opuchlizna po leczeniu kanalowym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 17:03   #1
maaarta77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Unhappy

opuchlizna po leczeniu kanalowym


Witam
w czwartek miałam leczona kawalono górną szóstkę,zostały wyczyszczone kanały i założone lekarstwo, mam się zgłosić w poniedziałek na kolejna wizytę , ząb po leczeniu nie bolał tak bardzo dało się nawet wytrzymać bez środków przeciwbólowych.Natomiast zaniepokoiło mnie ze od wczoraj ,po stronie gdzie leczony był ząb ,z nosa (z jednej dziurki)wypływa mi kilka razy dziennie woda koloru pomarańczowego, a rano obudziłam się z napuchniętym policzkiem , opuchlizna sięga aż do nosa, może ktoś spotkał się z takim przypadkiem???Bardzo proszę o rade i pomoc
maaarta77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 15:31   #2
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: opuchlizna po leczeniu kanalowym

Proszę koniecznie jutro (poniedziałek) udać się do lekarza dentysty, który przeprowadzał zabieg, być może będzie konieczne podanie Pani antybiotyku. Na ten moment proponowałabym przyjęcie środków przeciwzapalnych dostępnych bez recepty oraz zrobienie zimnego okładu na opuchnięty policzek.
Podczas zabiegów stomatologicznych dotyczących min. leczenia kanałowego zębów szczęki może dojść do różnych powikłań. Między innymi zdarzają się przepchnięcie ciał obcych czy zmienionych chorobowo tkanek i wprowadzenie ich do zatoki przynosowej - szczękowej. Wtedy to jednym z objawów może być niewielki wyciek treści surowiczej, surowiczoropnej czy surowiczokrwistej z otworu nosowego.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.