Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-22, 18:55   #3391
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja też zawsze lubiłam mocne peelingi, ale przy korundzie to miałam wrażenie że sobie wszystkie naczynka porozwalam jak mocniej 'zatrę'. Chyba na ten ze skały wulkanicznej się nie skuszę, bo do ciała się nie opłaca, a w tym celu i tak nie ma nic lepszego niż szorstka gąbka.

Może mam inne doświadczenie, bo mieszkam w dużym mieście? Z kurierem można się umówić, jak mi nie pasuje to podjeżdża do TŻ, bo podlegamy pod ten sam rewir. Listonoszowi to najczęściej nie chce się wjechać na 7 piętro tylko od razu wrzuca awizo U mnie na poczcie zazwyczaj czynne jedno okienko i 50 awanturujących się osób Co ciekawe większość przesyłek które do mnie nie doszył lub które ja wysyłałam, a nie otrzymał ich odbiorca były Warszawskie.
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 19:05   #3392
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Może mam inne doświadczenie, bo mieszkam w dużym mieście?
No jasne. Ja mieszkam pod lasem, na zaiu, w domku jednorodzinnym.
Mój listonosz jest tak uczynny, że nawet nie wrzuca od razu awizo, jak mnie nie ma, tylko przyjeżdża drugi raz tego samego dnia.

A jeszcze odnośnie skały wulkanicznej, wg mnie w porównaniu z korundem jest bardzo "nieestetyczna" w użyciu, brudzi na szaro, miałam wrażenie, jakbym się smarowała cementem.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-01-22 o 20:56
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 19:05   #3393
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
A jojobę najtaniej znalazłam na allegro po ok. 15zł/100ml, ale nie jest to chyba wersja organiczna, ekologiczna, nierafinowana etc.
Na Mazidłacg, Ecospa i Naturalnym Pięknie można ciągle dostać złoty.

Cytat:
Napisane przez Lorri
U mnie tak samo. Priorytety dochodzą błyskawicznie, zwłaszcza że sklep ma siedzibę niedaleko. Paczki rozwozi bardzo miły znajomy listonosz o stałej porze. Jak nie mogę odebrać, idę w dogodnym momencie na pocztę, gdzie nie ma kolejek. Nigdy jeszcze nie zginęła mi żadna przesyłka rejestrowana, a przez internet zamawiam prawie wszystko poza spożywką. Z kurierami mam utrapienie. Wiele razy dostawałam przesyłki uszkodzone. Najczęściej muszę dzwonić do kurierów i umawiać się na odbiór, a potem i tak przyjeżdżają o innej porze; gdy mnie nie ma, przesyłka wraca do magazynu 50 km ode mnie i muszę tam dzwonić i znowu się umawiać. Zdarzyło mi się ostatnio, że musiałam kurierowi tłumaczyć, jak do mnie dojechać, bo nie miał mapy (sic!).
Łomatko! Ja aż tak źle nie miałam, ale też tylko kilka razy musiałam z kuriera korzystać.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-01-22 o 19:17
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 20:46   #3394
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Chyba troche idealizujesz kuriera, bo ja np. mam paczki i listy prio na drugi dzień, a przy kurierze to niekoniecznie na drugi dzień i jak sobie pójde do ich siedziby gdzieś na zadupiu. Co do groźby "zagubienia, przetrzymania, kradzieży, zniszczenia" to jak najbardziej sie to zdarza i nie wiem skąd wzięłaś pomysł ze kurierzy nie kradną - patrz słynne zaginione paczki z iHerba
się rozpętała afera pocztowo kurierowa
Dziewczyny, tłumaczyłam wcześniej koleżance - to tylko moje zdanie na podstawie moich doświadczeń. U mnie PP daje , kurier nigdy mi krzywdy nie zrobił, wręcz przeciwnie. Dlatego ta dyskusja jest bez sensowna - każdy robi jak mu lepiej - ja oszczędzam czas, nerwy, pieniądze i papier - nie muszę pisać skarg do naczelnika). A jak ktoś lubi PP to niech korzysta, nie bronię przecież (wybaczcie, że się nie odniosę do późniejszych wypowiedzi, musiałabym pisać to samo).
Cytat:
Mój listonosz jest tak uczynny, że nawet nie wrzuca od razu awizo, jak mnie nie ma, tylko przyjeżdża drugi raz tego samego dnia.
Moi kurierzy podobnie
Cytat:
Listonoszowi to najczęściej nie chce się wjechać na 7 piętro tylko od razu wrzuca awizo
Skąd ja to znam - u mnie paczuszek nie nosi bo ciężko, a awizo ma drukowane.


A w temacie - korund to mój nowy skarb. Tak gładkiej buźki to po niczym nie miałam
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!

