Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-31, 22:41   #1
ona24_10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 37
Question

Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?


Witam . Mam na twarzy dość duże pory; na czole, policzkach i na nosie .
Czy znacie jakieś dobre preparaty, które by je zmniejszyły? Albo zabiegi? Bo te pory są naprawdę duże
ona24_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 09:16   #2
korolowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 592
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

u mnie widoczną poprawę dała mikrodermabrazja. ale robię regularnie co ok 10 - 14 dni. jesienią dodatkowo kilka zabiegów z kwasem i jest dużo lepiej. Kiedyś próbowałam sama w domu się tym zająć, czyli stosowałam peelingi, jakieś kremy niby zmniejszające pory, bzdura. lepiej wydać te pieniądze na zabieg w salonie
korolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 12:34   #3
alu51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 137
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Też mam dość duże brzydkie pory, ostatnio byłam na mikrodermabrazji i pani kosmetyczka stwierdziła że najlepsze efekty zobacze jednak po kwasach, tak więc na jutro jestem z nią umówiona oczywiście dam znać jak było
alu51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 15:25   #4
asiah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 12
GG do asiah
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Witam was,
Jeszcze nie byłam nigdy u kosmetyczki, ale moja twarz ma się jeszcze dobrze :P
Ostatnio pory stały się bardziej widoczne Kupiłam w avon na wypróbowanie maseczke z glinką i kwasem salicylowym.

Moja walka wygląda tak:
1. Zmywam makijaż tonikiem, który otwiera pory
2. Nakładam maseczkę głęboko oczyszczającą, którą po wyschnięciu ściąga się z twarzy (zawsze mam wrażenie, że wyciąga wszystko co jest w porach :P )
3. Używam maseczki z kwasem salicylowym. Po zmyciu maseczki miejsca gdzie są pory są zaczerwienione, ale pory są zamknięte
4. Nakładam krem nawilżający do cery suchej, który nie ma jak zapchać porów

Jak narazie nie narzekam. Pytanie tylko, czy te pory zawsze już trzeba będzie takk traktować? ;/
asiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 15:47   #5
Magdalena Daniluk
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Send a message via Skype™ to Magdalena Daniluk
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

codziennie tak wygląda Twoja pielęgnacja?
Magdalena Daniluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 16:30   #6
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 21:43   #7
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Cytat:
Napisane przez korolowa Pokaż wiadomość
u mnie widoczną poprawę dała mikrodermabrazja. ale robię regularnie co ok 10 - 14 dni. jesienią dodatkowo kilka zabiegów z kwasem i jest dużo lepiej. Kiedyś próbowałam sama w domu się tym zająć, czyli stosowałam peelingi, jakieś kremy niby zmniejszające pory, bzdura. lepiej wydać te pieniądze na zabieg w salonie
Cytat:
Napisane przez alu51 Pokaż wiadomość
Też mam dość duże brzydkie pory, ostatnio byłam na mikrodermabrazji i pani kosmetyczka stwierdziła że najlepsze efekty zobacze jednak po kwasach, tak więc na jutro jestem z nią umówiona oczywiście dam znać jak było
Kurczę, a ja jakoś się boję mikrodermabrazji... Nie wiem, to jakiś irracjonalny lęk, ale bałabym się, że jakieś blizny mi zostaną, albo stan się pogorszy... Ale potwierdzam poprzedniczki, że domowe sposoby, kremy za dużo nie dają...
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 22:02   #8
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Cytat:
Napisane przez asiah Pokaż wiadomość
Witam was,
Jeszcze nie byłam nigdy u kosmetyczki, ale moja twarz ma się jeszcze dobrze :P
Ostatnio pory stały się bardziej widoczne Kupiłam w avon na wypróbowanie maseczke z glinką i kwasem salicylowym.

