Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część I - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-24, 18:57   #3001
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Pytanie numer miliard piecset: czy dopiero po spryskaniu podkladu np. hydrolatem albo termalka klade roz i puder wykanczajacy, czy pryskam dopiero po nalozeniu wszystkiego?
Ja spryskuję twarz po primerze, podkładzie i pudrze. Wówczas wszystko się wtapia w skórę, mam jednorodną, lekko połyskliwą skórę na którą aplikuję róż, rozświetlacz i co tam jeszcze chcę. Robię tak dlatego też, że ostatnio zamiast pryskać hydrolatem bezpośrednio na twarz, pryskam na pędzel duo fiber i tym wilgotnym pędzlem omiatam twarz. Jakbym miała róż i rozświetlacz, to bym je pewnie rozniosła po całej buzi, a tego nie chcę.
Popróbuj jak Ci wygodniej, może znajdziesz inne, najlepsze dla siebie wyjście.

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Od kilku dni oswajam Flat topa. Niby mam doświadczenie w aplikowaniu minerałów, ale z nim muszę uważać. Do tej pory malowałam się kabuki Inglota i praktycznie mogłam to robić po ciemku, wychodziło idealnie. A tu parę dodatkowych ruchów i maska. Pierwsze podejście miałam z Buff'd Original, po chwili patrzę do lustra i Ale do umalowania potrzebuję znacznie mniej podkładu no i to krycie, poza tym jest milusi Tylko jakie to maleństwo, byłam zaskoczona jak otworzyłam paczkę
No tak, flat top przyczynia się do wolniejszego zużycia podkładu.

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Ale trochę się wkurzyłam na EDM, widać mają za dużo zamówień skoro ignorują maile klientów. Mogliby przynajmniej odpisać i przeprosić, że się pomylili a nie, nic nie robić i udawać że nic się nie stało. Przypomnę zamiast 4 gratisów dostałam 1. Teraz się poważnie zastanowię zanim coś u nich zamówię. W końcu jest tyle firm, które poważnie traktują klientów i o nich dbają. Nie muszę zamawiać akurat w EDM...
Teraz to już nie wiem czy brak im czasu czy omijają celowo niektóre maile. Jak miałam po raz drugi problem z zaginięciem paczki to też do nich pisałam i nawet nie raczyli się odezwać (za pierwszym razem konatk był wzorowy). Paczka w końcu doszła, ale gdyby naprawdę zaginęła to z ich strony żadnej chyba reakcji by nie było.
Niedługo znów będę do nich pisać, bo znów paczka mi zaginęła i ciekawa jestem czy ponownie będą milczeć.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:24   #3002
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Gabs dziękuję ślicznie za objaśnienia
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:25   #3003
natamie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Witajcie
Mam do Was dziewczyny pytanie. Nigdy nie używałam tych kosmetyków i chciałabym sobie zamówić taki zestaw próbek z EDM darmowych. Wiecie ile może kosztować wysyłka i czy któraś z Was zapłaciła cło? Wiem, że jak koleżanka kupowała perfumy na strawberry to zapłaciła cło:/
Jeśli zapłacę jeszcze cło to chyba bardziej opłaca się na allegro kupić jakąś próbkę

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
natamie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:28   #3004
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez natamie Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam do Was dziewczyny pytanie. Nigdy nie używałam tych kosmetyków i chciałabym sobie zamówić taki zestaw próbek z EDM darmowych. Wiecie ile może kosztować wysyłka i czy któraś z Was zapłaciła cło? Wiem, że jak koleżanka kupowała perfumy na strawberry to zapłaciła cło:/
Jeśli zapłacę jeszcze cło to chyba bardziej opłaca się na allegro kupić jakąś próbkę

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Teraz za darmowe próbki wysyłka jest coś koło 5-6$, wcześniej było koło 4,5$. W każdym bądź razie ten przedział cenowy.
Nikt jeszcze za próbki nie płacił VATu, bo cła to nie zapłacisz na 100%.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:38   #3005
natamie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

