makijaż permanentny- ZBIORCZY - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 23:27   #3451
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Olkatrolka Pokaż wiadomość
A to moja kreseczka górna.
bardzo ładna, dyskretna kreseczka
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:17   #3452
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gosiek78 Pokaż wiadomość
Witajcie! Jestem tu, bo 3 dni temu zrobiłam MP brwi, górne i dolne kreski. Niby kształty i kolory jak dla mnie są OK, ale dzisiaj rano nie mogłam otworzyć oczu.. MASAKRA! Oczy zaropiały, były całe spuchnięte.. Zadzwoniłam do mojej linergistki z pytaniem co robić- poleciła mi zawiesinę dicortineff (mam od mojej córki), bo sama sól fizjologiczna mi nie pomagała.. Obawiam się że wdało mi się jakieś zakażenie, bo w oczach cały czas zbiera mi się ropna wydzielina, oczy szczypią a czasami swędzą..
Poradźcie- czy to normalne? Co mam z tym zrobić? Już zaczynam myśleć- po co mi to było...
Prawdopodobnie masz oczy podrażnione barwnikiem, który się nazbierał w oku podczas zabiegu. Najlepiej jest bezpośrednio po zabiegu przepłukać oczy solą fizjologiczną, usiąść i poczekać aż oko się wyłzawi i wyczyści.
W tej chwili rzeczywiście ta zawiesina ma sens, przy czym jeśli do 2 dni nie zobaczysz poprawy, udaj się do okulisty.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 09:51   #3453
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

dziewczyny o co powinnam zapytać w salonie do którego wybieram sie na makijaż?? wiem, że tam cos z tymi barwnikami może być nie halo, no i te metody nie znam się na tym kompletnie:/
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 10:01   #3454
gosiek78
Raczkowanie
 
Avatar gosiek78
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 197
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez muscat Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie masz oczy podrażnione barwnikiem, który się nazbierał w oku podczas zabiegu. Najlepiej jest bezpośrednio po zabiegu przepłukać oczy solą fizjologiczną, usiąść i poczekać aż oko się wyłzawi i wyczyści.
W tej chwili rzeczywiście ta zawiesina ma sens, przy czym jeśli do 2 dni nie zobaczysz poprawy, udaj się do okulisty.
Bardzo dziękuję Ci MUSCAT! Pocieszyłaś mnie Dzisiaj już jest lepiej- płukałam solą fizjologiczną i na noc neomycyną..
Jak mi się oczka i brewki wygoją to dodam zjęcia
gosiek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 10:39   #3455
Olkatrolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 32
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
dziewczyny o co powinnam zapytać w salonie do którego wybieram sie na makijaż?? wiem, że tam cos z tymi barwnikami może być nie halo, no i te metody nie znam się na tym kompletnie:/
ja się wypytywałam o wiele rzeczy, a pani cierpliwie odpowiadała.
Mnie najbardziej interesowało, na jaki kolor będzie się wybarwiał maijaż,co jaki czas trzeba poprawiać, żeby był mocno nasycony kolor i jak się nie będzie poprawiało, to czy wybarwi się do zera.
Potem opowiedziałam jakie kreski chcę, pani mi je narysowała i zapytała czy o takie chodzi. Potem znieczuliła i zaczęła robić.
Olkatrolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 21:00   #3456
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

