Kręcone na wierzchu, proste pod spodem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-02, 23:17   #1
ola15493
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10

Kręcone na wierzchu, proste pod spodem


Cześć! Po przejrzeniu wątków dla zakręconych nie udało mi się znaleźć nikogo z podobnym problemem do mojego więc zakładam nowy wątek. Jeśli już taki jest to w góry przepraszam, dopiero tu zaczynam :P
Przechodząc do problemu. Mam włosy raczej długie, lekko pocieniowane. Pod spodem są one zdrowe, lekko falujące, nie rozdwajają się i są dobrze nawilżone. Tak wygląda około 2/3 moich włosów. Problem zaczyna się z wierzchnią warstwą. Włosy przy twarzy i w miejscu kucyka kręcą się w drobne puszące się sprężynki, pozostała część to bardzo suche włosy, puszące się ani falowane ani kręcone do tego bardzo szybko się rozdwajające. Niektóre z nich są jeszcze bardzo sztywne.
Przeczytałam gdzieś, że włosy zdrowe kręcą się bardziej więc kompletnie tego nie rozumiem.
Czym może być to wina złej techniki mycia włosów lub nakładania masek? Czy po prostu moje włosy już takie są? Bardzo chciałabym żeby całe wyglądały jak te pod spodem.
Dodam, że myję włosy szamponami bez SLS, przy każdym myciu odżywiam maską pod folią i czapką na min 30 minut, za każdym razem też nakładam oleje i zabezpieczam końcówki silikonami. Raz na 4-5 myć oczyszczam włosy szamponem z SLS.
Proszę pomóżcie!
ola15493 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 23:48   #2
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

mam dokładnie tak samo
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 23:50   #3
klaustynka
Zadomowienie
 
Avatar klaustynka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 341
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Ja mam proste na wierzchu, kręcone pod spodem
__________________
Jestem tu od 2009r.
klaustynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 10:33   #4
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez ola15493 Pokaż wiadomość
Cześć! Po przejrzeniu wątków dla zakręconych nie udało mi się znaleźć nikogo z podobnym problemem do mojego więc zakładam nowy wątek. Jeśli już taki jest to w góry przepraszam, dopiero tu zaczynam :P
Przechodząc do problemu. Mam włosy raczej długie, lekko pocieniowane. Pod spodem są one zdrowe, lekko falujące, nie rozdwajają się i są dobrze nawilżone. Tak wygląda około 2/3 moich włosów. Problem zaczyna się z wierzchnią warstwą. Włosy przy twarzy i w miejscu kucyka kręcą się w drobne puszące się sprężynki, pozostała część to bardzo suche włosy, puszące się ani falowane ani kręcone do tego bardzo szybko się rozdwajające. Niektóre z nich są jeszcze bardzo sztywne.
Przeczytałam gdzieś, że włosy zdrowe kręcą się bardziej więc kompletnie tego nie rozumiem.
Czym może być to wina złej techniki mycia włosów lub nakładania masek? Czy po prostu moje włosy już takie są? Bardzo chciałabym żeby całe wyglądały jak te pod spodem.
Dodam, że myję włosy szamponami bez SLS, przy każdym myciu odżywiam maską pod folią i czapką na min 30 minut, za każdym razem też nakładam oleje i zabezpieczam końcówki silikonami. Raz na 4-5 myć oczyszczam włosy szamponem z SLS.
Proszę pomóżcie!
to zniszczone włosy lepiej się kręcą, często kręconowłose narzekają na gorszy skręt, kiedy poprawia się kondycja ich włosów
masz po prostu bardziej zniszczoną wierzchnią warstwę włosów (czy to przez nakładanie tam za dużo szamponu z SLS, czy przez nieodpowiednią pielęgnację, czy też z powodu warunków atmosferycznych). Zadbaj o jej większe nawilżenie i zabezpieczaj ją przed wiatrem, słońcem itp
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 16:28   #5
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
to zniszczone włosy lepiej się kręcą, często kręconowłose narzekają na gorszy skręt, kiedy poprawia się kondycja ich włosów
Nie. Wiele zależy od pielęgnacji i cięcia.
Zniszczone mają czasem większa objętość, mogą fajnie się kręcić, ale jest puch. Po zmianie pielęgnacji, skręt się poprawia, potem następuje często pogorszenie i znów poprawa. Tak mniej więcej wygląda to u tych kręconowłosych, które rozpoczęły pielęgnację przede mną, ze mną i niedługo po mnie. Później przestałam tak dokładnie śledzić.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 16:37   #6
ola15493
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