No to fajnie. Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź. To w sumie za 5 próbek wyjdzie jakoś 20 zł, nie wiem jakie są duże i na ile starczą, ale raczej się opłaca.
natamie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:40   #3006
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez natamie Pokaż wiadomość
No to fajnie. Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź. To w sumie za 5 próbek wyjdzie jakoś 20 zł, nie wiem jakie są duże i na ile starczą, ale raczej się opłaca.
Natamie, ja moja próbkę męczę od co najmniej 4 miesięcy. A maluję się zawsze gdy wychodzę z domu. Ale normalnie wystarcza dziewczynom na miesiąc jedna próbka.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:41   #3007
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez natamie Pokaż wiadomość
No to fajnie. Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź. To w sumie za 5 próbek wyjdzie jakoś 20 zł, nie wiem jakie są duże i na ile starczą, ale raczej się opłaca.
Przeczytaj pierwszy post tego wątku - tam dowiesz się wszystkiego o EDM (no prawie).
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 19:44   #3008
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

czym różni się Start to finish zwykły od ryżowego? używał ktoś finishing dust i natural reflection- jaki dają efekt?
co może być dobrą bazą pod minerały oprócz STF? na razie tylko powoli testuje minerałki, ale jak się zdecyduje już jakie pełnowymiarowe wybrać to i jakąś baze bym chciała wziąć
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 19:48   #3009
natamie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Natamie, ja moja próbkę męczę od co najmniej 4 miesięcy. A maluję się zawsze gdy wychodzę z domu. Ale normalnie wystarcza dziewczynom na miesiąc jedna próbka.
W takim razie widzę, że starczają na dość długo ja nie maluję się codziennie i w ogóle bardzo mało bo jestem alergikiem:/ dlatego też zainteresowałam się tymi kosmetykami, może będą akurat dobre dla mojej skóry
natamie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 20:25   #3010
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez madziarra Pokaż wiadomość
A ja dziś cały dzień z minerałkami i nie świecę się nic a nic !
potwierdzam!

Miałam przyjemnośc spotkac dziś Madziarrę i makijaż cudowny! Aż zapytałam, czy to same minerały!

Jak w poniedziałek nie dojdzie moja przesyłka, to chyba pójdę rozwalic najbliższą pocztę:P
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 20:25   #3011
alukah
Raczkowanie
 
Avatar alukah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Wiadomości: 33
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

A ja się pożalić muszę... Bardzo byłam pozytywnie nastawiona do tych minerałów (i w sumie wciąż jestem), ale niestety nie dały efektu, jakiego oczekiwałam. Może ja coś źle robię? Cerę mam mieszaną, na szczęście bez skłonności do świecenia. Zdarzają mi się drobne krostki i zaczerwienienia, ale wielkich problemów nie mam. Wydaje mi się, że najlepszy odcień dla mnie to Buff Fairly Light Neutral. Zawsze rano myję twarz, nakładam lekki krem nawilżający, czekam aż się wchłonie i zabieram się do minerałów. Najpierw korektor - i tutaj raczej nie ma problemów. Potem podkład. Postępuję chyba tak, jak powinnam - wysypuję niewielką ilość ze słoiczka (na marmurowy parapet, przy którym się maluję - tak mi łatwiej), delikatnie nabieram na Flat Topa (swoją drogą - genialny jest ), strząsam nadmiar, a potem dokładnie "wstęplowuję" podkład w skórę i wygładzam go kolistymi ruchami pędzla. Ponieważ nie mam jeszcze buteleczki z atomizerem, czasem lekko nasączam wacik kosmetyczny tonikiem i delikatnie, miejsce po miejscu, dociskam go do twarzy - po wszystkim wacik jest idealnie czysty, a podkład wygląda bardziej gładko i naturalnie. Problem w tym, że końcowy efekt jest ledwo widoczny... Krycie wydaje mi się naprawdę nieznaczne, ujednolicenie cery zauważalne, ale niezbyt imponujące. A i tak mam wrażenie, że używam więcej podkładu, niż dziewczyny z YouTube... Mam 23 lata, moja cera nie jest idealna, ale też wcale nie jest zła - sądziłam, że matte/semi-matte w zupełności wystarczy. Myślicie, że muszę wypróbować intensive? Są może jeszcze jakieś inne sposoby na poprawienie krycia bez efektu maski?

