Parafina ...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-14, 00:48   #1
Endrzi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Smile

Parafina ...?


Witam
Jestem tu nowa i nie do końca wiem czy to forum jest właściwym miejscem na zadanie tego pytania. No ale w końcu "kto pyta nie błądzi". Kilka lat temu miałam wykonywane zabiegi z dziedziny fizykoterapii polegające na obkładaniu nóg ciepłą parafiną i zawijaniu ich folia oraz kocem. Po kilku takich 20 minutowych seansach bardzo schudły mi nogi. Podobno to typowe dla parafiny. Moje pytanie zatem brzmi czy gdybym obkładała sobie moje brzuszysko to parafina by mnie odchudziła??? Czy takie nagrzewanie brzucha jest bezpieczne - pamiętam że pot po mnie spływał.I jaki to musi byc rodzaj parafiny oraz jaka temperatura jest bezpieczna?
Pozdrawiam i gdybym jednak zapytała na złym forum to może ktoś mnie odesle na włąsciwe.
Endrzi
Endrzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 18:05   #2
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: Parafina ...?

jakoś ta parafina mnie nie przekonuje ... robie zabiegi parafinowe na dłonie i klientki nie sądzą że "schudły" im dłonie jedynie zmniejszył sie występujący obrzęki.
__________________

[*]
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 17:52   #3
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Parafina ...?

Parafina tak popularna kiedys w rehabilitacji przezywa obecnie swojego rodzaju kryzys. Badania idą w kierunku powstawania ewentualnych odwapnień w sytuacji naduzywania parafiny w poblizu stawów.

Zalezy gdzie sie ja stosuje. W kosmetyce dłoni podczas manicure to popularne postępowanie. W rehabilitacji odchodzi sie od parafiny na rzecz innych żródeł ciepła, np. hot pack.

Jesli chodzi o pani pytanie to raczej jest to kwestia samego ciepła, stosowanego w wielu kosmetycznych zabiegach jako terapeutycznego bodzca. Działanie takie jest jednak skutkiem doraxnym, nalezy także pamietać o tym iż działamy w poblizu narządów jamy brzusznej.

Ponadto zaburzenia krążenia, stany zapalne, problemy z perystaltyką jelit moga byc przeciwwskazaniem.

Nie spotkałem sie także z solidnymi badaniami potwierdzającymi skutecznośc i bezpieczeństwo takich zabiegów.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:09   #4
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Parafina ...?

Byc moze sie myle, ale odnosze wrazenie, ze rozmawiacie o dwu roznych sprawach: parafina i borowina.
Prawde mowiac nigdy nie slyszalem o "okladach parafinowych". Parafine (z duzym powodzeniem; nie sadze, ze przezywa jakikolwiek kryzys) stosuje sie w kosmetyce szczgolnie dloni i stop, czasem skory glowy. Z medycznego punktu widzenia, ma ona szczegolne zastosowanie przy nadmiernej potliwosci lub rogowaceniu naskorka.
Borowina to wyciag z roslin. Po zmieszaniu z "nosnikami" (np. kaolin) moze byc dosc "skuteczna bronia" w walce np. z cellulitem. Przynajmniej tak uwaza prof. Tolpa (na marginesie, szkoda, ze Tolpa zmienil zainteresowania z nowotworow na kosmetyke).
Parafina jako zrodlo ciepla... hmmm... jak mawial poeta: wszystko to byc moze, lecz ja to miedzy bajki wloze.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:18   #5
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Parafina ...?

Myslę że chodzi tu własnie o parafine a nie borowinę.

"Kryzys parafiny" - nie dotyczy tu kwesti jej wycofywania, co raczej zastepowania innymi preparatami. Czasem wygodniejszych w zastosowaniu, czasem bardziej skutecznych.

Dłonie stopy to częste zastosowanie parafiny, mniej w przypadku powłok brzusznych.

Borowina, owszem stosowana bardzo czesto, także w pielęgnacji, kosmetyce. Przygotowywane są całe serie preparatów i o dużo wygodniejsze, także jako zabiegi wykonywane w domowym zaciszu.

Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:25   #6
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Parafina ...?

Parafina przechodzi w stan ciekly w temperaturze powyzej 42 stopni. A wiec, 5 stopni powyzej normalnej temperatury ciala.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 22:04   #7
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Parafina ...?

Zabiegi z borowiną sprzedawane są w gotowych zestawach, porcjach, pasach, itd.

A poza tym gdybyś wiedział jak u nas rządza mody, trendy, media itp!!!!
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-29, 22:06   #8
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Parafina ...?

Ponadto pracując przed laty w sanatorium pamietam jak parafina była jeszcze jednym z podstawowych zabiegów, dziś wiele się zmieniło.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.