brwi też po takim zabiegu są czerwone i napuchnięte pewnie? ale jak dlugo mniej więcej??
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-28, 22:00   #3457
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
brwi też po takim zabiegu są czerwone i napuchnięte pewnie? ale jak dlugo mniej więcej??
Brwi mialam czerwone moze z 3-4 godzinki. Napuchniete prawie wcale. A dodam, ze mam bardzo wrazliwa skore.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-29, 08:54   #3458
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Brwi mialam czerwone moze z 3-4 godzinki. Napuchniete prawie wcale. A dodam, ze mam bardzo wrazliwa skore.
Ale nie jest tak, że przez kilka dni i tak się wygląda trochę niewyjściowo, bo brwi wyglądają na za ciemne?
(czytałam wątek, ale szukałam też poza Wizażem, więc nie pamiętam, skąd to wzięłam )
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-29, 16:08   #3459
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Ale nie jest tak, że przez kilka dni i tak się wygląda trochę niewyjściowo, bo brwi wyglądają na za ciemne?
(czytałam wątek, ale szukałam też poza Wizażem, więc nie pamiętam, skąd to wzięłam )
A to owszem Brwi byly ciemne, ale wygladalo to po prostu na mocniejsza henne Po chyba 2 dniach normalnie poszlam na uczelnie i do pracy
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-29, 19:14   #3460
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Witam. Jestem na tym watku nowa.
W zeszlym roku robiłam sobie makijaż permanentny - gorne kreseczki z ktorych do tej pory jestem bardzo zadowolona i na pewno bede powtarzac ten zabieg jak tylko barwnik bedzie mi zanikac.
W ten poniedzialek robilam sobie brwi w LTL w Warszawie. Brwi non stop smaruje kremem, ktory dostalam w salonie. Narazie sa bardzo ciemne. Czuc pod palcami ze powoli zaczynaja sie robic strupki ale nie wiem kiedy zaczna odpadac Po ile mniej wiecej dniach bedzie widac "efekt koncowy" ?? Dodam ze dzien przed makijazem robilam sobie mikrodermabrazje. Jak tylko brewki zaczna wygladac naturalnie dodam zdjecie
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 13:37   #3461
sylwina78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 57
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Witam,
Mam pytanie z innej beczki. Ukończyłam szkolenie makijażu permanentnego na którym oczywiście nie dowiedziałam się wiekszości rzeczy... Uczono mnie pracy na jednym kolorze pigmentu i nie zalecano łączenia, chyba że w ostateczności a pigmenty są tej samej firmy. Tymczasem wyczytałam niedawno, że "naturalny efekt uzyska się pracując zawsze dwoma kolorami barwników" i tu jest moje pytanie jak się należy do tego odnieść ? Czy to oznacza, że 1-wszą poprawkę wykonuję innym barwnikiem niż za pierwszym razem, czy np. kontur wykonuję jednym a środek wypełniam drugim kolorem (co jakoś do mnie nie przemawia...), czy pierwsze wkłucia igły prowadzę np. średnim brązem a kolejne warstwy prowadzę jasnym... No właśnie nawet nie wiem który kolor miałby być pierwszy.
Mam nadzieję, że znajdą się na tym forum profesjonalistki, które zechcą podzielić się swoją wieloletnią wiedzą młodszym koleżankom
Z góry serdecznie dziękuję
sylwina78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 21:51   #3462
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylwina78 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam pytanie z innej beczki. Ukończyłam szkolenie makijażu permanentnego na którym oczywiście nie dowiedziałam się wiekszości rzeczy... Uczono mnie pracy na jednym kolorze pigmentu i nie zalecano łączenia, chyba że w ostateczności a pigmenty są tej samej firmy. Tymczasem wyczytałam niedawno, że "naturalny efekt uzyska się pracując zawsze dwoma kolorami barwników" i tu jest moje pytanie jak się należy do tego odnieść ? Czy to oznacza, że 1-wszą poprawkę wykonuję innym barwnikiem niż za pierwszym razem, czy np. kontur wykonuję jednym a środek wypełniam drugim kolorem (co jakoś do mnie nie przemawia...), czy pierwsze wkłucia igły prowadzę np. średnim brązem a kolejne warstwy prowadzę jasnym... No właśnie nawet nie wiem który kolor miałby być pierwszy.
Mam nadzieję, że znajdą się na tym forum profesjonalistki, które zechcą podzielić się swoją wieloletnią wiedzą młodszym koleżankom
Z góry serdecznie dziękuję
Ja kreski na powiekach mialam robione 2ma kolorami. Za pierwszym razem mialam chyba braz a na poprawce czarny lub na odwrot juz nie pamietam.
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 13:07   #3463
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cześć dziewczyny

wczoraj zrobiłam sobie kreski dolną i górną w salonie M.Boroń w Łodzi i na ten moment bardzo mi się podoba
Piszę na ten moment gdyż czekam aż wszystko się wygoi.
Obsługa w tym salonie jest na wysokim poziomie, wcześniej pytałam na tym wątku o opinie o tym salonie i było różnie, jak dla mnie jest na prawdę ok .