Jeszcze jedno - czy któraś z Was nie ma może Fairly Light Neutral w formule matte i intensive? Chodzi o porównanie odcienia zanim następne próbki zamówię.
alukah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 20:33   #3012
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

A spróbuj nałożyć po pierwszej minimalnej warstwie, drugą, równie minimalną. Efekt krycia możesz tak stopniować, tylko pamiętaj że lepiej dwie cieńsze warstwy niż jedna grubsza.
Jeżeli efekt wciąż nie będzie Cię zadowalał warto spróbować formuły intensive.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 20:43   #3013
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez alukah Pokaż wiadomość
A ja się pożalić muszę... Bardzo byłam pozytywnie nastawiona do tych minerałów (i w sumie wciąż jestem), ale niestety nie dały efektu, jakiego oczekiwałam. Może ja coś źle robię? Cerę mam mieszaną, na szczęście bez skłonności do świecenia. Zdarzają mi się drobne krostki i zaczerwienienia, ale wielkich problemów nie mam. Wydaje mi się, że najlepszy odcień dla mnie to Buff Fairly Light Neutral. Zawsze rano myję twarz, nakładam lekki krem nawilżający, czekam aż się wchłonie i zabieram się do minerałów. Najpierw korektor - i tutaj raczej nie ma problemów. Potem podkład. Postępuję chyba tak, jak powinnam - wysypuję niewielką ilość ze słoiczka (na marmurowy parapet, przy którym się maluję - tak mi łatwiej), delikatnie nabieram na Flat Topa (swoją drogą - genialny jest ), strząsam nadmiar, a potem dokładnie "wstęplowuję" podkład w skórę i wygładzam go kolistymi ruchami pędzla. Ponieważ nie mam jeszcze buteleczki z atomizerem, czasem lekko nasączam wacik kosmetyczny tonikiem i delikatnie, miejsce po miejscu, dociskam go do twarzy - po wszystkim wacik jest idealnie czysty, a podkład wygląda bardziej gładko i naturalnie. Problem w tym, że końcowy efekt jest ledwo widoczny... Krycie wydaje mi się naprawdę nieznaczne, ujednolicenie cery zauważalne, ale niezbyt imponujące. A i tak mam wrażenie, że używam więcej podkładu, niż dziewczyny z YouTube... Mam 23 lata, moja cera nie jest idealna, ale też wcale nie jest zła - sądziłam, że matte/semi-matte w zupełności wystarczy. Myślicie, że muszę wypróbować intensive? Są może jeszcze jakieś inne sposoby na poprawienie krycia bez efektu maski?

Jeszcze jedno - czy któraś z Was nie ma może Fairly Light Neutral w formule matte i intensive? Chodzi o porównanie odcienia zanim następne próbki zamówię.
Trochę mnie zdziwił ten parapet - ja mam miseczkę szklaną, którą dezynfekuję po każdym użyciu. Ale rozumiem, że go trzymasz w czystości.

Ja mam odwrotny problem, tzn. nie lubię dużego krycia, przez co semi-matte jest dla mnie idealny.

Wypróbuj intensive, a jak nie to są firmy np. Buffd (jest wątek na forum), które mają mocno kryjące podkłady.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 20:44   #3014
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Dzisiaj wysmarowałam się Fair neutral intensive. W zasadzie wszystko ok - kolor super, ładnie ujednolica skórę, ale trochę więcej oczekiwałam po tej formule jednak, dla mnie ona się od matowej różni tym, że nie ma w sobie tej perły I to tyle, nie nakładałam dzisiaj zielonego korektora bo nie miałam czasu, sam podkład i na to skrobia, a niestety dość widocznie mi prześwitywały jakieś krostki (mam korektor Multi Tasking mamy, ale po nim bym miała ciemne plamy ). I niestety, trochę się świecę, ehhh primr to obowiązek, ale przynajmniej nie podkreśla mi porów... Mam nadzieję, że flat topem kiedy będę nakładała to krycie będzie większe? Tym będzlem świetnie mi się operuję, ale flat to must have.
A, i dzisiaj wysmarowałam mamę Multi taskingiem (chyba semi matte?) i ją rozjaśnił... Faktycznie, niektóre kolory są jaśniejsze w rzeczywistości niż na zdjęciach.

