Cel - wzmocnienie mięśni. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-25, 12:03   #1
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705

Cel - wzmocnienie mięśni.


Witam.Od lat walczę ze swoją hm,co tu ukrywać - cherlawością. Ciężko mi przybrać na masie(prymitywne próby polegające na jedzeniu-co-wlezie skończyły się oponą na brzuchu. Mam 158cm wzrostu,ważę 47kg,od chyba dwóch lat. Chętnie przybrałabym na wadze,jednak najbardziej zależy mi na wzmocnieniu mięśni,co również jest u mnie trudne.
Mam do Was pytanie, jak dążyć do wzmocnienia mięśni(wiem,że na brzuch dobre jest a6w) szczególnie przy wykorzystaniu dostępnych środków - basen, hantelki, drążek, skakanka, hula-hop.Zależy mi również na innych poradach - co i jak robić,czego nie robić żeby sobie nie zaszkodzić.Co jest najważniejsze mając na celu wzmocnienie(szczególnie chodzi mi o mięśnie rąk,pleców,brzucha).
Z góry dziękuję za wszystkie rady
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 19:17   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

Najprościej zacząć od skorzystania z wyszukiwarki
Wpisuj słowa typu masa, rozbudowa, mięśnie, trening na masę, masowy, dieta na masę itp.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 20:03   #3
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

Moje pytanie dotyczy tego,czy jest możliwe osiągnięcie dobrych rezultatów przy użyciu pływania,hantelków i drążka.Nabranie masy biore pod uwagę jako efekt dodatkowy,ale nie główny,
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 10:06   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

Cytat:
Napisane przez niuja Pokaż wiadomość
Moje pytanie dotyczy tego,czy jest możliwe osiągnięcie dobrych rezultatów przy użyciu pływania,hantelków i drążka.Nabranie masy biore pod uwagę jako efekt dodatkowy,ale nie główny,
Nikt nie odpowie Ci jakie efekty osiagniesz ćwiczac to i tamto.
Ttroche nie rozumiem twojego pytania do treningu siłowe potrzebny jest ciezar a hanltle to raczej ciezarek oraz drażek jak najbardziej przyda sie do treningu na mase
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 12:52   #5
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

również nie rozumiem twojej wypowiedzi do końca;-> w sensie hantelki to za mały ciężar na treningi siłowe?Ale drążek jak przypuszczam się przyda?
Hm,pytam po prostu o to co robić,a czego nie,żeby mieć mocniejsze mięśnie.Od dawien dawna amatorsko sobie podnoszę te hantelki,podnoszę się(w miarę możliwości :p)na drążku,ale mimo lepszego zarysu mięśni nie czuję ich siły.Dodatkowo po tym mam zakwasy i czuję,że po prostu przemęczam mięśnie,a nia je trenuje.Dlatego po prostu pytam - co robić i jakie są błędy popełniane przez amatorów.
To prawda,że w tygodniu nie powinno dwa razy się ćwiczyć jednej partii mięśni?
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 16:00   #6
krada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

Musisz się skupić na tym by robić różnorodne ćwiczenia i regularnie, konkretna ilość serii i powtórzeń.

Po drugie nie oczekuj że będzie Ci widać mięśnie jak kulturystom - takie domowe ćwiczenia powodują wzmocnienie mięśni, 'nabicie ich', rozrost ale niewielki - musiałabyś stosować odpowiednią dietę i suplementację (i kto wie co jeszcze bo nigdy nie próbowałam) by spodziewać się wyniku takiego jak u kulturystów.

Ja ćwiczę już ładnych pare lat i widać mi mięśnie ale dopiero jak je ponapinam, na codzień zbytnio się nie wyróżniają także wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć
__________________
krada
krada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 18:21   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

Niuja, gdybyś zechciała zajrzeć do wątków, gdzie piszemy o treningu masowym czyli treningu służącym rozbudowie i wzmocnieniu mięśni, to byś tam znalazła informacje, co warto, a czego nie należy robić - zarówno w kwestii ćwiczeń, jak i odżywiania. Siła mięśni zależy od prawidłowego treningu ze zwiększającym się obciążeniem / stopniem trudności. Jeśli masz "hantelki", a nie normalne hantle czy sztangę, to nie ma co się spodziewać, że zwiększy się od nich siła, bo najczęściej damska torebka waży więcej niż hantelki.
Co do drążka, to jeśli podciągasz swoje 47 kg np. 10 x bez problemu, to zwiększ ilość powtórzeń, rozbij to na serie po ileś tam powtórzeń, i potem znów, i znów - siła się zwiększa od progresji, a nie od robienia w kółko tego samego. Podobnie z ćw. na brzuch na drążku - zwiększaj stopień trudności.
Jeśli dołożysz do tego prawidłowe posiłki przed- i potreningowe, i ogólnie dzienny dodatni bilans energ., to po jakimś czasie zobaczysz efekty.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 10:53   #8
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

