farba BioKap® - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-04, 21:21   #391
danka0010
Raczkowanie
 
Avatar danka0010
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 111
Dot.: farba BioKap�

Cytat:
Napisane przez leosia80;30885845[COLOR=Silver

[/COLOR]
ale na stronie jest podany jako skład farby Dziwne
No przeciez wyraznie jest napisane na tej stronie nad tym skladem ze to sklad szamponu.I nawet jest tez zdjecie opakowania butelki szamponu nad tym skladem.
Zobacz sama: http://www.canliveparlaksaclar.com/sampuanic.htm

Prawidiłowy skład farby color&soin (wklejam ze strony tureckiej,z ktorej sprawdzałas -pierwszy z brzegu kolor 1N):

Color&Soin Saç Boyaları

\\ İçindekiler

Ebony Black (1N) :

Peg-2 Oleamine. Aqua Purificata (Purified Water). Cocamide Dea. Alcohol Denat (Alcohol). Propylene Glycol. Oleic Acid. Ethanolamine. P-Phenylenediamine. Sodium Sulfite. Tetrasodium Edta. Hydrolyzed Vegetable Protein (Triticum Vulgare, Soy, Corn, Avena Sativa). Sodium Erythorbate. N,N-Bis(2-Hydroxyethyl)-P-Phenylenediamine Sulfate. 2-Amino-4-Hydroxyethylaminoanisole Sulfate. 4-Chlororesorcinol.
danka0010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 21:36   #392
danka0010
Raczkowanie
 
Avatar danka0010
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 111
Dot.: farba BioKap�

Natomiast znalazłam w koncu pełny skład Biokapu.

pełen skład :
Pełny skład Nutricolor Pomarańczowej

KREM KOLORYZUJĄCY

SKŁADNIKI: Woda, kwas stearynowy, amidy koksowe, aminoetanol, alkohol cetylowy, gliceryna, kwas stearynowy, alkohol stearylowy, kwas askorbinowy, kwas palmitynowy, Ditionian sodu, glikol propylenowy, N,N-bis(2-hydroksyetylo)glicynian sodu, nitrylotrioctan trisodu, olej arganowy, Tetradekanol, Siarczan sodu, 4,4-dimetyloksazolidyna, kwas adypinowy, hydrolizaty proteinowe kiełków pszenicy, hydrolizaty proteinowe soi, hydrolizaty proteinowe owsa, hydrolizaty proteinowe ryżu, kwas 1,2,3-propanotrikarboksylowy, kwas propanowy, 2-hydroksy-, salicylan tridecylu, Perfumy/substancja zapachowa, alfa-izometylojonon, limonen, gliceryna, linalol (1,6-oktadien-3-ol, 3,7-dimetyl-). (+/-): 1,4-fenylenodiamina, 4-aminofenol, Siarczan (p-amoniofenylo)bis(2-hydroksyetylo)amoniowy, 2-METYLO-P-FENYLENODIAMINA, N-(4-aminofenylo)anilina, 1,3-benzenodiol, 4-chloro-, ,3-benzenodiol, 2-metylo-, siarczan bis[etylo(4-hydroksy-o-tolilo) amonu], Siarczan (3-amono-4-metoksyfenylo)(2-hydroksyetylo)amoniowy, 3-AMINOFENOL, 2,4-DIAMINO2-FENOKSYETANOL hcl, 5-amino-o-krezol, 2-amino-6-chloro-4-nitrofenol, Naftaleno-1,5-diol, 4-metylaminofenol, 6-amino-m-krezol, 1-naftol, SIARCZAN BIS(8-HYDROKSYCHINOLINIOWY), 4-Amino-m-krezol, hydroksy-3-nitro-4-(3-hydroksypropyloamino)-benzen.

