Filtry UV a makijaż cz.II - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-14, 18:15   #271
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ponowię pytanie-Czy ktoś ma link do artykułu, który traktowałby o stabilności filtrów(zalezy mi na Mexoryl XL) względem różnych substancji?Interesuje mnie co go może go zdestabilizować
Mexoryl XL to stabilny filtr. On się nie destabilizuje

Tu masz jakieś podstawowe informacje:
http://plazowanie.com/ochrona-przed-...eciwsloneczne/
http://plazowanie.com/ochrona-przed-...zacja-parsolu/
niestety nie wiem gdzie znaleźć coś bardziej fachowego.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.

Edytowane przez azure
Czas edycji: 2013-01-14 o 18:17
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 14:49   #272
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny a co powiecie o tym filtrze :

Cytat:
SVR Special Enfants SPF 50+ mleczko dla dzieci 100ml (nowosc 2011)
aqua, octocrylene, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, titanium dioxide, dimethicone, glyceryl stearate citrate, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, tridecyl salicylate, dicaprylyl carbonate, glycerin, butylene glycol, cetyl dimethicone, polyester-5, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, dimethiconol behenate, potassium cetyl phosphate, sorbitol, tocopheryl acetate, tiliroside, tocopherol, stearic acid, methyl methacrylate crosspolymer, xanthan gum, alumina, paraffinum liquidum, sodium silicoaluminate, triethanolamine, disodium EDTA, propylene glycol, BHT, phenoxyethanol, chlorphenesin, o-cymen-5-ol.
Nada się pod minerałki i kolorówkę ? Czy nie będzie za ciężki ?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 15:34   #273
agatka222
Rozeznanie
 
Avatar agatka222
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 517
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co powiecie o tym filtrze :

SVR Special Enfants SPF 50+ mleczko dla dzieci 100ml (nowosc 2011)
aqua, octocrylene, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, titanium dioxide, dimethicone, glyceryl stearate citrate, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, tridecyl salicylate, dicaprylyl carbonate, glycerin, butylene glycol, cetyl dimethicone, polyester-5, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, dimethiconol behenate, potassium cetyl phosphate, sorbitol, tocopheryl acetate, tiliroside, tocopherol, stearic acid, methyl methacrylate crosspolymer, xanthan gum, alumina, paraffinum liquidum, sodium silicoaluminate, triethanolamine, disodium EDTA, propylene glycol, BHT, phenoxyethanol, chlorphenesin, o-cymen-5-ol.

Nada się pod minerałki i kolorówkę ? Czy nie będzie za ciężki ?
Parsolu nie widzę, ale za to jest "ethylhexyl methoxycinnamate", czyli filtr, który może ponoć wnikać w gospodarkę hormonalną organizmu.
agatka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 13:56   #274
luska5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

czy krem o takim składzie nada się pod podkład mineralny?:

aqua, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, hydrogenated polydecene, c12-15 alkyl benzoate, cyclopentasiloxane (and) dimethicol, peg-100 stearate (and) glyceryl stearate, stearyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmethane, titanium dioxide (and) hydroxystearic acid, glycerin, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, polyacrylamide (and) c13-14 isoparaffin (and) laureth-7, propylene glycol, aesculus hippocastanum (horse chestnut) seed extract, equisetum arvense extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, salvia officinalis (sage) leaf extract, tussilago farfara (coltsfoot) leaf extract, melissa officinalis leaf extract, urtica dioica (nettle) extract, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, hydroxy dimethoxybenzyl malonate, stearic acid, allantoin, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone
luska5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 08:59   #275
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Bioderma Photoderm Bronz 50/35, czy na niego moge klasc kolorowke?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 10:29   #276
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Filtr pod makijaż. Kuracja kwasami

Dziewczyny..zaraz w szał wpadnę. Nie mogę znaleźć na forum jednoznacznej informacji, który filtr nadaję się pod makijaż. Tzn. żeby w ciągu dnia nie stracił całkowicie na swojej wartości ochronnej. Kompletnie się nie znam na filtrach... niektórzy piszą, że iwostin spf 50, czy bioderma spf 40 nadaje się pod kolorówkę..inni, że nie.
Jedna z informacji, która się pojawiała najczęściej, to to, że avene można stosować pod makijaż...
ale co z innymi firmami??
Wypiszcie mi proszę te kremy, które autentycznie można stosować na codzień pod makijaż. Oczywiście w grę wchodzą filtry apteczne. Moja cera jest kapryśna, mieszana, skłonna do zapychania. Akurat przechodzę kurację kwasami, więc filtr musi być w miarę wysoki.
Proszę o pomoc!
p.s nie krzyczcie, że nie używam wyszukiwarki, bo użyłam. Milion informacji, brak prostych odpowiedzi
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 14:23   #277
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Filtr pod makijaż. Kuracja kwasami