Następnym krokiem są brwi- niestety od dziecka mam bardzo bladą oprawę oczu, przy w sumie dość ciasnych włosach, natomiast zależy mi na maksymalnie naturalnym efekcie.

i tu mam pytanie do muscat b.podoba mi się brwi wykonane przez ciebie (o taki efekt mi chodzi) czy możesz mi podpowiedzieć o co prosić w salonie żeby zrobiono mi właśnie takie naturalne brewki.
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 13:43   #3464
Littaleya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 231
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

CZESC dziewczyny

Mam ochotę zrobic sobie makijaz pernamentny brwi. Jestem z Wrocławia , czy możecie polecić mi kogoś z Wrocławia? , kto zna sie na rzeczy ?
Littaleya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 21:20   #3465
sylwina78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 57
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Ja kreski na powiekach mialam robione 2ma kolorami. Za pierwszym razem mialam chyba braz a na poprawce czarny lub na odwrot juz nie pamietam.

Dziękuję za odpowiedź, chociaż czekam też na inne wypowiedzi. O tym, że kreski powinno robić się czarnym pigmentem z domieszką brązu też wyczytałam i to chyba na forum, wówczas nie będą szarzały tylko pozostaną czarne. Według tego co mi napisałaś wychodzi na to, że faktycznie nakłada się osobno 2 pigmenty jeden na 1 wizycie a 2 na korekcie....
sylwina78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 20:46   #3466
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Ja kreski na powiekach mialam robione 2ma kolorami. Za pierwszym razem mialam chyba braz a na poprawce czarny lub na odwrot juz nie pamietam.
Myślę, że najpierw miałaś kreski pigmentowane kolorem czarnym a potem brązem, dla ocieplenia i złamania niebiesko-szarego odcienia w który czerń przeszła

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwina78 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, chociaż czekam też na inne wypowiedzi. O tym, że kreski powinno robić się czarnym pigmentem z domieszką brązu też wyczytałam i to chyba na forum, wówczas nie będą szarzały tylko pozostaną czarne. Według tego co mi napisałaś wychodzi na to, że faktycznie nakłada się osobno 2 pigmenty jeden na 1 wizycie a 2 na korekcie....
Ja nie łączę brązu z czernią, natomiast dodaję do czerni orange, ta czerń wygląda wtedy właśnie jak czarny brąz i tak nie szarzeje.

Mnie też na szkoleniu uczyli żeby nie mieszać, barwniki oczywiście tylko tej firmy i żadnej innej, przez jakiś czas uważałam, że tak ma być a potem stwierdziłam, że albo zacznę szukać, poznawać, albo stanę w miejscu z tymi niby super barwnikami
Czy można łączyć barwniki różnych firm? Myślę, że tak, aczkolwiek trzeba bezwzględnie sprawdzać skład barwników, on musi być taki sam, niezależnie jaka firma.
Oczywiście możesz pigmentować jednym kolorem a na koniec utrwalić innym, ale to nie zawsze daje taki efekt jaki by się chciało.
Barwniki i ich łączenie to temat rzeka, nie wiem jak długo już wykonujesz permanentny, ale zapewniam Cię, przyjdzie dzień, kiedy poczujesz, że coś zaskoczyło i weszłaś o schodek wyżej

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

wczoraj zrobiłam sobie kreski dolną i górną w salonie M.Boroń w Łodzi i na ten moment bardzo mi się podoba
Piszę na ten moment gdyż czekam aż wszystko się wygoi.
Obsługa w tym salonie jest na wysokim poziomie, wcześniej pytałam na tym wątku o opinie o tym salonie i było różnie, jak dla mnie jest na prawdę ok .

Następnym krokiem są brwi- niestety od dziecka mam bardzo bladą oprawę oczu, przy w sumie dość ciasnych włosach, natomiast zależy mi na maksymalnie naturalnym efekcie.