EMULSJA NUTRIFIX

SKŁADNIKI: woda, woda utleniona, alkohol cetearylowy, 2-[2-[2-(dodecyloksy)etoksy]etoksy]etanol, hexyldecyl laurate, C16-18 alkohole, etoksylowane (20 mol EO średni stosunek molowy), 2-heksylodekan-1-ol, kwas fosfonowy, siarczan bis(8-hydroksychinoliniowy). Zawiera wodę utlenioną

ODŻYWKA W SZAMPONIE PO FARBOWANIU WŁOSÓW

SKŁADNIKI: woda, alkohol cetylowy, glukozyd decylowy, alkohol stearylowy, glikol propylenowy, salicylan tridecylu, butanodiowy kwas, hydroksy-, bis-(C12-C13-alkilo) estry, kwas propanowy, 2-hydroksy-, gliceryna, dokozan-1-ol, olejek eukaliptusowy, wyciąg z liści rozmarynu (Rosmarinus Officinalis), quaternium-80, 2-fenoksyetanol, diwodoroetylenodiaminotet raoctan disodu, alkohole, kokosowe, produkty reakcji z glukozą, wyciąg z ziaren prosa zwyczajnego, hydrolizaty proteinowe kiełków pszenicy, 1- heksadekanoaminium, benzoesan sodu, N-(hydroksymetylo)glicynian sodu, siloksany i silikony, di-me, zakończone grupą hydroksy-, etoksylowane propoksylowane, kwas cytrynowy, perfumy/substancja zapachowa.


i druga z biokapu:
Pełny skład Nutricolor Zielonej DELICATO

KREM KOLORYZUJĄCY

SKŁADNIKI: woda, kwas stearynowy, amidy koksowe, aminoetanol, alkohol cetylowy, gliceryna, kwas stearynowy, alkohol stearylowy, kwas askorbinowy, kwas palmitynowy, ditionian sodu, glikol propylenowy, N,N-bis(2-hydroksyetylo)glicynian sodu, nitrylotrioctan trisodu, olej arganowy, tetradekanol, siarczan sodu, 4,4-dimetyloksazolidyna, kwas adypinowy, hydrolizaty proteinowe kiełków pszenicy, hydrolizaty proteinowe soi, hydrolizaty proteinowe owsa, hydrolizaty proteinowe ryżu, kwas 1,2,3-propanotrikarboksylowy, kwas propanowy, 2-hydroksy-, salicylan tridecylu, perfumy/substancja zapachowa, alfa-izometylojonon, limonen, gliceryna, linalol (1,6-oktadien-3-ol, 3,7-dimetyl-). (+/-): 4-aminofenol, Siarczan (p-amoniofenylo)bis(2-hydroksyetylo)amoniowy, 2-METYLO-P-FENYLENODIAMINA, N-(4-aminofenylo)anilina, 1,3-benzenodiol, 4-chloro-, ,3-benzenodiol, 2-metylo-, siarczan bis[etylo(4-hydroksy-o-tolilo) amonu], Siarczan (3-amono-4-metoksyfenylo)(2-hydroksyetylo)amoniowy, 3-AMINOFENOL, 2,4-DIAMINO2-FENOKSYETANOL HCl, 5-amino-o-krezol, 2-amino-6-chloro-4-nitrofenol, Naftaleno-1,5-diol, 4-metylaminofenol, 6-amino-m-krezol, 1-naftol, SIARCZAN BIS(8-HYDROKSYCHINOLINIOWY), 4-Amino-m-krezol, hydroksy-3-nitro-4-(3-hydroksypropyloamino)-benzen.

EMULSJA NUTRIFIX

SKŁADNIKI: woda, woda utleniona, alkohol cetearylowy, 2-[2-[2-(dodecyloksy)etoksy]etoksy]etanol, hexyldecyl laurate, C16-18 alkohole, etoksylowane (20 mol EO średni stosunek molowy), 2-heksylodekan-1-ol, kwas fosfonowy, SIARCZAN BIS(8-HYDROKSYCHINOLINIOWY). Zawiera wodę utlenioną

