środek matujący- nie krem!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-16, 01:06   #1
Cat_Girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 16

środek matujący- nie krem!!!


Mam tłuuustą cerę i dodam, że całą. Kremy matujące, które użwałam nie pomagały dodam, że mam bardzo ważliwą cerę i używam kosmetymów do pielęgnacji cery Vichy lub La Roche Posay bo jedynie po nich nie mam uczulenia i nie powodują one zaskórników. Jak to bywa z tłustą cerą mam pozszerzone pory i gdzieniegdzie grudki dlatego puder sypki odpada. Fluidy matujące trochę pmagają ale niewiele a najgorsze jest to, że po nałożeniu kremu ( używałam Vichy Oligo 25 i Thermal S Mat ) mimo odczekania każdy fluid nakłada się fatlnie- tworzą się wałki :-[ jednak gdy zmywam krem i przecieram buzię tonikiem, fluid rozporadza się normalnie. Dlatego kremy odpadają. Słyszałam o jakimś płynie matującym- przeciera się raz i buzia ma ładny wygląd. Można go kupić chyba w aptece ale nazwy nie znam. Proszę o pomoc bo już mam dosyć swojej świecącej jak latarnia cery!!
Cat_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 07:43   #2
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: środek matujący- nie krem!!!

O plynie nic nie slyszalam, ale sama uzywam zelu, ktory niezle matuje, z tym, ze ja mam mieszana cere, ktora w letnie dni uwielbia sie swiecic i oblewac potem Ten zel to Q4 z firmy faberlic. Jest na KW, poczytaj sobie
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 08:27   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: środek matujący- nie krem!!!

Płyn?! Powiem szczerze że jakoś nie mogę skojarzyć... może chodzi Ci o matujący tonik? Jest takich dużo - w większości dwufazowe (płyn + puder) - Eris Forte Inter, Avene, Shiseido, Estee Lauder - bardzo duży wybór, choć moim zdaniem trochę nie do końca wywiązują się z obietnic... Są matujące sztyfty - Bourjois, Shiseido Pureness, Lancaster oraz różnego rodzaju emulsje - można nakładać pod makijaż ale również na, w celu szybkiego zmatwowienia cery - Mati Zone YR, Issimat Guerlaina, T Lancome... Długo by to wszystko wyliczać. Niektóre działają naprawdę fajnie, a inne to lepkie świnstwa...

Pozdrawiam,
Smoczyca
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 10:02   #4
Cat_Girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 16
Re: środek matujący- nie krem!!!/Do Smoczycy

Dzięki za odp. Czyli które działają naprawdę fajnie? najbardziej chodzi mi aby nie powstawały te okropne wałki przy nakładaniu fluidu- obecnieu żywam Maybelline Fresh matte. Jakie z wymienionych środków polecasz? Dodam, że mam 18 lat więc raczej młodą cerę
Cat_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 14:48   #5
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: środek matujący- nie krem!!!

Może z Bourjois oto link
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1086
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 21:20   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: środek matujący- nie krem!!!/Do Smoczycy

Polecam Ci wlaśnie zaopatrzyć się w jakiś łagodny matujący tonik - np Eris poniżej 20, albo zielony tonik również Erisa z serii Inter - same w sobie nei zmatowią skóry na długo, ale trochę pomogą. Powinnaś posmarować twarz lekkim kremem/beztłuszczową emulsją a dopiero wtedy na tłuste partie cos matującego - moim zdaniem ten sztyft Bourjois jest bezkonkurencyjny, naprawdę polecam. Drugim tego typu produktem który zaskoczyła mnie bardzo na plus - to mały kremik w tubce Mati Zone Yves Rocher. Ale uwaga! Musisz je nakłądać bardzo skąpo, w minimalnych ilościach. Bo inaczej albo podkład Ci się zwałkuje albo będzie go ciężkp równomiernie rozprowadzić.
Zaopatrz się też w bibułki matujące, bardzo się przydają (Np. Art Deco).

Pozdrawiam,
Smoczyca
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 11:39   #7
paziczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
Re: środek matujący- nie krem!!!

Ja używam od jakiegoś czasu kremu firmy BIODERMA "SEBIUM K2". Kosztuje okolo 40 zł. Nie można go dostać w każdej aptece ale wiem że można go sobie zamówić w aptece na Świętokrzyskiej w Warszawie. Nie wiem tylko skąd jesteś. Stosuję go już od kilku miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolona, zresztą poleciła mi go moja dermatolog. Jest to jedyny krem matujący którego efekty widzę. Polecam.
Cat_Girl napisał(a):
> Mam tłuuustą cerę i dodam, że całą. Kremy matujące, które użwałam nie pomagały dodam, że mam bardzo ważliwą cerę i używam kosmetymów do pielęgnacji cery Vichy lub La Roche Posay bo jedynie po nich nie mam uczulenia i nie powodują one zaskórników. Jak to bywa z tłustą cerą mam pozszerzone pory i gdzieniegdzie grudki dlatego puder sypki odpada. Fluidy matujące trochę pmagają ale niewiele a najgorsze jest to, że po nałożeniu kremu ( używałam Vichy Oligo 25 i Thermal S Mat ) mimo odczekania każdy fluid nakłada się fatlnie- tworzą się wałki :-[ jednak gdy zmywam krem i przecieram buzię tonikiem, fluid rozporadza się normalnie. Dlatego kremy odpadają. Słyszałam o jakimś płynie matującym- przeciera się raz i buzia ma ładny wygląd. Można go kupić chyba w aptece ale nazwy nie znam. Proszę o pomoc bo już mam dosyć swojej świecącej jak latarnia cery!!
paziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:52.