Jakie języki obce znacie lub uczycie się? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 21:23   #31
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Niektorzy wlosi nie mowia dobrze nawet po wlosku czasem ja,cudoziemka ich bledy poprawiam ,wstyd !!!
chociaz znam wlochow,ktorzy mowia dobrze po angielsku,ale sa ta wyjatki,ktore pracuja od lat w turystyce,cala reszta to masakra
To się u nich pomału zmienia. Młodzi włosi czują presję i się uczą angielskiego.
Zazwyczaj pracownicy korporacji potrafią się po angielsku porozumieć, aczkolwiek raczej młodzi właśnie. Starszym już się nie chce.
Za to "na mieście" rzeczywiście ciężko się dogadać.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 21:27   #32
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

u mnie angielski komunikatywnie

niemiecki komunikatywnie
wymowa troszkę gorzej, z racji na to, że zawsze uczyłam się miękkiego języka (francuski) i po prostu na tą mowę niemiecką trudno mi się przerzucić.

francuski podstawowy (większość rozumiem, ale odezwać się to NIEEE ) uczyłam się 9 lat w podstawówce i gimnazjum, ale wiadomo; jako dzieciak nie przykładałam wagi do tego, a teraz żałuję :/

no i arabski, podstawy w trakcie nauki. wymowa jest podobna do tej, której używa się we francuskim także lajcik uczę się jedynie mówić, pisać nie umiem (i nie uczę się tego póki co), bo niestety, ale tych "robaczków" arabskich nie mam nawet na klawiaturze ;-) na naukę pisania i czytania przyjdzie czas. teraz chcę gadać! inszallach (niech się dzieje)!!
kocham ten język, kocham kulturę i wszystko na ten temat no i mam kontakt z fajnym Arabem to mnie uczy
maj ssalama (paaaa!)
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)

Edytowane przez malaDarunia
Czas edycji: 2012-05-15 o 21:36
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 21:40   #33
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Angielski średniozaawansowany i norweski komunikatywny ( ciaglę się uczę, rozumiem sporo języka pisanego ale sama mam kłopoty z wymową i ogólnie rozumieniem wymowy)
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 21:59   #34
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
To się u nich pomału zmienia. Młodzi włosi czują presję i się uczą angielskiego.
Zazwyczaj pracownicy korporacji potrafią się po angielsku porozumieć, aczkolwiek raczej młodzi właśnie. Starszym już się nie chce.
Za to "na mieście" rzeczywiście ciężko się dogadać.
no ja nie wiem,chyba raczej nie bardzo... mi sie wydaje,ze jest wrecz odwrotnie,ze z mlodzieza jest coraz gorzej i coraz mniej im sie chce.... od 10 lat nie zauwazylam zmian na lepsze
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 10:11   #35
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
no ja nie wiem,chyba raczej nie bardzo... mi sie wydaje,ze jest wrecz odwrotnie,ze z mlodzieza jest coraz gorzej i coraz mniej im sie chce.... od 10 lat nie zauwazylam zmian na lepsze
No skoro Ty tam jesteś na stałe to na pewno więcej widzisz ja mam kontakt z Włochami tylko z mojej firmy i właściwie z większością porozumiewam się po ang. Od niedawna musiałam zacząć jednak używać włoskiego, bo mój szef (starszy dziadek ) po ang. ani słowa ...
A jak tam jestem w delegacji i idę na jakieś zakupy to po ang nie idzie się dogadać, fakt. No ale tam nie ma sprzedawców po 2 kierunkach studiów bo tam mało kto studiuje w ogóle. Więc tym się pewnie nie chce uczyć języków
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 11:31   #36
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Na codzien uzywam angielskiego i japonskiego. Znam tez biegle szwedzki. Kiedys bylam niezla w hiszpanskim, ale obecnie tylko znajomosc bierna mi zostala.
A czym się zajmujesz, że używasz japońskiego?

A szwedzkiego w jakim celu się uczyłaś?


---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
bo niestety, ale tych "robaczków" arabskich nie mam nawet na klawiaturze ;-)
Ha, ha, z ciekawości zajrzałam na arabską klawiaturę . Fajna
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 13:05   #37
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
A czym się zajmujesz, że używasz japońskiego?

