Balsam nawilżający - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-04, 19:21   #61
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: balsamy do ciała

Rano możesz użyć antycellulitowego a wieczorem aby nawilżyć ciało nawilżającego. Nie powinno się nakładać kilka warstw różnych balsamów na raz.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 20:05   #62
majeczkaaa93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: balsamy do ciała

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Rano możesz użyć antycellulitowego a wieczorem aby nawilżyć ciało nawilżającego. Nie powinno się nakładać kilka warstw różnych balsamów na raz.
A dlaczego nie powinno? są jakieś 'skutki uboczne'?

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, ależ skąd. Sama mam kilka maseł/balsamów, których używam naprzemiennie, w zależności od tego, na który mam ochotę Duże znaczenie ma u mnie zapach kosmetyku. W działanie antycellulitowe wątpię, bo w większości kosmetyków tego typu jest raczej mało składników, które mają działać. Bardziej na tym polu przyda się regularne masowanie przy pomocy balsamu (jakiegokolwiek). Albo dodawanie swoich półproduktów do gotowych kosmetyków np eteryczny olejek grejpfrutowy ma działanie antycellulitowe. Jak komuś nie będzie przeszkadzał mocno cytrusowy zapach, to polecam.
Na naczynka, które już są żaden kosmetyk raczej nie pomoże. Prędzej łykanie suplementów wzmacniających naczynka krwionośne. A jeśli już coś wcierać, to z dużą iloscią ekstraktów. Ja miałam ten żel Tołpy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...ecenzja=656821
Ekstrakty w nim są, ale nie za dużo i chyba poszukam czegoś innego, ale to raczej po to, żeby mieć świadomość, że dbam o siebie, bo wielkich efektów nie oczekuję
Rozumiem też borykam się z problemem pękających naczynek. Nie mam ich jak na razie za dużo,ale lepiej zapobiegać niż leczyć. Obecnie używam żelu z wyciągiem z kasztana z ziaji jakoś tak;p i łykam diosminex,ale czy ja wiem czy to pomaga...
majeczkaaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 20:45   #63
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: balsamy do ciała

Nie ma żadnych skutków ubocznych ale jaki jest sens używania wielu warstw różnych balsamów? Jaki chcesz osiągnąć tym efekt? Balsam po prostu nie będzie działał. To tak samo jakbyś nałożyła na twarz kilka warstw różnych podkładów, to sobie wyobraź ten efekt.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 10:25   #64
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: balsamy do ciała

A propos balsamów nawilżających, antycell i naczynek- używałam niedawno SOS detox z yves rocher, coś tam wizualnie poprawił, a przy okazji miał fajny wpływ na moje naczynka na udach- pewnie przez wyciąg z kasztanowca. Za to żel na zmeczone nogi tej samej firmy , z ziarnopłonem i kasztanowcem raczej nic z naczynkami nie robi. Ostatnio sie nawet zastanawiałam czy by nie kupić sobie pół kilo kwasu l-askorbinowego na allegro i dodawać do balsamów - bo na twarz witamina C wybitnie mi pomaga.

A co do pytania ogólnie- większść tych 'wyszczuplaczy" jednocześnie nawilża, więc po co nakładać jedno na drugie? Ja wręcz czasem używam balsamów ujędrniających na całe ciało, bo miewają wartościowszy skład niż te typowo nawilżające, które często tylko pachną (ostatnio wymaziałam eveline serum push-up na pośladki w ten sposób, kupione w realu za 7,99zł więc w cenie "zwykłego" balsamu).
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 13:03   #65
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: balsamy do ciała

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
A propos balsamów nawilżających, antycell i naczynek- używałam niedawno SOS detox z yves rocher, coś tam wizualnie poprawił, a przy okazji miał fajny wpływ na moje naczynka na udach- pewnie przez wyciąg z kasztanowca. Za to żel na zmeczone nogi tej samej firmy , z ziarnopłonem i kasztanowcem raczej nic z naczynkami nie robi. Ostatnio sie nawet zastanawiałam czy by nie kupić sobie pół kilo kwasu l-askorbinowego na allegro i dodawać do balsamów - bo na twarz witamina C wybitnie mi pomaga.

A co do pytania ogólnie- większść tych 'wyszczuplaczy" jednocześnie nawilża, więc po co nakładać jedno na drugie? Ja wręcz czasem używam balsamów ujędrniających na całe ciało, bo miewają wartościowszy skład niż te typowo nawilżające, które często tylko pachną (ostatnio wymaziałam eveline serum push-up na pośladki w ten sposób, kupione w realu za 7,99zł więc w cenie "zwykłego" balsamu).
Z kwasem askorbbinowym to ryzykowny pomysł. On jest bardzo niestabilny w towarzystwie wody, wyciagów ziołowych mogących zawierać metale, w pH powyżej 3,5. Wtedy staje się utleniaczem.

A co kasztanowca, to w żelu Ziai wymienionym prze majeczke93 też jest go całkiem dużo.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 13:46   #66
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: balsamy do ciała

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z kwasem askorbbinowym to ryzykowny pomysł. On jest bardzo niestabilny w towarzystwie wody, wyciagów ziołowych mogących zawierać metale, w pH powyżej 3,5. Wtedy staje się utleniaczem.
wiem, wiem, myslałam raczej o dodawaniu go do balsamu bezpośrednio przed nałożeniem - taka jednorazowa porcja - odpada wtedy przynajniej problem stabilności. załamują mnie moje naczynka na nogach, stąd takie pomysły
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.