasz jak cudownie nie musiec nic nakladac na twarz po tych kilku latach smarowania.
nie masz duzej dawki ale suchosc ust pojawia sie dosc szybko. najlepiej od razu smarowac pomadka zanim Cie zaskoczy. poczytaj forum. wszystko pisze
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 15:49   #3615
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie retinki/retini właśnie wróciłam od mojej 3 p. dermatolog i oto jak wyglądała ta wizyta ( leczyłam się u niej w tym roku 6 msc tetralysalem 300 mg x 2 na dobe potem 300 mg raz na dobe )
D.- ile lat masz trądzik i ile czasu go leczysz ?
ja- koło 7-8
D.- to wiesz że nie ma sensu dalej bawić się w antybiotyki tylko proponuję retinoidy
ja- tak wiem, że to moje ostatnie wyjście i się zgadzam
D.- to dobrze to masz skierowanie na badania ( morfologia pełna z schillingiem,( co to jest może mi ktoś wyjaśnic ? ) cholesterol całkowity, tg-trójglicerydy, glukoza, aspat, alat, bilirubina całkowita)
ja - miałam mnóstwo pytań, czy dostanę skierowanie na badanie hormonów ( oczywiście, że nie babka popatrzyła na mnie jak na głupa i mi się pyta po co mi to jak to nie ma żadnego związku z leczeniem, oczywiście nie zapytała czy mam stałego partnera i czy uprawiam sex i czy się zabezpieczam nic totalnie nic nie zapytała i mnie wyśmiała z tymi badaniami, a ja sądziłam czytając to forum i na logikę własną, że skoro jestem ponad 4 lata w związku i współżyję to powinnam mieć zaświadczenie od ginekologa, że nie jestem w ciąży i że się zabezpieczam ) i wiem, że chyba jestem wyjątkiem bo cieszę się, że będę brać retinoidy bo jestem już zmęczona psychicznie walką o własną twarz tym bardziej nie mając wsparcia ani w rodzicach ani w TŻ, który uważa że ślicznie wyglądam i że przesadzam i po co mam się tak katować skoro nic mi nie jest ;/ ( a ja widzę jak wyglądam i chyba jak każdy z nas trądzikowców oglądam na ulicy same śliczne zadbane i promienne twarze. Mam nadzieję, że mogę liczyć choć na wasze wsparcie

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2011-08-26 o 15:50
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 08:51   #3616
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Witajcie retinki/retini właśnie wróciłam od mojej 3 p. dermatolog i oto jak wyglądała ta wizyta ( leczyłam się u niej w tym roku 6 msc tetralysalem 300 mg x 2 na dobe potem 300 mg raz na dobe )
D.- ile lat masz trądzik i ile czasu go leczysz ?
ja- koło 7-8
D.- to wiesz że nie ma sensu dalej bawić się w antybiotyki tylko proponuję retinoidy
ja- tak wiem, że to moje ostatnie wyjście i się zgadzam
D.- to dobrze to masz skierowanie na badania ( morfologia pełna z schillingiem,( co to jest może mi ktoś wyjaśnic ? ) cholesterol całkowity, tg-trójglicerydy, glukoza, aspat, alat, bilirubina całkowita)
ja - miałam mnóstwo pytań, czy dostanę skierowanie na badanie hormonów ( oczywiście, że nie babka popatrzyła na mnie jak na głupa i mi się pyta po co mi to jak to nie ma żadnego związku z leczeniem, oczywiście nie zapytała czy mam stałego partnera i czy uprawiam sex i czy się zabezpieczam nic totalnie nic nie zapytała i mnie wyśmiała z tymi badaniami, a ja sądziłam czytając to forum i na logikę własną, że skoro jestem ponad 4 lata w związku i współżyję to powinnam mieć zaświadczenie od ginekologa, że nie jestem w ciąży i że się zabezpieczam ) i wiem, że chyba jestem wyjątkiem bo cieszę się, że będę brać retinoidy bo jestem już zmęczona psychicznie walką o własną twarz tym bardziej nie mając wsparcia ani w rodzicach ani w TŻ, który uważa że ślicznie wyglądam i że przesadzam i po co mam się tak katować skoro nic mi nie jest ;/ ( a ja widzę jak wyglądam i chyba jak każdy z nas trądzikowców oglądam na ulicy same śliczne zadbane i promienne twarze. Mam nadzieję, że mogę liczyć choć na wasze wsparcie
Witaj diablico Pewnie, że możesz liczyć na Nasze wsparcie! Po to między innymi jest to forum Wszelkie wątpliwości możemy rozwiać razem i przegonić wszystkie złe nastroje. Powodzenia w kuracji ;-)
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 09:30   #3617
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej retinki!
Już niedługo będę mogła wyjść do osiedlaka bez makijażu, dacie wiarę?! Jestem mega szczęśliwa!! Bo z moją twarzą coraz lepiej! ;D
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 10:00   #3618
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
przeciez Hateme4 nie napisal,ze dostal wypowiedzenie przez tradzik.. wspolczuje naprawde.
moja bomba na czole znika. po paru dniach. i zwiekszylam dawke bo moja twarz znowu zaczela produkowac sebum.. dziwne. nieduzo ale jednak
co do odzywiania to najlepiej udac sie z tym do lekarza. musi wiedziec jak sie odzywiac aby wyniki byly w normie. i moze potrzebne sa jakies lekarstwa aby unormowac pewne sprawy. nie wiem, tak na chlopski rozum mysle teraz.