*Basia* czyli myslisz ze moje wlosy na wierzchu maja drobniejszy skret i nie jest to wynikiem zniszczenia tylko taka moja natura?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ola15493 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 17:04   #7
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Nie. Wiele zależy od pielęgnacji i cięcia.
Zniszczone mają czasem większa objętość, mogą fajnie się kręcić, ale jest puch. Po zmianie pielęgnacji, skręt się poprawia, potem następuje często pogorszenie i znów poprawa. Tak mniej więcej wygląda to u tych kręconowłosych, które rozpoczęły pielęgnację przede mną, ze mną i niedługo po mnie. Później przestałam tak dokładnie śledzić.
nie tylko - moje włosy pięknie kręciły się, kiedy były mniej zadbane, na warstwie wierzchniej był lekki puch, ale skręt był świetny

od kiedy bardziej dbam o włosy nie mam puchu, ale skręt sporo mi się poluzował
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 17:05   #8
ola15493
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Sophistgirl a powiedz czy jesli chodzi o zabezpieczanie to masz na mysli odzywki bs i silikony czy cos jeszcze innego?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ola15493 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 17:18   #9
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez ola15493 Pokaż wiadomość
Sophistgirl a powiedz czy jesli chodzi o zabezpieczanie to masz na mysli odzywki bs i silikony czy cos jeszcze innego?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja stosowałam pielęgnację z dużą ilością emolientów, a zabezpieczałam je jedwabiem z CHI
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 17:44   #10
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez ola15493 Pokaż wiadomość
*Basia* czyli myslisz ze moje wlosy na wierzchu maja drobniejszy skret i nie jest to wynikiem zniszczenia tylko taka moja natura?
Może być tak, że włosy na głowie mają różny rodzaj skrętu. Trudno coś powiedzieć nie widząc włosów.
Spróbuj mocno emolientowych masek/odżywek. Postaraj się zadbać szczególnie o te suche. Wierzchnia warstwa może być bardziej narażona na wysuszenie, jest odkryta (słońce, wiatr).
A prostowałaś włosy?
Stosujesz jakąś stylizację?
Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
nie tylko - moje włosy pięknie kręciły się, kiedy były mniej zadbane, na warstwie wierzchniej był lekki puch, ale skręt był świetny

od kiedy bardziej dbam o włosy nie mam puchu, ale skręt sporo mi się poluzował
Może to kwestia pielęgnacji? Długo pielęgnujesz?
Moje kręcą się właściwie tak samo, a nawet mocniej.

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
ja stosowałam pielęgnację z dużą ilością emolientów, a zabezpieczałam je jedwabiem z CHI
Również tak robię.
Jeśli chodzi o zabezpieczanie, można rozumieć dwojako: zabezpieczanie jako odżywka bez spłukiwanie i zabezpieczanie końcówek, ewentualnie długości włosów olejem, serum silikonowym.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 17:51   #11
ola15493
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Masek uzywam od okolo 2 lat, w kwietniu moje wlosy byly w zlym stanie i zrobilam keratynowe prostowanie wlosow w salonie loreala, ktore utrzymalo sie 1-1,5 miesiaca. Od tego czasu zaczelam olejowac. Przyznam sie ze czasami prostowalam i podkrecalam na prostownicy ta wierzchnia warstwe, bo bardzo sie puszyla i byla drobno skrecona w niektorych miejscach, ale nie wiedzialam jak je okielznac. Wydaje mi sie ze popelniam jakis blad w pielegnacji, tylko w ogole nie wiem co to moze byc.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ola15493 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 18:05   #12
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez ola15493 Pokaż wiadomość
Masek uzywam od okolo 2 lat,
Maska/odżywka - w tym przypadku nie tylko o nazwę chodzi, a o skład. To on głównie decyduje o tym co się dzieje z włosami (chociaż oczywiście wyjątków trochę by się nazbierało).