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html
spróbuj może ten.Mnie co prawda zapchał, ale wcale nie świeciłam sie jak latarnia morska.Pani z Vichy napisala mi w e-mailu, ze mozna go stosowac pod makijaz, bo nic go nie destabilizuje.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 16:32   #278
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: Filtr pod makijaż. Kuracja kwasami

Kurcze..ale on ma w składzie parsol. Czyli rozumiem, że nie będzie chronił przed słonkiem tak jak powinien? od dwóch dni szukam przez neta odpowiedniego kremu z filtrem. I naprawdę ręce opadają:/ doszukałam się inf, że już nawet słynne avene ma parsol. Dziewczyny...czy naprawdę ten składnik powoduje, że z spf 30 zrobi nam się spf 10 albo i mniej? niech ktoś mnie oświeci dość przyjazne opinie ma filtr SVR ten mineralny... spf 50.. może go wypróbuje.. musze kupić go lada chwila...bo niedługo wiosna!
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 17:27   #279
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtr pod makijaż. Kuracja kwasami

filtry mineralne nie chronią przed pełnym spektrum UVA, ale są ogólnie dobrym rozwiązaniem dla wielu dziewczyn
z SPF ci się wielce nic nie zrobi, bo parsol chroni przed UVA, a SPF to faktor ochrony przed UVB. i owszem, parsol jest w tym filtrze, ale nie jako główny filtr UVA. są też inne i to wyżej w składzie, więc parsol dodany jest po to, by wzmocnić ochronę. nawet jak się parsol zdestabilizuje, to kosmetyk dalej będzie chronił. w tropikach może i miałoby to znaczenie, ale w naszym klimacie? no bez przesady
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 18:54   #280
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: Filtr pod makijaż. Kuracja kwasami

czyli bezpieczniejsze są filtry chemiczne? w takim układzie.. pójdę na łatwiznę. Zaproponuj proszę, jakiś krem, nadający się pod makijaż? na wyjścia do pracy wolałabym spf 30, żeby za bardzo nie obciążać buzi. W zeszłym roku nabawiłam się przebarwienia na czole:/ po kwasach już go prawie nie widać...więc dlatego tak panicznie boję się słońca a co za tym idzie..powrotu tej strasznej plamy:/
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:45   #281
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtr pod makijaż. Kuracja kwasami

bezpieczniejszy zależy dla kogo... niektórym filtry chemiczne w ogóle nie służą i z powodzeniem stosują filtry mineralne.
i nie będę ci proponować żadnego konkretnego kosmetyku, bo ja już z filtrami daaaawno skończyłam testowałam różne i po prostu nie służyły mojej cerze, za ciężkie były. takie błędne koło - stosowałam filtry, zapychały mi się pory, więc musiałam stosować kwasy, żeby je odblokować, a przez to byłam zmuszona filtrować się dalej. stwierdziłam, że w cholerę rzucam to wszystko i dobrze mi z tym
szukaj swojego ideału wśród firm stosujących nowoczesne filtry: la roche possay, avene, vichy. przejrzyj katalog KWC i poczytaj opinie, próbuj
na codzień, jeśli lecisz tylko do biura, to i jakiś fajny krem na dzień z filtrem ci wystarczy (z tych aptecznych firm wymienionych wyżej mają coś na poziomie spf 15-20 z dobrym faktorem ochrony przed UVA, podawanym jako PPD - to ten faktor jest dla ciebie ważny).
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 14:32   #282
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: Filtr pod makijaż. Kuracja kwasami

dziękuję!! już zadecydowałam co kupię do biura... iwostin solcerin 25 natomiast latem...na plażę..wybiorę coś z spf 50
Zdecydowanie się zgadzam..że przesadzac z filtrami też nie można...bo straszie obciażają skórę.. moja kosmetyczka poradziła, że filtr tylko i wyłącznie na dwór.. jak jestem w domku i nie mam zamiaru wychodzić..to stosuję lekki krem, bez filtra
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 09:35   #283
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Nada się pod minerał?
Skład:
Active Ingredients: Ethylhexyl Methoxycinnamate 5.0%, Cyclopentasiloxane 25.7%, Zinc Oxide 12.0%, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer 6.0%, Titanium Dioxide 0.47% Cyclomethicone, Dimethicone, Alcohol, Water, Lauryl Methacrylate/Sodium Methaxcrylate Crosspolymer, Talc, Glycerin, Titanium Dioxide, Methicone, Mica, Polysilicone-9, Peg-12 Dimethicone, Peg-3 Dimethicone, Cetyl-Pg Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica, Iron Oxides (Ci 73360), Bht, Barium Sulfate, Aluminum Dimyristate
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-03-05 o 14:00
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 10:12   #284
malinka2121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 95
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

A co myślicie o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-na-dzien.html ?
Zastanawia mnie też jego cena na allegro ok 16zł.
malinka2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 10:58   #285
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez malinka2121 Pokaż wiadomość
A co myślicie o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-na-dzien.html ?
Zastanawia mnie też jego cena na allegro ok 16zł.
Hmmm, wyglada zachecajaco, ale chetnie zobaczylabym sklad...
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 18:56   #286
malinka2121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 95
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Hmmm, wyglada zachecajaco, ale chetnie zobaczylabym sklad...