Moja walka wygląda tak:
1. Zmywam makijaż tonikiem, który otwiera pory
2. Nakładam maseczkę głęboko oczyszczającą, którą po wyschnięciu ściąga się z twarzy (zawsze mam wrażenie, że wyciąga wszystko co jest w porach :P )
3. Używam maseczki z kwasem salicylowym. Po zmyciu maseczki miejsca gdzie są pory są zaczerwienione, ale pory są zamknięte
4. Nakładam krem nawilżający do cery suchej, który nie ma jak zapchać porów

Jak narazie nie narzekam. Pytanie tylko, czy te pory zawsze już trzeba będzie takk traktować? ;/
Rany boskie, tonikiem nie zmywa się makijażu.
Tonik przywraca skórze prawidłowe pH po umyciu twarzy.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 10:58   #9
asiah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 12
GG do asiah
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Cytat:
Napisane przez Magdalena Daniluk Pokaż wiadomość
codziennie tak wygląda Twoja pielęgnacja?
Nie, maseczki używam raz w tygodniu. Ale i tak to dla mnie za duzo, bo nigdy nie bawilam sie w takie rzeczy.

Do Falabella
Ciekawe dlaczego moje pory są bardziej widoczne po użyciu toniku ?

Do Karolynka90
Zawsze używałam żelu do demakijażu Avene z wodą termalną, gdyż jest bardzo delikatny, ale ostatnio ktoś mi doradził, by zmywać makijaż tonikiem, więc tak spróbowałam :P Osobiście uważam, że tonik strasznie wysusza moją i tak przesuszoną skóre, więc tego nie robilam. W sumie tonik chyba nie jest dla mnie, różnica jest tylko w tym, że jest bardziej przesuszona i chyba z niego całkiem zrezygnuje.
asiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 14:06   #10
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Cytat:
Napisane przez asiah Pokaż wiadomość
Nie, maseczki używam raz w tygodniu. Ale i tak to dla mnie za duzo, bo nigdy nie bawilam sie w takie rzeczy.

Do Falabella
Ciekawe dlaczego moje pory są bardziej widoczne po użyciu toniku ?

Do Karolynka90
Zawsze używałam żelu do demakijażu Avene z wodą termalną, gdyż jest bardzo delikatny, ale ostatnio ktoś mi doradził, by zmywać makijaż tonikiem, więc tak spróbowałam :P Osobiście uważam, że tonik strasznie wysusza moją i tak przesuszoną skóre, więc tego nie robilam. W sumie tonik chyba nie jest dla mnie, różnica jest tylko w tym, że jest bardziej przesuszona i chyba z niego całkiem zrezygnuje.
Używasz złego toniku.
Nie rezygnuj z niego, ale używaj go po umyciu twarzy, a nie zamiast mycia.
A po toniku krem nawilżający.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 14:31   #11
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Cytat:
Napisane przez monia_femme Pokaż wiadomość
Kiedys mialam okropne problemy z pootwieranymi porami na czole. Masa i czaly czas cos sie pojawialo nowego. Wyczytalam ze preparaty z retinolem sa bardzo dobre na otwarte pory. Wiec mimo mlodego wieku zakupilam maseczke Dermiki Vita-Retinol i smarowalam wieczorem po demakijazu miejsca gdzie byl ten problem. Po pierwszym zastosowaniu skora sie uspokoila i za kilka dni pory przestaly byc widoczne. Pozniej powtarzalam to jeszcze z 2-3 razy jak tylko zauwazylam problem. Teraz jak reka odjal, gladka skora i zero otwartych porow. Polecam

A reklamowana przez Ciebie strona jest całkowitym przypadkiem
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 00:39   #12
kruszynka_
Raczkowanie
 
Avatar kruszynka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 262
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Cytat:
Napisane przez korolowa Pokaż wiadomość
u mnie widoczną poprawę dała mikrodermabrazja.
otóż to uważam dokładnie tak samo, jak cytowana koleżanka.

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Kurczę, a ja jakoś się boję mikrodermabrazji... Nie wiem, to jakiś irracjonalny lęk, ale bałabym się, że jakieś blizny mi zostaną, albo stan się pogorszy... Ale potwierdzam poprzedniczki, że domowe sposoby, kremy za dużo nie dają...
zupełnie nie potrzebnie, mikrodermabrazja, to nie dermabrazja wykonywana przez lekarzy to kontrolowane złuszczanie naskórka, które nie boli i ( przynajmniej moim zdaniem) jest o wiele bezpieczniejsze niż kwasy, lub peelingi ziołowe. Efekty, w zależności od typu cery - widać już po pierwszym zabiegu polecam
__________________
"The difference between genius and stupidity is that genius has its limits."