Cytat:
w kwietniu moje wlosy byly w zlym stanie i zrobilam keratynowe prostowanie wlosow w salonie loreala, ktore utrzymalo sie 1-1,5 miesiaca.
A może to keratynowe prostowanie jednak zostało Ci na spodniej warstwie? Może zostało nie do końca dobrze zrobione? Nie wiem.

Cytat:
Od tego czasu zaczelam olejowac. Przyznam sie ze czasami prostowalam i podkrecalam na prostownicy ta wierzchnia warstwe, bo bardzo sie puszyla i byla drobno skrecona w niektorych miejscach, ale nie wiedzialam jak je okielznac. Wydaje mi sie ze popelniam jakis blad w pielegnacji, tylko w ogole nie wiem co to moze byc.
Spróbuj przestać prostować włosy, a skup się na pielęgnacji. Poczytaj podwieszone wątki (dużo tego, ale jakoś trzeba zacząć). Potem zapraszam do wątku pielęgnacyjnego.
Posprawdzaj w wątku analizowym składy swoich masek/odżywek. Poczytaj o pielęgnacji.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 18:07   #13
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Może być tak, że włosy na głowie mają różny rodzaj skrętu. Trudno coś powiedzieć nie widząc włosów.
Spróbuj mocno emolientowych masek/odżywek. Postaraj się zadbać szczególnie o te suche. Wierzchnia warstwa może być bardziej narażona na wysuszenie, jest odkryta (słońce, wiatr).
A prostowałaś włosy?
Stosujesz jakąś stylizację?
Może to kwestia pielęgnacji? Długo pielęgnujesz?
Moje kręcą się właściwie tak samo, a nawet mocniej.

Również tak robię.
Jeśli chodzi o zabezpieczanie, można rozumieć dwojako: zabezpieczanie jako odżywka bez spłukiwanie i zabezpieczanie końcówek, ewentualnie długości włosów olejem, serum silikonowym.
teraz będą dwa lata - na samym początku skręt mi się z lekka poprawił (na jakiś miesiąc max), a potem totalne poluzowanie, które sobie trwa i trwa. Był trochę lepszy tuż po farbowaniu włosów, ale jak tylko doprowadzałam je do porządku, to znów miałam powtórkę z rozrywki
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 19:00   #14
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
teraz będą dwa lata - na samym początku skręt mi się z lekka poprawił (na jakiś miesiąc max), a potem totalne poluzowanie, które sobie trwa i trwa. Był trochę lepszy tuż po farbowaniu włosów, ale jak tylko doprowadzałam je do porządku, to znów miałam powtórkę z rozrywki
Długo pielęgnujesz. Ciekawe co jest tego przyczyną. Bardzo żałuję, że Eloe tak rzadko bywa na forum. Ona zawsze znajdzie odpowiedź na wszystko. Na pewno by pomogła.
Warto pogrzebać w swojej pielęgnacji. Keratyna wielu dziewczynom wzmacnia skręt, jednak warto stosować ją z emolientami.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 12:48   #15
amarenamena666
Raczkowanie
 
Avatar amarenamena666
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 97
Question Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Ja mam to samo ;(
Dziś ide na podciecie koncówek ...
Efekty wstawie na mojego bloga.
Polecam nawilżać włosy bez Sls .
amarenamena666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 18:15   #16
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez amarenamena666 Pokaż wiadomość
Polecam nawilżać włosy bez Sls .
Nie rozumiem za bardzo. A slsem można nawilżyć włosy? Co ma sls do nawilżania? Rozumiem, że miałaś na myśli szampony bez sles/sls.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 13:48   #17
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez klaustynka Pokaż wiadomość
Ja mam proste na wierzchu, kręcone pod spodem
Zatem powinnaś swój wpis zamieścić w innym wątku. Jest i taki.