ODŻYWKA W SZAMPONIE PO FARBOWANIU WŁOSÓW

SKŁADNIKI: woda, alkohol cetylowy, glukozyd decylowy, alkohol stearylowy, glikol propylenowy, salicylan tridecylu, butanodiowy kwas, hydroksy-, bis-(C12-C13-alkilo) estry, kwas propanowy, 2-hydroksy-, gliceryna, dokozan-1-ol, olejek eukaliptusowy, wyciąg z liści rozmarynu (Rosmarinus Officinalis), quaternium-80, 2-fenoksyetanol, diwodoroetylenodiaminotet raoctan disodu, alkohole, kokosowe, produkty reakcji z glukozą, wyciąg z ziaren prosa zwyczajnego, hydrolizaty proteinowe kiełków pszenicy, 1- heksadekanoaminium, benzoesan sodu, N-(hydroksymetylo)glicynian sodu, siloksany i silikony, di-me, zakończone grupą hydroksy-, etoksylowane propoksylowane, kwas cytrynowy, perfumy/substancja zapachowa.
danka0010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 11:46   #393
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: farba BioKapŸ

ta odzywka z biokapu co jest w farbie jest zarąbista kupiłabym cały litr

Dziewczyny przestrzegam przed olejkiem organowym firmy Iberia według mnie nie ma nic wspólnego z nim
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 23:17   #394
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: farba BioKapŸ

Jakiś czas temu wybierałam sobie tutaj farbę i mój typ padł na Delikato 2.9 Ciemny Czekoladowy Kasztan. Chciałam jakiś kolor nie mający rudawej poświaty. Kupiłam i pierwszy raz w życiu pofarbowałam włosy całościowo. Naturalne mam w bardzo podobnym kolorze (może odrobinę jaśniejsze, ale niedużo), wklejam fotkę, bo może komuś się przyda, tak jak mnie przydał się ten wątek do podjęcia decyzji
Moje wrażenia? Nie wiem, jak inne farby, ale po tej, po jakichś 10min. trochę swędziała mi głowa. Poza tym do włosów do ramion wystarczyłoby pół opakowania - rozrobiłam całe i pół wyrzuciłam ale nigdzie nie znalazłam informacji ile tego "idzie".
Ogólnie, to jestem zadowolona, kolor moich włosów trochę rozjaśnionych po wakacjach, teraz jest jednolity, włosy są błyszczące. Siwe pokrył całkowicie. Zobaczymy po czasie jak się będzie sprawował
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg farba biokap kolor ciemny czekoladowy kasztan cr.jpg (57,1 KB, 159 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.9-ciemny-czekoladowy-kasztan.jpg (69,9 KB, 45 załadowań)
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 18:49   #395
johnygirl20
Przyczajenie
 
Avatar johnygirl20
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 24
Dot.: farba BioKap®

hej dziewuszki sledze ten watek juz pare tygodni ale jak dotad nie miałam czasu sie zabrać ani za pisanie w nim ani za farbowanie... teraz przed świętami mam wreszcie ochotę cos zmienić i praktycznie zdecydowałam sie właśnie na biokap. Mam tylko parę wątpliwości które mam pomożecie mi rozwiązać

cale lata miałam blond pasemka z rozjasniacza zawsze robione u fryzjera, potem rok temu zaczely mi leciec okropnie wlosy(okropnie!) nie moglam tego w ogole opanowac przez pare miesiecy wiec nie chcialam ich dodatkowo meczyc rozjasniaczem wiec zafarbowalam je u fryzjera na tytoniowy braz(i okazalo sie ze to naprawde fajny zimny braz). teraz gdzies od 2 miesiecy wypadanie sie zatrzymalo, a kolor kory wrzuciłam rok temu spłowiał i jest brazowo-rudy, a odrosty mam w swoim mysim kolorze. Chciałam zapytać o 2 rzeczy:

1. Jak sadzicie drogie panie ktory kolor wyjdzie jako chlodniejszy braz:
6.3 delikato ciemny zloty blond
czy z serii pomaranczowej: 6.0 tytoniowy blond
pytam który z blondów będzie chłodniejszym, zimniejszym brazem bo ponoc wychodzą ciemniejsze niz nazwa na to wskazuje
Może któraś z pań robiła na włosach wymienione przeze mnie kolory i ma zdjęcia jakieś? Byłabym bardzo wdzięczna

