Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-01, 13:41   #631
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Sansewieria gwinejska

http://internetowyogrod.ugu.pl/_data...iatahahnii.php

Jest bardzo łatwa w utrzymaniu i szybko się rozmnaża
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018

Edytowane przez acidka
Czas edycji: 2015-02-01 o 13:43
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 14:11   #632
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Sansewieria gwinejska

http://internetowyogrod.ugu.pl/_data...iatahahnii.php

Jest bardzo łatwa w utrzymaniu i szybko się rozmnaża
dziękuję
Dobrze, że łatwa w utrzymaniu, bo nie mam ręki do roślin
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 13:09   #633
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Ktoś wie co to za kwiatek?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (153,3 KB, 23 załadowań)
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.


Edytowane przez L I L Y
Czas edycji: 2015-03-25 o 13:10
L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 13:33   #634
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Begonia
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 14:10   #635
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka Gie Pokaż wiadomość
Begonia
Dziękuję
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 17:09   #636
JunglleJullia
Przyczajenie
 
Avatar JunglleJullia
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Cześć
Mam mały problem. Przeprowadziłam się do nowego mieszkania, w którym pozostał kwiatek, twardy skurczybyk, który długo wytrzymał bez podlewania czy pielęgnacji.
Ja nigdy nie umiałam (a może nie bardzo o to dbałam) zajmować się kwiatkami, zapominałam o podlewaniu etc. Myślę, że to trochę wina mojej mamy, ponieważ ona uwielbiała to robić i nigdy od nas tego nie wymagała. Moimi ogrodowymi obowiązkami było koszenie trawy czy grabienie liści :P
Dlatego też postawiłam sobie na celu, iż go odratuję, żeby wyglądał i żył sobie dalej z tym, że o wiele wygodniej.
Może gdyby któraś z Was wiedziała mniej więcej co to za gatunek, ułatwiłoby mi to pracę.
Motywuje mnie też to, że jest twardym skurczybykiem skoro tyle czasu wytrzymał pozostawiony zupełnie sobie!
Dlatego dzisiaj kupuję mu większą doniczkę żeby wygodniej mu się rosło, a reszta..no cóż..zobaczymy!
Jakieś rady?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150330_124402.jpg (142,4 KB, 30 załadowań)
JunglleJullia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 19:07   #637
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