Albert Einstein
kruszynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 09:42   #13
Magdalena Daniluk
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Send a message via Skype™ to Magdalena Daniluk
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Metoda złuszczania powinna być dostosowana do typu skóry. Jeżeli cera dobrze toleruje mechaniczne złuszczanie, warto wybrać mikrodermabrazję, jeżeli nie, kwasy. Należy jednak pamiętać, że słońce i złuszczanie to złe połączenie, chyba że naprawdę sumiennie stosuje się filtry przeciwsłoneczne. W takim przypadku krem z filtrem spf 30 powinien stać się codzienością.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Mycie skóry lub demakijaż tonikiem to abslutna pomysła- tonik nie jest w stanie usunąć ze skóry wielu zanieczyszczeń, a jedynie pogorszyć stan skóry. Nasączony tonikem płatek kosmetyczy poprzez pocieranie skóry, będzie dodatkowo wprasowywał zanieczyszczenia w drobne linie na skórze i pory. Dodatkowym minusem jest fakt regularnego, codziennego podrażniania skóry poprzez tarcie jej płatkiem, że już nie wspomnę o tym, że duży makijaż i próba usunięcia go płatkami nasączonymi tonikiem to absolutna abstrakcja i wielka kara dla skóy. Z tonikiem jest jak z kremami, trzeba wybrać odpowiedni dla typu cery. Jeśli aktulanie używany Cię wysusza lub podrażnia, wybierz delikatniejszy i silniej nawilżający. Tonik w demakijażu jest jednym z najważniejszych elementów, pod warunkiem, że jest stosowany zgodnie z jego przeznaczeniem.

krok 1 rozpuszczanie zanieczyszczeń o charakterze tłuszczowym
krok 2 mycie skóry
krok 3 toniazacja
Magdalena Daniluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 18:48   #14
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

jakoś nie mam zaufania do zabiegów kosmetycznych odkąd moja przyjaciółka dostała zapalenia skóry z którym męczyła się rok po kawitacji. mi na rozszerzone pory pomógł effeclar k i sumienna pielęgnacja. polecam również maseczkę kleopatra z dermaglinu. dodam , że miałam na prawde poważny problem z porami, widoczne były takie dziurki aż :/ a teraz jest zdecydowanie lepiej ! po miesiącu stosowania pory sa ledwo widoczne.
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 09:47   #15
Magdalena Daniluk
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Send a message via Skype™ to Magdalena Daniluk
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Regularna pielęgnacja to zawsze najlepsze rozwiązanie, kiedy nie jest ono skuteczne pomimo 100% prawidłowości wykonywania wszystkich kroków, dopiero wtedy jest czas na korzystanie z dodatków pielęgnacyjnych tzn. zabiegów (szczególnie wszelkich form intensywnego złuszczania, ponieważ zxazwyczaj przynoszą one więcej szkód niż korzyści, szczególnie wiosną i latem).
Magdalena Daniluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 14:06   #16
Caroline_82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

A mi koleżanka powiedziała że swoją drogą pory się otwierają bardziej jak skóra jest sucha by chłonąć wilgoć.Zaczęłam więc zażywać tabletki hydro i mam nadzieję że to pomoże.Kremy zmniejszające pory niestety nic podziałały.
Caroline_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 21:55   #17
RosiAbate
Przyczajenie
 
Avatar RosiAbate
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 22
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Kurczę, a ja jakoś się boję mikrodermabrazji... Nie wiem, to jakiś irracjonalny lęk, ale bałabym się, że jakieś blizny mi zostaną, albo stan się pogorszy... Ale potwierdzam poprzedniczki, że domowe sposoby, kremy za dużo nie dają...