2. czy naprawde wlosy po tej frbie sa w lepszej kondycji niz po zwyklych farbach? bo tyle czasu mi wypadaly i te co zostały to juz naprawdę bym chciała żeby mi z głowy nie spadły... a gdyby tak jeszcze blasku nabrały... heh marzenia

Bardzo dziękuję za wszelkie pomocne sugestie
__________________
Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów
johnygirl20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 19:42   #396
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: farba BioKap®

moje włosy jak leciały tak lecą (biokapem farbuję od ok. pół roku)
zdecydowanie chłodniejszy powinien być odcień z "0" po przecinku, "3" oznacza odcień złocisty a więc ciepły, najchłodniejszy byłby z "1" po przecinku ale zdaje się, że biokap nie ma takiego ciemnego blondu / jasnego brązu
optyma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 22:51   #397
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: farba BioKap®

Te cyfry po przecinku to jakaś magia, skąd wiecie, co która oznacza? A co oznacza cyfra 9, po przecinku?
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 08:26   #398
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: farba BioKap®

szczerze powiedziawszy to nie wiem co oznacza "9" po przecinku ale poszperaj na tym forum, gdzieś widziałam szczegółową rozpiskę
ogólnie rzecz ujmując:
pierwsza cyfra oznacza natężenie koloru, im mniejsza , tym kolor ciemniejszy czyli 1 - czerń, 4- brąz, 8-jasny blond itd.
druga cyfra (ta po kropce lub przecinku) wskazuje odcień i tak:
0 - neutralny
1 - popielaty
2 - opalizujący
3 - złocisty
4 - miedziany
5 - mahoniowy
6 - czerwony
(dalej już nie pamietam ;-)
a jeszcze kolejna cyfra wskazuje takie jakiby jeszcze podbicie tego koloru czyli np. 7.33 to będzie taki mocno pozłocony blond a 4.06 to będzie neutralny brąz z czerwoną poświatą
optyma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 23:16   #399
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: farba BioKap®

Optyma, ogromne dzięki Jestem chociaż trochę mądrzejsza i z tą wiedzą idę przeglądać ponownie kolory i rozpoznawać odcienie. Nawet fajnie to zostało wymyślone
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 15:32   #400
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
szczerze powiedziawszy to nie wiem co oznacza "9" po przecinku ale poszperaj na tym forum, gdzieś widziałam szczegółową rozpiskę
ogólnie rzecz ujmując:
pierwsza cyfra oznacza natężenie koloru, im mniejsza , tym kolor ciemniejszy czyli 1 - czerń, 4- brąz, 8-jasny blond itd.
druga cyfra (ta po kropce lub przecinku) wskazuje odcień i tak:
0 - neutralny
1 - popielaty
2 - opalizujący
3 - złocisty
4 - miedziany
5 - mahoniowy
6 - czerwony
(dalej już nie pamietam ;-)
a jeszcze kolejna cyfra wskazuje takie jakiby jeszcze podbicie tego koloru czyli np. 7.33 to będzie taki mocno pozłocony blond a 4.06 to będzie neutralny brąz z czerwoną poświatą
bardzo przydatna informacja dzięki
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 23:16   #401
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: farba BioKapŸ

Hej Dziewczyny.
Zaczęłam się zastanawiać czy nie sięgnąć po farbę biokap.
MOje włosy są juz po przejsciach, ale są w dobrej kondycji, tylko wypadaja od momentu kiedy zaczelam farbowac wlosy. Przestaly tylko po hennie, ale henna jako farba do wlosów w ogóle mi nie odpowiada. POtem mialam dekoloryzacje i teraz mam na wlosach kolor bardzo zblizony do naturalnego. braz, ale wcale nie ciemny. NIe wpada w czern ani czerwien. Moim problemem sa siwe pasma

i teraz pytanie i ogromna prośba do was, abyście mi doradziły kolor który wybrać z biokapu.
Tak jak mówiłam zależy mi na naturalnym brazie, ale absolutnie nie ciemnym. Do tej pory farbowalam farbama fryzjerska i mieszałam ciemny blond z jasnym brazem czyli poziom 5 i 6, ale czytałam,że biokap wychodzi sporo ciemniejszy, dlatego proszę o poradę jaki kolor wybrac?
postaram się dołączyć jakieś zdjęcie moich włosów jak znajde.
Jaki kolor wybrac i z ktorej serii zeby pokryl siwe włosy i zeby szybko sie z nich nie wyplukiwal?