I teraz główne moje rozważania to... kaolin czy ryż? Ryż z czy kaolin? A jedyne zmartwienie - jeeej ile ten dolar jeszcze będzie szybował pod obłoki?
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 20:47   #3015
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Jaka jest różnica między ryżowym a kaolin?Jakie mają zadania do spełnienia??
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 20:56   #3016
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Dla wszystkich osób pytających o pudry Start To Finish:

Start to Finish Rice Powder
a simply light pure powder made from organic rice powder, mica, and magnesium stearate. A perfect all natural way to absorb oil while priming your skin or setting your makeup to leave a satiny smooth finish

Start to Finish
For a smooth foundation application with flawless result, Start to Finish – Fair is the perfect product. Made of the finest Kaolin Clay that absorb oil, this silky soft primer and setting powder ensures easy application with a velvet smooth finish!

Skopiowane ze strony EDM.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 21:09   #3017
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez alukah Pokaż wiadomość
A ja się pożalić muszę... Bardzo byłam pozytywnie nastawiona do tych minerałów (i w sumie wciąż jestem), ale niestety nie dały efektu, jakiego oczekiwałam. Może ja coś źle robię? Cerę mam mieszaną, na szczęście bez skłonności do świecenia. Zdarzają mi się drobne krostki i zaczerwienienia, ale wielkich problemów nie mam. Wydaje mi się, że najlepszy odcień dla mnie to Buff Fairly Light Neutral. Zawsze rano myję twarz, nakładam lekki krem nawilżający, czekam aż się wchłonie i zabieram się do minerałów. Najpierw korektor - i tutaj raczej nie ma problemów. Potem podkład. Postępuję chyba tak, jak powinnam - wysypuję niewielką ilość ze słoiczka (na marmurowy parapet, przy którym się maluję - tak mi łatwiej), delikatnie nabieram na Flat Topa (swoją drogą - genialny jest ), strząsam nadmiar, a potem dokładnie "wstęplowuję" podkład w skórę i wygładzam go kolistymi ruchami pędzla. Ponieważ nie mam jeszcze buteleczki z atomizerem, czasem lekko nasączam wacik kosmetyczny tonikiem i delikatnie, miejsce po miejscu, dociskam go do twarzy - po wszystkim wacik jest idealnie czysty, a podkład wygląda bardziej gładko i naturalnie. Problem w tym, że końcowy efekt jest ledwo widoczny... Krycie wydaje mi się naprawdę nieznaczne, ujednolicenie cery zauważalne, ale niezbyt imponujące. A i tak mam wrażenie, że używam więcej podkładu, niż dziewczyny z YouTube... Mam 23 lata, moja cera nie jest idealna, ale też wcale nie jest zła - sądziłam, że matte/semi-matte w zupełności wystarczy. Myślicie, że muszę wypróbować intensive? Są może jeszcze jakieś inne sposoby na poprawienie krycia bez efektu maski?

Jeszcze jedno - czy któraś z Was nie ma może Fairly Light Neutral w formule matte i intensive? Chodzi o porównanie odcienia zanim następne próbki zamówię.
moze rzeczywiscie wypróbuj formule intensive? ja rowniez mam cere wlasciwie malo problematyczna, zadnych tradzikow ani wypryskow, narzekam jedynie na nierownomierny koloryt, ale pomimo to , kiedy uzywalam formuly matte bylam srednio zadowolona, po prostu jakos to " nie wygladalo" za to formula intensive pasuje mi doskonale a juz najlepiej wygladam umalowana korektorem intensive fair trosz emoze wysusza niektore partie twarzy(mi, okolice nosa) ale to kwestia odpowiedniego "donawilzenia" cery a krycie jest super.