Edytowane przez Puntodivista
Czas edycji: 2012-01-22 o 20:49
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 21:58   #3395
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jeśli roztwór nie jest neutralizowany, to nie powinien być stosowany codziennie (pisałam o tym m.in. tutaj). Mam nadzieję, że informacja na ten temat zostanie umieszczona ponownie na stronie sklepu, po zmianie oprogramowania zapomniano ją dodać.


Dla mnie wszystkie substancje ścierne są zbyt mocne do twarzy, z korundem włącznie, ale skała wulkaniczna to już ekstremum. Na pewno nie jest delikatniejsza od korundu, chyba tylko do pięt mogłabym ją stosować.
To w takim razie z wiedzą na temat stosowania kwasu glikolowego jestem w czarnej
Więc jak często można go stosować?
I jeszcze jedno: uświadomiłam sobie, że nie zakonserwowałam tego roztworu
Tak właściwie nie wiem nawet czy trzeba czy nie
Teraz to już nic nie wiem...


Co do skały wulkanicznej - jeśli jest mocniejsza od korundu, to
Jutro wypróbuję

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Ok, doczytałam, że trzeba konserwować.
Kto mi powie ile dodać kropel np. FEOG do roztworu 10%, czyli 100ml wody i 15ml kwasu glikolowego
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 12:22   #3396
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy któraś z was może powiedzieć coś więcej o działaniu papainy? Jak działa w porównanu do bromelainy? widzę, że wprowadzili ją właśnie do sprzedaży i zastanawiam się czy nie używać łącznie z bromelainą.
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 14:33   #3397
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jeszcze raz:
Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Kto mi powie ile dodać kropel np. FEOG do roztworu 10%, czyli 100ml wody i 15ml kwasu glikolowego
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 17:31   #3398
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz:
Zalecane steżenie ze strony ZSK to 0,5%-1% więc na 115ml to między 0,575ml a 1,15 ml to tak z mojej strony matematycznie
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 18:51   #3399
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Zalecane steżenie ze strony ZSK to 0,5%-1% więc na 115ml to między 0,575ml a 1,15 ml to tak z mojej strony matematycznie
Dzięki za odpowiedź, ale niestety matematyczne wyliczenia nic mi nie mówią
Wolę "na x ml czegoś dajemy x kropel konserwantu".
Do mnie trzeba w ten sposób
Wkropliłam 6, ale to chyba za mało.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 21:02   #3400
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, ale niestety matematyczne wyliczenia nic mi nie mówią
Wolę "na x ml czegoś dajemy x kropel konserwantu".
Do mnie trzeba w ten sposób
Wkropliłam 6, ale to chyba za mało.
z kroplami to nie wiem ale na 100ml dajesz 1ml konserwantu ja mam łyzeczkę 1ml wiec nie mam problemunastepnym razem policze ile to kropel wychodzi
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 14:05   #3401
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Prosze, pomóżcie
Używam od dobrych 2 tygodni oleju z tanamu albo śliwkowego razem z HA (tanamu czasami sam) i nie widze żadnej poprawy na czole ani na brodzie. Możliwe, że na mnie to nie działa czy to taki efekt, że musi wysypać, żeby później było już lepiej?
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 15:37   #3402
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
U mnie tak samo. Priorytety dochodzą błyskawicznie, zwłaszcza że sklep ma siedzibę niedaleko. Paczki rozwozi bardzo miły znajomy listonosz o stałej porze. Jak nie mogę odebrać, idę w dogodnym momencie na pocztę, gdzie nie ma kolejek. Nigdy jeszcze nie zginęła mi żadna przesyłka rejestrowana, a przez internet zamawiam prawie wszystko poza spożywką. Z kurierami mam utrapienie. Wiele razy dostawałam przesyłki uszkodzone. Najczęściej muszę dzwonić do kurierów i umawiać się na odbiór, a potem i tak przyjeżdżają o innej porze; gdy mnie nie ma, przesyłka wraca do magazynu 50 km ode mnie i muszę tam dzwonić i znowu się umawiać. Zdarzyło mi się ostatnio, że musiałam kurierowi tłumaczyć, jak do mnie dojechać, bo nie miał mapy (sic!).
Ja właśnie dziś miała scysję z kurierem. Siedziałam cały dzień w domu, wyszłam na 20 min na zakupy wtedy właśnie przyjechał i odjechał, bo mnie nie było, nie chciał też wrócić, mimo że oddzwoniłam szybko, bo stwierdził że nie ma czasu. Do tego był chamski przez telefon.
Mam czasem wrażenie że kurierzy nie rozumieją, że to my płacimy za ich pensję. Szkoda gadać.

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
To w takim razie z wiedzą na temat stosowania kwasu glikolowego jestem w czarnej
Więc jak często można go stosować?
Można codziennie, byle go nie zostawiać na całą noc na twarzy. Ja nakładam, czekam (myję zęby w miedzy czasie albo inne co) i zmywam. Po tym nakładam normalnie moje stałe mazidła.