Edytowane przez magdaavon
Czas edycji: 2012-01-03 o 23:21
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 09:09   #402
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny.
Zaczęłam się zastanawiać czy nie sięgnąć po farbę biokap.
MOje włosy są juz po przejsciach, ale są w dobrej kondycji, tylko wypadaja od momentu kiedy zaczelam farbowac wlosy. Przestaly tylko po hennie, ale henna jako farba do wlosów w ogóle mi nie odpowiada. POtem mialam dekoloryzacje i teraz mam na wlosach kolor bardzo zblizony do naturalnego. braz, ale wcale nie ciemny. NIe wpada w czern ani czerwien. Moim problemem sa siwe pasma

i teraz pytanie i ogromna prośba do was, abyście mi doradziły kolor który wybrać z biokapu.
Tak jak mówiłam zależy mi na naturalnym brazie, ale absolutnie nie ciemnym. Do tej pory farbowalam farbama fryzjerska i mieszałam ciemny blond z jasnym brazem czyli poziom 5 i 6, ale czytałam,że biokap wychodzi sporo ciemniejszy, dlatego proszę o poradę jaki kolor wybrac?
postaram się dołączyć jakieś zdjęcie moich włosów jak znajde.
Jaki kolor wybrac i z ktorej serii zeby pokryl siwe włosy i zeby szybko sie z nich nie wyplukiwal?
a czemu henna ci nie odpowiada? ja też mam kilka siwych włosów
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 18:28   #403
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
a czemu henna ci nie odpowiada? ja też mam kilka siwych włosów
nierowno mi chwycilo, ale to tez moze byc wina wczesniejszego farbowania.
Smierdzialy mi wlosy przez dlugi czas i w ogole nakladanie jej i trzymanie tyle godzin to dla mnie koszmar. Teraz juz nawet czasowo nie dalabym rady tym pomalowac. Zrazila mnie jakos i wole farbe
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 20:16   #404
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: farba BioKap®

ja też przez jakiś czas farbowałam henną i przerzuciłam się na biokap,
henna mi równiez nie służyła - miałam po niej takie sztywne włosy jak druty i nie odpowiadał mi kolor - zbyt rudy
optyma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 20:21   #405
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
nierowno mi chwycilo, ale to tez moze byc wina wczesniejszego farbowania.
Smierdzialy mi wlosy przez dlugi czas i w ogole nakladanie jej i trzymanie tyle godzin to dla mnie koszmar. Teraz juz nawet czasowo nie dalabym rady tym pomalowac. Zrazila mnie jakos i wole farbe
Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
ja też przez jakiś czas farbowałam henną i przerzuciłam się na biokap,
henna mi równiez nie służyła - miałam po niej takie sztywne włosy jak druty i nie odpowiadał mi kolor - zbyt rudy
rozumiem mi też nie łapie dobrze włosów no i siwki zostają nie pokryte... może znów wrócę do biokapu
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 19:33   #406
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: farba BioKapŸ

no to dziewczyny, doradzcie mi jakis kolor
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 22:23   #407
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: farba BioKap®

ja uważam, że biokap wcale nie wychodzi jakoś ciemniej niż np. l'oreal,
na pierwszy raz weź jednak jasniejszy kolor czyli np. 6.0
optyma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 14:09   #408
lwiapaszcza
Raczkowanie
 
Avatar lwiapaszcza
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 197
Dot.: farba BioKap®

