Co sądzicie o tych filmikach....???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-26, 22:34   #1
kiniaczek711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 375

Co sądzicie o tych filmikach....????


Właśnie znalazłam kilka filmików jednej osoby, gdzie pokazane jest krok po kroku jak wykonać paznokcie metodą żelową i akrylową jest chyba 6 filmików, oglądnijcie każdy po kolei i napiszcie co sądzicie...???
Ja osobiście jestem raczej neutralna co do oceny

TU WKLEJAM LINK:
http://www.repka.pl/Special-Pages/Se...dSearchResults
kiniaczek711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 06:13   #2
Veela1
Raczkowanie
 
Avatar Veela1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 288
Dot.: Co sądzicie o tych filmikach....????

Preperat do zmięczania skórek? Coś tu jest nie tak.
Haha, zobaczcie jaki pędzel ;D Jak malowania ścian ;p Poza tym kto jeszcze odsuwa skórki patyczkiem, zamiast kopytkiem. I matowi bloczkiem polerskim...
Ja uważam, że takie filmiki nie powinny pojawiać się w sieci. Na pewno nie da się nic z niego nauczyć, poza tym mam wrażenie, że babka średnio zna się na rzeczy
Veela1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 09:24   #3
kiniaczek711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 375
Dot.: Co sądzicie o tych filmikach....????

Z tego co wiem istnieje preparat do zmiękczania skórek. I nie widzę nic dziwnego w odsuwaniu skórek patyczkiem. A matowienie blokiem polerskim naturalnej płytki no według mnie jest prawidłowym zabiegiem jeżeli np klientka ma bardzo delikatną płytkę, w końcu są bloki polerskie np o ziarnistości 180, gdzie zazwyczaj taki pilnik używa większość stylistek, które znam.
Według mnie filmiki w pewien sposób jest pomocny osobą, które chcą same nauczyć sie "robienia tipsów", z drugiej strony osoba, która tylko na podstawie tego filmiku będzie zdobywać wiedzę na temat stylizacji paznokci, tak na prawdę niczego się nie nauczy, ponieważ są na tych filmikach tylko podstawowe informacje.
Miałam się nie wypowiadać na ten temat, ale po wypowiedzi Veela1 po prostu musiałam oczywiście nie po złości. Po prostu dodaje swoją opinię
kiniaczek711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 09:31   #4
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Co sądzicie o tych filmikach....????

Kiniaczek, ja nie wiem kiedy się uczyłaś przedłużania paznokci, ale masz trochę przestarzałe metody. Nie używamy removera do skórek bezpośrednio przed przedłużaniem bo natłuszczamy tylko niepotrzebnie płykę i wał okołopaznokciowy, przez co masa może się źle trzymać.
Patyczkiem drewnianym to sobie możemy ewelntualnie w nosie podłubać, dlatego że oprócz faktu odsuwania skórek w tym czasie usuwamy dodatkowo nabłonek na płytce, a do tego już konieczne jest kopytko metalowe, w skrócie reasumując ani removera, ani drewnianego patyczka już się raczej niestosuje.
I uważam że wklejając linka i prosząc o opinię, Ty pierwsza powinnaś zająć jakieś stanowisko. Moje jest takie że filmiki są o kant tyłka rozbić i tylko rozsiewają bzdury na temat przedłużania.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 09:51   #5
kiniaczek711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 375
Dot.: Co sądzicie o tych filmikach....????

byliczka masz racje... zgadzam sie z tobą w 100% co do skórek i preparatu do skórek. Nie pisalam nigdzie, że preparat stosuje sie przed nałożeniem tipsów, tylko, że taki preparat istnieje owszem filmik ma wiele błędów. Jeżeli chodzi o skórki masz rację, że powinno używać sie najlepiej metalowego kopytka, dla profesjonalnej stylistki jest to niezbędny przyrząd Jednak dla osoby, ktora sie dopiero uczy czy robi paznokcie tylko dla siebie moim zdaniem patyczek jest w porządku żeby odsunąć skórki wiadomo ciężko patyczkiem usunąć dodatkową błonkę która jest pod skórkami.

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

A jeżeli chodzi o sam filmik to dla profesjonalistki jest on śmieszny i rzeczywiście o kant można go sobie rozbić. Jednak wiem, że wiele osób, które zaczynają swoja przygodę ze stylizacją paznokci, szuka informacji w internecie co i jak na ten temat. wiadomo przede wszystkim takie osoby, powinny udać sie na kurs
kiniaczek711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 09:56   #6
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Co sądzicie o tych filmikach....????

drewnianym patyczkiem NIE USUNIE SIĘ NABŁONKA w żaden sposób bo patyczek jest za delikatny. I właśnie dla osoby która się dopiero uczy to jest zbrodnia obejrzeć taki film. Chyba że ktoś się chce uczyć na półgwizdka. Wtedy wolna droga. Tylko że ja należę do osób które nie robią nic na pół gwizdka. Nawet jeśli chodzi o naukę.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.