Biol-chem ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-20, 18:17   #1
paulinkaa99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4

Biol-chem ;/


Witam wszystkich, chciałabym być bardzo dietetykiemi chcę iść do LICEUM! Chciałabym iść na biol-chem, lecz mam problem z chemią, biologia średnio, i nie wiem czy dam radę... Miałam plany aby iść do liceum kierunek biol-chem, a następnia na studia - dietetyka/technik żywności czy jakoś tak. Doradzcie mi czy iść na biol-chem czy lepiej sobie odpuścić, bo potem będą placze i w ogóle. Jest trudno w biol-chemie? Na jakim poziomie? Dużo nauki? POzdrawiam
paulinkaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 20:44   #2
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Biol-chem ;/

Wszystko zależy od szkoły i od tego czy się tym interesujesz, czy sama będziesz się uczyć. Jak jest to Ci nie powiem bo ja kończyłam szkołę w innym systemie, ale uważam że biologia i chemia na poziomie szkół średnich trudna nie jest.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 07:10   #3
shiba28
Raczkowanie
 
Avatar shiba28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 145
Dot.: Biol-chem ;/

Cytat:
Napisane przez paulinkaa99 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, chciałabym być bardzo dietetykiemi chcę iść do LICEUM! Chciałabym iść na biol-chem, lecz mam problem z chemią, biologia średnio, i nie wiem czy dam radę... Miałam plany aby iść do liceum kierunek biol-chem, a następnia na studia - dietetyka/technik żywności czy jakoś tak. Doradzcie mi czy iść na biol-chem czy lepiej sobie odpuścić, bo potem będą placze i w ogóle. Jest trudno w biol-chemie? Na jakim poziomie? Dużo nauki? POzdrawiam
Nie jest jakoś strasznie trudno, ale uczyć się trzeba. Wiadomo, biologia to pamięciówka, wypadałoby przysiąść codziennie, ale na ogarnięcie trzech ostatnich tematów nie trzeba wiele czasu. Chyba, że na prawdę jej nie lubisz, nie chodzi Ci itp. Ale myślę, że każdy dałby radę A chemia to przedmiot bardziej ścisły, tu trzeba więcej myślenia, chociaż na pamięć też trzeba część rzeczy się uczyć Nauki nie jest wcale dużo jeśli ktoś jest systematyczny, myślę że dwie godziny dziennie i po problemie, przynajmniej u mnie tak jest A czy iść to Ci tu nikt nie powie, sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy lubisz te przedmioty i będziesz w stanie się ich uczyć codziennie (w drugiej i trzeciej klasie masz 6 godz chemii i 6 godz bio w tygodniu) . Jeśli Cię to interesuje to przyłożysz się i dasz radę bez problemu Jeśli nie to się będziesz męczyć tylko. Ja wybrałam taki profil ze względu na to, że lubię biologię i mnie to interesuje, chemia już mnie nie obchodzi kompletnie, ale daję radę i z tym przedmiotem, chociaż dla mnie jest on nudny bardzo
shiba28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 14:18   #4
Liviene
Raczkowanie
 
Avatar Liviene
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 479
Dot.: Biol-chem ;/

ostateczną decyzję uczeń podejmuje w I kl w kwietniu. Przyjdziesz, zobaczysz jak sobie radzisz i podejmiesz decyzję, bo to co zaznaczasz teraz w podaniu jest tak orientacyjnie. Ja właśnie też sobie wzięłam bio-chem, nienawidząc chemii... Ale biologia, jak już zostało powiedziane to pamięciówka, ja jako umysł humanistyczny ją kocham, wystarczy wkuwać, a chemia cóż.... jak marzą Ci się takie studia (mi z resztą takie same ) to wiesz, nauczyciel się zmieni, szkoła się zmieni, ot najwyżej jakieś korki.
powodzenia, a jak punkty rekrutacyjne? u mnie 106
__________________
~ Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. ~
78 - 77 - 76 - 75 - 74 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
1 z 20 |||||||||||||||||||||||| loading
Liviene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 06:57   #5
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Biol-chem ;/

ja jestem po klasie humanistycznej i właśnie za tydzień będę(mam nadzieję) dietetykiem po studiach na uniwerku medycznym. Powiem Ci tak...dla prawdziwego humanisty,który miał 5 z wosu,historii,polaka jest ciężko. Całe moje studia opierały się o chemię i medycynę w stopniu na prawdę rozszerzonym. Ale ja nigdy nie byłam dobra z chemii,lubiłam biologię i jakoś dałam radę.Na pewno będzie Ci ciężej niż osobom po bio-chemie. A technologia żywności opiera się głównie na chemii,fizyce. Jeśli chcesz być dietetykiem klinicznym-wybierz dietetykę na uniwersytecie medycznym,bo po przyrodniczym czy tech. żyw. nie możesz mieć takich uprawnień i wg mnie wiedzy.
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-24 07:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.