Ja nigdy nie uzywalam podkladow plynnych i zadnych innych, ble, jedynie-puder, i to transparentny, niemniej jednka nierowny koloryt bylo widac i ogolnie moja cera niby bez wiekszych niespodzianek ale nie wygladala idealnie>

jakos z tym zylam bo jednak nie uznaje mazidel na twarzy minerałki to dla mnie objawienie bo sa jak; puder-czyli nic nie czuc, nie mam poczucia "oblepienia" i nie musze sie bac ze cos mi splynie lub sie zetrze a z 2 strony wkoncu moja twarz ma jeden kolorek idealnie nie ejst bo pod koniec dnia krycie traci na sile ale dla mnie to i tak jak na razie najlepszy kosmetyk

tak wiec daj jeszcze szanse EDM i sprobuj intensive moze bedzie lepiej

Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2009-01-24 o 21:16
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 21:15   #3018
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Na swatchu wyglądają bardzo zbliżone co do jasności. Bardzo by mnie urządził ten Light, bo właśnie Fair jest dla mnie minimalnie za różowy, a pozostałe intensive już są za ciemne.
Hej Dziewczyny!
Dawno się tu nie odzywałam z braku czasu. Podczytuję Was regularnie.
Jestem fanką minerałków EDM od kilu miesięcy. Pomimo, że jestem w trakcie kuracji izotretoniną i moja skóra jest bardzo wrażliwa, to minerałki mi bardzo służą z czego jestem bardzo zadowolona.

Odezwałam się bo mam na zbyciu korektor intensiv light (otwarty, użyty kilka razy, minimalne zużycie) dla mnie za jasny - żółty. Jestem typem zimnym - lato. Właśnie go wyciągnęłam z głębi szafki, aby go wreszcie zużyć, bo nie lubię jak mi tak kosmetyki leżą. Jak by komuś się miały przydać, to chętnię się wymienię na coś innego.

Mam jeszcze na wymiankę korektor multi-tasting oraz cień do powiek dark brown - nie trafiłam z kolorem Oba otwrte, użyte kilka razy, minimalne zużycie (przepraszam - powinno być na wymiankowym, ale nie jestem jeszcze obeznana z tego typu wymiankami)

Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 21:21   #3019
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Czy ktoś może ma Light Peach i Light Pink i mógłby porównać?
Albo jakieś znalezione w sieci zdjęcia tych dwóch kolorów?
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 21:25   #3020
alukah
Raczkowanie
 
Avatar alukah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Wiadomości: 33
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
A spróbuj nałożyć po pierwszej minimalnej warstwie, drugą, równie minimalną. Efekt krycia możesz tak stopniować, tylko pamiętaj że lepiej dwie cieńsze warstwy niż jedna grubsza.
Dzięki. Popracuję nad tym jutro przy dziennym świetle i zobaczymy, co z tego wyniknie. Teraz przy lampce jeszcze raz starałam się dociec, jaki odcień jest dla mnie najlepszy i przy przy grubej warstwie (zdecydowanie za grubej na cały makijaż, ale celowo takiej, żeby z naturalnym kolorem skóry porównać) chyba Cool Fairy Light pasuje bardziej... No nic, jutro będę kombinować.

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Trochę mnie zdziwił ten parapet - ja mam miseczkę szklaną, którą dezynfekuję po każdym użyciu. Ale rozumiem, że go trzymasz w czystości.
Ależ skąd, uwielbiam ten przydymiony efekt podkładu z domieszką kilkudniowej warstewki kurzu... A tak serio - przemywam go po każdym "użyciu". Niemniej sterylności od niego nie wymagam, w końcu moja cera i tak ma codzienny kontakt z zanieczyszczonym powietrzem, wszystkim, czego dotykały moje dłonie, czasem też z niezbyt czystym deszczem. Więc nie, nie wyjaławiam tuż przed użyciem wszystkich kosmetycznych akcesoriów.

tranquil babe, chyba mam tak samo jak Ty. Do tej pory raczej nie używałam podkładów (miałam jednej płynny i jeden w musie, ale każdym umalowana byłam dosłownie kilka razy), teraz chciałam wyglądać ładnie na co dzień. Matte/Semi-matte nie wyglądają źle, tego nie mówię, ale niestety żadnego "efektu Photoshopa" nie mogę się dopatrzeć... Marzy mi się taka gładka, jednolita, rozpromieniona buzia. Wam chyba udaje się osiągnąć taki efekt, prawda? To po prostu kwestia znalezienia odpowiedniego podkładu i opanowania optymalnej techniki nakładania?