Cytat:
Napisane przez ola15493
Mam włosy raczej długie, lekko pocieniowane. Pod spodem są one zdrowe, lekko falujące, nie rozdwajają się i są dobrze nawilżone. Tak wygląda około 2/3 moich włosów. Problem zaczyna się z wierzchnią warstwą. Włosy przy twarzy i w miejscu kucyka kręcą się w drobne puszące się sprężynki, pozostała część to bardzo suche włosy, puszące się ani falowane ani kręcone do tego bardzo szybko się rozdwajające. Niektóre z nich są jeszcze bardzo sztywne.
Tu się zatrzymamy, ponieważ... nie ma zdjęć. I to jest problem, ponieważ to, co Ty możesz uznawać za wierzchnią warstwę może równie dobrze być po prostu puchem. By móc cokolwiek zdiagnozować, trzeba to zobaczyć. Bez zdjęć nie zobaczę i nie dam rady pomóc.
Jeśli to jednak nie puch, to dla mnie wygląda na to, że ta wierzchnia warstwa jest po prostu dużo bardziej zniszczona i na zniszczenia narazona niż spodnia.
Piszesz o kucyku. Włosy go nie lubią. Wolą luźne spinania i upięcia, choćby warkocze. Gumka naraza włosy na spore zniszczenia, a juz w szczególności jej metalowe elementy.
Cytat:
Przeczytałam gdzieś, że włosy zdrowe kręcą się bardziej więc kompletnie tego nie rozumiem.
Owszem. Choć pozornie wydaje się, że przed pielęgnacja było lepiej. Nie było. Miało sie tylko inne standardy.
Cytat:
Czym może być to wina złej techniki mycia włosów lub nakładania masek?
Może tak być. Często jakąś część traktuje się po macoszemu, nakładając odzywki od karku i zapominając o wierzchu. Wówczas trzeba się skupić na tym, co pominięto.
Cytat:
Czy po prostu moje włosy już takie są?
Może być i tak.
Włosy na wierzchu mogą mieć tez większą porowatość od tych spodnich, szybciej ucieka z nich woda, szybciej sie niszczą: słońce, wiatr, woda...
Czasem jednak nic się nie poradzi na odmienność wierzchniej warstwy. Tak samo jak spodniej. Jesli jednak nie spróbujesz poszukać, czy nie ma innej przyczyny, nie znajdziesz odpowiedzi.
Ale na początek zdjęcia.
Cytat:
Bardzo chciałabym żeby całe wyglądały jak te pod spodem.
Cytat:
Dodam, że myję włosy szamponami bez SLS, przy każdym myciu odżywiam maską pod folią i czapką na min 30 minut
Może być za krótko. Zależy też, co to jest pod folią i czapką.
Cytat:
za każdym razem też nakładam oleje
Jakie?
Cytat:
i zabezpieczam końcówki silikonami.
Może warto pomyśleć nad silikonami na wierzchnią warstwę, a nie tylko na końcówki?
Cytat:
Raz na 4-5 myć oczyszczam włosy szamponem z SLS.
Może to za często? A w jaki sposób nakładasz ten szampon na włosy?

