Zalozenie firmy w ciazy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-22, 20:16   #1
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Thumbs up

Zalozenie firmy w ciazy


Witm. Czy ktorasz was zakladala firme w ciazy? Wiem ze pozniej zus moze miec obiekcje. Jak to wyglada w praktyce?

Edytowane przez Krusiak
Czas edycji: 2012-10-17 o 09:16
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:11   #2
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

A gdzieś pracowałaś, że nie miałaś opłaconych składek? Jako właściciel firmy jednoosobowej raczej nie masz możliwości pójścia na macierzyński, tak jak nie masz urlopu. Musiałby cię ktoś zatrudnić. A najlepiej zadzwoń do zusu, tylko jakoś logicznie zgraj pytanie, bo to jest trochę niezrozumiałe.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Bo żeby płacić składki musisz mieć firmę, jeśli pracowałaś u kogoś to nie jest twoim obowiązkiem płacenie składek, tylko pracodawcy, jeśli on ich nie zapłacił, to masz problem, bo prawdopodobnie wcale cię nie zarejestrował

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Raczej nie masz szans na łatwe pieniążki
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2011-02-22 o 21:01
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:41   #3
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
A gdzieś pracowałaś, że nie miałaś opłaconych składek? Jako właściciel firmy jednoosobowej raczej nie masz możliwości pójścia na macierzyński, tak jak nie masz urlopu. Musiałby cię ktoś zatrudnić. A najlepiej zadzwoń do zusu, tylko jakoś logicznie zgraj pytanie, bo to jest trochę niezrozumiałe.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Bo żeby płacić składki musisz mieć firmę, jeśli pracowałaś u kogoś to nie jest twoim obowiązkiem płacenie składek, tylko pracodawcy, jeśli on ich nie zapłacił, to masz problem, bo prawdopodobnie wcale cię nie zarejestrował

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Raczej nie masz szans na łatwe pieniążki

Oj chyba to nie tak-nie mam wychowawczego a mam macierzynski ;-)

Pracowalam na umowe zlecenie do 3mies ciazy a pozniej juz nikt ode mnie nie odp skladek
Urlop jako wlasciciel firmy mam-po 3mies/natomist nie ma wyczekiwania jesli chodzi o macierzynski


Chyba nie bardzo sie zrozumialysmy-to moja firma i to ja odprowadzam skladki

Edytowane przez Krusiak
Czas edycji: 2012-10-17 o 09:19
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:52   #4
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Wiesz, teoretycznie to może jest to ok. Ale prawdopodobnie ZUS podważy i nie przyzna zasiłku. Oni tak robią jak tylko mogą. Moja znajoma była zatrudniona i została jej umowa przedłużona, to ZUS to zakwestionował. Tłumaczą, że wg, nich jest to fikcyjne zatrudnienie w celu wyłudzenia zasiłku. Wiem, że z własną firmą bywa podobnie. Najpierw będą przeprowadzać kontrolę i przeciągać sprawę. I wynik może być wydany po kilku miesiącach negatywny. Oczywiście możesz iść do sądu później, a to może trwać nawet lata. Możesz w necie poczytać o podobnych przypadkach. Oczywiście każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i może akurat będziesz miała szczęście. Ale nie nastawiaj się, że będzie łatwo i na pewno się uda, bo opłaciłaś składkę. Na pewno będziesz porządnie musiała udowodnić, że firma faktycznie działała i udokumentować tę działalność (faktury, maile, telefony, klienci, kontrahenci). To nie jest takie proste, chociaż teoretycznie nie jest nielegalne.

Edytowane przez Harrods
Czas edycji: 2011-02-22 o 21:56
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 21:57   #5
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Uchwała składu 7 sędziów z 21.04.2010 r. (sygn. akt II UZP 1/10).
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie jest uprawniony do kwestionowania kwoty zadeklarowanej przez osobę prowadzącą pozarolniczą działalność jako podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, jeżeli mieści się ona w granicach określonych ustawą z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (jednolity tekst: Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.).

I majac to postanowienie moga mnie jak i wszystkie Ciezarowki pocalowac ;-)
A co do prowadzenia firmy-tak tu masz racje bedzie normalna doc. i firma bedzie noramlnie funkcjonowac-to moj maz bedzie dzialal
Tylko teraz pytanie CZY MOGE ISC NA WCZESNIEJSZY MACIERZYSKI?? JESLI TAK TO NA ILE WCZESNIEJ I JESZCZE JEDNO JESLI TERMIN SIE PRZESUNIE TO CO WTEDY?

