Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-08, 21:22   #1
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342

Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat


Czy dziewczyna 17 letnia idąc do ginekologa po przepisanie tabletek antykoncepcyjnych musi mieć na nie zgodę od rodziców? Musze na to pytanie odpowiedzieć mojej uczennicy. Mnie ono zaskoczyło i uważam że nie musi ale może się mylę. Proszę o radę.
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 22:23   #2
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat

Cytat:
Napisane przez Ania843
Czy dziewczyna 17 letnia idąc do ginekologa po przepisanie tabletek antykoncepcyjnych musi mieć na nie zgodę od rodziców? Musze na to pytanie odpowiedzieć mojej uczennicy. Mnie ono zaskoczyło i uważam że nie musi ale może się mylę. Proszę o radę.
Ja zaczelam brac tabletki w wieku 16 lat i nie potrzebowalam zgody rodzicow , takze zgoda nie jest potrzebna, chociaz lekarze maja czasem roznie "widzimisie"
__________________


sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 22:51   #3
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat

Ja dostałam bez zgody rodziców przy nieskończonym 17 roku życia. Nie jest potrzebna.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 23:47   #4
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat

Cytat:
Napisane przez Ania843
Czy dziewczyna 17 letnia idąc do ginekologa po przepisanie tabletek antykoncepcyjnych musi mieć na nie zgodę od rodziców? Musze na to pytanie odpowiedzieć mojej uczennicy. Mnie ono zaskoczyło i uważam że nie musi ale może się mylę. Proszę o radę.
O ile pamiętam to osoba, która ukończyła 16 rok życia decyduje samodzielnie o wszytskich sprawach zdrowotnych (przebiegu, metodzie leczenia) w tym również o tabletkach.
Chociaż ja na Twoim miejscu bym jej odradziła tabletki. Niech poczeka, aż jej się zakończy proces dojrzewania. Potem może cierpieć jak ja.
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 01:18   #5
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat

ja dostalam bez zgody majac 15 lat, ale uwazam ze to byla kompletna ignorancja ze strony lekarki. nawet badan mi nie zrobila, poprosilam i dala, a ja glupia sie cieszylam
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 07:13   #6
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat

Dziekuję. Porozmawiam z nia i podam wszystkie za i przeciw brania tabletek. Ja też uważam, ze to trochę za wcześnie.
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 09:03   #7
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat

wydaje mi sie równiez ze nie potrzeba ale nigdy nic nie widomo na kogo sie natrafi na lekarza

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 09:52   #8
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat

Tak naprawde to zalezy od lekarza A co do tego czy za wczesnie czy nie... to zalezy od ilu lat ma sie okres... jak ktos juz miesiaczkuje dluzszy czas 3-4 lata to ja nie widze przeciwskazan chyba lepiej zabezpieczyc sie dobrze niz potem zalowac.. ze wogole sie nie zabezpieczalo..
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 10:00   #9
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat

Zaczęłam brać w wieku 17lat i nikt nie chciał ode mnie zgody rodziców. Ale tak jak pisały dziewczyny niewiadomo na kogo się trafi.
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 10:03   #10
stell1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 238
GG do stell1985
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17 lat

Cytat:
Napisane przez tutusia
Ja dostałam bez zgody rodziców przy nieskończonym 17 roku życia. Nie jest potrzebna.
ja tak samo najlepiej pojsc do tak zwanej poradni dla młodych kobiet czy cos takiego
stell1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-09, 14:32   #11
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Tabletka antykoncepcyjna a zgoda rodziców wymagana do lekarza dla dziewczyny 17

wielu lekarzy nie wymaga tej zgody i możliwe, że słusznie, jednak stricto prawnie zgoda jest konieczna! 17-latkę raczej większość lekarzy potraktuje jako dorosłą, ale teoretycznie mogłoby też odmówić.
osoba powyżej 16 roku życia współdecyduje, co nie znaczy, że decyduje samodzielnie, w tym przypadku zgoda jest również konieczna.
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.