co do masci tak jak pisze Marzena17, nie stosowac juz nic. Akne sobie ze wszystkim poradzi. swoja droga dziwne,ze lekarz sam tego nie powiedzial jasno.

Dostałem wypowiedzenie bo podobno źle dogadywalem sie z zespołem. Co nie jest prawdąm, przyszła nowa kierowniczka która mnie po prostu niecierpiała i tyle...szybko sobie cos znajde bo mam doświatczenie..

U mnie pracuje 3 chlopaków i kazdy ma na twarzy makijaz bo takie są wymogi (mowie tu o korektorze podkładzie ,pudrze , a nie kolorówce :P )
. Trzeba dobrze spprzedawac kosmetyki, klieci musza widziec ze znasz sie na tym co im wciskasz :P

U mnie jesli chodzi o wydzielanie sebum jest podobnie , troche nie wiem o co chodzi... nagle twarz juz nie jest idealnie matowa....moze tez zwieksze dawke...
__________________
Bum..Bum...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 13:05   #3619
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
Hej retinki!
Już niedługo będę mogła wyjść do osiedlaka bez makijażu, dacie wiarę?! Jestem mega szczęśliwa!! Bo z moją twarzą coraz lepiej! ;D
Zazdroszczę!!! U mnie już 2 miesiące i ciągle się coś na buzi tworzy nowego ;(

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
Dostałem wypowiedzenie bo podobno źle dogadywalem sie z zespołem. Co nie jest prawdąm, przyszła nowa kierowniczka która mnie po prostu niecierpiała i tyle...szybko sobie cos znajde bo mam doświatczenie..

U mnie pracuje 3 chlopaków i kazdy ma na twarzy makijaz bo takie są wymogi (mowie tu o korektorze podkładzie ,pudrze , a nie kolorówce :P )
. Trzeba dobrze spprzedawac kosmetyki, klieci musza widziec ze znasz sie na tym co im wciskasz :P

U mnie jesli chodzi o wydzielanie sebum jest podobnie , troche nie wiem o co chodzi... nagle twarz juz nie jest idealnie matowa....moze tez zwieksze dawke...
Też mam wrażenie, że zaczynam się delikatnie świecić, ale to może przez te upały...
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 16:40   #3620
ankai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

siemka babki;-)

Czy ktoś z Was zażywał axotret? Bardzo prosze o odpowiedz!!!
ankai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 17:46   #3621
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ankai Pokaż wiadomość
siemka babki;-)

Czy ktoś z Was zażywał axotret? Bardzo prosze o odpowiedz!!!
Hej,
Ja używam Axotret.
Dziennie jedna tabletka 20mg i jedna tabletka 10 mg.