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Prosze, pomóżcie
Używam od dobrych 2 tygodni oleju z tanamu albo śliwkowego razem z HA (tanamu czasami sam) i nie widze żadnej poprawy na czole ani na brodzie. Możliwe, że na mnie to nie działa czy to taki efekt, że musi wysypać, żeby później było już lepiej?
Na mnie olej tamanu w ogóle nie działał. Śliwkowego nie używałam ale po składzie widzę, że zawiera dużo kwasu oleinowego i witaminy E. Na wypryski to on raczej nie będzie działał lecząco.
Do leczenia wyprysków to lepszy będzie kwas glikolowy. Do nawilżania olej z pestek malin.
Zainteresuj się też metodą OCM, jest o tym osobny wątek na wizażu. Osobiście do tej metody stosuję pachnotkę jako olej bazowy.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 15:52   #3403
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja właśnie dziś miała scysję z kurierem. Siedziałam cały dzień w domu, wyszłam na 20 min na zakupy wtedy właśnie przyjechał i odjechał, bo mnie nie było, nie chciał też wrócić, mimo że oddzwoniłam szybko, bo stwierdził że nie ma czasu. Do tego był chamski przez telefon.
Mam czasem wrażenie że kurierzy nie rozumieją, że to my płacimy za ich pensję. Szkoda gadać.



Można codziennie, byle go nie zostawiać na całą noc na twarzy. Ja nakładam, czekam (myję zęby w miedzy czasie albo inne co) i zmywam. Po tym nakładam normalnie moje stałe mazidła.



Na mnie olej tamanu w ogóle nie działał. Śliwkowego nie używałam ale po składzie widzę, że zawiera dużo kwasu oleinowego i witaminy E. Na wypryski to on raczej nie będzie działał lecząco.
Do leczenia wyprysków to lepszy będzie kwas glikolowy. Do nawilżania olej z pestek malin.
Zainteresuj się też metodą OCM, jest o tym osobny wątek na wizażu. Osobiście do tej metody stosuję pachnotkę jako olej bazowy.
Dzięki czytałam o tym
Mam również olej z dzikiej róży i malin, myślisz, że któryś z tych mógłby się nadać?
Znalazłam rycynowy, więc chyba spróbuje A Tobie to oczyszczanie tak znacząco pomogło?
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data


Edytowane przez nikisa
Czas edycji: 2012-01-27 o 16:00
nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 16:25   #3404
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Dzięki czytałam o tym
Mam również olej z dzikiej róży i malin, myślisz, że któryś z tych mógłby się nadać?
Znalazłam rycynowy, więc chyba spróbuje A Tobie to oczyszczanie tak znacząco pomogło?
Mogłabyś spróbować z malinowym. U mnie skóra bardzo ładnie się wyczyściła. Praktycznie zaskórniki to już tylko wspomnienie.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 16:42   #3405
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Można codziennie, byle go nie zostawiać na całą noc na twarzy. Ja nakładam, czekam (myję zęby w miedzy czasie albo inne co) i zmywam. Po tym nakładam normalnie moje stałe mazidła.
O widzisz, to ja robiłam źle, ale efekt po 3 razach bardzo widoczny
I na 3 razach się skończyło bo łuszczenie postępowało z prędkością światła
10 minut wystarczy?
Ja to pewnie ze 2, 3 razy w tygodniu będę stosować.
Dziękuję za wskazówkę
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 16:47   #3406
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Mogłabyś spróbować z malinowym. U mnie skóra bardzo ładnie się wyczyściła. Praktycznie zaskórniki to już tylko wspomnienie.
jeśli dobrze zrozumiałam przepis to 30% malinowego i 70% bazowego?
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:43   #3407
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
jeśli dobrze zrozumiałam przepis to 30% malinowego i 70% bazowego?
Malina byłaby tu jako bazowy. Mieszankę robimy zawsze z rycynowym olejem czyli 30% rycynowego, 70% malinki
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 10:23   #3408
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziękuje slicznie
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 09:34   #3409
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny a jak przełożyć bazę żeby zrobic balsam do ciała? Można bazę rozcieńczyć hydrolatem tak na oko zależnie od tego jaką konsystencję chcę otrzymać
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 20:23   #3410
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Do mnie dzisiaj przyszła paczka i praktycznie wszystko było zamarznięte Głównie było widać to po hydrolatach w przezroczystych butlach - no lód po prostu. Myślicie, że coś się z tym mogło stać?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 07:55   #3411
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Do mnie dzisiaj przyszła paczka i praktycznie wszystko było zamarznięte Głównie było widać to po hydrolatach w przezroczystych butlach - no lód po prostu. Myślicie, że coś się z tym mogło stać?
Myślę, że hydrolatom nie powinno to zaszkodzić, gorzej byłoby z kremami czy serum.
Zbierałam się do zrobienia zamówienia, ale w takim układzie poczekam na lekkie ocieplenie
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 10:33   #3412
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Do mnie dzisiaj przyszła paczka i praktycznie wszystko było zamarznięte Głównie było widać to po hydrolatach w przezroczystych butlach - no lód po prostu. Myślicie, że coś się z tym mogło stać?
dlatego ja zawsze robię zapasy wiosną i jesienią, jak nie ma wielkich upałów/mrozów. Ciężka sprawa
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 13:23   #3413
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Próbuję dalej podpytać
Czy początki w kreceniu wymagaja zakupu płynu do dezynfekcji?
Narazie pójdę na łatwiznę i zrobie z bazy, do tego sera itd, kule do kąpieli, OCM. nie wiem czy wszystko muszę dezynfekować kurcze drogi ten płyn
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 18:11   #3414
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
Próbuję dalej podpytać
Czy początki w kreceniu wymagaja zakupu płynu do dezynfekcji?
Narazie pójdę na łatwiznę i zrobie z bazy, do tego sera itd, kule do kąpieli, OCM. nie wiem czy wszystko muszę dezynfekować kurcze drogi ten płyn
Do dezynfekcji kup sobie w aptece spirytus skażony habitanem. Cena to ok. 10zł za litr. jest w doz.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:29   #3415
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Do dezynfekcji kup sobie w aptece spirytus skażony habitanem. Cena to ok. 10zł za litr. jest w doz.