Z opakowania znalezionego na jakieś stronie;
Aqua/Water, ethylhexyl methoxycinnamate, drometrizole trisiloxane, cyclopentasiloxane, propylene glycol, glycerin, titanium dioxide, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, triethanolamine, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, stearic acid, potassium cetyl phosphate, peg-100 stearate, glyceryl stearate, phenoxyethanol, aluminum hydroxide, methylparaben, sodium cocoyl sarcosinate, caprylyl glycol, carbomer, tromethamine, ethylparaben, ascorbyl glucoside, butylene glycol, tocopherol, xanthan gum, sodium citrate, disodium edta, nymphaea alba extrac/ nymphaea alba flower extrac, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, butylphenyl methylpropional, linalool, butyrospermum parkii butter extrac/ shea butter extract, vitreoscilla ferment, limonene, hexyl cinnamal, geraniol, citronellol, parfum/ fragrance.
malinka2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 08:10   #287
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam,

mam pytanie, kupilam sobie krem filtr Ivostin 50 ma w sobie ten nieszczesny parsol no i uzywam na to podklad i pytanie czy z tego filtra 50 nie bedzie zadnej ochrony czy z 50 zrobi sie np 30??? ciekawi mnie i jesli byloby to drugie to nie byloby tragedii...
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 09:08   #288
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

SPF oznacza faktor ochrony przed UVB, a parsol to filtr UVA. więc SPF zostanie taki sam, a ochrona przed UVA się zmniejszy. na ile się zmniejszy to już zależy od tego, czy i jakie filtry UVA są prócz parsolu.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 09:13   #289
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
SPF oznacza faktor ochrony przed UVB, a parsol to filtr UVA. więc SPF zostanie taki sam, a ochrona przed UVA się zmniejszy. na ile się zmniejszy to już zależy od tego, czy i jakie filtry UVA są prócz parsolu.
Dziekuje Ci serdecznie za odpowiedz. Jesli jestes w stanie powiedziec cos wiecej na temat tego skladu to bede wdzieczna.

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol
Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters,
Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates
Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 09:20   #290
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

są tam inne filtry UVA i to wyżej w składzie niż parsol, więc nie przejmowałabym się zbytnio taką "stratą"
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 09:33   #291
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
są tam inne filtry UVA i to wyżej w składzie niż parsol, więc nie przejmowałabym się zbytnio taką "stratą"
ok, to fajnie, dziekuje

Szkoda tylko ze sie po mnim swiece, nie duzo ale jednak.... nie stosuje zadnych pudrow i nigdy nie stosowalam, tylko sam podklad, moze gdybym przypudrowala...

No i mam nadzieje rowniez ze nie bede miala po nim niespodzianek...krost i zapchania....
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 11:40   #292
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

ja się najmniej świeciłam chyba po emulsji avene. a co do zapychania, mnie tam każdy filtr obciążał skórę. tak to już z filtrami jest... więc dobrze zmywać i dać skórze choćby w nocy pooddychać - to podstawa
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 07:54   #293
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cloche mam do Ciebie pytanie...

Czy po kuracji serum migdalowym moge uzywac zamiast tego filtru 50 co wyzej pisalam na rzecz kremu BB Skin 79 różowe opakowanie on ma SPF 25 PA++???
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 08:27   #294
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez anias2 Pokaż wiadomość
Cloche mam do Ciebie pytanie...