__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 17:52   #3622
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Talking Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dziubusiak Pokaż wiadomość
Zazdroszczę!!! U mnie już 2 miesiące i ciągle się coś na buzi tworzy nowego ;(
Ale nie przejmuj się! Mi jeszcze w 3 miesiącu przecież 2 cysty wyszły! I tak strasznie się tu przejmowałam na wizażu, bo już pomyślałam, że po prostu terapia nie działa, tym bardziej, że przecież biorę też anty koncepty... Ale widzę, że jest coraz lepiej i jak mówiłam wcześniej będę wychwalać pod niebiosa ten krem z avene, bo już lepiej wygląda moja cera, podobnie jak po kremie z Soraya, Care & Control Antybakteryjna, Krem nawilżający redukujący blizny i zmiany potrądzikowe. Tylko, że krem z Avene działa szybciej, ale znów Soraya jest tańsza. Pozostawiam link pod spodem, jak by ktoś był zainteresowany Sorayą:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...#review-484251

Idę teraz do dermatologa gdzieś dopiero pod koniec października, więc jestem ciekawa co babka powie! ;D Ale rodzinka już mówi, że jest ok.
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 18:49   #3623
ankai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

podasz mi swoj numer gg? bo mam troche pytan;*
ankai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 09:28   #3624
spika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 218
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A czy po pigułkach anty cera Wam się nie poprawia? Ja właśnie zauważyłam, że u mnie po kilku opakowaniach z cerą jest lepiej i obawiam się, że dermatolog gdy zobaczy niedługo dość dobry stan buzi to nie zaleci jednak kuracji.
spika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 10:06   #3625
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No pi pierwszej "porcji" tabletek anty miałam piękną skórę bez ani jednego pryszcza. Ale baba powinna w sumie powinna wiedzieć, że to od tego polepszyła Ci się cera, a jak odstawisz tabletki to wszystko wróci.. ;/

Mi znów wyszło zapalenie czerwieni wargowej!! Dobrze, że został mi Linomag, to od razu zaczynam tym smarować, bo nie chcę, by mi się to rozwinęło jeszcze jak za pierwszym razem! Poza tym, wszystko się goi, jest pozytywnie!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 13:41   #3626
dominisia0312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 63
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Heeej dziewczyny i chłopaki
Ja kończę mój 6 miesiąc z acnenorminem. Moja deramtolog mówi, że do końca jeeeeszcze trochę. Może w grudniu skończymy. W każdym razie od jakiegoś czasu absolutnie nic mi już na twarzy nie wyskakuje.

No ale przejdę do sedna sprawy z którą tu przybyłam..

Kilka dni temu zauważyłam, że na rękach wyskoczyły mi plamy..
Takie brązowe. Średnio widoczne w sumie. Przyznam że ostatnimi czasy zdarzyło mi się pić alkohol ze znajomymi na imprezach. Trochę się przestraszyłam, bo w necie czytałam że takie plamy mogą oznaczać poważne schorzenie wątroby.. a jak wszyscy wiemy przy tych lekach wątroba jest bardziej obciążona..
Czy któreś z was spotkało się z takim czymś?
Wiecie czy te plamy można zlikwidować jakoś?
Wizytę u dermy mam w następny poniedziałek i na pewno z nią o tym porozmawiam. dodam że badania miałam robione miesiąc temu i wyniki były bardzo dobre.
dominisia0312 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 21:38   #3627
mejzi05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej ja znowu z pytaniem!
dziś wzięłam 5 tabletkę, wydaje mi się, że na razie bez zmian... nawet nie mam suchych ust!
Przy 2 tabletce na twarzy, tj. na czole i na brodzie pojawiło mi się jakieś uczulenie, w zasadzie mało widoczne, małe krostki, ale są do dziś.
Zastanawiam się, czy to od leku, czy może od czegoś innego - jestem alergikiem i wiele mi nie trzeba. Jak myślicie? Ktoś miał podobny przypadek?
mejzi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 22:11   #3628
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dominisia0312 Pokaż wiadomość
Heeej dziewczyny i chłopaki
Ja kończę mój 6 miesiąc z acnenorminem. Moja deramtolog mówi, że do końca jeeeeszcze trochę. Może w grudniu skończymy. W każdym razie od jakiegoś czasu absolutnie nic mi już na twarzy nie wyskakuje.

