Krosty na brodzie:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-15, 14:49   #1
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661

Krosty na brodzie:(


od sierpnia nie moga ogarnac mojej brody ,zaczelo sie od gul wyskakiwaly naokraglo byly bolesne zgrubienia ktore rosly 2 tygodnie i dopiero wtedy mozna bylo je wycisnac....bylam u lekarza przepisal mi duac ,differin i antybiotyk unidox an te gule na brodzie.Differinu nie wykupilam bo stywierdzialm ze za duzo tego an pojedyncze gule ,ale mam wypis jak cos.W dodatku wyskakuja mi jakies zaskorniki na brodzie rowneiz twarde i strasznie ciezko je wycisnac ,tkiwa gleboko pod skora.
mam cala poharatana brode a jetsem juz w polowie kuracji prawie unidoxem fakt te gule ogromne mi juz nie wyskakuja.ale czuje momentami zgrubienia ,gula ktora mialam nadal jest pod skora chociaz nie wychodzi.A zaskorniki nadal tam wychodza.Juz nie wiem co robic!
dodam ze mam 21lat reszte cery idealna ,i nigdy nie mialam zadnych krost ,co sei ze mna dzieje? jak to zaleczyc raz a porzadnie .! bo szpeci to strasznie w tym czasie mniej wiecej zmienilam podklad ale chyba do tego stopmnia on nie moglby zaszkodzic? jestem zalamana i juz mi na psychike to idzie..bo ile mozna sie meczyc z tym

mial ktosd podbny problem? co pomoglo??prosze o rady.bo nie mam juz sily..mam od tych krost przebarwienia slady te gule to wygladaja jak czyraki czy jakies mocne stany zapalne a te zaskornimi tez szpeca bardzo.
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....

Edytowane przez brzydkie
Czas edycji: 2012-10-15 o 14:56
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 21:51   #2
koniczynkaa_92
Przyczajenie
 
Avatar koniczynkaa_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Krosty na brodzie:(

Próbowałaś może acne-derm'u? Żel głęboko oczyszczający, nawilżanie twarzy i acne-derm powinno być ok.
koniczynkaa_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 07:53   #3
zurca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Krosty na brodzie:(

Ja też mam podobny problem z brodą. Od tygodnia biorę antybiotyk tetralysal, czuję się po nim fatalnie. Robiłaś badania na wymaz?
zurca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 08:33   #4
soczewka
Raczkowanie
 
Avatar soczewka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Krosty na brodzie:(

ja również mam takie guzki i krosty tylko na brodzie, nie wyciskam ich, one same się wchłaniają (trwa to chyba z tydzień), po to aby znowu za chwile wyjść..

Stosowałam wiele maści itp. ale chyba najbardziej mi pomógł acne-derm - do tego stopnia, że naprawdę przestało mi cokolwiek wyskakiwać.

Teraz jestem w ciąży i oczywiście niczego stosować nie mogę więc brodę znowu mam pełną grudek
soczewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 19:25   #5
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Krosty na brodzie:(

wlasnie nie robilam ale mam zamiar ,ostatnio saczyly mi sie tylko zaskornkiki a gula siedzi pod skora juz ze 2 -3 tygodnie i nie wychodzi.Kurcze nie mialam nigdy krost i zastanawiam sei czy to nei zakazenie jakis gronkowcem bo to naprawde dziwne mam 21 lat.I w zyciu nie mialam nic takiego ani w ogole nic....
musi byc to cos upartego bo taka pojedyncza gula perzez 5 lat wyskakiwala mi srednio raz na jakies pol roku w identycznym miejscu,ale dopiero od 2 miesiecu zrobila sie taka masakra..
acne derm jest na recepte?moze tez kupie
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 14:18   #6
koniczynkaa_92
Przyczajenie
 
Avatar koniczynkaa_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Talking Dot.: Krosty na brodzie:(

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
wlasnie nie robilam ale mam zamiar ,ostatnio saczyly mi sie tylko zaskornkiki a gula siedzi pod skora juz ze 2 -3 tygodnie i nie wychodzi.Kurcze nie mialam nigdy krost i zastanawiam sei czy to nei zakazenie jakis gronkowcem bo to naprawde dziwne mam 21 lat.I w zyciu nie mialam nic takiego ani w ogole nic....
musi byc to cos upartego bo taka pojedyncza gula perzez 5 lat wyskakiwala mi srednio raz na jakies pol roku w identycznym miejscu,ale dopiero od 2 miesiecu zrobila sie taka masakra..
acne derm jest na recepte?moze tez kupie