Ja podobnie, jak koleżanki, po hennie przerzuciłam się na Biokap.
Kolor po hennie szybko mi schodził, a na dodatek, miałam trudności z jej równomiernym nałożeniem...
Biokap jest, jak na razie, mopim faworytem. W wersji Delicato uwielbiam Ciemny Czekoladowy Brąz, a teraz będę wypróbowywać wersję Nutricolor Ciemny Brąz.
Co dziwne - mnie troszkę podczas farbowania Delicato też trochę szczypie skóra głowy .
lwiapaszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 09:10   #409
Veris
Zadomowienie
 
Avatar Veris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia/cały świat
Wiadomości: 1 267
Dot.: farba BioKap®

Hej Dziewczyny,

wiecie może czy któryś z kolorów BioKapu daje zimny odcień brązu? Bardzo chciałabym przerzucić się na eko farby do włosów, ale kompletnie nie pasują mi ciepłe odcienie:/ A na palecie mam wrażenie, że każdy odcień jest ciepły:/
__________________
Be happy for this moment.

This moment is your LIFE!



Veris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 10:33   #410
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: farba BioKap®

Dziewczyny czy farby biokap nadaja sie do uzywania po zastosowaniu kapieli rozjasniajacej wlosy?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 14:08   #411
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez lwiapaszcza Pokaż wiadomość
Ja podobnie, jak koleżanki, po hennie przerzuciłam się na Biokap.
Kolor po hennie szybko mi schodził, a na dodatek, miałam trudności z jej równomiernym nałożeniem...
Biokap jest, jak na razie, mopim faworytem. W wersji Delicato uwielbiam Ciemny Czekoladowy Brąz, a teraz będę wypróbowywać wersję Nutricolor Ciemny Brąz.
Co dziwne - mnie troszkę podczas farbowania Delicato też trochę szczypie skóra głowy .
u mnie też szczypało ale to tylko pierwsze 2 razy a potem już nie, myślę że zależy na ile skóra jest wrażliwa.

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy farby biokap nadaja sie do uzywania po zastosowaniu kapieli rozjasniajacej wlosy?
tzn. kąpiel rozjaśniająca? Jeżeli masz zniszczone włosy to żadna farba nie pomoże zafarbuje jak najbardziej ale nie odżywi Myślę że Biokap krzywdy nie zrobi.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Veris Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,

wiecie może czy któryś z kolorów BioKapu daje zimny odcień brązu? Bardzo chciałabym przerzucić się na eko farby do włosów, ale kompletnie nie pasują mi ciepłe odcienie:/ A na palecie mam wrażenie, że każdy odcień jest ciepły:/
spróbuj wymieszać dziewczyny pisały wcześniej jak to zrobić.
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 16:01   #412
93jessica93
Rozeznanie
 
Avatar 93jessica93
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 538
Dot.: farba BioKap®

Używał może ktoś jasny złoty brąz? albo coś podobnego? Bo poszukuje zdjęcia jak to mniej więcej wygląda na całej długości włosów
__________________
Odpisz u mnie:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794711
93jessica93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 23:18   #413
danka0010
Raczkowanie
 
Avatar danka0010
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 111
Dot.: farba BioKap®

lwiapaszcza,też mnie to zastanawiało bo sporo osób o tym pisało tutaj, może to swędzenie i pieczenie to przez perfumy albo substancje zapachowe(bo to tez bardzo czesto podraznia skore głowy)ktore sa w tej farbie. Jakis czas temu analizowałam dokładnie składniki tej farby i po nich stwierdzilam ze nie jest to farba dla mnie. Być może to jest przyczyną albo też coś innego....
danka0010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 09:05   #414
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: farba BioKapŸ

witam wszystkie zgromadzone , czy mogłabym prosic ktoras z Was o przeslanie skladu Biokap nutricol delicate ? poniewaz tez jestem alergikiem
bede bardzo wdzieczna
pozdrawiam Kornelia
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 09:51   #415
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
witam wszystkie zgromadzone , czy mogłabym prosic ktoras z Was o przeslanie skladu Biokap nutricol delicate ? poniewaz tez jestem alergikiem
bede bardzo wdzieczna
pozdrawiam Kornelia
przeszukaj wątek, skład był już podawany
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:01   #416
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
witam wszystkie zgromadzone , czy mogłabym prosic ktoras z Was o przeslanie skladu Biokap nutricol delicate ? poniewaz tez jestem alergikiem
bede bardzo wdzieczna
pozdrawiam Kornelia
no niestety mam ale tylko skład pomarańczowej a na ich stronie chyba podany.
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 20:45   #417
danka0010
Raczkowanie
 