Cytat:
Napisane przez ola15493 Pokaż wiadomość
Masek uzywam od okolo 2 lat,
Jakich? Tu o skład idzie, a nie o to czy mamy maskę czy odżywkę czy balsam.
Większość masek to silikonowe bomby bez dodatków odżywiających w dostatecznej ilości i poza BingoSpa i Biowaxem nie przypominam sobie takich, które nie dążyłyby do sprawienia uzytkowniczce efektu WOW. A efekt WOW o zdrowiu nie świadczy. Oczywiście możliwe, że coś pominęłam, jednak, jeśli coś nazywa się "maską" to ja mam od razu czerwone światło z tyłu głowy.
Cytat:
w kwietniu moje wlosy byly w zlym stanie i zrobilam keratynowe prostowanie wlosow w salonie loreala, ktore utrzymalo sie 1-1,5 miesiaca.
OK. A co robiłaś z włosami podczas tego miesiąca do półtora? To nie jest obojętne, bo zwykle keratynowe prostowanie wymaga na co dzień... prostowania właśnie! Sądzisz, że ich nie zniszczyłaś?
Cytat:
Od tego czasu zaczelam olejowac
dobrze. Czym?
Cytat:
Przyznam sie ze czasami prostowalam i podkrecalam na prostownicy ta wierzchnia warstwe, bo bardzo sie puszyla i byla drobno skrecona w niektorych miejscach, ale nie wiedzialam jak je okielznac.
O proszę! Czyli jednak mamy działania zmierzające ku zniszczeniom!
Nie wiem, co stosowałaś przez ten czas, gdy powinnaś je pielęgnowac odpowiednio do zrobionego zabiegu, ale widać, że coś się nie udało.
Cytat:
Wydaje mi sie ze popelniam jakis blad w pielegnacji, tylko w ogole nie wiem co to moze byc.
Ja tez nie wiem. Za mało danych. Brak nazw produktów, składów, metod pielęgnacji. Bez tego nie ruszymy.
No i zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia!


Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
to zniszczone włosy lepiej się kręcą, często kręconowłose narzekają na gorszy skręt, kiedy poprawia się kondycja ich włosów

Polecałabym Ci zerknięcie do naszych codzienników i dzienników. A także do mojego albumu. Nie zauwazyłam, by którekolwiek włosy kręciły się lepiej, gdy są zniszczone. No chyba że włosy proste, wówczas zniszczenia poprawiają podatność na skręt i układanie. Ale to nie jest łądne.
Tak samo jak nie są ładne kręcone zniszczone. Tylko z pozoru lepiej się kręcące.
Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Nie. Wiele zależy od pielęgnacji i cięcia.
Zgadzam się za całą wypowiedzią Basi, choć nie wszystko przytoczyłam.

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
ja stosowałam pielęgnację z dużą ilością emolientów, a zabezpieczałam je jedwabiem z CHI
Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
teraz będą dwa lata - na samym początku skręt mi się z lekka poprawił (na jakiś miesiąc max), a potem totalne poluzowanie, które sobie trwa i trwa. Był trochę lepszy tuż po farbowaniu włosów, ale jak tylko doprowadzałam je do porządku, to znów miałam powtórkę z rozrywki
Te cytaty jedne po drugim celowo, ponieważ widzę, że zaburzyłaś sobie emolientami równowagę wodno-proteinową.
Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Keratyna wielu dziewczynom wzmacnia skręt, jednak warto stosować ją z emolientami.
Własnie! Powinnas sięgnąć po keratynę lub jedwab hydrolizowany, bo włosy straciły elastyczność. Dostały za dużo wilgoci, dlatego farbowanie, które je podsuszyło, przyniosło poprawę skrętu.
Nadmiar protein wysusza włosy i prowadzi do ich kruchości, łamliwości i oczywiście utraty skrętu, utraty elastyczności. Dlatego stosuje się je z emolientami. Nadmiar emolientów lub humektantów, szczególnie tych wiążących wodę prowadzi do rozmiękczenia włosów, utraty skrętu i elastyczności. dlatego trzeba dbać o równowagę wodno-proteinową.
Najlepiej by było, gdybyś umyła włosy szamponem z siarczanem, nałożyła odżywkę z proteinami (najlepiej Artiste różową) i pozowliłajej wyschnąc na włosach. Potem spłukujesz i nakładasz na 30 minut odzywkę z emolientami (nie wiem, co tam masz, nie napisałaś). Potem spłukujesz i postępujesz jak zwykle.
Sprawdź czy pomogło. Jeśli nie, powtórz kurację po kilku myciach, które będą raczej minimalne niż bogate.