Acne-derm to krem bez recepty, koszt takiego kremu to ok. 24 zł/ 20g. Jest to bardzo wydajnym kremem, naprawdę na długo starcza, trzeba jednak pamiętać o nawilżaniu twarzy, przy zbyt suchej skórze możliwe są podrażnienia, uczucie pieczenia i czerwone plamki. Wiem to sama po sobie, bo używam żelu głęboko oczyszczającego z farmony (dermacos anti-acne żel głęboko oczyszczający z bioaktywnym wyciągiem z borowiny dla skóry trądzikowej tłustej i mieszanej) który naprawdę przynosi rezultaty, skóra jest naprawdę w o wiele lepszej kondycji niż przed. Używam też maseczki nawilżającej z Lirene(dermoprogram nawilżanie głębokie, biodermalne nawilżanie i poprawa napięcia skóry jest to maseczka samowchłaniająca, sprzedawana jest w saszetkach 10ml koszt ok.2,45zł naprawdę fajna rzecz)i właśnie stosuję acne-derm na jakieś niemiłe niespodzianki. Z czystym sumieniem mogę polecić taki zestaw. ) Jeżeli macie jakieś pytania chętnie odpowiem.
edit.
Dodam jeszcze, że też miałam takie gule na brodzie.

Edytowane przez koniczynkaa_92
Czas edycji: 2012-10-21 o 14:21
koniczynkaa_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 08:36   #7
brzydkie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 661
Dot.: Krosty na brodzie:(

wyleczylas tym grudki? dla mnie grudki to zgroza pojawily sie od sierpnia narobily pelno sladow blizn ,cala cere mam zdrowa a broda to grudy okropne bolace
zazdroszcze dla mnie wyleczsenie grud ja vbym byla starsznie szczesliwa....bo to jakis moj osobisty koszmar.
biore antybiortyk unidox teraz afkt ze te guzy juz takie wielkie mi nie wychodzily ale to co byla sie nie wchlonela no i male tze jakies wychodzily saczace ,za tydzien koncze lek i kupie to acne derm olej z wiesiolka i jakis dobry krem nawilazajacy.Moja broda wyglada katastroficznie cos sie saczy ..pelno blizn.Tragedia.
caly czas chowam ja w szalik i tapetuje co 2 godziny bo sie strasznie wstydze i czuje niepewnie.
__________________
zapuszczam wlosy


JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BEDZIE NORMALNIE.....
brzydkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 10:21   #8
koniczynkaa_92
Przyczajenie
 
Avatar koniczynkaa_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Krosty na brodzie:(

Cytat:
Napisane przez brzydkie Pokaż wiadomość
wyleczylas tym grudki? dla mnie grudki to zgroza pojawily sie od sierpnia narobily pelno sladow blizn ,cala cere mam zdrowa a broda to grudy okropne bolace
zazdroszcze dla mnie wyleczsenie grud ja vbym byla starsznie szczesliwa....bo to jakis moj osobisty koszmar.
biore antybiortyk unidox teraz afkt ze te guzy juz takie wielkie mi nie wychodzily ale to co byla sie nie wchlonela no i male tze jakies wychodzily saczace ,za tydzien koncze lek i kupie to acne derm olej z wiesiolka i jakis dobry krem nawilazajacy.Moja broda wyglada katastroficznie cos sie saczy ..pelno blizn.Tragedia.
caly czas chowam ja w szalik i tapetuje co 2 godziny bo sie strasznie wstydze i czuje niepewnie.
Jeżeli mówisz o takich gulach podskórnych to tak stosowałam miejscowo acne-derm i do tego żel z Farmony oraz maseczkę nawilżającą samowchłaniającą. Jednak ze stosowaniem acne-dermu trzeba uważać bo wysusza skórę bynajmniej mi. Stąd to nawilżanie.

edit.
Dodam jeszcze że na jakiś czas zrezygnowałam z wszelkiego rodzaju kremów matujących, fluidów, podkładów czegokolwiek na twarz w takiej postaci.

Edytowane przez koniczynkaa_92
Czas edycji: 2012-10-23 o 10:38
koniczynkaa_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 20:39   #9
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Krosty na brodzie:(

Po przeczytaniu tego wątku zdecydowałam,ze jutro lecę do apteki po acne-derm.Moja broda to dramat.Dawno nie jestem nastka a syfów mam tyle,że szok.
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 08:20   #10
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Krosty na brodzie:(

Miałam podobnie jak Ty cała broda wysypana i takie bolące grudki, no i zaskórniki. Dermatolog przepisał mi Zineryt używałam go 5 tygodni za specjalnie to on mi nie pomógł no może nie miałam aż tak bolących grudek. Zmieniłam swoją pielęgnację myję twarz mydłem aleppo następnie tonik 5% kwas migdałowo jabłkowy i na to kropelka serum olejek arganowy, oczywiście tak robię wieczorem. Poprawa jest wielka nie mam żadnych krostek jeszcze nigdy nie miałam tak czystej i gładkiej twarzy jedynie podłe zaskórniki zostały ale z nimi też będę walczyć. Napiszę jeszcze co robię rano myję twarz mydłem aleppo ( ale szukam delikatnego żelu do mycia twarzy) następnie nakładam krem multiwitaminowy na dzień i na to makijaż. Długo szukałam odpowiedniej pielęgnacji i wreszcie mi się to udało Życzę Tobie powodzenia
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 09:20:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.