Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-05, 21:52   #1
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18

Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze


Czy istnieje jakiś ratunek dla skóry tak wrażliwej, że po każdej aplikacji kremu skóra robi się czerwona, swędzi i piecze tak że muszę od razu krem zmyć z twarzy?
Efekt taki jest po każdym jednym kremie jakiego tylko używałam, łącznie z kremami kupionym w aptece (np. isispharma, vichy, la roche- posay), które miały być do skóry wrażliwej.
Wszystko zaczęło się w ubiegłą zimę, czyli trwa to ponad pół roku, wcześniej nie miałam takich problemów.
Ponadto mam uczulenie na wodę chlorowaną, twarz myję wyłącznie niegazowaną wodą mineralną. Robię sobie maseczki z glinki, ale nie wiele pomagają.

Jak sobie radzić z taką skórą? Oczywiście wybieram się z tym problemem do dermatologa, ale dodatkowo chciałam prosić o radę kosmetyczkę.
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 21:56   #2
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

nie myj twarzy wodą, kup sobie płyn miceralny Biodermy- Sensibio H2O, kosztuje troche, ale naprawde warto, sama mam okropnie wrazliwa skore

a jaki krem z La Roche Posay mialas? Toleriane?

do dermatologa koniecznie idz! glinki nie uzywaj, ona sama w sobie podraznia
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 00:33   #3
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Twarz myje mleczkiem, który jest przeznaczony do skóry wrażliwej, atopowej. Spłukuję go wodą, gdyż słyszałam że twarz musi byc myta przy pomocy wody, inaczej nie zostanie dobrze oczyszczona.

Jeśli chodzi o kremy, to próbowałam mnóstwa próbek przede wszystkim z La Roche Posay, m.in rosaliac (krem do skóry naczynkowej, po którym moje słabe naczynka jeszcze bardziej dawały o sobie znać, gdyż kiedy skóra się po tym kremie podrażniła naczynka stawały się jeszcze bardziej widoczne), nutric. Kremu o którym wspomniałaś- Toleriane- nie używałam.

Słyszałam, że glinka jest dobra na wszelkie problemy skórne i że łagodzi podrażnienia. (Używam glinki czerwonej)

Pomyślałam, że skoro kremy źle działają na mają skórę i przynoszą efekt odwrotny od oczekiwanego, to mogłabym używać zamiast nich oliwki z oliwek, która po nałożeniu na twarz nie podrażnia jej, ponadto jest bogata w wit. A i chyba E. Tylko pytanie czy taka oliwka daje skórze oddychać, nie zatyka porów?
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 00:57   #4
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Do wrażliwej cery nadaje się co najwyżej glinka biała.
A woda to mineralna albo przegotowana.
Oliwa albo oliwka nie szkodzi.
A i przebadaj się u alergologa- podrażnienie wodą z kranu to reakcja nie na chlor a na nikiel.
Pewnie jak ja masz alergię na metale, w tym nikiel.
Vichy sobie daruj, Toleraine możesz spróbować, krem możesz zrobić sama-np. biochemiaurody.com.pl (ma gotowe zestawy)
Możesz przetestować serię Active Sensitive z Yves Rocher- mnie nie szkodzi i serie dla alergików Flos Lek,kosmetyki co cery atopowej i dla dzieci.
Żadnych glinek i peelingów mechanicznych.Peeling enzymatyczny, płyny miceralne-po to sięgaj.
Pij wapno musujące i łykaj coś z rutyną (rutovit, rutinoscorbin) i magnez (jeśli masz alergię na metale to magnez łagodzi ich objawy).
Z serii dla naczynkowców dobre są np. z Ava Cosmetics (w takich kosmetykach unikaj alkoholu w składzie -np.w tonikach bo szkodzi cerze naczynkowej i alergicznej).