no nie wiem czy hantelki to zły sposób
ja dzieki 1kg hantelkom na ręce i nogi zbudowałam sobie przez 4 msc bardzo kobiece mięśnie
tak że widać że ćwiczę bez nadmiernej rozbudowy
więc polecam tyle wystarczy a rezultaty to piękne ujędrnione ciało z lekko widocznymi mięśniami
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 11:00   #9
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
no nie wiem czy hantelki to zły sposób
ja dzieki 1kg hantelkom na ręce i nogi zbudowałam sobie przez 4 msc bardzo kobiece mięśnie
tak że widać że ćwiczę bez nadmiernej rozbudowy
więc polecam tyle wystarczy a rezultaty to piękne ujędrnione ciało z lekko widocznymi mięśniami
czułas wogóle ten 1 kg jak ćwiczyłas ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:09   #10
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

Wystarczy 0,5kg nawet popodnosić kilkanaście razy,żeby mięsień to odczuł
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:23   #11
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

Taaa, wystarczy samą ręką pomachać, żeby mięsień to odczuł, albo wziąć długopis i dotknąć nim ręki, też się to czuje. Tylko po co? Jeśli chcesz wzmocnić mięśnie, to musisz im stopniowo zwiększać poziom trudności zadań. Jeśli podciągasz na drążku 47 kg bez problemu, to jaki sens ma machanie ciężarkiem, który jest 20-kilka razy lżejszy?
Chociaż w sumie to ja zawsze powatrzam, że najlepszy trening to taki, który przynosi wymarzone efekty. Jeśli ćwiczenia z hantelkami 0,5 kg sprawiają, że osiągasz wyznaczony cel, to oczywiście nie ma sensu zamieniać ich na nic innego. Ale ponieważ w pierwszym poście piszesz, że "od lat walczysz z cherlawością", to chyba jednak takie ćwiczenia nic Ci nie dają?
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 19:46   #12
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

Izi,nawiązałam tylko do postu nade mną. A sens jest chyba taki,żeby podtrzymać kondycję tych mięśni,z tego co wiem,nieużywane zanikają.
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:08   #13
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

chodziło mi o to , ze codziennie torebka, zakupu, zwykła butelka wody 1,5 jest cięższa niz 1 kg hantelka wiec jaki to wysiłek dla mięsni ? . wiec wystarczy idac z zakupów kilka razy podnosisz zakupy badz torebke i podtrzyma sie kondycje mięsni ??

mnie np nie dziwia takie wypowiedzi , na siłowni znajduje sie wiele dziewczyn które cwicza 1kg czy max 3 kg , a później w szatni podziwiaja swoje miesnie twierdzac ze robia im sie meskie rece.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..


Edytowane przez anniaa
Czas edycji: 2009-01-30 o 20:09
anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 13:12   #14
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

hm jeśli zrobisz kilka serii po 8 powtórzeń zapewniam że poczujesz
poza tym ważna jest technika
wiele dziewczyn ćwiczy nieprawidłowo
zapomina choćby o prawidłowym ułożeniu łokci
poza tym wzmocnić nie znaczy rzeźbić od tego trzeba zaczać
a pani która nie wierzy niech się przejdzie na pilatesa gdzie bez ciężarków dziewczyny padają ze zmęczenia po podnoszeniu właściwym rąk czy nóg
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 13:54   #15
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Cel - wzmocnienie mięśni.

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
hm jeśli zrobisz kilka serii po 8 powtórzeń zapewniam że poczujesz
poza tym ważna jest technika
wiele dziewczyn ćwiczy nieprawidłowo
zapomina choćby o prawidłowym ułożeniu łokci
poza tym wzmocnić nie znaczy rzeźbić od tego trzeba zaczać
a pani która nie wierzy niech się przejdzie na pilatesa gdzie bez ciężarków dziewczyny padają ze zmęczenia po podnoszeniu właściwym rąk czy nóg
byłam na pilatesie wiele razy
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.