Edytowane przez alukah
Czas edycji: 2009-01-24 o 21:37
alukah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 21:27   #3021
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!
Dawno się tu nie odzywałam z braku czasu. Podczytuję Was regularnie.
Jestem fanką minerałków EDM od kilu miesięcy. Pomimo, że jestem w trakcie kuracji izotretoniną i moja skóra jest bardzo wrażliwa, to minerałki mi bardzo służą z czego jestem bardzo zadowolona.

Odezwałam się bo mam na zbyciu korektor intensiv light (otwarty, użyty kilka razy, minimalne zużycie) dla mnie za jasny - żółty. Jestem typem zimnym - lato. Właśnie go wyciągnęłam z głębi szafki, aby go wreszcie zużyć, bo nie lubię jak mi tak kosmetyki leżą. Jak by komuś się miały przydać, to chętnię się wymienię na coś innego.

Mam jeszcze na wymiankę korektor multi-tasting oraz cień do powiek dark brown - nie trafiłam z kolorem Oba otwrte, użyte kilka razy, minimalne zużycie (przepraszam - powinno być na wymiankowym, ale nie jestem jeszcze obeznana z tego typu wymiankami)

Pozdrawiam
Megan jak najbardziej jestem chętna. Spytam tylko jaką masz pojemność na zbyciu i co byś chciała w zamian?
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 21:35   #3022
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez alukah Pokaż wiadomość
Więc nie, nie wyjaławiam tuż przed użyciem wszystkich kosmetycznych akcesoriów.
Też nie wyjaławiam wszystkich akcesoriów, jedynie moja miseczka dostaje alkoholem po oczach.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 21:36   #3023
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Dla wszystkich osób pytających o pudry Start To Finish:

Start to Finish Rice Powder
a simply light pure powder made from organic rice powder, mica, and magnesium stearate. A perfect all natural way to absorb oil while priming your skin or setting your makeup to leave a satiny smooth finish

Start to Finish
For a smooth foundation application with flawless result, Start to Finish – Fair is the perfect product. Made of the finest Kaolin Clay that absorb oil, this silky soft primer and setting powder ensures easy application with a velvet smooth finish!

Skopiowane ze strony EDM.
Dzięki wielkie a mogłabyś "po naszemu"?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 21:47   #3024
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

frantic mam pełnowymiarowe opakowanie - kilka razy użyte, trudno jest mi określić ile rzeczywiście zostało zużyte bo w minimalnych ilościach apikowane było, wygląda jak by było całe, tylko bez tej folii czy jak to nazwać.
frantic a co byś mi mogła zaproponować?
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 22:33   #3025
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
frantic mam pełnowymiarowe opakowanie - kilka razy użyte, trudno jest mi określić ile rzeczywiście zostało zużyte bo w minimalnych ilościach apikowane było, wygląda jak by było całe, tylko bez tej folii czy jak to nazwać.
frantic a co byś mi mogła zaproponować?
Megan zajrzyj na forum wymiankowe minerałów

A tak poza tym już mówiłam o tym pendolino ale dwa dni mnie nie było a tu tyle tekstu spłodzone, że nadrabiania jest sporo sporo sporo

Minerały testowane , ale nie wiem dlaczego mają okropną tendencję do podkreślania moich skórek. Normalnie lumineuse z vichy nigdy tak nie uwydatniło, minerały sprawiły że na mojej twarzy jest milion skórek i wyglądam jak po zabiegu złuszczającym - może to efekt nuxe etincelante ( ma działanie lekko złuszczające), którego używam na noc ...

