Praca po Europeistyce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-28, 17:50   #1
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89

Praca po Europeistyce


Witam . Zaczęłam się zastanawiać czy nie było by czasem dobrym rozwiązaniem pójść na studia zaoczne np. na KUL na Europeistykę, a w między czasie uczyć się języków, pracować i dokształcać się różnymi szkoleniami czy kursami ( w miarę możliwości ) . Przeglądając wszelakie fora, zdecydowanie Europeistyce mówiono NIE ( nie mówiąc mówiąc już o zaocznych... ) . Co myślicie o mojej idei ? Byłabym również bardzo wdzięczna za wypowiedzi osób które mają pracę ( dobrą ) po tym kierunku, a jeszcze lepiej po tym kierunku studiowanym zaocznie z planami takimi jak ja... . Pozdrawiam !
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 18:14   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Praca po Europeistyce

Na Twoim miejscu zamiast kursów i samej europeistyki wzięłabym się za drugi kierunek studiów... Bo po samej europeistyce znalezienie pracy jest praktycznie niemożliwe. Ale już po np europeistyce i dziennikarstwie byłoby prościej.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 19:38   #3
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Praca po Europeistyce

Dziękuje za wyrażenie opini Może ktoś jeszcze.. ?

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Halo, halo... :P
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 19:52   #4
sylwia89lol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 17
Dot.: Praca po Europeistyce

Jestem po europeistyce i prawde mówiąc znalezienie po tym kierunku pracy jest bardzo ciężkie a w zawodzie wręcz mało prawdopodobne. Ja obecnie pracuje w dużej firmie w dziale szkoleń i umiejętności z zakresu europeistyki nijak się mają do tego czym się zajmuje na co dzień. Gdybym miała dziś wybierać studia, na pewno nie byłaby to europeistyka. Odradzam
sylwia89lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 05:57   #5
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Praca po Europeistyce

Aj w tym problem że nie mam pojęcia już co a mam niecały tydzień na zmianę przedmiotów maturalnych ( a nóż na inny kierunek będę potrzebowała inny przedmiot niż WoS ) .Nie dam rady się uczyć jeśli coś bardzo mnie nie interesuje... a zarządzanie czy administracja są dla mnie po prostu nudne ( chociaż może bym zmieniła zdanie gdybym się w tym 'ogarnęła' ? ) . Myślałam jeszcze o Stosunkach międzynarodowych, ale co do tego zetknęłam się z jeszcze gorszą opinią... . Prawo odpada całkowicie, ciekawe możliwości ale za dużo nauki, a ja chce czas też poświecić pracy, sobie i bliskim . Polonistyka i dziennikarstwo też odpada. Psychologia również, politologia czy socjologia.. więc jestem załamana. Chyba nic nie ma 'ambitnego' do studiowania kiedy się jest tak 'wybrednym' jak ja . Polecacie coś dziewczyny ?
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 06:50   #6
SkinnerBox
Raczkowanie
 
Avatar SkinnerBox
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 64
Dot.: Praca po Europeistyce

Cytat:
Napisane przez Faholohago Pokaż wiadomość
Aj w tym problem że nie mam pojęcia już co a mam niecały tydzień na zmianę przedmiotów maturalnych ( a nóż na inny kierunek będę potrzebowała inny przedmiot niż WoS ) .Nie dam rady się uczyć jeśli coś bardzo mnie nie interesuje... a zarządzanie czy administracja są dla mnie po prostu nudne ( chociaż może bym zmieniła zdanie gdybym się w tym 'ogarnęła' ? ) . Myślałam jeszcze o Stosunkach międzynarodowych, ale co do tego zetknęłam się z jeszcze gorszą opinią... . Prawo odpada całkowicie, ciekawe możliwości ale za dużo nauki, a ja chce czas też poświecić pracy, sobie i bliskim . Polonistyka i dziennikarstwo też odpada. Psychologia również, politologia czy socjologia.. więc jestem załamana. Chyba nic nie ma 'ambitnego' do studiowania kiedy się jest tak 'wybrednym' jak ja . Polecacie coś dziewczyny ?
Wydaje mi się, że czas na zmianę deklaracji maturalnej jest do 7 lutego. Czyżbym się myliła?
SkinnerBox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 06:58   #7
sylwia89lol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 17
Dot.: Praca po Europeistyce

Z tych wszytskich przedmiotów które wymieniłaś najbardziej racjonalne się wydaje zarządzanie. Sama długo szukałam pracy i wiem że oferty pracy po zarządzaniu czasem sie pojawiają. Aczkolwiek tak jak martynka uważam że najlepiej jest połączyc prace ze studiami i iść na zaoczne. Na dobrą sprawę mało kto później popatrzy na to że studiowalaś dziennie. Nie czarujmy się, liczy się doświadzenie a umiejętności po studiach mogą Ci się wcale nie przydać
sylwia89lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 09:22   #8
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Praca po Europeistyce

A tak właściwie to jaki zawód ma się po europeistyce? Poważnie pytam, nie żebym się nabijała z kogoś.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 09:32   #9
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Praca po Europeistyce

Europeista/europeistka ???
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 09:34   #10
sylwia89lol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 17
Dot.: Praca po Europeistyce

Zawodu Europeisty na dobra sprawe nie ma, przynajmniej mi się tak wydaje jednak jeśli chodzi o pracę w "zawodzie" mam na mysli pracę na stanowisku w którym trzeba posiadać umiejętności które posiadło sie na studiach
sylwia89lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 09:40   #11
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Praca po Europeistyce

