Zarysowana patelnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-29, 17:31   #1
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 353

Zarysowana patelnia


Czy używanie patelni, na której powstała rysa/odprysk jest szkodliwe? Chodzi o patelnię teflonową z firmy Tefal. Czytałam w internecie różne opinie, jedni twierdzą, że teflon jest szkodliwy nawet nieuszkodzony, inni, że tylko uszkodzony jest szkodliwy. Natknęłam się też na informacje, że teflon tak naprawdę wcale nie jest szkodliwy, nawet uszkodzony. No i teraz którym opiniom wierzyć? Może Wy znacie się lepiej na patelniach. Jak na razie jej używam, bo jest kupiona w tym roku ale niestety niefortunnie powstał jakoś ten odprysk.
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-29, 19:33   #2
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Zarysowana patelnia

Polytetrafluorethylen czyli tzw Teflon stabilny chemicznie jest do 260C i nie sądzę że w tych temperaturach coś smażysz. Tańsze patelnie od Tefala mogą mieć gorszy jakościowo teflon i może już przy 240C wydzielać opary (trzeba wtedy klatkę z ptaszkami z kuchni wystawić bo to na nie działa) które dla ludzi nie są tak szkodliwe, ale w 240C tez nic nie smażysz (bo olej się by spalił). Dlatego do smażenia w wysokich temperaturach zaleca się patelnie bez powłoki. Teflon jako materiał przelatuje przez jelita bez problemu i będzie normalnie wydalony bez ubocznych skutków . Także możesz dalej smażyć naleśniki bez obawy.
Dużo ludzi nie wie ale osprzęt plastikowy do obsługi patelni powleczonej jak (łyżki , łopatki itd) jest bardziej trujący niż powłoka patelni , dlatego zaleca się drewniany osprzęt
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 10:06   #3
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 353
Dot.: Zarysowana patelnia

Jeszcze nie napisałam że to zadrapanie jest aż do srebrnego metalu (nie wiem z jakiego dokładnie jest wykonana ta patelnia). Więc można spokojnie jeszcze trochę posmażyć na tej patelni nawet kotlety? Czy kotlety smażą się już w zbyt wysokiej temperaturze?
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-30, 10:34   #4
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Zarysowana patelnia

Cytat:
Napisane przez olka922 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie napisałam że to zadrapanie jest aż do srebrnego metalu (nie wiem z jakiego dokładnie jest wykonana ta patelnia). Więc można spokojnie jeszcze trochę posmażyć na tej patelni nawet kotlety? Czy kotlety smażą się już w zbyt wysokiej temperaturze?
Takie patelnie zrobione są z jakiegoś stopu na bazie aluminium więc bez obawy (np. znana włoska firma Pentole Agnelli robi dla zawodowców patelnie większość aluminiowe)
Kotlety smażą się w przedziale 165-175 C (optymalnie 170C) więc też bez obawy. Steki obsmażane są krótko od 200C . Wysoką temperaturę patelni rozpoznasz na oko jak olej rzepakowy zacznie dymić na patelni (ale pewnie jeszcze tak mocno jej nigdy nie rozgrzałaś). Także smażyć i zajadać te kotleciki
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 17:45   #5
truskama
Raczkowanie
 
Avatar truskama
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Zarysowana patelnia

patelnie tylko z powłoką teflonową , a po takiej nawet najlepszej nie jeżdżę niczym ostrym. Każda rysa to ew przedostawania się niepożądanych substancji
truskama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 18:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.