To jakiś rodzaj grubosza - drzewka szczęścia.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-05, 15:12   #638
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez JunglleJullia Pokaż wiadomość
Cześć
Mam mały problem. Przeprowadziłam się do nowego mieszkania, w którym pozostał kwiatek, twardy skurczybyk, który długo wytrzymał bez podlewania czy pielęgnacji.
Ja nigdy nie umiałam (a może nie bardzo o to dbałam) zajmować się kwiatkami, zapominałam o podlewaniu etc. Myślę, że to trochę wina mojej mamy, ponieważ ona uwielbiała to robić i nigdy od nas tego nie wymagała. Moimi ogrodowymi obowiązkami było koszenie trawy czy grabienie liści :P
Dlatego też postawiłam sobie na celu, iż go odratuję, żeby wyglądał i żył sobie dalej z tym, że o wiele wygodniej.
Może gdyby któraś z Was wiedziała mniej więcej co to za gatunek, ułatwiłoby mi to pracę.
Motywuje mnie też to, że jest twardym skurczybykiem skoro tyle czasu wytrzymał pozostawiony zupełnie sobie!
Dlatego dzisiaj kupuję mu większą doniczkę żeby wygodniej mu się rosło, a reszta..no cóż..zobaczymy!
Jakieś rady?
Drzewko ze zdjęcia to grubosz, zwany pospolicie drzewkiem szczęścia - ktoś, kto Ci go zostawił, zrobił Ci miły prezent, bo ponoć grubosz faktycznie szczęście przynosi. Inni nazywają go drzewkiem pieniężnym, bo jego listki przypominają małe pieniążki. Ja sama od niedawna mam grubosza w odmianie Sunset Grubosz nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przypomina w tym kaktusy i sukulenty (dlatego tak długo wytrwał Ci bez podlewania). Grubosza podlewamy w zależności od panującej w domu temperatury. Jeśli temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza, podlewamy go raz na dwa tygodnie, wtedy gdy ziemia jest już przesuszona. Gdy temperatura jest niższa, nawadniamy go rzadziej. Ma okres spoczynku od listopada do lutego. Za każdym razem trzeba usuwać nadmiar wody z podstawki, gdyż uchroni to roślinę przed zgniciem korzeni. Nie zaleca się stawiania grubosza przy grzejnikach, może to spowodować słabszy wzrost i gubienie liści oraz utratę ich koloru. Nie wolno go także stawiać na parapetach o południowej ekspozycji. Raz na miesiąc zaleca się zasilić grubosza odżywką, najlepiej płynną, taką jak do kaktusów czy innych sukulentów. Grubosza nawozimy od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Najlepszym podłożem dla grubosza będzie piasek ze żwirkiem i torfem lub zwykła ziemia doniczkowa z domieszką piasku i gliny (jak go będziesz przesadzać, a nie chce Ci się samodzielnie robić mieszanki, kup specjalne gotowe podłoże do kaktusów, jest dostępne chociażby w OBI/Castoramie).
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 18:33   #639
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Drzewko ze zdjęcia to grubosz, zwany pospolicie drzewkiem szczęścia - ktoś, kto Ci go zostawił, zrobił Ci miły prezent, bo ponoć grubosz faktycznie szczęście przynosi. Inni nazywają go drzewkiem pieniężnym, bo jego listki przypominają małe pieniążki. Ja sama od niedawna mam grubosza w odmianie Sunset Grubosz nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przypomina w tym kaktusy i sukulenty (dlatego tak długo wytrwał Ci bez podlewania). Grubosza podlewamy w zależności od panującej w domu temperatury. Jeśli temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza, podlewamy go raz na dwa tygodnie, wtedy gdy ziemia jest już przesuszona. Gdy temperatura jest niższa, nawadniamy go rzadziej. Ma okres spoczynku od listopada do lutego. Za każdym razem trzeba usuwać nadmiar wody z podstawki, gdyż uchroni to roślinę przed zgniciem korzeni. Nie zaleca się stawiania grubosza przy grzejnikach, może to spowodować słabszy wzrost i gubienie liści oraz utratę ich koloru. Nie wolno go także stawiać na parapetach o południowej ekspozycji. Raz na miesiąc zaleca się zasilić grubosza odżywką, najlepiej płynną, taką jak do kaktusów czy innych sukulentów. Grubosza nawozimy od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Najlepszym podłożem dla grubosza będzie piasek ze żwirkiem i torfem lub zwykła ziemia doniczkowa z domieszką piasku i gliny (jak go będziesz przesadzać, a nie chce Ci się samodzielnie robić mieszanki, kup specjalne gotowe podłoże do kaktusów, jest dostępne chociażby w OBI/Castoramie).
Grubosz to sukulent pochodzący z Afryki i najlepszym dla niego miejscem będzie południowy parapet. Moje rośliny od maja smażą się na zewnątrz w pełnym słońcu i rosną świetnie.
Słabszy wzrost i gubienie liści są spowodowane tym, że grubosz zimą powinien przechodzić w stan spoczynku, a nie tym, że stoi nad grzejnikiem.

Edytowane przez Agnieszka Gie
Czas edycji: 2015-04-05 o 18:34
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 18:44   #640
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka Gie Pokaż wiadomość
Grubosz to sukulent pochodzący z Afryki i najlepszym dla niego miejscem będzie południowy parapet. Moje rośliny od maja smażą się na zewnątrz w pełnym słońcu i rosną świetnie.
Słabszy wzrost i gubienie liści są spowodowane tym, że grubosz zimą powinien przechodzić w stan spoczynku, a nie tym, że stoi nad grzejnikiem.
Agnieszko, informacje, które przekazałam pochodzą od pani Łucji Hinz z największej w Polsce hodowli sukulentów i to ona powiedziała, że południowy parapet będzie zbyt gorący i może doprowadzić do poparzenia liści, choć dla tych roślin oczywiście wskazane jest miejsce o dużym nasłonecznieniu. Twoje rośliny rosną dobrze dlatego, że są na zewnątrz - latem grubosze dużo lepiej rosną na balkonie niż w mieszkaniu, gdyż nocny chłód (do ok. 10°C) stymuluje ich kwitnienie i wzrost. Kwestia umiejscowienia rośliny nad grzejnikiem również ma wpływ na jej rozwój. Może Ty osobiście nie masz takich doświadczeń i całe szczęście, oby rośliny rosły Ci zdrowo, ale ja w takich kwestiach wolę zaufać specjalistom, a pani Łucja Hinz raczej wie co mówi, mając pod swoim dachem ponad 6,5 tysiąca tego typu roślin
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 10:50   #641
JunglleJullia
Przyczajenie
 
