Do Szefa: Prywatność PW i Klubów Zamkniętych. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-21, 14:57   #1
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja

Uczestnictwo w klubie zamkniętym


Witam, mamy stworzony zamknięty klub na wizażu. zgodnie z zasadą. I według tego wstęp mają jedynie osoby zaproszone. Ale niestety tak nie jest. Wszelkie organizatorki, czyli WSZYSTKIE osoby z zielonymi napisami mają prawo wejścia i czytania zamkniętego klubu. Dodatkowo nie widać ich na pasku - są utajnione. Uważam, że to jest bardzo nie fair wobec klubowiczów na zamkniętych wątkach. czy można coś z tym zrobić? Tj nie pozwolić na podczytywanie PRYWATNYCH rozmów organizatorkom nie zaproszonych do danego klubu. Myślę, że tytuł organizatorki przyznawany jest ze wzgl. na zakupy a nie na możliwość podczytywania innych, czy ja dobrze rozumiem? Wiem, że "nasze" tematy zdarzały się właśnie w ten sposób wyciekać i dodatkowo są komentowane poza gronem klubowiczek.

Edytowane przez atoja
Czas edycji: 2010-10-21 o 15:02 Powód: literówka
atoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 16:18   #2
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Jak najbardziej popieram- określenie 'klub prywatny' z założenia powinno dopuszczać do uczestnictwa tylko członków tego klubu. Nie widzę powodu, dlaczego organizatorki miałoby ciekawić, co się dzieje w takich klubach. Według mnie to jest nadużywanie kompetencji, pomijają fakt, że w ogóle zachowania tego typu są nie fair w stosunku do innych użytkowniczek.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 17:15   #3
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

podpisuję się pod wszystkim, co zostało napisane wyżej!
__________________
Black is the new black.
frenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 18:28   #4
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Też sobie nie wyobrażam , żeby organizatorki mogły czytać nasze prywatne rozmowy Popieram
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 18:52   #5
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Popieram, prywatne to prywatne, zaglądają i uczestniczą w klubie osoby zaproszone i tyle
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 20:57   #6
aljaka
szyciowa specjalistka :)
 
Avatar aljaka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 795
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

ja chciałam przypomnieć, że burzę się na to od jakiegoś czasu
Bo teraz, to og. średnio prywatne te kluby
__________________
w Świecie gardzących snem
arkusz
wymiana

pialjaka to kraina taka
a tu ja, sama ja
aljaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 21:23   #7
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Ja rozumiem ze :PRYWATNY to tylko dla klubowiczek, nie rozumiem dlaczego Organizatorki maja prawo wgladu. Jestem za ograniczeniem dostepu!

a jesli nie mozna tego zmienic szybko z powodow dla mnie co najmniej niezrozumialych to moze warto byloby wiedziec KTO nas czyta, dobrze byloby aby informacja taka sie pokazywala w momencie jak watki klubowe otwiera Nie czlonek klubu?
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-22, 19:57   #8
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Też uważam, że organizatorki (które - jak sama nazwa wskazuje - dostały przywilej organizowania zakupów) nie powinny mieć uprawnień do wchodzenia do PRYWATNYCH, zamkniętych klubów. Zdarzało się, że aluzje do tematów poruszanych w "moim" klubie pojawiały się na plotkowym ogólnym...
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 22:44   #9
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Wlasnie, ja sie tez od jakiegos czasu zastanawialam czy ten przywilej maja tylko modzi czy organizatorki tez, no i prosze
tez mi kluby prywatne

widze, ze szefostwo az sie przesciga w odpowiedzi czy wyjasnieniach
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 22:36   #10
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

nikt nie odpowiada
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 20:16   #11
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

podbijam temat - uważam, że tytuł "Organizatorka" odnosi się do zakupów i nie powinien miec żadnych innych przywilejów, takich jak zaglądanie do prywatnych klubów i co gorsza (jak piszą dziewczyny) wywlekanie ich wpisów na światło forum.
To jest nie fair.
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 22:04   #12
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Ja również uważam, że Organizatorki nie powinny mieć dostępu do prywatnych klubów
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 11:05   #13
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
podbijam temat - uważam, że tytuł "Organizatorka" odnosi się do zakupów i nie powinien miec żadnych innych przywilejów, takich jak zaglądanie do prywatnych klubów i co gorsza (jak piszą dziewczyny) wywlekanie ich wpisów na światło forum.
To jest nie fair.
Proszę o linka do takiej sytuacji, zajmę się tym i organizatorka już nią nie będzie.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 21:41   #14
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

O to raczej ciężko, teraz nie przekopię się do linków z sierpnia... poza tym to nie było wprost oraz nie zostało powiedziane przez organizatorkę, tylko przez jej koleżanki z innego wątku... tak jakby tam o tym gadały, czego już nie czytałam.