Avatar danka0010
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 111
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
witam wszystkie zgromadzone , czy mogłabym prosic ktoras z Was o przeslanie skladu Biokap nutricol delicate ? poniewaz tez jestem alergikiem
bede bardzo wdzieczna
pozdrawiam Kornelia
Jakiś czas temu również o to pytałam i tutaj i na ich stronie(bo nie jest podany)poprzez formularz ale odpowiedzi sie nie doczekałam:/
Łatwo nie było ale w koncu sie dokopałam do tych informacji na innym forum i wkleilam.
Prosze

Pełny skład Nutricolor Zielonej DELICATO

KREM KOLORYZUJĄCY

SKŁADNIKI: woda, kwas stearynowy, amidy koksowe, aminoetanol, alkohol cetylowy, gliceryna, kwas stearynowy, alkohol stearylowy, kwas askorbinowy, kwas palmitynowy, ditionian sodu, glikol propylenowy, N,N-bis(2-hydroksyetylo)glicynian sodu, nitrylotrioctan trisodu, olej arganowy, tetradekanol, siarczan sodu, 4,4-dimetyloksazolidyna, kwas adypinowy, hydrolizaty proteinowe kiełków pszenicy, hydrolizaty proteinowe soi, hydrolizaty proteinowe owsa, hydrolizaty proteinowe ryżu, kwas 1,2,3-propanotrikarboksylowy, kwas propanowy, 2-hydroksy-, salicylan tridecylu, perfumy/substancja zapachowa, alfa-izometylojonon, limonen, gliceryna, linalol (1,6-oktadien-3-ol, 3,7-dimetyl-). (+/-): 4-aminofenol, Siarczan (p-amoniofenylo)bis(2-hydroksyetylo)amoniowy, 2-METYLO-P-FENYLENODIAMINA, N-(4-aminofenylo)anilina, 1,3-benzenodiol, 4-chloro-, ,3-benzenodiol, 2-metylo-, siarczan bis[etylo(4-hydroksy-o-tolilo) amonu], Siarczan (3-amono-4-metoksyfenylo)(2-hydroksyetylo)amoniowy, 3-AMINOFENOL, 2,4-DIAMINO2-FENOKSYETANOL HCl, 5-amino-o-krezol, 2-amino-6-chloro-4-nitrofenol, Naftaleno-1,5-diol, 4-metylaminofenol, 6-amino-m-krezol, 1-naftol, SIARCZAN BIS(8-HYDROKSYCHINOLINIOWY), 4-Amino-m-krezol, hydroksy-3-nitro-4-(3-hydroksypropyloamino)-benzen.

EMULSJA NUTRIFIX

SKŁADNIKI: woda, woda utleniona, alkohol cetearylowy, 2-[2-[2-(dodecyloksy)etoksy]etoksy]etanol, hexyldecyl laurate, C16-18 alkohole, etoksylowane (20 mol EO średni stosunek molowy), 2-heksylodekan-1-ol, kwas fosfonowy, SIARCZAN BIS(8-HYDROKSYCHINOLINIOWY). Zawiera wodę utlenioną