A szwedzkiego w jakim celu się uczyłaś?
[COLOR="Silver"]
Mieszkam i pracuje w Japonii, wiec japonski jest tu raczej niezbedny, szczegolnie, ze mam meza Japonczyka

Szwedzkiego nauczylam sie jak mieszkalam w Szwecji za mlodu. Moj tata rowniez mowi po szwedzku, wiec poszlo mi latwo.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 14:27   #38
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Ja w czasie liceum odkrylam, ze jezyki sa moja pasja a obecnie jako, ze miesszkam za granica i pracuje w turystyce codziennie moge cwiczyc jezyki, ktore znam.

Wloski - plynnie (jako, ze mieszkam we wloszech)
Hiszpanski - plynnie (3 lata studowalam w hiszpani)
Angielski - plynnie (chyba od przedszkola sie ucze)
Niemiecki - podstawy (mialam 3lata w liceum ale nie lubie tego jezyka za to przydaje sie w pracy bo sporo niemcow)
Katalonski - podstawy (z musu musialam troche ogarnac ale nie lubie uczyc sie dialektow, ktore aby mieszaja w glowie a sa malo przydatne)
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 14:30   #39
Carame
Rozeznanie
 
Avatar Carame
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Znam dobrze angielski, średnio hiszpański, przez kilka lat uczyłam się też niemieckiego, ale na dzień dzisiejszy umiem powiedzieć w tym języku tylko parę zdań...
Jest tu ktoś, kto uczy się serbskiego lub chorwackiego? Ja mam zamiar zacząć.
Carame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 14:39   #40
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez Carame Pokaż wiadomość
przez kilka lat uczyłam się też niemieckiego, ale na dzień dzisiejszy umiem powiedzieć w tym języku tylko parę zdań...
Ja tak samo

Edytowane przez Asji
Czas edycji: 2013-02-05 o 14:06
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 09:58   #41
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Mieszkam i pracuje w Japonii, wiec japonski jest tu raczej niezbedny, szczegolnie, ze mam meza Japonczyka

Szwedzkiego nauczylam sie jak mieszkalam w Szwecji za mlodu. Moj tata rowniez mowi po szwedzku, wiec poszlo mi latwo.
A, właśnie szukałam związku z lokalizacją, ale JP nic mi nie mówiło

To fajnie masz z tymi językami


---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Ja w czasie liceum odkrylam, ze jezyki sa moja pasja a obecnie jako, ze miesszkam za granica i pracuje w turystyce codziennie moge cwiczyc jezyki, ktore znam.

Wloski - plynnie (jako, ze mieszkam we wloszech)
Hiszpanski - plynnie (3 lata studowalam w hiszpani)
Angielski - plynnie (chyba od przedszkola sie ucze)
Niemiecki - podstawy (mialam 3lata w liceum ale nie lubie tego jezyka za to przydaje sie w pracy bo sporo niemcow)
Katalonski - podstawy (z musu musialam troche ogarnac ale nie lubie uczyc sie dialektow, ktore aby mieszaja w glowie a sa malo przydatne)
Tak z ciekawości: w jakim języku śnisz?