Edytowane przez Krusiak
Czas edycji: 2011-02-22 o 22:00
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 01:00   #6
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
Uchwała składu 7 sędziów z 21.04.2010 r. (sygn. akt II UZP 1/10).
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie jest uprawniony do kwestionowania kwoty zadeklarowanej przez osobę prowadzącą pozarolniczą działalność jako podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, jeżeli mieści się ona w granicach określonych ustawą z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (jednolity tekst: Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.).

I majac to postanowienie moga mnie jak i wszystkie Ciezarowki pocalowac ;-)
A co do prowadzenia firmy-tak tu masz racje bedzie normalna doc. i firma bedzie noramlnie funkcjonowac-to moj maz bedzie dzialal
Tylko teraz pytanie CZY MOGE ISC NA WCZESNIEJSZY MACIERZYSKI?? JESLI TAK TO NA ILE WCZESNIEJ I JESZCZE JEDNO JESLI TERMIN SIE PRZESUNIE TO CO WTEDY?
Też to przeczytałam parę m-cy temu i o tym samym myślałam Zapytam mojego znajomego adwokata jak to się ma w praktyce(powinien wiedzieć)to się podzielę wiedzą
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą

kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 08:33   #7
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Na macierzyński możesz iść dwa tygodnie przed datą porodu. Składasz wtedy wniosek do ZUS.
Weredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 09:25   #8
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Cytat:
Napisane przez Weredka Pokaż wiadomość
Na macierzyński możesz iść dwa tygodnie przed datą porodu. Składasz wtedy wniosek do ZUS.
A co wtedy kiedy porod sie opoznia? I wyjdzie ze jestem na wczesniejszym 3tyg?

Jutro jade wszystko zalatwiac ;-)

Edytowane przez Krusiak
Czas edycji: 2012-10-17 o 09:20
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 09:40   #9
Weredka
Zadomowienie
 
Avatar Weredka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 003
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Najlepiej dopytać o macierzyński w ZUSie. Z tego co wiem, to będziesz musiała zapłacić i za marzec i za kwiecień, bo liczy się wpłata za miesiąc, w którym zaczynasz L4 czy też macierzyński. Jeśli zaczniesz w kwietniu, to musisz mieć za marzec i kwiecień opłacone składki.
Weredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 10:02   #10
BABONIK
Zadomowienie
 
Avatar BABONIK
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: za siedmioma górami ...
Wiadomości: 1 423
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Tu jest artykuł,prosty i łatwy i prawdziwy


http://www.eporady24.pl/jak_uzyskac_...osci,1350.html
__________________
ukochana córcia


Nikoś już z nami
BABONIK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 10:26   #11
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Juz wszstko wiem ;-) I jutro dzialam ;-)
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 10:27   #12
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
Uchwała składu 7 sędziów z 21.04.2010 r. (sygn. akt II UZP 1/10).
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie jest uprawniony do kwestionowania kwoty zadeklarowanej przez osobę prowadzącą pozarolniczą działalność jako podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, jeżeli mieści się ona w granicach określonych ustawą z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (jednolity tekst: Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.).