Avatar JunglleJullia
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Super, wyczerpujące informacje, dziękuję bardzo!
JunglleJullia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-06, 13:04   #642
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Anahstasio, faktycznie w poprzednim poście podałam zły przykład. Nie zawsze miałam miejsce żeby odpowiednio przechowywać woje rośliny. Na przestrzeni ostatnich lat uprawiałam je w kilku różnych mieszkaniach, na wielu parapetach o różnych wystawach. Gruboszowatych mam ok 10 sztuk w tej chwili i lubię z nimi eksperymentować. Zawsze rosły najlepiej na południowym parapecie (nie licząc uprawy pod chmurką). Piszę to na podstawie własnych obserwacji.
Poparzyć można każdą roślinę nawet kaktusa, jeżeli postawi się go na słońcu bez wcześniejszego przyzwyczajenia.
Oczywiście nie mam zamiaru kwestionować ogromnej wiedzy państwa Hinz, z której również korzystałam. Co do grzejnika to chyba wiem gdzie tkwi źródło nieporozumienia. Prawdopodobnie pani Łucja mówiła o tym jak powinien być zimowany grubosz, ja założyłam, że JunglleJulia ma do dyspozycji jedynie parapet w mieszkaniu i nie może zapewnić mu optymalnego miejsca zimą. W takim wypadku odsunięcie rośliny od kaloryfera oznacza jednocześnie odsunięcie jej od światła (chyba, że ktoś ma parapet bez kaloryfera). W mieszkaniu, w temp. pokojowej roślina będzie nadal rosła i wyciągała się do światła. Z dwojga złego lepiej zostawić ją nad kaloryferem niż odsunąć od okna.
Z kolei z moich doświadczeń wynika, że grubosze nawet prawidłowo zimowane zawsze gubią trochę liści. To u nich normalne i potem w sezonie wszystko nadrabiają. Także to nie koniecznie wina kaloryfera.

Mam nadzieję, że nie odebrałaś mojej wypowiedzi jako atak na Ciebie i Twoją wiedzę. Chciałam się odnieść do dwóch zdań, z którymi się nie zgadzam, a chyba o to chodzi na forum, żeby sobie podyskutować i porównać doświadczenia Czasem zdarza mi się pisać krótko i oschle, szczególnie gdy nie mam za dużo czasu.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 17:27   #643
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Cześć
Czy ktoś wie może co to za kwiat?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180505_175225.jpg (160,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180505_175231.jpg (279,8 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez Demeter_
Czas edycji: 2018-05-05 o 17:30
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 10:38   #644
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Wygląda na jakiś rodzaj różanecznika.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 23:46   #645
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Pomocy!

Co to może być za roślina? received_1758921487499862.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 07:39   #646
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Może datura żółta?
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 12:08   #647
Yellow Me
Rozeznanie
 
Avatar Yellow Me
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 805
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Cześć, odkopuję wątek, dawno nikt nic nie pisał ale może ktoś mi podpowie.
Co to mogą być za rośliny?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190702_125047.jpg (145,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190702_130204.jpg (83,5 KB, 19 załadowań)
__________________
My
Yellow Me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 22:00   #648
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Ten 1-szy to chyba trzykrotka purpurowa, 2-gi ołustek.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 06:03   #649
Yellow Me
Rozeznanie
 
Avatar Yellow Me
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 805
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Ten 1-szy to chyba trzykrotka purpurowa, 2-gi ołustek.
O, dziękuję
Tego pierwszego w ogóle nie mogłam namierzyć.
Drugi podejrzewałam Epipremnum...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
My
Yellow Me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-08, 08:51   #650
Mumu97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2
Dot.: Co to za roślina, co to za kwiatek ? - wątek zbiorczy

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...c5&oe=5FF4EE6D

Wybaczcie, jeśli jakość kiepska - fb mi zepsuło jakość, a nie umiem w inny sposób na komputer to przesłać, aby było w formie linku. Co to za roślinka? Dostałam ją jakiś czas temu, ale nie pamiętam nazwy. Niby ma jakieś działania "zdrowotne".
Mumu97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-08 09:51:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.