W każdym razie chodzi o fakt - Organizatorka ORGANIZUJE zakupy na konketnych podforach, nie widzę powodu dla którego dostaje możliwość czytania prywatnych klubów. To bez sensu jest i tyle.
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 22:00   #15
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
O to raczej ciężko, teraz nie przekopię się do linków z sierpnia... poza tym to nie było wprost oraz nie zostało powiedziane przez organizatorkę, tylko przez jej koleżanki z innego wątku... tak jakby tam o tym gadały, czego już nie czytałam.

W każdym razie chodzi o fakt - Organizatorka ORGANIZUJE zakupy na konketnych podforach, nie widzę powodu dla którego dostaje możliwość czytania prywatnych klubów. To bez sensu jest i tyle.
moze jednak spróbuj poszukać?
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 22:25   #16
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Teraz nie mam na to czasu ani w sumie ochoty zwłaszcza, że już nawet nie pamiętam o co chodziło ani kiedy to było dokładnie, musiałabym przeczytać plotkowy z kilku tygodni post po poście... wiem tylko, że na bank zaistniała taka sytuacja.

A tak btw to chyba i tak nie ma sensu, skoro konsekwencją miałoby być tylko odebranie wizażance statusu organizatorki, a nie odebranie wszystkim Organizatorkom możliwości wejść do klubów zamkniętych
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 10:33   #17
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Organizatorki są osobami podwyższonego zaufania i nic tego nie zmieni. Mają dostęp nie tylko do klubów, ale m.in. do Back Office, gdzie opisywane są dużo bardziej czułe sytuacje.
Jeśli wśród nich są osoby, które swoje podwyższone uprawnienia rozgrywają w nieczystych gierkach, to wolę się ich pozbyć, zamiast karać za jedną osobę kilkadziesiąt innych, w dodatku ciężko pracujących dla Was...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 18:11   #18
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: Uczestnictwo w klubie zamkniętym

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
..... zamiast karać za jedną osobę kilkadziesiąt innych, w dodatku ciężko pracujących dla Was...
dokladnie tak Zlo, dodam, ze czesto bardzo ciezko, praca o wiele bardziej odpowiedzialna niz moderatora

aniolek
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 21:46   #19
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Prywatność PW i Klubów Zamkniętych.

Witam,

mam pytanie do Admina a także Moderatorek...

Ostatnio na wizażu coraz częściej spotykam się z informacją, że zarówno Admin jak i Moderatorki czy Organizatorki mają dostęp do wszystkich prywatnych wiadomości, a także Klubów Zamkniętych.
Chciałam zapytać, w którym miejscu w Regulaminie jest o tym informacja, i na jakiej zasadzie/podstawie to działa?

Próbowałam znaleźć informację o tym w Regulaminie, ale niestety nie znalazłam dlatego zadaję to pytanie tutaj.
saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 22:43   #20
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: Prywatność PW i Klubów Zamkniętych.

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
.... Moderatorki czy Organizatorki mają dostęp do wszystkich prywatnych wiadomości,
Nieprawda, moderatorki i organizatorki nie maja takich uprawnien

Cytat:
a także Klubów Zamkniętych.
Moderatorki klubow beda widzialy wszystkie kluby, Ogranizatorki nie poniewaz nie sa moderatorkami.

Cytat:
Chciałam zapytać, w którym miejscu w Regulaminie jest o tym informacja, i na jakiej zasadzie/podstawie to działa?
o jaka informacje pytasz?

aniolek
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 22:58   #21
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Prywatność PW i Klubów Zamkniętych.

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Nieprawda, moderatorki i organizatorki nie maja takich uprawnien
No ok.
Cytat:
Moderatorki klubow beda widzialy wszystkie kluby, Ogranizatorki nie poniewaz nie sa moderatorkami.
Tutaj, w tym poście, Złośliwiec napisał
Cytat:
Organizatorki są osobami podwyższonego zaufania i nic tego nie zmieni. Mają dostęp nie tylko do klubów, ale m.in. do Back Office, gdzie opisywane są dużo bardziej czułe sytuacje.
Jeśli wśród nich są osoby, które swoje podwyższone uprawnienia rozgrywają w nieczystych gierkach, to wolę się ich pozbyć, zamiast karać za jedną osobę kilkadziesiąt innych, w dodatku ciężko pracujących dla Was...
Czyli wynika z tego, że Organizatorki mają dostęp do Klubów, BO, a także innych - jakich? Kluby są prywatne, zamknięte, robione tylko dla wąskich grup osób, które nie chcą żeby miały tam dostęp osoby postronne (np. moderatorki których nie darzą sympatią itp). Każdy ma prawo do prywatności, a tutaj ta zasada jest łamana.