Mikrodermabrazja bardzo pomaga ale NIE WOLNO! jej stosować przy cerze naczyniowej, gdyż powoduje że naczyńka jeszcze bardziej pękają. Dobra kosmetyczka po obejrzeniu skóry powinna Was poinformować czy ten zabieg nadaje się do Waszego typu cery. To jest bardzo ważne, aby wybierać kosmetyczkę z głową, bo niekompetentna, może narobić więcej szkody niż pożytku.
RosiAbate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 13:25   #18
tintana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 210
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Usuwanie porów trwa, jeśli chcesz zrobić to na stałe, to konieczne najpierw dobranie dobrych kremów, a później systematyczne trzymanie się stosowania. Nie jest powiedziane, że poprawa nadejdzie szybko, możesz na nią poczekać, ale na pewno zmiana będzie.
tintana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 20:08   #19
studiokosmetyki
Przyczajenie
 
Avatar studiokosmetyki
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 11
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Polecam peeling ziołowy czyli dogłębne złuszczanie naskórka. Ja wykonuję peeling ziołowy Jadwigi. Efekty sa rewelacyjne, ale 5 dni trzeba przecierpieć, Po 6-7 dniach nie ma nawet śladu i mamy piękną nowa skórę. Sama miałam wykonywany peeling, byłam modelka podczas szkolenia. Polecam
__________________
Usuwanie Cellulitu Kielce

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2014-10-07 o 20:11 Powód: link - reklama
studiokosmetyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-09, 09:16   #20
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 447
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Ja robie regularnie mikrodermabrazje a teraz także kwasy Xylogica i oczywiście jest duża poprawa. Kremy, toniki i inne tego typu rzeczy raczej nie rozwiążą problemu
Zielona Herbata 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 14:39   #21
ance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 143
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

mi pomaga parówka (ziele rumianku zalewam wrzątkiem), przykrywam się ręcznikiem i ile wytrzymam, a potem nakładam czarną glinkę. Po takim zestwie pory sa mniej widoczne na kilka dni.
ance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 14:38   #22
Historia O
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 143
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Muszę to wypróbować. Strasznie mnie drażnią moje pory. :/
Historia O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 22:51   #23
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

odświeżam trochę. jakieś sposoby na bardziej trwałe zmniejszenie porów? używam z reguły tych plasterków na nos, ładnie się oczyszcza i przez chwilę jest fajny efekt, no ale to trwa serio dosłownie chwilę a nie chce mi się wierzyć, że nic z tym nie można zrobić, żeby rozprawić się chociaż raz na kilka miesięcy...
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 10:06   #24
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_Kredka87 Pokaż wiadomość
odświeżam trochę. jakieś sposoby na bardziej trwałe zmniejszenie porów? używam z reguły tych plasterków na nos, ładnie się oczyszcza i przez chwilę jest fajny efekt, no ale to trwa serio dosłownie chwilę a nie chce mi się wierzyć, że nic z tym nie można zrobić, żeby rozprawić się chociaż raz na kilka miesięcy...
Też jestem zadowolona z efektu stosowania plasterków, niestety efekt widoczny jest tylko kilka dni.
-jakie toniki stosować przy rozszerzonych lotach, macie jakieś sprawdzone ?
-która Glinka będzie najlepsza ?

Zastanawiam się nad kwasami (mikrodermabrazja odpada bo mam cerę naczynkową), czy można robić zabieg przy atopowej skórze ?
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 11:33   #25
purpledot
Raczkowanie
 
Avatar purpledot
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 104
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

No nie wiem, czy kwasy są dobre dla atopowej skóry, nie sądzę. Może bardziej w kierunku laseru ablacyjnego? nie sądzę że by podrażnił
purpledot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 01:52   #26
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

A coś więcej na ten temat? w sumie jestem chętna na takie nowinki, tylko czy rzeczywiście na przykładzie porów to działa?
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 14:03   #27
purpledot
Raczkowanie
 
Avatar purpledot
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 104
Dot.: Jak zmniejszyć ogromne pory na twarzy?

na pory to w sumie chyba bardziej laser genesis, ten ablacyjny to ogólnie wyrównuje powierzchnie skóry czy przebarwienia
purpledot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-12 14:03:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.