No ale przejdę do sedna sprawy z którą tu przybyłam..

Kilka dni temu zauważyłam, że na rękach wyskoczyły mi plamy..
Takie brązowe. Średnio widoczne w sumie. Przyznam że ostatnimi czasy zdarzyło mi się pić alkohol ze znajomymi na imprezach. Trochę się przestraszyłam, bo w necie czytałam że takie plamy mogą oznaczać poważne schorzenie wątroby.. a jak wszyscy wiemy przy tych lekach wątroba jest bardziej obciążona..
Czy któreś z was spotkało się z takim czymś?
Wiecie czy te plamy można zlikwidować jakoś?
Wizytę u dermy mam w następny poniedziałek i na pewno z nią o tym porozmawiam. dodam że badania miałam robione miesiąc temu i wyniki były bardzo dobre.
Kurcze... Może jednak obciążyłaś sobie wątrobę?! No ja tego nie miałam, ale jak przeczytałam o plamach, to od razu postawiłam na problemy wątrobowe. Koniecznie pogadaj z dermą i napisz nam co tam Ci powiedziała!

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez mejzi05 Pokaż wiadomość
hej ja znowu z pytaniem!
dziś wzięłam 5 tabletkę, wydaje mi się, że na razie bez zmian... nawet nie mam suchych ust!
Przy 2 tabletce na twarzy, tj. na czole i na brodzie pojawiło mi się jakieś uczulenie, w zasadzie mało widoczne, małe krostki, ale są do dziś.
Zastanawiam się, czy to od leku, czy może od czegoś innego - jestem alergikiem i wiele mi nie trzeba. Jak myślicie? Ktoś miał podobny przypadek?
Ej no relax! Przecież po 5 tabletkach nie będziesz miała od razu rezultatów, czy obiecanych skutków ubocznych! Ja mam małą dawkę 4 miesiąc i nie mam mega suchych, spękanych ust, więc chyba powinnaś się cieszyć, że jeszcze Cię to nie dotyczy... A poza tym, suche usta nie oznaczają, że terapia działa... Mówiłaś dermie, że jesteś alergikiem? Bo może to ma znaczenie?!

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

I oczywiście, muszę dodać kilka słów o tym co u mnie! Jak wcześniej sama zdiagnozowałam, mam po raz drugi ZAPALENIE CZERWIENI WARGOWEJ. Cały dzień sparuję Lonomagiem, ale to nie schodzi, nie pękają te drobne pęcherzyki...! Nie mam takiej masakry jak za pierwszym razem i z daleka tego nie widać, ale mimo wszystko lekko pobolewają mnie wargi i czuję je pęcherzyki w taki sposób, jak bym miała okruszki chleba na ustach. No mam nadzieję, że jutro już tego nie będzie. Ostatnim razem dość szybko się tego pozbyłam, więc mam nadzieję, że podobnie będzie teraz!

Dobrej nocy retinki!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 16:27   #3629
trulina
Raczkowanie
 
Avatar trulina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 100
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
Ja biore teraz drugi raz izotek. Mi wrocilo po 5 latach i tez bylo stopniowo coraz gorzej. Co prawda nie tak zle jak przed pierwsza kuracją (bo cyst na twarzy i plecach nie mialem) ale skóra strasznie sie przetluszczała...