Hipp hipka na półce i mam wrażenie, że nie chce się wchłaniać tylko się ślizga po tych skórkach.

Ma ktoś może jakiś pomysł ? Musze się przyzwyczajać do Hipp-a ? odstawić krem na noc ? z góry dzięki pomocne minerałowe maniaki
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 22:49   #3026
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Wymieszałam w mixing jar pół słoiczka mini Fawn SM (zostało mi, bo zrobił się dla mnie za ciemny ) i pół słoiczka Fair Neutral OG i wyszedł mi piękny kolor - prawie jak golden fair, ale odrobine cieplejszy . No i ciekawe jak sprawdzi się pół na pół SM i OG.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 23:01   #3027
poczciwa
Przyczajenie
 
Avatar poczciwa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Hej dziewczyny
Przejrzałam prawie całe forum, bo na całe musiałabym chyba cały dzień spędzić bez jedzenia i spania

W każdym razie mam mały problem z tymi podkładami mineralnymi i szukałam, czy był już taki wątek, ale nie znalazłam. Chodzi mi o to, że te podkłady brudzą ubrania i jak się czasem dotkę w policzek to zostaje podkład na palcach, nawet jak się pokryję Mineral Veil BE.
Może jakoś źle nakładam lub za dużo? Na razie nakładam na sucho, nie na mokro. Może Was tak nie brudzi, ale jak mnie np. mój chłopak całuje to potem usta ma całe przypudrowane Jak używam zwykłych fluidów np. Revlon Colorstay to nic mi się nie brudzi.

Czy Wy też macie takie problemy z tymi podkładami, czy może macie jakieś tajemne sztuczki?

Pozdrawiam,
poczciwa
poczciwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-24, 23:45   #3028
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Poczciwa jedną z wielu zalet minerałów jest też to, że właśnie nie brudzą ubrań. I nie zostawiają ohydnych zacieków na kołnierzykach jak to robią klasyczne, płynne podkłady. Może faktycznie aplikujesz za dużo, albo spróbuj sposobu ze spryskiwaniem twarzy po wykonaniu makijażu termalką, hydrolatem lub ulubionym tonikiem nawilżającym.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 09:40   #3029
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Dla wszystkich osób pytających o pudry Start To Finish:

Start to Finish Rice Powder
a simply light pure powder made from organic rice powder, mica, and magnesium stearate. A perfect all natural way to absorb oil while priming your skin or setting your makeup to leave a satiny smooth finish

Start to Finish
For a smooth foundation application with flawless result, Start to Finish – Fair is the perfect product. Made of the finest Kaolin Clay that absorb oil, this silky soft primer and setting powder ensures easy application with a velvet smooth finish!

Skopiowane ze strony EDM.
Ja to wszystko wiem, ale i tak się nie mogę zdecydować... ale może ten kaolinowy wezmę, bo tam chyba nie ma miki? A filtry jej nie lubią z tego, co wyczytałam...
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-25, 10:39   #3030
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie a mogłabyś "po naszemu"?
http://www.google.pl/language_tools?hl=pl na google masz tłumacza tekstu tak w skrócie ten drugi ma kaolin czyli glinkę o właściwościach pochłaniajacych nadmiar sebum, oczyszczających i ściągających pory więc drugi puder jest bardziej matujący (dla cer mieszanych i tłustych).
Tak z ciekawości wpisałam obie formułki w tłumacza na google i tak mi to przetłumaczył
Cytat:
Początku do końca ryżowy puder
prostego świetle czystego proszku z ekologicznej ryżu proszku, miki i stearynian magnezu. Doskonała wszystkich naturalny sposób do absorpcji oleju podczas podsypka skórę lub ustawienie makeup zostawic atłasowy gładkie wykończenie

Początku do końca
Dla sprawnego fundamentem aplikacji flawless wyniku początku do końca - Targi to doskonała produktu. Wykonane z najlepszych Kaolin Clay które pochłaniają olej ten primer jedwabiście miękkie i łatwe ustawienie w proszku zapewnia stosowanie w aksamit gładki wykończenie!
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.