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Carame Pokaż wiadomość
Znam dobrze angielski, średnio hiszpański, przez kilka lat uczyłam się też niemieckiego, ale na dzień dzisiejszy umiem powiedzieć w tym języku tylko parę zdań...
Jest tu ktoś, kto uczy się serbskiego lub chorwackiego? Ja mam zamiar zacząć.
Mnie śniło się teraz na dniach, że gdzieś jechałam z koleżanką. Mówię do niej, że są tak piękne widoki, że muszę porobić zdjęcia, a ona, że to w końcu Chorwacja.
Nie wiem skąd mi się ta Chorwacja wzięła .
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-17, 10:43   #42
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Nimfa20 snie i mysle na codzien po wlosku bo jednak tym jezykiem sie glownie posluguje czasami zdaza. Sie tez po polsku
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 13:45   #43
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Ja języki, owszem miałam już od podstwawówki, ale tak na dobre "rozkręciłam się"na studiach. Z racji częstych kontaktów bardzo dobrze znam niemiecki, rosyjski, białoruski, litewski - prawie rok przebywałam w tych krajach, głównie na Białorusi. Znam też trochę łacinę. Niestety nie znam dobrze angielskiego, nie był mi raczej potrzebny, ale obecnie z racji moich zainteresowań boleśnie odczuwam skutki nieznajomości tego języka więc staram się uczyć sama. Co do angielskiego przypomniała mi się sytuacja kiedy przed dwoma laty byłam na weselu i były osoby, które niby miały dobrze znać angielski, ale tylko ja rozmawiałam z jednym Anglikiem, choć było mi trudno, ale starałam się jak mogłam. Aż mi było głupio za wielu wykształconych, którzy nie potrafili choć cokolwiek się odezwać. Anglik na koniec powiedział: "A słyszałem, że u Was prawie wszyscy mówią dobrze po angielsku." Gdyby mi się udało nauczyć angielskiego to uważam, że w zupełności to mi wystarczy. Nie rozumiem kompletnie mody na włoski, hiszpański czy francuski, bo te języki wiercą mi uszy i wszystkie wyrazy brzmią dla mnie tak samo. Jak się uczyłam francuskiego to nie mogłam wyłapać słówek. Co innego to niemiecki - chyba najłatwiejszy język do opanowania.

Edytowane przez Niebieskooka arystokratka
Czas edycji: 2012-05-17 o 13:48
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:00   #44
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Ja języki, owszem miałam już od podstwawówki, ale tak na dobre "rozkręciłam się"na studiach. Z racji częstych kontaktów bardzo dobrze znam niemiecki, rosyjski, białoruski, litewski - prawie rok przebywałam w tych krajach, głównie na Białorusi. Znam też trochę łacinę. Niestety nie znam dobrze angielskiego, nie był mi raczej potrzebny, ale obecnie z racji moich zainteresowań boleśnie odczuwam skutki nieznajomości tego języka więc staram się uczyć sama. Co do angielskiego przypomniała mi się sytuacja kiedy przed dwoma laty byłam na weselu i były osoby, które niby miały dobrze znać angielski, ale tylko ja rozmawiałam z jednym Anglikiem, choć było mi trudno, ale starałam się jak mogłam. Aż mi było głupio za wielu wykształconych, którzy nie potrafili choć cokolwiek się odezwać. Anglik na koniec powiedział: "A słyszałem, że u Was prawie wszyscy mówią dobrze po angielsku." Gdyby mi się udało nauczyć angielskiego to uważam, że w zupełności to mi wystarczy. Nie rozumiem kompletnie mody na włoski, hiszpański czy francuski, bo te języki wiercą mi uszy i wszystkie wyrazy brzmią dla mnie tak samo. Jak się uczyłam francuskiego to nie mogłam wyłapać słówek. Co innego to niemiecki - chyba najłatwiejszy język do opanowania.
Niemiecki w porównaniu z włoskim, angielskim, czy nawet rosyjskim, który zapomniałam, ale miałam kilka lat w podstawówce jest bardzo trudny (bynajmniej w moim odczuciu- mnóstwo dialektów, niezliczona ilosc synonimów,złozona konstrukcja zdan, to wszystko jest trudne), więc podziwiam, ze dla Ciebie najłatwiejszy
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:16   #45
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Najłatwiejszy w tym sensie, że wymowa jest twarda, słowa nie zlewają się w jedno i jest to bardzo logiczny język. Ja akurat znam wersję austriacką i bawarską, bo te krainy bardzo lubię, ale jeszcze są inne. Ale jakby skupić się tylko na niemieckim w wersji austriackiej to w porównaniu z angielskim materiału jest objętościowo mniej, mniej jest gramatyki, wyjątków i słówek. Nie jestem żadną lingwistką i słabo znam angielski, ale zawsze miałam taką teorię
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 09:41   #46
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Ja tak samo. Miałam niemiecki w liceum, ale stawiałam skuteczny opór "germanizacji" jaką zdała się przeprowadzać moja profesorka. Co za wstrętna baba z niej była, na samo wspomnienie...brrrr
każda germanistka z którą miałam styczność była wstrętna. ale tylko jedna nauczyła mnie tyle, ile potrafię do dziś. i to w 2 lata. dziękuję jej za to, bo była wymagająca strasznie (dostawało się po 3 oceny na każdej lekcji), ale z perspektywy czasu, tęsknię za jej metodami nauczania. teraz na studiach zacofałam się strasznie z niemieckiego...
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 10:18   #47
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość

Rosyjski mi się podoba z wymowy i pisowni


Norweski i szwedzki zauroczył mnie po przeczytaniu "Sagi o Ludziach Lodu".