ODŻYWKA W SZAMPONIE PO FARBOWANIU WŁOSÓW

SKŁADNIKI: woda, alkohol cetylowy, glukozyd decylowy, alkohol stearylowy, glikol propylenowy, salicylan tridecylu, butanodiowy kwas, hydroksy-, bis-(C12-C13-alkilo) estry, kwas propanowy, 2-hydroksy-, gliceryna, dokozan-1-ol, olejek eukaliptusowy, wyciąg z liści rozmarynu (Rosmarinus Officinalis), quaternium-80, 2-fenoksyetanol, diwodoroetylenodiaminotet raoctan disodu, alkohole, kokosowe, produkty reakcji z glukozą, wyciąg z ziaren prosa zwyczajnego, hydrolizaty proteinowe kiełków pszenicy, 1- heksadekanoaminium, benzoesan sodu, N-(hydroksymetylo)glicynian sodu, siloksany i silikony, di-me, zakończone grupą hydroksy-, etoksylowane propoksylowane, kwas cytrynowy, perfumy/substancja zapachowa.
danka0010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 02:11   #418
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez naila Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu wybierałam sobie tutaj farbę i mój typ padł na Delikato 2.9 Ciemny Czekoladowy Kasztan. Chciałam jakiś kolor nie mający rudawej poświaty. Kupiłam i pierwszy raz w życiu pofarbowałam włosy całościowo. Naturalne mam w bardzo podobnym kolorze (może odrobinę jaśniejsze, ale niedużo), wklejam fotkę, bo może komuś się przyda, tak jak mnie przydał się ten wątek do podjęcia decyzji
Moje wrażenia? Nie wiem, jak inne farby, ale po tej, po jakichś 10min. trochę swędziała mi głowa. Poza tym do włosów do ramion wystarczyłoby pół opakowania - rozrobiłam całe i pół wyrzuciłam ale nigdzie nie znalazłam informacji ile tego "idzie".
Ogólnie, to jestem zadowolona, kolor moich włosów trochę rozjaśnionych po wakacjach, teraz jest jednolity, włosy są błyszczące. Siwe pokrył całkowicie. Zobaczymy po czasie jak się będzie sprawował
I jak wrazenia, juz czasu troche mineło o Twojego farbowania... wychodzą siwe? kolor splukał sie?
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 12:28   #419
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: farba BioKapŸ

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
I jak wrazenia, juz czasu troche mineło o Twojego farbowania... wychodzą siwe? kolor splukał sie?
O, napisałam opinię 2011-12-09, czyli już 2 miesiące prawie minęły... Jak to wygląda u mnie: kolor jest w sumie taki sam, tyle, że mój naturalny jest bardzo podobny, więc różnicy większej w ogóle nie widzę. Siwe niteczki - widać na nich odrost ok. 2,5cm, natomiast dalsza część włosa jest jaśniejsza, niż moje niesiwe, ale niewiele i nie odznaczają się jakoś szczególnie. Odznacza się tylko ta część nowowyrośnięta siwulców. Zastanawiałam się nad henną... ale może spróbuję jeszcze biokapu, albo 4.0-brąz albo 3.0-ciemny brąz....
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana

Edytowane przez naila
Czas edycji: 2012-01-28 o 12:32
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 21:14   #420
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: farba BioKapŸ

Kupiłam kawowy brąz z pomaranczowej serii. Odcien wyszedl fajny, taki w sam raz. Nie za ciemny i nie za jasny, nieco ciemniejszy niz moj naturalny ale nie czarny czego się bałam. Ładnie podkreslił mi moja zielona tenczowke
Odrost sredni braz i siwe zakryte, rudy kolor włosów farbowany farba chemiczna tez pokryło. Całe wlosy błyszczace i miekkie.
Co najsmieszniejsze czoło mnie szczypało od tego kremu zabezpieczajacego. Jak dla mnie to nie potrzebny dodatek. Wolałabym zapłacic 5 zł mniej i nie miec tego kremu.
Farba troche lejąca w nakładaniu. Brak zapachu chemicznego. Skora głowy czuła, ze jest nałozona farba i odczucie porownywalne z "dyskonfortem" jak przy chemii.
Po zmyciu wszystko ustało. Nawet w nocy mnie skora nie swedziała, w dzien tez nie a ostatnio miałam do tego skłonnosc bo przez sezon grzewczy i zimowy delikatnego łupieżu dostałam. Farbowanie nie zaostrzyło swedzenia i chyba wrecz przeciwnie.
Kupowałam w aptece, gdzie aptekarka starsza pani tez miala stycznosc z tą farbą. Wymieniłam z nią opinie, była zadowolona a wlosy miała piekne rude i super błyszczące i zadbane.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-31 15:48:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.