Studium-administracja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-26, 13:37   #1
kingaa9090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 86

Studium-administracja


Witam.
Mam takie pytanie,chodzi może któraś z was do studium na kierunek administracja albo chodziła lub zna takie osoby ? Jak tam jest,ciężko ?Dużo nauki?Bo ja właśnie ide na taki kierunek do studium i chciałabym się troche dowiedziec o tym...Łatwo będzie po tym znaleźc prace?
kingaa9090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 13:44   #2
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Studium-administracja

Cytat:
Napisane przez kingaa9090 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam takie pytanie,chodzi może któraś z was do studium na kierunek administracja albo chodziła lub zna takie osoby ? Jak tam jest,ciężko ?Dużo nauki?Bo ja właśnie ide na taki kierunek do studium i chciałabym się troche dowiedziec o tym...Łatwo będzie po tym znaleźc prace?

Nie polecam. Pełno jest magistrów bez pracy po tym kierunku niestety, więc bym na studium się nie pisała.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 14:06   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studium-administracja

Cytat:
Napisane przez kingaa9090 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam takie pytanie,chodzi może któraś z was do studium na kierunek administracja albo chodziła lub zna takie osoby ? Jak tam jest,ciężko ?Dużo nauki?Bo ja właśnie ide na taki kierunek do studium i chciałabym się troche dowiedziec o tym...Łatwo będzie po tym znaleźc prace?
To czy jest ciężko, zależy od tego jakie studium wybrałaś.
Z pracą za to będzie ciężko, bo administracja jest na kazdej uczelni publicznej, niepublicznej i na każdym studium właśnie, więc konkurencja o miejsce pracy jest ogromna.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 16:25   #4
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Studium-administracja

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
To czy jest ciężko, zależy od tego jakie studium wybrałaś.
Z pracą za to będzie ciężko, bo administracja jest na kazdej uczelni publicznej, niepublicznej i na każdym studium właśnie, więc konkurencja o miejsce pracy jest ogromna.
No, a poza tym jeśli pracodawca będzie miał do wyboru technika i magistra administracji, to wybierze raczej magistra.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 18:37   #5
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Studium-administracja

Cytat:
Napisane przez kingaa9090 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam takie pytanie,chodzi może któraś z was do studium na kierunek administracja albo chodziła lub zna takie osoby ? Jak tam jest,ciężko ?Dużo nauki?Bo ja właśnie ide na taki kierunek do studium i chciałabym się troche dowiedziec o tym...Łatwo będzie po tym znaleźc prace?
Nie wiem czy jest sens bo o ile się nie mylę by pracować w adm publicznej trzeba mieć minimum licencjat. A po studium nie ma wyższego z tego co mi wiadomo. Jedynie możesz się starać o pracę w prywatnych firmach, ale będziesz miała konkurencję w postaci licznej braci magistrów administracji i prawa.

Poza tym, nie wierzę by w studium nauczyli cię tego co mnie na uczelni wyższej. Będziesz miała prawo pracy?
Będziesz miała prawo cywilne? Konstytucyjne? Postępowanie administracyjne?

Edytowane przez Mother Hedgehog
Czas edycji: 2012-08-26 o 18:40
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 21:05   #6
rokita_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 55
Dot.: Studium-administracja

Według mnie po administracji z praca może być różnie. Jeśli skończyć prawo i zrobisz aplikację np prokuratorską czy adwokacką, to co innego, ale jak zrobisz administrację to nie wydaje mi się by praca czekała. To kierunek, który specjalnie nic nie daje, w administracji można przecież pracować bez takiej szkoły, to oczywiście moje zdanie, a Ty zrobisz jak uważasz
rokita_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 21:13   #7
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Studium-administracja

Cytat:
Napisane przez rokita_1988 Pokaż wiadomość
Według mnie po administracji z praca może być różnie. Jeśli skończyć prawo i zrobisz aplikację np prokuratorską czy adwokacką, to co innego, ale jak zrobisz administrację to nie wydaje mi się by praca czekała. To kierunek, który specjalnie nic nie daje, w administracji można przecież pracować bez takiej szkoły, to oczywiście moje zdanie, a Ty zrobisz jak uważasz
W administracji, szczególnie publicznej - trzeba mieć wyższe z tego co mi wiadomo - w szczególnie na wszelkich stanowiskach w sądzie - nawet taka pani protokolantka musi mieć chyba magistra.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-27, 15:18   #8
kingaa9090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 86
Dot.: Studium-administracja

No nie wiem,już raczej kierunku nie bede zmieniac ....dużo ich jest ,ale administracja mi sie wydawała jeszcze najlepsza z tego wszystkiego a na studia nie chce isc bo nie mam na to kasy a ta szkoła jest bezpłatna...
kingaa9090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:14   #9
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Studium-administracja

Cytat:
Napisane przez kingaa9090 Pokaż wiadomość
No nie wiem,już raczej kierunku nie bede zmieniac ....dużo ich jest ,ale administracja mi sie wydawała jeszcze najlepsza z tego wszystkiego a na studia nie chce isc bo nie mam na to kasy a ta szkoła jest bezpłatna...
Studia też są bezpłatne 0O
Po studium masz tak na prawdę wielkie nic a wybrać je bo jest darmowe i to jeszcze adm to dla mnie pomyłka. Sama jestem na adm i żałuję ale już to skończę a potem wybiorę się na podyplomowe być może z innych dziedzin prawa i administracji by mieć bardziej szczegółowe wykształcenie.

Edytowane przez Mother Hedgehog
Czas edycji: 2012-08-27 o 16:16
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:55   #10
smerfna11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 175
Dot.: Studium-administracja

A ja Ci powiem - nie przejmuj się opiniami. Jeśli chcesz zrobić technika administracji to co Ci szkodzi? Zawsze jakiś papierek i kto wie może się przyda. Rożnie bywa w życiu. Bo podejście, Że nie warto, bo dużo ludzi, bo coś tam.. można właściwie odnieść do prawie wszystkich kierunków studiów i studium.

sama jestem na rachunkowości, w mojej szkole (jedziemy modułowo) 1 semestr mamy identyczny jak administracja i nie było ciężko. Ale to się jeszcze okaże.. hehe. Przede wsztstkim - kwestia chęci.

Edytowane przez smerfna11
Czas edycji: 2012-08-27 o 16:56
smerfna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.