Jaką miałas dawke i ile czasu brałaś ?Moze po prostu wzielas za małog mg/ kg masy ciała ...?
prawdopodobnie za malo,ale obawialam sie skutkow ubocznych,wiec bralam jedna tabletke co drugi dzien przez jakies 7 czy 9 m-cy,nie pamietam

kiedy zaczelam brac wieksze dawki pewnego razu wczesniej,mialam stany podgoaraczkowe i zle samopoczucie,wiec to rzucilam...ale zdecydowalam sie na casla kuracje po roku,zalamana stanem skory. tak wiec lekarka leczyla mnie malymi dawkami

jedyne czego sie boje,to ze moje sucho oko sie poglebi,juz dzis to spory problem

i poprzednio stracilam jakas 1/5 objetosci wlosow ktorwe nigdy nie wrocily do stanu sprzed kuracji,nie wiem czy zrobily sie ciensze czy jest ich mniej (wypadaly obficie)

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

moje drogie,ktory retinoid doustny jest najtanszy? nie mam zamiaru sie rujnowac,a moja derma zdaje sie miec korzysci z przypisywania konkrenego leku
cos sciemnia,ze te retinoidy moga sie roznic dzialaniem.ma racje?

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

poza tym przestrzegam Was przed narmierną wiarą w całkowite uzdrowienie za pomocą retinoidow. Zna osoibscie wiele osob,ktorym tradzik po tym wrocil. Czasem po miesiącu,czasem po dwoch latach.Rowniez po trzeba dbac o twarz jak o jajko,smarowac retinoidami zewnetrznymi.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Basia_85 Pokaż wiadomość
Jestem załamana
Wyszły mi złe próby wątrobowe - alat, aspat i cholesterol, a mialam iec zapisany izotek. mam 27 lat biore tylko pigułki Yasmin na zaburzenia hormonalne. mam zalecone az do ciazy.

Mialam isc na wesele we wrzesniu ale nie pojde wygladam jakby ktos wylal na mnie wiadro oleju
wszystkiego mi sie odechcialo


Czy ktos dostal izotek mimo nienajlepszych prob watrobowych i cholesterolu? pokazalam wyniki innemu lekarzowi i mowi ze nie sa takie zle ale musze zrezgnowac z kawy i przejsc na diete.
Basiu tłusta twarz nie jest powodem do ryzykowania kuracji przy zlych wynikach badan! ten lek to prawdziwy killer.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez anely Pokaż wiadomość
Witam wszystkich biorących retinoidy,jestem prawie rok po kuracji curacne, w czasie brania tabletek również udzielałam się na tym forum, chciałam pocieszyć tych, którzy się wahają i którzy czekają końca kuracji, ja nie mam już problemów z cerą, czasami coś wyskoczy, ale jest to do opanowania. Bądźcie wytrzymali tabletki pomagają, tylko należy stosować dietę, i przetrwać wypadające włosy, które później odrastają z wzmożono siłą trzymam kciuki i życzę powodzenia i samych pięknych i gładkich buziek

jaką dietę? konkretnie czy po prostu zdrową?
trulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 17:35   #3630
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam,
jestem tu nowa a z trądzikiem znam się od dobrych 10 lat. Mam 24 lata i dość tłustej cery oraz pryszczochów. Byłam dzisiaj u dermy dostałam recepte na Izotek 20mg, lecz najpierw muszę iść do ginekologa po antyseksy. Wyniki z krwi mam bardzo dobre co mnie trochę zdziwiło ;p Opakowanie Izo mam już w szafce, testy ciążowe dostałam od dermy, pomadkę również po podobno Panie w aptekach biorą dla siebie. Kupując Izo nie dostałam pomadki. Postaram się uczestniczyć w tym wątku bo wiem, że będę potrzebowała od Was porad i mega wsparcia. Pozdrawiam Wszystkich.
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.