i tu mam pytanie do muscat b.podoba mi się brwi wykonane przez ciebie (o taki efekt mi chodzi) czy możesz mi podpowiedzieć o co prosić w salonie żeby zrobiono mi właśnie takie naturalne brewki.
Sciri, może rozczaruje Cię moja odpowiedź, ale podstawowa rzecz, którą musisz w takiej sytuacji wiedzieć to to, czy ktoś naprawdę potrafi pigmentować piórkiem a to dlatego, że w gęstych brwiach naprawdę trudno się pracuje, trzeba te włoski rozgarniać i tworzyć te nowe, które spowodują podkreślenie, tudzież przyciemnienie w efekcie końcowym.
Jednocześnie trzeba to tak zrobić żeby z tego nie wyszła plama, co niestety zdarza się dość często.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 07:57   #3467
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez muscat Pokaż wiadomość
Myślę, że najpierw miałaś kreski pigmentowane kolorem czarnym a potem brązem, dla ocieplenia i złamania niebiesko-szarego odcienia w który czerń przeszła

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------



Ja nie łączę brązu z czernią, natomiast dodaję do czerni orange, ta czerń wygląda wtedy właśnie jak czarny brąz i tak nie szarzeje.

Mnie też na szkoleniu uczyli żeby nie mieszać, barwniki oczywiście tylko tej firmy i żadnej innej, przez jakiś czas uważałam, że tak ma być a potem stwierdziłam, że albo zacznę szukać, poznawać, albo stanę w miejscu z tymi niby super barwnikami
Czy można łączyć barwniki różnych firm? Myślę, że tak, aczkolwiek trzeba bezwzględnie sprawdzać skład barwników, on musi być taki sam, niezależnie jaka firma.
Oczywiście możesz pigmentować jednym kolorem a na koniec utrwalić innym, ale to nie zawsze daje taki efekt jaki by się chciało.
Barwniki i ich łączenie to temat rzeka, nie wiem jak długo już wykonujesz permanentny, ale zapewniam Cię, przyjdzie dzień, kiedy poczujesz, że coś zaskoczyło i weszłaś o schodek wyżej

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------



Sciri, może rozczaruje Cię moja odpowiedź, ale podstawowa rzecz, którą musisz w takiej sytuacji wiedzieć to to, czy ktoś naprawdę potrafi pigmentować piórkiem a to dlatego, że w gęstych brwiach naprawdę trudno się pracuje, trzeba te włoski rozgarniać i tworzyć te nowe, które spowodują podkreślenie, tudzież przyciemnienie w efekcie końcowym.
Jednocześnie trzeba to tak zrobić żeby z tego nie wyszła plama, co niestety zdarza się dość często.
hmmmm... dzięki za odpowiedz ale jak to sprawdzić czy portfolio danej osoby jest wystarczające aby być pewnym że ktoś się na tym zna?http://www.boron.com.pl/?id=54

i jeszcze jedno pytanie kiedy po tej kresce będę mogła iść na basen i bez obaw zamoczyć twarz?

z góry dziekuje za odpowiedz
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 10:06   #3468
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
hmmmm... dzięki za odpowiedz ale jak to sprawdzić czy portfolio danej osoby jest wystarczające aby być pewnym że ktoś się na tym zna?http://www.boron.com.pl/?id=54

i jeszcze jedno pytanie kiedy po tej kresce będę mogła iść na basen i bez obaw zamoczyć twarz?

z góry dziekuje za odpowiedz
Basen odpuść na bite 3 tygodnie, bo woda jest chlorowana i może osłabić efekt, nie piszę o zagrożeniu ze strony bakterii, bo na tym etapie to powieki masz już raczej podgojone.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 13:21   #3469
sylwina78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 57
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez muscat Pokaż wiadomość
Myślę, że najpierw miałaś kreski pigmentowane kolorem czarnym a potem brązem, dla ocieplenia i złamania niebiesko-szarego odcienia w który czerń przeszła

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------



Ja nie łączę brązu z czernią, natomiast dodaję do czerni orange, ta czerń wygląda wtedy właśnie jak czarny brąz i tak nie szarzeje.