Cytat:
Napisane przez amarenamena666 Pokaż wiadomość
Ja mam to samo ;(
Dziś ide na podciecie koncówek ...
Efekty wstawie na mojego bloga.
Polecam nawilżać włosy bez Sls .
Cytat:
Napisane przez *Basia* Pokaż wiadomość
Nie rozumiem za bardzo. A slsem można nawilżyć włosy? Co ma sls do nawilżania? Rozumiem, że miałaś na myśli szampony bez sles/sls.
Ja tez nie rozumiem tej wypowiedzi. Może idzie o reklamę bloga?
I nawilżać i bez sls... Chyba że nie idzie o szampony, ale o waxa z siarczanem
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2013-09-07 o 13:49
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 14:19   #18
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Polecałabym Ci zerknięcie do naszych codzienników i dzienników. A także do mojego albumu. Nie zauwazyłam, by którekolwiek włosy kręciły się lepiej, gdy są zniszczone. No chyba że włosy proste, wówczas zniszczenia poprawiają podatność na skręt i układanie. Ale to nie jest łądne.
Tak samo jak nie są ładne kręcone zniszczone. Tylko z pozoru lepiej się kręcące.
Zgadzam się za całą wypowiedzią Basi, choć nie wszystko przytoczyłam.




Te cytaty jedne po drugim celowo, ponieważ widzę, że zaburzyłaś sobie emolientami równowagę wodno-proteinową.

Własnie! Powinnas sięgnąć po keratynę lub jedwab hydrolizowany, bo włosy straciły elastyczność. Dostały za dużo wilgoci, dlatego farbowanie, które je podsuszyło, przyniosło poprawę skrętu.
Nadmiar protein wysusza włosy i prowadzi do ich kruchości, łamliwości i oczywiście utraty skrętu, utraty elastyczności. Dlatego stosuje się je z emolientami. Nadmiar emolientów lub humektantów, szczególnie tych wiążących wodę prowadzi do rozmiękczenia włosów, utraty skrętu i elastyczności. dlatego trzeba dbać o równowagę wodno-proteinową.
Najlepiej by było, gdybyś umyła włosy szamponem z siarczanem, nałożyła odżywkę z proteinami (najlepiej Artiste różową) i pozowliłajej wyschnąc na włosach. Potem spłukujesz i nakładasz na 30 minut odzywkę z emolientami (nie wiem, co tam masz, nie napisałaś). Potem spłukujesz i postępujesz jak zwykle.
Sprawdź czy pomogło. Jeśli nie, powtórz kurację po kilku myciach, które będą raczej minimalne niż bogate.
Dzięki za pomoc, wprowadzę Twoje rady w życie i mam nadzieję, że coś się poprawi
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 17:29   #19
ola15493
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Dot.: Kręcone na wierzchu, proste pod spodem