I majac to postanowienie moga mnie jak i wszystkie Ciezarowki pocalowac ;-)
A co do prowadzenia firmy-tak tu masz racje bedzie normalna doc. i firma bedzie noramlnie funkcjonowac-to moj maz bedzie dzialal
Tylko teraz pytanie CZY MOGE ISC NA WCZESNIEJSZY MACIERZYSKI?? JESLI TAK TO NA ILE WCZESNIEJ I JESZCZE JEDNO JESLI TERMIN SIE PRZESUNIE TO CO WTEDY?
Tylko ty nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy. Zsu nie może zakwestionować wysokości składki, ale może zakwestionować autentyczność twojej firmy, co za tym idzie twojej składki. A ty jako żona nie możesz zatrudnić męża, ponieważ on może u ciebie pracować bez rejestracji. Jeśli będzie kontrola, to będą patrzeć, kto się podpisuje pod fakturami, mogą pytać klientów kto jest "wykonawcą" itp. Wierz mi, w Zusie nikt nie jest głupi i nie pozwoli sobie na naciaganie. Szczególnie, że twoja ciążą chyli się ku końcowi. Przecież to z daleka pachnie wiadomo czym. Tak samo robią kobiety jak się zatrudniają. Proszą kogośo zatrudnienie z zastrzerzeniem, ze same będą płaciły za siebie zus, a po miesiące przechodzą na garnuszek państwa. Sama mam taką koleżankę, która chciała tak zrobić, tyle ze nie znalazła chętnych którzy by ją zatrudnili. Weź pod uwagę też to, że nasze prawo jest tak dziurawe a w Zusie są tak sprytni, że jeśli ci udowodnią oszustwo to jeszcze będziesz miała nieprzyjemności i zabulisz ogromną karę. Opcja otwierania firmy w ciąży jest ok ale jak ktoś jest w pierwszych miesiącach, a ty jeszcze piszesz, że chcesz iść na wcześniejszy macierzyńskie
Na macierzyński możesz iść chyba dopiero po porodzie i wynosi on 20 tygodni na 1 dziecko, na bliźniaki 31 tygodni, nie wiem, ale jest chyba opcja dodatkowych 2 tygodni takiego urlopu. Do porodu to raczej zwolnienia lekarskie
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 10:57   #13
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Tylko ty nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy. Zsu nie może zakwestionować wysokości składki, ale może zakwestionować autentyczność twojej firmy, co za tym idzie twojej składki. A ty jako żona nie możesz zatrudnić męża, ponieważ on może u ciebie pracować bez rejestracji. Jeśli będzie kontrola, to będą patrzeć, kto się podpisuje pod fakturami, mogą pytać klientów kto jest "wykonawcą" itp. Wierz mi, w Zusie nikt nie jest głupi i nie pozwoli sobie na naciaganie. Szczególnie, że twoja ciążą chyli się ku końcowi. Przecież to z daleka pachnie wiadomo czym. Tak samo robią kobiety jak się zatrudniają. Proszą kogośo zatrudnienie z zastrzerzeniem, ze same będą płaciły za siebie zus, a po miesiące przechodzą na garnuszek państwa. Sama mam taką koleżankę, która chciała tak zrobić, tyle ze nie znalazła chętnych którzy by ją zatrudnili. Weź pod uwagę też to, że nasze prawo jest tak dziurawe a w Zusie są tak sprytni, że jeśli ci udowodnią oszustwo to jeszcze będziesz miała nieprzyjemności i zabulisz ogromną karę. Opcja otwierania firmy w ciąży jest ok ale jak ktoś jest w pierwszych miesiącach, a ty jeszcze piszesz, że chcesz iść na wcześniejszy macierzyńskie
Na macierzyński możesz iść chyba dopiero po porodzie i wynosi on 20 tygodni na 1 dziecko, na bliźniaki 31 tygodni, nie wiem, ale jest chyba opcja dodatkowych 2 tygodni takiego urlopu. Do porodu to raczej zwolnienia lekarskie

Tak tylko ta firma moze miec niskie obroty w 1mies-co jest normalne
Po 2 dziala internetowo wiec to ja sie podpisuje itp a wykonawca zlecen jest moj maz
3. moge isc na macierzynski 2tyg przed terminem porodu
4. to moje drugie dziecko wiec jest wiecej
5. wezwac moga ale nie zakwestionuja licze sie z tym ze bede sie tlumaczyc ale jest to legalne wiec nie moga nic zrobic
6. Aby dostac wys macierzynski musze oplacac skladke przez 30dni wiec bedzie 30dni plus pare jeszcze na wyrownanie
Nie moga nic zrobic gdy firma bedzie funkcjonowac
A i ja nie zatrudniam meza-on po pracy bedzie cos robic za mnie

A i gdyby otworzyc firme w 1miesiacach ciazy to to sie moja z celem bo biora pod uwage wszystkie skladki i srednia wiec to sie kompletnie nie kalkuluje-jak chcesz dostac kase i byc na plusie placisz za 1miesiac

Edytowane przez Krusiak
Czas edycji: 2011-02-23 o 11:00
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 12:00   #14
BABONIK
Zadomowienie
 
Avatar BABONIK
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: za siedmioma górami ...
Wiadomości: 1 423
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Krusiak- takie masz prawo,po 30dniach opłacania nieobowiązkowego choroboweg od najwyższych zarobków/określone w ustawie/ należy Ci się zasiłek macierzyński.Przez pierwszy m-ce możesz miec małe dochody i ZUS nie może się do tego czepic,sama ustalasz sobie wysokosc w/w składki.Najlepiej znaleźc dobrą księgową,która się tym zajmie i ZUS może się "ugryźc w kolano"
W Krakowie wytoczył ZUS( prowadzącej działalnosc otwartą miesiąc przed porodem) sprawę w sądzie i przegrał...wiec jest ustawa.Jeśli wszystko zrobisz zgodnie z prawem to nikt się przyczepic nie może nie ma tu porównania z matkami zatrudniającymi sie w ciązy u kogoś na niby... bo zatrudnienie ciężarnej,a Twoja własna decyzja o pracy w ciąży to dwie różne sprawy.
oczywiście jak już zaczniesz to daj znac jak idzie,co robisz itd...ja planuję otworzyc działalnosc w czerwcu
__________________
ukochana córcia