Cytat:
Napisane przez sylwia89lol Pokaż wiadomość
Zawodu Europeisty na dobra sprawe nie ma, przynajmniej mi się tak wydaje jednak jeśli chodzi o pracę w "zawodzie" mam na mysli pracę na stanowisku w którym trzeba posiadać umiejętności które posiadło sie na studiach
O to mi właśnie chodzi- czego specjalistą jest absolwent europeistyki, czym konkretnie może się taka osoba zajmować (oprócz oczywiście niemalże nieosiągalnej pracy w instytucjach unijnych)?
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 09:59   #12
sylwia89lol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 17
Dot.: Praca po Europeistyce

Chyba najprędzej można znaleźć prace przy pisaniu projektów unijnych ale tam tez wymagają świetnej znajomości przepisów i doświadzcenia w pozyskiwaniu pieniędzy. A po studiach nie czarujmy się- takiego doświadzcenia się nie ma. Dlatego duzo duzo szczescia trzeba mieć albo dostać sie na staż i troche pozyskać tego doświadczenia.
sylwia89lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:13   #13
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Praca po Europeistyce

Da się coś mi polecić prócz Europeistyki, Zarządzania, Administracji i Stosunków Międzynarodowych... ?
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 15:48   #14
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Praca po Europeistyce

Faholohago, a w jakiej pracy ty się widzisz w przyszłości? Bo to jakie studia skończysz to rzecz drugoplanowa. Wszystkie kierunki humanistyczne, społeczne dają wykształcenie, a nie zawód. Nie myśl kategoriami, że jak skończysz administrację to będziesz pracować w administracji, jak dziennikarstwo to na pewno trafisz do mediów itp. Znam mgr fizyki pracującego fizycznie na magazynie i kierownika oddziału banku, który skończył informatykę. Kolega pracuje w dziale IT, a skończył stosunki międzynarodowe. Dziewczyno, idź na to co Cię interesuje, żebyś się nie męczyła/nudziła przez całe studia, a potem różnie się ludziom układa. Prawdopodobnie będziesz studiować w systemie 3+ 2, po licencjacie można robić magisterkę w zupełnie innej dziedzinie.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 16:29   #15
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Praca po Europeistyce

Kolejny problem : nic mnie zbytnio, czy wystarczająco nie interesuje... lubię robić zdjęcia i przerabiać ale nie fascynuję się tym aż nad to, to samo z parapsychologią, ciekawią mnie takie rzeczy chociaż też się trochę tego boję , kiedyś nawet zaczęłam pisać książkę i ponoć mi to dobrze szło, lubię również grę aktorską... gdybym się zastanowiła to pewnie jeszcze kila przykładów bym podała.. o, kolejny, uwielbiam przeglądać stylizacje (szczególnie takie kobiece,eleganckie), oraz zdjęcia ładnych domów i ich pomieszczeń.. a nauczycielka od plastyki twierdziła że na pewno zostanę malarką.. . A pracę chciałabym mieć spokojną, gdzie mam zrobić swoje i nikt mi nie będzie przeszkadzał a jednocześnie to ja wolałabym być nad kimś bo nie znosze jak ludzie się rządzą, czy są przemądrzali ( i tylko dlatego ) nooo może żeby mnie było stać na podróże . Może i mam podejście dziecinne i nierealne.. ale sama już nie mam pomyslu na siebie okkkrooopnie !
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 07:08   #16
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Praca po Europeistyce

Idz na dzienne SGH. Nawet jak wybierzesz Międzynarodowe stosunki gospodarcze czyli coś jak europeistyka i stos. miedz. to i tak pracodawca bedzie patrzyl na uczelnie a nie na kierunek

Latwiej o prace + uczysz sie tego co lubisz.
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 09:07   #17
Faholohago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 89
Dot.: Praca po Europeistyce

Z przyczyn niezależnych ode mnie, musze zostać na lubelszyźnie..
Faholohago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 08:05   #18
likeff
Raczkowanie
 
Avatar likeff
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Praca po Europeistyce

moim zdaniem wszelkie kierunki tego typu, czyli dające pewną ogólną wiedzę w szerokim zakresie nie mają sensu albo mają go tylko wtedy, kiedy kogoś to interesuje. Nie możesz przejrzeć ofert uczelni w swoim regionie i wybrać coś stamtąd?
likeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 12:32   #19
makiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 102
Dot.: Praca po Europeistyce

na kulu europeistyka jest chyba po angielsku? to zawsze jakiś plus bo trochę jak kurs językowy (chcąc czy nie chcąc musisz się uczyć nowych słówek itp), myślę, że możesz potem wpisać sobie do cv język specjalistyczny
makiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 08:02   #20
Artem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Praca po Europeistyce

Teraz studiuję Europeistykę. Jestem zadowolony. Mam nadzieję, że pięć-sześć języków obcych pomożą znałeźć pracę
Artem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 09:24   #21
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Praca po Europeistyce

Cytat:
Napisane przez Artem Pokaż wiadomość
Teraz studiuję Europeistykę. Jestem zadowolony. Mam nadzieję, że pięć-sześć języków obcych pomożą znałeźć pracę
Zacznij od polskiego
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 14:55   #22
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Praca po Europeistyce

Może jakaś filologia obca? Znajomość języków zawsze się przyda. Albo rzeczywiście idź na europeistykę "dla papierka" i zrób sobie dodatkowy kurs, żeby zdobyć zawód, np. kurs pilota wycieczek albo rezydenta, skoro chciałabyś podróżować?
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 16:02   #23
Artem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Praca po Europeistyce

Już Niestety, nie jestem native speakerem języka polskiego, ale mam 5 lat do poprawy go.

P.S. Z drugiej strony, znam dwa języki obce ( dla Polaków) na doskonałym poziomie.

Edytowane przez Artem
Czas edycji: 2012-12-20 o 16:04
Artem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.