Eloe77 zgodnie z Twoją prośbą dodałam zdjęcia do albumu na swoim profilu. Chciałam tam pokazać różnice między tym co pod spodem a na wierzchu, ale nie wiem czy się udało, bo nie miałam kogo prosić o pomoc.
Co do zdjęć: zdjęcia obrazujące całe włosy z tylu są z wczoraj i przedwczoraj po koczku ślimaku. wtedy nie widać tej różnicy między skrętem, która robi się zaraz po myciu, jednak i tak nie wyglądają one dobrze. Reszta zdjęć pokazuje włosy po warkoczu. image12, image1 ( wierzch), image2( podniesienie góry i pokazanie dolnej warstwy) - to włosy po rozpleceniu warkocza, natomiast image5 i image3 to już moje włosy żyjące własnym życiem.
Jeśli chodzi o pielęgnację:
olej: nakładam od około 3 miesięcy. Początkowo Alterra z papają, później limonkowa, obecnie olej z pestek winogron pomieszany z olejem łopianowym z olejkiem arganowym z Green Pharmacy
szampony: od około roku biovax- z proteinami mlecznymi, z keratyna, z olejami - wybór zupełnie przypadkowy, jednak ostatnio skończyły mi się,a jestem w domu na wakacjach i w pobliżu nie ma SP więc equlibra z 20% aloesem- ale powodował podrażnienie skóry i dziś pierwszy raz timotei organic delight do włosów suchych i zniszczonych, ale też czuję mocne wysuszenie. Do oczyszczania barwa z żurawiną.
Maski: Od około roku razem z szamponami biovax takie same maski: z proteinami mlecznymi, po której moje włosy były sztywne, z keratyną- efekt trochę lepszy i z olejami- wg mnie najlepsza ze wszystkich. Wcześniej był to wax z pilomaxu z wersji z aloesem lub rumankiem a jakieś 1,5 roku temu za namową fryzjerki wella professionals ENRICH - maska nawilżająca do włosów grubych. Obecnie nawilżająca bioetika, po której moje włosy chociaż w części nie są sztywne, a ostatnio kupiłam bingospa arganowa kuracja do włosów, lecz jeszcze nie stosowałam.
zabezpieczanie: wcześniej biovax serum z witaminą A+E, obecnie serum biovax z olejami oraz odżywka bs joanna z miodem i cytryną
Inne: czasami suchy szampon batiste
Jeśli chodzi o mycie włosów to szampon rozrabiam w miseczce i dopiero nakładam na włosy.Z racji tego, że jest ich sporo często łapie się na tym, że zamiast myć opuszkami skórę głowy, ja pocieram ręką włosy tuż przy skórze. Mój drugi problem to nakładanie maski. Nakładam ją na całe włosy- zostawiając ok. 2 cm od skóry głowy następnie wyczesuję TT, jednak nigdy nie wiem czy nałożyłam dobrą ilość. Mylą mnie reklamy na których modelki z maskami na włosach mają ich tyle że aż biało, a ja nakładam tyle, aby były tylko lekko pokryte. Jak powinnam?
Co do keratynowego prostowania włosów : było wykonane, gdyż całkowicie załamałam się kondycja moich włosów, były strasznie suche, jak ich dotykałam aż takie ostre. Tuż przed zabiegiem chciałam je ratować i kupiłam szampon i tygodniową kurację nawilżającą YE hydrate yellow - deep weekly treatment (ampułki z odżywką bs) - jednak bez jakichkolwiek efektów. Zabieg przeprowadzony był w salonie loreala niestety nie wiem nic na temat produktu, który był wykorzystywany. Nie oczekiwałam wyprostowania lecz jedynie wygładzenia i powiedzmy, że taki efekt osiągnęłam. Jeśli chciałam, aby były proste suszyłam suszarką na szczotce, jeśli nie uzyskiwałam gładkie loczki, bez efektu puszenia. Jednak częściej była to suszarka. W tym czasie pielęgnacja to biovax z keratyną- szampon i maska i serum a+e na całą długość.
Ostatnio całe moje włosy wyprostowałam jakoś w zimę, jednak później zdarzało mi się prostować górę za względu albo na puszenie albo na malutkie loczki które tworzą się po wyschnięciu w niektórych miejscach. Od około 2 miesięcy nie prostuję wcale.
Tydzień temu zrobiłam laminowanie włosów- wygładzenia brak, wzmocniony skręt, zwiększone puszenie się. Dodatkowo piję skrzyp i pokrzywę od miesiąca.
Co do włosów po dzisiejszym myciu, które są na zdjęciach: dół jest przyjemny w dotyku miękki, bardziej kręcony niż zwykle, gładki; góra- napuszona szorstka jakby lekko rozprostowana oO. Włosy w miejscu robienie koczka i kitki są wyjątkowo porozdwajane duuuuzo bardziej niż reszta oraz chyba są połamane bo jest dużo krótszych włosów, które też się rozdwajają.
Z racji tego jak włosy wyglądają najczęściej noszę je w koczku ślimaku wysoko na głowie lub kucyku, jeśli wyglądają trochę lepiej. Używam gumek bez metalowych elementów. Myję włosy co 4 dni, więc czasami gdy czeszę je codziennie i śpię w warkoczu 2 i 3 dnia wyglądają już całkiem ładnie, jednak zaraz po umyciu jest tragedia.

Edytowane przez ola15493
Czas edycji: 2013-09-07 o 17:37
ola15493 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.