Mnie też na szkoleniu uczyli żeby nie mieszać, barwniki oczywiście tylko tej firmy i żadnej innej, przez jakiś czas uważałam, że tak ma być a potem stwierdziłam, że albo zacznę szukać, poznawać, albo stanę w miejscu z tymi niby super barwnikami
Czy można łączyć barwniki różnych firm? Myślę, że tak, aczkolwiek trzeba bezwzględnie sprawdzać skład barwników, on musi być taki sam, niezależnie jaka firma.
Oczywiście możesz pigmentować jednym kolorem a na koniec utrwalić innym, ale to nie zawsze daje taki efekt jaki by się chciało.
Barwniki i ich łączenie to temat rzeka, nie wiem jak długo już wykonujesz permanentny, ale zapewniam Cię, przyjdzie dzień, kiedy poczujesz, że coś zaskoczyło i weszłaś o schodek wyżej



---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------



Sciri, może rozczaruje Cię moja odpowiedź, ale podstawowa rzecz, którą musisz w takiej sytuacji wiedzieć to to, czy ktoś naprawdę potrafi pigmentować piórkiem a to dlatego, że w gęstych brwiach naprawdę trudno się pracuje, trzeba te włoski rozgarniać i tworzyć te nowe, które spowodują podkreślenie, tudzież przyciemnienie w efekcie końcowym.
Jednocześnie trzeba to tak zrobić żeby z tego nie wyszła plama, co niestety zdarza się dość często.
Dziekuję za odpowiedź. Czyli reasumując polecasz mi łączenie kolorów, rozumiem że dopuszczasz różną ilość czy przystajesz na 2 barwnikach? i w dniu korekty używasz tego samego połączenia kolorów i proporcji?
Ja wyczytałam w jednej książce, że pigmentu orange używają w celu profilaktycznym do łączenia przy zabiegu ust, gdy klientka jest chłodnym typem urody i wybrałaby barwnik w chłodnym kolorze to wówczas wyszedłby trupi fiolet na ustach...
Makijaży wykonałam mało ale dużo czytam i chciałabym właśnie weryfikować kwestie w których słabo się orientuję a nie miałam okazji sama sprawdzić z obawy, bo mam świadomość, że robię coś komuś na lata i nie mam w zamiarze nikogo oszpecić ani nadać komicznego wyglądu....
sylwina78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 08:08   #3470
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Littaleya Pokaż wiadomość
CZESC dziewczyny

Mam ochotę zrobic sobie makijaz pernamentny brwi. Jestem z Wrocławia , czy możecie polecić mi kogoś z Wrocławia? , kto zna sie na rzeczy ?
Zdecydowanie polecam p. Magde ze studia Rosa przy ul. Wieziennej. Jednak z termianmi moze byc teraz kiepsko, bo w lipcu urodzila.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 21:13   #3471
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sylwina78 Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedź. Czyli reasumując polecasz mi łączenie kolorów, rozumiem że dopuszczasz różną ilość czy przystajesz na 2 barwnikach?
Ja łączę 2 barwniki + neutralizator.

Cytat:
i w dniu korekty używasz tego samego połączenia kolorów i proporcji?
To zależy co robię na korekcie, jeśli są jakieś ubytki, które trzeba uzupełnić to tym samym kolorem a jeśli tylko wzmacniam efekt to wtedy różnie, bywa że używam tylko jednego koloru.

Cytat:
Ja wyczytałam w jednej książce, że pigmentu orange używają w celu profilaktycznym do łączenia przy zabiegu ust, gdy klientka jest chłodnym typem urody i wybrałaby barwnik w chłodnym kolorze to wówczas wyszedłby trupi fiolet na ustach...
Taaaaaa.... jak jeszcze bez wyczucia i głęboko wypigmentuje to i czarny może się pojawić
Zgadza się, można orange wykorzystać w takiej sytuacji, ale można i ciepłą truskawkę a po truskawce dopiero chłodny odcień
Natomiast orange możesz też nałożyć jak zobaczysz, że kolor brwi przeszedł w zbyt szary odcień, albo od razu do szarego można dodać odrobinę orange i wtedy łamie się zbyt zimny odcień.

Cytat:
Makijaży wykonałam mało ale dużo czytam i chciałabym właśnie weryfikować kwestie w których słabo się orientuję a nie miałam okazji sama sprawdzić z obawy, bo mam świadomość, że robię coś komuś na lata i nie mam w zamiarze nikogo oszpecić ani nadać komicznego wyglądu....
I dobrze, bo to świadczy o Twojej odpowiedzialności a to dobrze wróży.
Ja zaczęłam mieszać dopiero po 2 latach, najpierw skupiałam się przede wszystkim na technice i wyrobieniu w sobie poczucia pewności.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 21:14   #3472
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Lily wróciła, już podmalowana, i teraz się wypowie

Zaryzykowałam z tym Grouponem. Przeżyłam, wstępnie jestem zadowolona, chociaż kolor mnie na razie przeraża (jakiś grafit który na razie jest czarny, w dodatku świeci się złowrogo od maści) No ale: od zabiegu minęły dopiero 33h, o kolorze będę pisać za tydzień Za to kształt, jak dla mnie, idealny. Oczywiście, było wstępne malowanie, wszystko zaakceptowałam.