Czy po kuracji serum migdalowym moge uzywac zamiast tego filtru 50 co wyzej pisalam na rzecz kremu BB Skin 79 różowe opakowanie on ma SPF 25 PA++???
musiałabyś wrzucić skład. z tego co wiem, to wiele bb kremów ma bardzo kiepską ochronę przed UVA, a to promienie UVA powodują przebarwienia... no i nie wiem, jaką efektownie masz ochronę, jeśli posmarujesz jednak dużo cienszą warstwę niż w filtrze jest to wymagane... takiego bb kremu przecież nie nałożysz grubo...
ale jeśli już jesteś PO kuracji, jakieś 2 tygodnie, i skóra już się nie łuszczy i nie jest rozdrażniona, to możesz oczywiście ochronę zmniejszyć ja się nie kwaszę, to i filtrów nie używam poza tym, co mam w naturalny sposób w kremie na dzień i podkładzie.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 09:18   #295
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
musiałabyś wrzucić skład. z tego co wiem, to wiele bb kremów ma bardzo kiepską ochronę przed UVA, a to promienie UVA powodują przebarwienia... no i nie wiem, jaką efektownie masz ochronę, jeśli posmarujesz jednak dużo cienszą warstwę niż w filtrze jest to wymagane... takiego bb kremu przecież nie nałożysz grubo...
ale jeśli już jesteś PO kuracji, jakieś 2 tygodnie, i skóra już się nie łuszczy i nie jest rozdrażniona, to możesz oczywiście ochronę zmniejszyć ja się nie kwaszę, to i filtrów nie używam poza tym, co mam w naturalny sposób w kremie na dzień i podkładzie.
Ok bede w domu to wrzuce sklad, najgorzej to wkurza mnie nakladanie tego filtru bo swiece sie i czuje sie tlusta......ze tez nie ma innego sposobu zeby zabezpieczyc ta skore po tych kwasach.....
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 09:00   #296
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cloche na oakowaniu nie ma jako takiego skladu tego kremu BB ale w necie znalazlam ze ma w sobie cos takiego:
składniki na które warto zwrócić uwagę to Arbutyna, która ma właściwości wybielające, tlenek cynku, który ma właściwości lecznicze, wyciągi z wielu roślin jak aloes, migdał, łuska ryżowa, słonecznik, ekstrakt z bluszczu, itp. Zawiera też jednak nie cieszące się dobrą sławą silikony i propylene glycol. Nie zawiera niestety kolagenu.
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 19:55   #297
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

no to arbutyna dodatkowo uwrażliwia na słońce. u nas jest zakazane stosowanie jej w stężeniu większym niż jakieś znikome części procenta... to taki jakby "wybielacz". o filtrach niestety nic nie piszą. jedynie wymieniony tlenek cynku jest jednocześnie filtrem mineralnym, ale to stanowczo za mało...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 07:34   #298
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no to arbutyna dodatkowo uwrażliwia na słońce. u nas jest zakazane stosowanie jej w stężeniu większym niż jakieś znikome części procenta... to taki jakby "wybielacz". o filtrach niestety nic nie piszą. jedynie wymieniony tlenek cynku jest jednocześnie filtrem mineralnym, ale to stanowczo za mało...


Ok dziekuje serdecznie za odpowiedzi, zostane przy tym iwostinie 50 i na to normalny podklad. Mam jeszcze do Ciebie pytanie, orientujesz sie moze przez jaki czas od ostatniego nalozenia tego serum migdalowego na twarz nalezy stosowac filtry????
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 07:49   #299
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

nie jestem pewna, ale coś mi się na wizażu "obiło o oczy", że dwa tygodnie...? jeśli jednak po tym czasie skóra miałaby dalej się łuszczyć lub być gdzieś zaczerwieniona, to filtruj dalej. ale powinna się już zregenerować. poszukaj w razie czego dokładniejszych informacji na wątku o kwasach
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 18:40   #300
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

dziewczęta prosze o opinie o skladzie tego filtra
water,ethylhexyl methoxycinnamate,ethylhex yl salicylate,dipropylene glycol,caprylic/capric triglyceride,phenylbenzim idazole sulfonic acid,bis-ethylhexyloxyphenol mehoxyphenyl triazine,butyl methoxydibenzoyl-methane,cetearyl alcohol,cetearyl olivate,glyceryl stearate se,polyacrylate-13,sorbitan olivate,sodium hydroxide,tocopheryl acetate,dimethicone,panth enol,aloe barbadensis leaf juice,camellia sinesis leaf extract,arctium lappa roqt extract,calendula officinalis flower extract, citrus medica limonum fruit extract, humulus lupulus extract, hypericum perforatum extract,salvia officinalis leaf extract, saponaria officinalis leaf/roqt extracts,hammamelis virginiana (witch hazel)water,hammamelis virginiana(witch hazel)extract, cucumis sativus fruit extract,polyisobutene,gly ceryl stearate,PEG-100 stearate,polysorbate 20,sorbitan stearate,disodium EDTA,BHT,propylparaben,bu tylparaben,chlorphene-sin,methylparaben,fragran ce.


w uzyciu wlasciwie ideal. Ale skladu nie umiem za bardzo rozgryźć. To filtr Skin79 Perfect UV ProtecyionSPF 50+ PA+++
Z gory dziekuje za wszelkie informacje
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.