super, dzięki!

Po dłuuuugich przemyśleniach wymysliłam taki krem na bazie:
10ml bazy
10ml olei (orzech włoski, dynia, pachnotka,śliwka- nie wiem na które się zdecydować)
5ml HA
4ml mleczanu
2,5ml niacynamidu
3ml ekstrakt ujedrniający
15,5 ml hydrolatu różanego
Dobre połączenie?
skóra sucha ale skłonna do wyprysków, szara liczne przebarwienia, blizny, pierwsze zmarszczki, z jędrnoscia też mało wspólnego nie ma mam 27lat i nie wiem czy nie przesadzam z tym ekstraktem
Czy również powinnam sprawdzać PH?

proszę, proszę . Przytaknijcie że jest ok i klikam zamówienie
Z ekstraktem nie przesadzam?
Jak się ma niacynamid do tego?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-06 o 14:29 Powód: Post pod postem
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 22:35   #3416
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

czytam wątek, czytam... ale ma milion stron

co byście poleciły na pierwsze zamówienie do cery tłustej/trądzikowej?
aktualnie stosuję triacneal więc odpadają jakieś kwasy i tego typu rzeczy...
trochę poczytałam i obstawiam glinki, algi, peeling ze skały wulkanicznej, hydrolat oczarowy. Chciałaby też jakieś oleje, ale nie wiem na jaki się zdecydować...? Tamanu? z pestek malin?
Polecacie coś jeszcze do wypróbowania?
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:46   #3417
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mon88 Pokaż wiadomość
czytam wątek, czytam... ale ma milion stron

co byście poleciły na pierwsze zamówienie do cery tłustej/trądzikowej?
aktualnie stosuję triacneal więc odpadają jakieś kwasy i tego typu rzeczy...
trochę poczytałam i obstawiam glinki, algi, peeling ze skały wulkanicznej, hydrolat oczarowy. Chciałaby też jakieś oleje, ale nie wiem na jaki się zdecydować...? Tamanu? z pestek malin?
Polecacie coś jeszcze do wypróbowania?
Tamanu może być, ale niektórych zapycha.
Z pestek malin jest chwalony przez dziewczyny jako nawilżać.
Do cery w/w cery sprawdza się też dobrze olej z pachnotki, jojoba i z czarnuszki, ale nie każdemu będzie pasował zapach,.
Tu masz małą ściągę : https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=9292
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:54   #3418
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Olejek eteryczny biały grapefruit pachnie idealnie jak biały grapefruit
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 22:08   #3419
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Szukam czegoś mocno nawilżającego i zapobiegającego pierwszym zmarszczkom pod oczami.Zastanawiam się czy taki kompleks by się nadawał?KLIK
Co jeszcze można zamówić w tym celu?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 16:48   #3420
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Tamanu może być, ale niektórych zapycha.
Z pestek malin jest chwalony przez dziewczyny jako nawilżać.
Do cery w/w cery sprawdza się też dobrze olej z pachnotki, jojoba i z czarnuszki, ale nie każdemu będzie pasował zapach,.
Tu masz małą ściągę : https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=9292
bardzo dziękuję za pomoc!
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.