Bolało - ale mnie boli wszystko - ale co najśmieszniejsze, taki ból mi się podoba
Obawiam się, że taki masochizm skończy się kiedyś tatuażem
Atmosferę też oceniam bardzo pozytywnie, wszystko kulturalnie, bezstresowo, pani wszystko mi po kolei tłumaczyła i pokazywała.

Zdjęcia wrzucę jak brwi się wygoją - a na razie piję litry wody, natłuszczam 'tatuaż' i pozdrawiam Wizażanki
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 21:38   #3473
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Lily wróciła, już podmalowana, i teraz się wypowie

Zaryzykowałam z tym Grouponem. Przeżyłam, wstępnie jestem zadowolona, chociaż kolor mnie na razie przeraża (jakiś grafit który na razie jest czarny, w dodatku świeci się złowrogo od maści) No ale: od zabiegu minęły dopiero 33h, o kolorze będę pisać za tydzień Za to kształt, jak dla mnie, idealny. Oczywiście, było wstępne malowanie, wszystko zaakceptowałam.

Bolało - ale mnie boli wszystko - ale co najśmieszniejsze, taki ból mi się podoba
Obawiam się, że taki masochizm skończy się kiedyś tatuażem
Atmosferę też oceniam bardzo pozytywnie, wszystko kulturalnie, bezstresowo, pani wszystko mi po kolei tłumaczyła i pokazywała.

Zdjęcia wrzucę jak brwi się wygoją - a na razie piję litry wody, natłuszczam 'tatuaż' i pozdrawiam Wizażanki
Pielęgnuj, pielęgnuj kolor zjaśnieje a swoją drogą naprawdę miło poczytać o zadowoleniu z zabiegu... czasem mam wrażenie, że w Polsce jakoś chętniej ludzie dzielą się tymi negatywnymi przeżyciami.
Ja też Cię pozdrawiam
muscat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-07, 10:21   #3474
edrinio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Ciastko_ Pokaż wiadomość
Witam. Jestem na tym watku nowa.
W zeszlym roku robiłam sobie makijaż permanentny - gorne kreseczki z ktorych do tej pory jestem bardzo zadowolona i na pewno bede powtarzac ten zabieg jak tylko barwnik bedzie mi zanikac.
W ten poniedzialek robilam sobie brwi w LTL w Warszawie. Brwi non stop smaruje kremem, ktory dostalam w salonie. Narazie sa bardzo ciemne. Czuc pod palcami ze powoli zaczynaja sie robic strupki ale nie wiem kiedy zaczna odpadac Po ile mniej wiecej dniach bedzie widac "efekt koncowy" ?? Dodam ze dzien przed makijazem robilam sobie mikrodermabrazje. Jak tylko brewki zaczna wygladac naturalnie dodam zdjecie
Hej!! W takim razie czekamy na fotki

A ja jestem zdecydowana na 100 % na makijaż brwi. Mam juz dosyć malowania ich dzień w dzień kredką. Jak ich nie pomaluje to nie wyjde z domu, bo wyglądam jakbym była chora. Jak narazie zbieram wszelkie informacje dotyczące zabiegu i wyboru salonu.
Dziewczyny, które robiły brwi w Warszawie napiszcie proszę nazwę salonu i linergistki godnej uwagi.
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych...
edrinio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-07, 10:27   #3475
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Witam,

dziewczyny (a szczególnie Muscat): co sądzicie na temat białej kreski w lini wodnej? Boję się bólu (podobno boli najbardziej ze wszystkich miejsc) no i zastanawiam się jaki bedzie efekt - przecież się wyłuszczy i to już nie będzie biel-biel, prawda? Co z podrażnieniami - to bardzo wrazliwa część.
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-07, 11:11   #3476
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Witam,