---------- Dopisano o 01:57 ---------- Poprzedni post napisano o 01:54 ----------

A póki swędzi i piecze możesz sięgnąć po Panthenol lioton z apteki.
Możliwe,że glinką uszkodziłaś ochronną warstwę lipidową skóry i trzeba ją odbudować.
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 01:15   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Cytat:
Napisane przez mnich11 Pokaż wiadomość
Twarz myje mleczkiem, który jest przeznaczony do skóry wrażliwej, atopowej. Spłukuję go wodą, gdyż słyszałam że twarz musi byc myta przy pomocy wody, inaczej nie zostanie dobrze oczyszczona.
zle slyszalas, micel Biodermy doskonale domywa, jednoczesnie nie wysuszajac i podrazniajac, wyprobuj koniecznie ja kiedys tez myslalam, ze to czego uzywamy do demakijazu nie ma wielkiego znaczenia, a jednak ma... od kiedy odkrylam Bioderme, wszystkie inne myjadla odstawilam, roznica jest kolosalna

co do mleczek, faktycznie trzeba je zmywac woda, ale same w sobie dobrze nie domywaja, woda nawet mineralna moze podrazniac, sciagac skore, brrr juz nigdy nie wroce do mycia woda z zelem/mleczkiem

Cytat:
Jeśli chodzi o kremy, to próbowałam mnóstwa próbek przede wszystkim z La Roche Posay, m.in rosaliac (krem do skóry naczynkowej, po którym moje słabe naczynka jeszcze bardziej dawały o sobie znać, gdyż kiedy skóra się po tym kremie podrażniła naczynka stawały się jeszcze bardziej widoczne), nutric. Kremu o którym wspomniałaś- Toleriane- nie używałam.
koniecznie sprobuj wiec Toleriane, popros o probki w aptece

jaka masz cere? jezeli tlusta, mieszana czy normalna, to siegnij po lzejsza wersje https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,691,toleriane.html, jezeli sucha, po wersje Riche https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cji.html:ehem:

naprawde polecam, bo sama jestem wrazliwcem reagujacym podobnie na wiekszosc kremow

Cytat:
Słyszałam, że glinka jest dobra na wszelkie problemy skórne i że łagodzi podrażnienia. (Używam glinki czerwonej)
ale nie w przypadku ekstremalnie podraznionej skory, odstaw ją, lepiej ją zastapic woda termalna, ktora tez pomaga koic skore http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty
Cytat:
Pomyślałam, że skoro kremy źle działają na mają skórę i przynoszą efekt odwrotny od oczekiwanego, to mogłabym używać zamiast nich oliwki z oliwek, która po nałożeniu na twarz nie podrażnia jej, ponadto jest bogata w wit. A i chyba E. Tylko pytanie czy taka oliwka daje skórze oddychać, nie zatyka porów?
jezeli Ci sluzy oliwa, mozesz smialo uzywac, chociaz do twarzy lepszy bylby np. olej z pestek winogron czy migdalowy, niektorym sluzy oliwka dla dzieci Hipp https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-09-06 o 01:19
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 01:44   #6
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Wypróbuję wszystkie kosmetyki, które polecacie. Jeśli chodzi o mój typ skóry to jest ona mieszana i wydaje mi się że w okolicy czoła odwodniona.
A co sądzicie o maśle shea?
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 01:53   #7
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Cytat:
Napisane przez mnich11 Pokaż wiadomość
Wypróbuję wszystkie kosmetyki, które polecacie. Jeśli chodzi o mój typ skóry to jest ona mieszana i wydaje mi się że w okolicy czoła odwodniona.
A co sądzicie o maśle shea?
tylko do cery naprawde suche, to bardzo czesty zapychacz
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-06, 11:42   #8
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Oliwa z oliwek taka ze sklepu odpada, owszem w kosmetykach jest ale nie w czystej postaci, tylko wyodrębnionych substancji czynnych. Do skóry wrażliwej możesz stosować oleje: migdałowy (rafinowany będzie lżejszy i delikatniejszy), morelowy, z pestek arbuza, shea olej frakcja płynna. Masło shea używam od dłuższego czasu i mnie nie zapycha a mam do tego dużą skłonność. Poza tym nakłada się go malutką ilość i delikatnie wmasowuje, najlepiej używać na noc, świetnie regeneruje, goi i łagodzi.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 12:07   #9
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Czy macie może jakieś sprawdzone kremy brązujące oraz kremy z wysokimi filtrami (50+) najlepiej dodatkowo matujące do takiej wrażliwej cery? Kremy z La Roche- Posay i Vichy oczywiście odpadają.
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 12:49   #10
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Cytat:
Napisane przez mnich11 Pokaż wiadomość
Czy macie może jakieś sprawdzone kremy brązujące oraz kremy z wysokimi filtrami (50+) najlepiej dodatkowo matujące do takiej wrażliwej cery? Kremy z La Roche- Posay i Vichy oczywiście odpadają.
każda skóra jest inna. Najlepiej po prostu pójdz do apteki i popros o próbki do takiej cery, opowiedz farmaceucie o twoim problemie, na pewno jakoś pomoże, a jak nie to idz do drugiej, nie zniechęcaj się i proś po to takie próbki są. No i oczywiście najlepiej iść do dermatologa- może przepisze jakas maść, krem i też może dać próbki. Ponadto mincel biodermy polecam goraco.
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 15:41   #11
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Cytat:
Napisane przez mnich11 Pokaż wiadomość
Twarz myje mleczkiem, który jest przeznaczony do skóry wrażliwej, atopowej. Spłukuję go wodą, gdyż słyszałam że twarz musi byc myta przy pomocy wody, inaczej nie zostanie dobrze oczyszczona.