Nikoś już z nami
BABONIK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 12:03   #15
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Jutro i w piatek bede wszystko zalatwiac napisze w sobote jak mi poszlo.
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 12:35   #16
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Też jestem ciekawa jak to wygląda, napisz nam jak Ci poszło
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 13:55   #17
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
4. to moje drugie dziecko wiec jest wiecej
wiecej macierzyńskiego? o kurka, nie wiedzialam, ile? bo sama ciekawa jestem, bo chodze z drugim w ciazy... to nie jest od ilosci "jednorazowo" dzieci przyznawane?
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 14:40   #18
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

W 2011 r. urlop macierzyński przysługujący po urodzeniu jednego dziecka to 20 tygodni. Po urodzeniu bliźniąt matce przysługuje 31 tygodni; w przypadku każdego kolejnego dziecka, wymiar urlopu powiększa się o 2 tygodnie (do 37 tygodni po urodzeniu pięciorga lub więcej dzieci)

A w innej info z http://urlopy.wieszjak.pl/macierzyns...ierzynski.html
piszez ze dla kazdego 22

Tak czy siak jest 22tyg/choc moja ksiegowa mowi ze na 1 dziecko jest 20 a na nastepne 22/
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 14:48   #19
BABONIK
Zadomowienie
 
Avatar BABONIK
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: za siedmioma górami ...
Wiadomości: 1 423
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

no faktycznie kiedyś słyszałam,ze ma wzrosnąc liczba tyg na macierzyńskim... czyli ja przy drugim będę miec 22tyg??
__________________
ukochana córcia


Nikoś już z nami
BABONIK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 14:51   #20
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Na pewno wychodzi 22 tyg w syt kiedy masz 2 dziecko
Pytanie tylko czy to prawda ze na dziecko pierwsze jest tez 22tyg
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:40   #21
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

20 podstawowego plus dwa dodatkowego, który tez jest pełnopłatny.
O te dwa trzeba napisać podanie.
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:42   #22
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
20 podstawowego plus dwa dodatkowego, który tez jest pełnopłatny.
O te dwa trzeba napisać podanie.
Wlasnie tak ;-)
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:57   #23
zlosnica22m
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica22m
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 82
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Hej.
Poczytałam tu Wasze wypowiedzi, i tak się zastanawiam, czy to się opłaca ?
Jakie są koszty przy zakładaniu firmy mniej więcej mam pojęcie, ale jak wyglądają opłaty miesięczne ?
zlosnica22m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 16:39   #24
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Wszystko razem? Ja kalkuluje ok 4-5tys /2,600MIES. plus oplaty za zalozenie/ i proporcja za kwiecien w razie W

Edytowane przez Krusiak
Czas edycji: 2012-10-17 o 09:23
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 17:12   #25
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
20 podstawowego plus dwa dodatkowego, który tez jest pełnopłatny.
O te dwa trzeba napisać podanie.
i niezaleznie od tego czy to twoje pierwsze czy drugie dziecko, a o to pytalam...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 17:26   #26
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

tak, dodatkowy urlop przysługuje przy ciąży mnogiej i wtedy liczba dzieci ma znaczenie.
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 17:47   #27
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

nie, dodatkowy urlop przysluguje kazdemu, tylko trzeba o niego dobrowolnie skladac u pracodawcy dokumenty. pracodawca mmusi sie na niego zgodzic. przy jednym dziecki urodzonym podczas porodu (nawet jak mamy w domu 12 innych) przysluguje 2 tygodnie dodatkowego urlopu. a ilosc dzieci przy jednym porodzie zmienia ilosc ustawowego macierzynskiego na plus i dodatkowego macierzynskiego na plus - czyli (tylko tu wg mnie bo i tak ciaza mnoga to mega obciazenie) wekszy plus (np. przy mnogiej zawsze dodatkowe 3 tyg, a do tego ustawowo przy 2 - 31 tyg, 3-33tyg, 4-35 tyg, 5-37 tyg.)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2011-02-23 o 17:49
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 19:00   #28
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

ale jeśli masz bliźniaki albo więcej, to masz jeszcze więcej urlopu, oprócz tych 20 tyg+2, o to mi chodziło.
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 19:12   #29
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Mozliwe- prawo musialo zmienic sie niedawno bo tak jak pisalam w poscie wyzej- i to i to jest podawane wiec sama sie zastanawialam
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 19:40   #30
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Zalozenie firmy w ciazy

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
ale jeśli masz bliźniaki albo więcej, to masz jeszcze więcej urlopu, oprócz tych 20 tyg+2, o to mi chodziło.
tak jak pisalam, nie bede powtarzac np. jak dwojka za jednym zamachem to 31 tyg plus 3tyg, a nie 20 tyg plus 2 tyg
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.