Później oglądałam 'Dzieci z Bullerbyn ' w oryginale. Ale nic nie rozumiałam
Oswajałam się z wymową

Francuski zna mój w/w sąsiad.
Kiedyś w TV była nauka angielskiego i francuskiego dla dzieci. Na początku próbował uczyć się anglika, ale jak zobaczył wymowę (długa) i pisownię, to przeszedł na francuski. Czyste lenistwo

Rosyjski jak najbardziej jest obecny w szkołach, zwłaszcza w większych miastach i na Podlasiu. Coraz więcej ludzi przed trzydziestką się go uczy, minęły już czasy lat 90. gdy postrzegany był jako język zUego zaborcy - komucha względnie jako ten gorszy, ruski

No i jednak jest to piękny język, a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że nie każdy może tak od razu rozszyfrować twoje notatki pisane cyrylicą ;]

Niestety nauka szwedzkiego, a zwłaszcza norweskiego jest bardzo kosztowna.

Mam jeszcze pewną fascynację - chodzi o języki bałkańskie: serbski, chorwacki. A także nieodległy geograficznie, a za to bardzo odległy językowo albański. Jednak brnięcie w to byłoby bardziej na zasadzie hobbystycznej, zawodowo raczej nie opłacałoby się w to brnąć.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 11:20   #48
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Katalonski - podstawy (z musu musialam troche ogarnac ale nie lubie uczyc sie dialektow, ktore aby mieszaja w glowie a sa malo przydatne)
Kataloński to nie dialekt Bardzo fajny język, szkoda że faktycznie za bardzo wmuszany. Studiowałaś w Bcn wnioskuję?

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Carame Pokaż wiadomość
Jest tu ktoś, kto uczy się serbskiego lub chorwackiego? Ja mam zamiar zacząć.
Uczyłam się na studiach 3 lata serbskiego, świetnie brzmi, jest taki przyjemny.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 11:50   #49
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Uczyłam się na studiach 3 lata serbskiego, świetnie brzmi, jest taki przyjemny.
Mogłabyś napisać coś więcej? To był jakiś lektorat w ramach studiów, powiązany tematycznie, czy jakiś kursik dla przyjemności? Korzystałaś później z tego języka gdzie indziej niż na Bałkanach?

Pytam z ciekawości, bo te rejony lingwistyczne również mnie interesują, a pasjonatów nie ma zbyt wielu.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 11:59   #50
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać coś więcej? To był jakiś lektorat w ramach studiów, powiązany tematycznie, czy jakiś kursik dla przyjemności? Korzystałaś później z tego języka gdzie indziej niż na Bałkanach?

Pytam z ciekawości, bo te rejony lingwistyczne również mnie interesują, a pasjonatów nie ma zbyt wielu.
Lektorat na licencjacie z filologii bałkańskiej. Na magisterce dochodził jeszcze albański, ale się nie wybrałam Generalnie ja poszłam zupełnie inną drogą, ale to nie jest tak, że po takich studiach się nie ma pracy. Bo to są języki niszowe i poszukiwane, tylko trzeba się przyłożyć. Niektórzy pracują w polskich Siłach Zbrojnych jako tłumacze, bo nasze jednostki wciąż tam stacjonują, to jest megaciekawa praca. Inni w firmach międzynarodowych, ale tylko ci, którzy nie traktowali tego kierunku hobbystycznie.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 17:22   #51
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Ja uczę się angielskiego od 4 klasy i bardzo go lubię. Miałam także styczność z niemieckim przez 1-3 klasę gimnazjum, ale kobieta, która mnie uczyła całkowicie mnie zniechęciła. Teraz jestem w liceum i zamiast niemieckiego mam hiszpański-niewiele jednak umiem.
A ktoś się tutaj uczy czeskiego?
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 18:03   #52
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Kataloński to nie dialekt Bardzo fajny język, szkoda że faktycznie za bardzo wmuszany. Studiowałaś w Bcn wnioskuję? [COLOR="Silver"]
Taaa studiowalam na Universitat Internacional de Catalunya i taki internacional byl ten uniwerek, ze mialam czesc zajec po katalonsku, poza tym nawet jak teoretycnie przedmiot mial byc po hiszpansku to wykladowcy imiejscowi studenci mowili czesto po katalonsku, ale jako, ze w mojej grupie bylo duzo osob z wysp kanarysjskich, andaluzji, madrytu i kilku bcokrajowcow to i tak trudno nam bylo wytepic ten zwyczaj

