Kto mi pomoże ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-20, 09:49   #1
ladyxblair
Przyczajenie
 
Avatar ladyxblair
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
GG do ladyxblair

Kto mi pomoże ?


W zeszłym roku w listopadzie pojawił mi się trądzik, do dermatologa udałam się dopiero w styczniu tego roku i dostałam tetralysal, differin, skinoren (którego nie używałam bo mnie po nim piekła buzia i byłam czerwona) i żel do mycia twarzy przygotowywany przez doktora nauk farmacji (skład: water, glicerin, iodine-bromine-calcium-magnesium saline, methylocelulose, etanol p6, natrii benzoas, menthol) w marcu po trądziku zostały tylko ślady, które zostawały usuwane przez peelingi chemiczne kwasem glikolowym ostatni miałam w kwietniu i później już było za mocne słońce więc na wizytę byłam umówiona na wrzesień, miałam bardzo ładną cerę zero krost tylko drobne wągry i lekkie ślady na policzku, które po zapudrowaniu w ogóle nie były widoczne, w sierpniu byłam w górach nie byłam zbyt długo na słońcu używałam ten żel do mycia twarzy rano i wieczorem i differin na noc a na dzień krem z filtrem UVA/UVB 40. do dermatologa we wrześniu nie pojechałam bo troche szkoda mi bylo wydawac znowu kase a cere mialam ladna az do października od tego miesiąca mam zaczerwienioną skórę widoczne wągry na policzkach (nie czarne punkciki tylko widoczne krostki pod skóą) i dziwne czerwone plamki (jakby przesuszenia) na twarzy, czesto wychodza mi krosty i boje sie znowu bede miala trądzik zdoła mi ktoś pomóc ? tylko nie mówcie że znowu mam jechać do dermatologa ...

jeżeli to ważne to uzywam pudru z l'oreala mineralnego (on ma w składzie talk ...)
ladyxblair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 09:58   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kto mi pomoże ?

Cytat:
Napisane przez ladyxblair Pokaż wiadomość
tylko nie mówcie że znowu mam jechać do dermatologa ...
Dobrze. W takim razie nie mówimy, że masz pójść do lekarza.

A co, krzywdę ci robił ? Bił, krzyczał, lał po głowie pałką, że się go tak boisz ?

Cytat:
jeżeli to ważne to uzywam pudru z l'oreala mineralnego (on ma w składzie talk ...)
Tak, to bardzo ważne. Mniej więcej tak jak zeszłoroczny śnieg.

Znów pojawił Ci się trądzik, skoro pryszcze są pod skórą to znaczy, że to ostrzejsza postać i trzeba, żebyś brała leki doustne - na przykład antybiotyki, które przepisać Ci może tylko lekarz. Do tego przydałaby się zewnętrzna dobrze dobrana pielęgnacja (nie jakiś tam robiony żel, tylko dobry kupny: Iwostin, Dermedic itp.), dziennie nawilżanie (na przykład filtrem) i nocne antybiotykowanie/maści/krem z kwasami lub innymi substancjami pomocnymi.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.