dziewczyny (a szczególnie Muscat): co sądzicie na temat białej kreski w lini wodnej? Boję się bólu (podobno boli najbardziej ze wszystkich miejsc) no i zastanawiam się jaki bedzie efekt - przecież się wyłuszczy i to już nie będzie biel-biel, prawda? Co z podrażnieniami - to bardzo wrazliwa część.
Agunia, po 1) z czasem to przestanie być biel, po 2) słyszałaś o takim pasożycie jak nużeniec? Jak nie słyszałaś to poszukaj w necie i poczytaj a tak na szybko Ci napiszę, że lubi się sadowić w oku i że można wogóle o tym nie wiedzieć, natomiast przy zabiegu zostanie rozkawałkowany a tym samym pomożesz mu się rozmnożyć.
Oczywiście ja nie sugeruję, że Ty go masz na pewno, ale nie możesz bez sprawdzenia mieć 100% pewności, że go nie masz.

A tak już poza powyższymi argumentami na nie to powiem tak, ja jestem zdecydowaną przeciwniczką takowej kreski, dla mnie to już nie jest podkreślenie, tylko fanaberia, przez którą za jakiś czas możesz płakać. Natomiast są linergistki, które pewnie zachwalą Ci ten zabieg, tak więc zapytaj siebie, czy musisz tę kreskę mieć permanentną, czy może jednak lepiej zaopatrzyć się w biały ołówek

Poza tym jest jeszcze jedna rzecz, biała kreska (mam na myśli ołówek) bardzo ładnie odświeża oko i powiększa, natomiast jak oczy są zaczerwienione, zmęczone czy podrażnione, wtedy biała kreska jeszcze to podkreśli, tak więc jak zrobisz ją sobie permanentnie to w sytuacjach kryzysowych nie będziesz mogła z niej zrezygnować, tak jak z tej ołówkowej

Wybór należy do Ciebie

O bólu już się nie rozpisuję, bo jak dla mnie, to jest akurat najmniejszy problem.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-08, 10:52   #3477
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

dziewczyny jestem już tydzień po zrobieniu kreski i jestem na prawde zadowolona- moja mama która nie wiedziłą że zrobiłąm sobie makijaż jak mnie zobaczył zapytał czy zrobiłam/przyciemniłam jakoś rzęsy- czyli kreski wyglądją bardzo naturalnie -wtapiają się w rzęsy.

Intensywność sie mniejszyła, na moje oko tak o 60 % niestety troche nie równo - ale to na pewno da się zkorygować na korekcie.
I w ten oto sposób jestem w 100% zdecydowana na brwi
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-09, 09:14   #3478
Skarb90
Zadomowienie
 
Avatar Skarb90
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 477
GG do Skarb90
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Czy któraś z Was robila brwi w BeautyRoom u p. Beaty Zalcman?? czekam na opinie
Skarb90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 07:57   #3479
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Witam
Muscat - nie posłuchałam Mam kreseczkę która pięknie rozświetla oko
Moim problemem są brwi (o ile kreski na górnej i dolnej powiece się przyjeły bezproblemowo) to brwi są moją zmorą - ogonki ładnie przyjmuja kolor a "przód" ciągle jaśnieje - załaczona fotka po chyba 4 już poprawce! Zupełnie nie wiem co mam o tym myślec - taka juz moja uroda?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (17,9 KB, 166 załadowań)
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 08:39   #3480
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: makijaż permanentny- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Witam
Muscat - nie posłuchałam Mam kreseczkę która pięknie rozświetla oko
Moim problemem są brwi (o ile kreski na górnej i dolnej powiece się przyjeły bezproblemowo) to brwi są moją zmorą - ogonki ładnie przyjmuja kolor a "przód" ciągle jaśnieje - załaczona fotka po chyba 4 już poprawce! Zupełnie nie wiem co mam o tym myślec - taka juz moja uroda?
Zawsze się zastanawiam, czy jak kobieta prosi o radę to właśnie tę ma na myśli, czy raczej chodzi jej o wsparcie dla swojego pomysłu... no i wychodzi, że ten drugi wariant przeważa

Co do brwi to bardzo malutkie zdjęcie... natomiast nie wiem jak u Ciebie ten zabieg wygląda. Poza tym jak pielęgnujesz...? Jaki masz rodzaj skóry...?bez tych informacji trudno mi się wypowiadać.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-04 18:17:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.