Ja przez katalonski mialam straszne problemy bo mi sie bardzo potem mieszal hiszpanski, katalosnki i wloski, ktore sa dosc podobne do siebie, zwlaszca w pisowni bardzo duzo bledow robilam.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 19:26   #53
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Mam pytanie. Chciałabym zacząć uczyć się jakiegoś języka poza angielskim. Myślę nad włoskim, szwedzkim albo czeskim. Wiem, że każdy woli co innego, ale proszę o subiektywne opinie: który byście wybrały i dlaczego?
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 19:59   #54
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Chciałabym zacząć uczyć się jakiegoś języka poza angielskim. Myślę nad włoskim, szwedzkim albo czeskim. Wiem, że każdy woli co innego, ale proszę o subiektywne opinie: który byście wybrały i dlaczego?
sama się uczę włoskiego. bo jestem zakochana we włoszech, kuchni, widokach i wszystkim co włoskie. ogólnie wcześniej się uczyłam przez rok łaciny i końcówki w odmianie czasownika we włoskim, nie są dla mnie straszne. język moim zdaniem jest miły w słuchaniu. łatwo się wymawia. czas teraźniejszy jest prosty do nauki. (jak narazie tyle mogę powiedziec, bo uczę się dopiero kilka miesięcy)

czeski? hmm. język sąsiadów. ale wydaje mi się, że raczej mało potrzebny? (może jednak mam błędne myślenie)

szewdzki? być może będzie bardziej atrakcyjny niż czeski. w sensie, że będzie większe zapotrzebowanie na tłumaczy.

choć Ty pewnie raczej uczysz się sama dla siebie, tak? czy planujesz w dalszej przyszłości pracować na języku?
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 20:52   #55
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
choć Ty pewnie raczej uczysz się sama dla siebie, tak? czy planujesz w dalszej przyszłości pracować na języku?
Tak, po prostu chciałabym znać trochę jakiś język, pozabijać czas i poszerzyć horyzonty . Dziękuję za odpowiedź.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 21:05   #56
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Chciałabym zacząć uczyć się jakiegoś języka poza angielskim. Myślę nad włoskim, szwedzkim albo czeskim. Wiem, że każdy woli co innego, ale proszę o subiektywne opinie: który byście wybrały i dlaczego?
Nie uczę się żadnego z nich, ale jakbym miała wybrać to chyba uczyłabym się szwedzkiego. Oczywiście to zależy od tego, jakim kryteriami się wybiera, dla mnie włoski brzmi bardzo ładnie, czeskiego zawsze chciałam się uczyć, te słynne "odhody autobusow" i "zachlastana fifulka" na przykład. Jednak szwedzki dla tego, że moim zdaniem znajomość tego języka zwiększa szanse na dobrą pracę.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 18:46   #57
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jakie języki obce znacie lub uczycie się?

Odświeżam wątek Mówię bardzo dobrze po niemiecku (poziom C1/C2, właśnie zdałam certyfikat), po angielsku również dobrze, ale jaki mam poziom ciężko mi powiedzieć... Mogę oglądać filmy bez napisów, czytać książki po angielsku, normalnie się komunikować, ale jednak zawiłości gramatyczne czasami sprawiają mi problem. Chciałabym nauczyć się hiszpańskiego i francuskiego.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.