Cytat:
o jaka informacje pytasz?
W którym miejscu w regulaminie jest opisany zakres Moderatorek i Organizatorek. Do czego mają dostęp - np. te Kluby i PW. Napisałaś, że Organizatorki nie mają do Klubów dostępu, z cytowanej przeze mnie wypowiedzi wynika co innego.
Moje pytanie - W którym miejscu w regulaminie jest opisany zakres kompetencji Moderatorek i Organizatorek ?

Edytowane przez saming
Czas edycji: 2011-05-25 o 23:03
saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 23:08   #22
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: Prywatność PW i Klubów Zamkniętych.

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
\
Tutaj, w tym poście, Złośliwiec napisał Czyli wynika z tego, że Organizatorki mają dostęp do Klubów,..
znam ten watek jest on jednak z 2010 roku.
Zapytam dla pewnosci Zlo

Cytat:
W którym miejscu w regulaminie jest opisany zakres Moderatorek i Organizatorek....
Moje pytanie - W którym miejscu w regulaminie jest opisany zakres kompetencji Moderatorek i Organizatorek ?
Regulamin: Regulamin Moderatorów
https://wizaz.pl/forum/announcement.php?f=17

Regulamin Organizatorek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=274078

aniolek
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 07:06   #23
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Prywatność PW i Klubów Zamkniętych.

PW
Technicznie nikt poza mną (jako zarządcą baz danych) nie ma dostępu do korespondencji PW. Jednak dostęp do niej jest prawnie limitowany nawet dla mnie, identycznie jak zarządca systemu pocztowego wykorzystuję to tylko na polecenie policji lub prokuratury.

Istnieje możliwość, że ktoś zgłosi PW do moderatora. Wtedy moderator + admin otrzymują takie PW na maila, okraszone komentarzem osoby zgłaszającej. Na podstawie tego maila oceniamy, czy nie doszło do naruszenia regulaminu lub prawa. To jest jedyna sytuacja, kiedy czytamy PW bez udziału organów ścigania.

Kluby
W kwestii dostępu do klubów nic się nie zmieni. Nie interesują mnie OSOBISTE sympatie i antypatie Wizażanek. Dopóki moderatorka (znielubiania) nie wykorzystuje informacji z klubu w żaden negatywny i prywatny sposób, to sugeruję się przyzwyczaić.

Ze względu na to, że prywatne kluby są miejscem, gdzie dość często dochodzi do łamania prawa nie będę limitować dostępu do klubów do 1-2 osób, bo nie ogarniemy tego w małym gronie.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 17:50   #24
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Prywatność PW i Klubów Zamkniętych.

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
PW
Technicznie nikt poza mną (jako zarządcą baz danych) nie ma dostępu do korespondencji PW. Jednak dostęp do niej jest prawnie limitowany nawet dla mnie, identycznie jak zarządca systemu pocztowego wykorzystuję to tylko na polecenie policji lub prokuratury.

Istnieje możliwość, że ktoś zgłosi PW do moderatora. Wtedy moderator + admin otrzymują takie PW na maila, okraszone komentarzem osoby zgłaszającej. Na podstawie tego maila oceniamy, czy nie doszło do naruszenia regulaminu lub prawa. To jest jedyna sytuacja, kiedy czytamy PW bez udziału organów ścigania.

Kluby
W kwestii dostępu do klubów nic się nie zmieni. Nie interesują mnie OSOBISTE sympatie i antypatie Wizażanek. Dopóki moderatorka (znielubiania) nie wykorzystuje informacji z klubu w żaden negatywny i prywatny sposób, to sugeruję się przyzwyczaić.

Ze względu na to, że prywatne kluby są miejscem, gdzie dość często dochodzi do łamania prawa nie będę limitować dostępu do klubów do 1-2 osób, bo nie ogarniemy tego w małym gronie.
Dziękuję za odpowiedź

Pytałam również, czy Organizatorki mają "wstęp" do Klubów? Byłabym wdzięczna za odpowiedź
saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 14:02   #25
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Prywatność PW i Klubów Zamkniętych.

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź

Pytałam również, czy Organizatorki mają "wstęp" do Klubów? Byłabym wdzięczna za odpowiedź
Mają.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 17:43   #26
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Arrow czy moderator ma dostęp do klubu?

Pytanie jak w tytule
Regulamin przeczytałam kilka razy a nigdzie nie ma regulaminu klubowego
Czy klub naprawdę jest prywatny i można dyskutować tam na wszelkie tematy bez obaw i grózb w postaci bana czy upomnienia

Jeśli temat już jest prosze o połączenie wertuje wyszukiwarkę od godziny i nic mi nie pokazuje
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.