Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-12, 00:04   #1
domciok13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41

Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!


Jestem już totalnie załamany (bez śmiechów:P walczę z 3ma małymi przebarwieniami na skórze (są czerwone) od chyba już 4 lat i używam wszystkie niezależnie od ceny ,ale jak na razie nic nie pomaga, mam już na oku kolejne do kupienia, ale brakuje mi już sił, wiem ,że to dziwne,iż pisze to chłopak ,ale mój komfort psychiczny niedługo runie, wkurzają mnie te plamki na twarzy, a przecież nie będę podkładu używał, ble nawet nie chce, naturalność przede wszystkim.
Moje typy to:
Multi Energizing Shiseido,
Kanebo Soothing Cream ,
Estee Lauder Idealist Dual Action ew Pore minimizer (jakoś tak)

Proszę podajcie mi jakieś typy bez względu na cenę ,co może pomóc? proszę o szybką odpowiedź, niedługo jadę do WAWY to bym wstąpił do sephory i kupił coś,
Ew kosmetyki łączone (trudno już) dla komfortu zrobię wszystko, nawet nałożę maseczkę, ale żeby podziałało i tak już zostało, proszę serdecznie o pomoc. I proszę nie piszcie bym szedł do dermatologa lub kosmetyczki bo byłem już u wielu i nie umieją nic poradzić więc nie ma sensu. Pozdrawiam
domciok13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 09:46   #2
SexiChic
Zakorzenienie
 
Avatar SexiChic
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 3 041
Dot.: Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!

Jeżeli jest to zaczerwienienie spowodowane rozszerzonymi naczynkami to polecam wypróbować kosmetyki do cery naczynkowej. Najlepiej działają jeżeli stosuje się całą serię. Ja używałam Ziaji i chociaż jest tania to bardzo skuteczna. Farmona też ma takie kosmetyki - min. koncentrat redukujący naczynka z rutyną.
Jeżeli jednak jest to coś na kształt znamion - trwałe czerwone plamki które posiadasz od dziecka to wiele na nie poradzisz poza możliwością zamaskowania podkładem, korektorem lub kamuflażem.
SexiChic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 13:45   #3
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!

a jeżeli nie są to naczynka, tylko przebarwienia powstałe z inego powodu (wiele osób meczą przebarwienia np. posłoneczne), to są specyfiki, oparte głównie na kwasach, o działaniu wybielającym (do kupienia już raczej w aptekach, ale widziałam coś takiego na allegro).
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 13:53   #4
domciok13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41
Dot.: Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!

dzięki dziewczyny, narazie spróbuję idealista Estee Lauder, wezmę też kilka próbek o ile mi dadzą w sephorze i kupie cos co podziala, i nie są to naczynka a wg mnie male blizny bo krostkach ew przebarwienia sloneczne.
A czy może być to zaskórnik ,który nie chce wyjść na wierzch??pzdr
domciok13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 14:15   #5
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!

Domciok jezeli przebarwienia sa czerwone to popatrz za zielonymi korektorami np. Clinique, Artdeco ma taki... potem mozna jeszcze jakims dopasowanym do koloru skory poprawic...

watpie zeby idealist EL Ci pomogl... zlikwidowac tego sie zliwiduje... zakamufolwac tego tez nie bedzie potrafil...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 14:24   #6
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!

Cytat:
Napisane przez bolemira Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem, na prawym policzku czerwoną plamkę i chyba z tego co zdążyłam się zorientować jest to uczulenie na słońce. Ta plamka robi się bardziej czerwona... i nie wiem teraz mam używać środka wybielającego czy na alergię??
Najlepiej zacznij używac kremu z wysokim filtrem na codzień, ponieważ jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 14:37   #7
domciok13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41
Dot.: Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!

korektor odpada, a znacie może jakiś peeling który można kupić w sephorze lub douglasie ,który wejdzie w głąb skóry? Z jakimiś kwasami? sądzę ,że wtedy kilka takich zabiegów i przebarwienia na logike muszą zniknąć. Idealist mysle ,ze wejdzie w glab skory, podobno efekty porownywalne do mikrodermabrazji...
domciok13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 16:37   #8
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!

Idealist to ''oszust'' zawiera te same składniki co bazy pod makijąz więc póki go uzywasz skóra jest gładsza, ale to złudzenie a nie poprawa stanu skóry
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 16:44   #9
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!

Po pierwsze - dermatolog, musisz mieć pewność jaki charakter mają zmiany; czy to sprawa naczyniowa czy hiperpigmetacja.
Jeśli naczyniowa - zamykanie naczyń albo u kosmetyczki albo u dermatologa. Jeśli hiperpigmentacja - to dermokosmetyki a nie jakieś pseudokosmetyki z Douglasa lub/i wizyta u kosmetyczki, dermatologa.
Najskuteczniejsza będzie kuracja kwasami - tutaj stawiam na glikol o wysokim stężeniu 35% lub 50% (ten ostatni tylko u kosmetyczki; samemu można sobie zrobić krzywdę). Niezły też jest kwas salicylowy, ale działa on bardziej podrażniająco i trudniej kontrolować jego działanie. Dobra jest też kuracja Cosmelan lub Dermamelan plus kremy podtrzymujące i potęgujące działanie zabiegów:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ance-Cream.htm oraz https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ebarwienia.htm Ale uwaga -są to silne zabiegi związane z głębokim złuszczeniem skóry; trzeba poświęcić na nie dużo wolnego czasu (przez czas "zrzucania" skóry po prostu nie da się wyjść z domu) no i są bardzo kosztowne.

Z innych preparatów polecić mogę żel Neostraty https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...jasniajacy.htm oraz krem - peeling SVR https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...mentacyjna.htm.
Ogólnie szukaj kosmetyków które mają w składzie kwasy np. arbutynę, kwas kojowy, glikolowy, hydrochinon, glukozyd ketonu malinowego, kwas salicylowy, kwas askorbinowy.

I uzbrój się w cierpliwość: walka z przebarwieniami to nie przelewki; kosztuje dużo nerwów, pieniędzy a jeśli nie podejdziesz do niej poważnie możesz znacznie pogorszyć stan swojej cery.
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-09-12 o 16:55
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 16:45   #10
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!

Cytat:
Napisane przez domciok13 Pokaż wiadomość
korektor odpada, a znacie może jakiś peeling który można kupić w sephorze lub douglasie ,który wejdzie w głąb skóry? Z jakimiś kwasami? sądzę ,że wtedy kilka takich zabiegów i przebarwienia na logike muszą zniknąć. Idealist mysle ,ze wejdzie w glab skory, podobno efekty porownywalne do mikrodermabrazji...
a byles moze u kosmetyczki albo dermatologa zanim tak na wlasna reke bedziesz sie bawic kwasami ?? ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 18:03   #11
domciok13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41
Dot.: Kremy mocno regenerujące lub bardzo wyruwnujące koloryt skóry- POMOCY!

Co do Idealista chodziło mi o peeling 2 fazowy, moze podzialac, ktoras z wizazanek napisala ,ze rozjasnil jej, no zobaczymy, wezme kilka roznych probek przy zakupie z sephory i moze cos okaze sie byc dobre i kupie,pzdr
domciok13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.