Jeśli chodzi o kremy, to próbowałam mnóstwa próbek przede wszystkim z La Roche Posay, m.in rosaliac (krem do skóry naczynkowej, po którym moje słabe naczynka jeszcze bardziej dawały o sobie znać, gdyż kiedy skóra się po tym kremie podrażniła naczynka stawały się jeszcze bardziej widoczne), nutric. Kremu o którym wspomniałaś- Toleriane- nie używałam.

Słyszałam, że glinka jest dobra na wszelkie problemy skórne i że łagodzi podrażnienia. (Używam glinki czerwonej)

Pomyślałam, że skoro kremy źle działają na mają skórę i przynoszą efekt odwrotny od oczekiwanego, to mogłabym używać zamiast nich oliwki z oliwek, która po nałożeniu na twarz nie podrażnia jej, ponadto jest bogata w wit. A i chyba E. Tylko pytanie czy taka oliwka daje skórze oddychać, nie zatyka porów?
mleczka nie trzeba zmywać wodą, wystarczy przetrzeć potem skórę np wodą termalną (Avene)
a co do kremów LRP - po Nutric'u też piecze mnie skóra, ogólnie pielęgnacyjne kremy LRP czy Avene nie są dla mnie dobre, zdecydowanie wolę lipobazę i nanobazę - spróbuj, może dla ciebie też będą dobre, ja mogłam smarować nimi nawet skórę z ostrym AZS, na której miałam sączące się zmiany
za to krem z filtrem mam Avene - 50+ dla mnie jest najłagodniejszy
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-07, 21:21   #12
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Muszę się poskarżyć, że przed chwilą posmarowałam twarz masłem shea i teraz oczywiście twarz sędzi i jest zaczerwieniona :/

Zauważyłam, że na moją skórę bardzo źle wpływa stres, a w ostatnim czasie było go dużo, więc nic mi nie pomogą kosmetyki do skóry wrażliwej dopóki nie nauczę się z nim walczyć.
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 09:30   #13
papadan1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 152
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Miałam takie problemy kiedy wynajmowałam mieszkanie,nie wiem czy inne ujęcie wody,czy winna była instalacja wodna,po przeprowadzce sprawa się rozwiązała.Mam nieraz reakcję na bardziej aktywne kremy i puchnę ale wypijam CALCIUM DUO ALERGO i schodzi ,a efekt działania kremów pozostaje.
papadan1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 10:29   #14
Agatawawa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Nie mogę używać żadnych kremów- po każdym skóra swędzi i piecze

Cytat:
Napisane przez mnich11 Pokaż wiadomość
Czy istnieje jakiś ratunek dla skóry tak wrażliwej, że po każdej aplikacji kremu skóra robi się czerwona, swędzi i piecze tak że muszę od razu krem zmyć z twarzy?
Efekt taki jest po każdym jednym kremie jakiego tylko używałam, łącznie z kremami kupionym w aptece (np. isispharma, vichy, la roche- posay), które miały być do skóry wrażliwej.
Wszystko zaczęło się w ubiegłą zimę, czyli trwa to ponad pół roku, wcześniej nie miałam takich problemów.
Ponadto mam uczulenie na wodę chlorowaną, twarz myję wyłącznie niegazowaną wodą mineralną. Robię sobie maseczki z glinki, ale nie wiele pomagają.

Jak sobie radzić z taką skórą? Oczywiście wybieram się z tym problemem do dermatologa, ale dodatkowo chciałam prosić o radę kosmetyczkę.
w aptekach jest sporo kosmetyków dedykowanych skórze z problemami. Ja używam żelu do mycia oraz olejku emolium. Nawilża bardzo dobrze oraz łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia. W moim przypadku działa rewelacyjnie. Oczywiście wizyta u dermatologa to podstawa.
Agatawawa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.