Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-07, 13:37   #181
Sophie_86
Raczkowanie
 
Avatar Sophie_86
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 386
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak podpytuję bo zauważyłam w lecie, że gdy zbytnio opali mi się twarz to się z tym niezbyt czuję, lubię się opalać (choć idzie mi to mozolnie), ale w mocniej opalonej twarzy czuję się nieswojo więc twarz raczej zasłaniam przed słonkiem.

To teraz idąc tropem analogii - jeśli makijaż mi pasuje czy znaczy to, że trafiłam w ten odpowiedni do mojego typu? Do pracy chodzę w makijażu, a ostatnio dostałam tam komplement, że ładnie mi w bluzkach - chodziło o kolor pomarańczowy i amarantowy (dosyć mocnych, choć może ten amarant ciut zgaszony). Za to jak ubiorę bardzo ciemne kolory (czerń, bardzo ciemny fiolet) to czuję, że wyglądam jakoś tak "żałobnie" niezależnie czy mam makijaż czy nie.
__________________
Książki, DVD: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=685654
Ciuszki, biżu, kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post41098420
Mój blog - nauka angielskiego: http://english-spiewajaco.blogspot.com

Edytowane przez Sophie_86
Czas edycji: 2013-04-07 o 13:38
Sophie_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 13:40   #182
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Zapewne tak. Przeglądając ogłoszenia wizażystek (polskich) odnośnie analizy kolorystycznej natrafiłam na stronę wizażystki u której można było zapytać się online o jakieś wskazówki, co do samodzielnego ustalenia swojego typu kolorystycznego. Jedna dziewczyna napisała, że wydaje jej się, że jest wiosną, ale ma brązowe oczy więc nie wie czy dobrze ustaliła swój typ. Owa wizażystka odpisała jej, że wiosna jest niemożliwa w takim przypadku bo wiosny nie mają brązowych oczu.
Mnie najbardziej rozbawił blog pewnego wizażysty, który wyśmiał teorię 12 typów, podpierając się swoim bogatym doświadczenie przeanalizowania kilkudziesięciu kobiet.
Wizażystki, które opracowały i rozwinęły 12 typów przeanalizowały setki.

Zresztą mi czasem ktoś zarzuca, że to nie jest mój zawód ani wykształcenie, więc się nie znam, pytanie jakie wykształcenie i doświadczenie (a co najważniejsze - jakie rezultaty) mają lansujący się w necie początkujący wizażyści? To nie jest tak, że nie szanuję tego zawodu, po prostu nie urodziłam się wczoraj i wiem, że w każdym zawodzie są mniej i bardziej kompetentne osoby.

Akurat w analizie kolorystycznej są wręcz różne szkoły teoretyczne, dlatego jak ktoś używa 4 czystych pór roku albo jeszcze innego systemu to może uważać, że 12 typów to bzdura. Z kolei część używa 12 czy 16 typów ale silnie wiąże właśnie kolor oczu i włosów z typem. Co kto lubi, ja widzę sensowne rezultaty i przede wszystkim sensowną podstawę teoretyczną tylko przy Sci/Art, jak ktoś mi pokaże inną metodę równie dobrą lub lepsza, to się przekonam, czemu nie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 13:46   #183
Sophie_86
Raczkowanie
 
Avatar Sophie_86
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 386
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Zresztą mi czasem ktoś zarzuca, że to nie jest mój zawód ani wykształcenie
- wydaje mi się, że jak we wszystkim to nie wykształcenie świadczy o fachowości, ale wiedza, doświadczenie i osiągane rezultaty
__________________
Książki, DVD: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=685654
Ciuszki, biżu, kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post41098420
Mój blog - nauka angielskiego: http://english-spiewajaco.blogspot.com
Sophie_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 13:47   #184
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Sophie_86 Pokaż wiadomość
Tak podpytuję bo zauważyłam w lecie, że gdy zbytnio opali mi się twarz to się z tym niezbyt czuję, lubię się opalać (choć idzie mi to mozolnie), ale w mocniej opalonej twarzy czuję się nieswojo więc twarz raczej zasłaniam przed słonkiem.

To teraz idąc tropem analogii - jeśli makijaż mi pasuje czy znaczy to, że trafiłam w ten odpowiedni do mojego typu? Do pracy chodzę w makijażu, a ostatnio dostałam tam komplement, że ładnie mi w bluzkach - chodziło o kolor pomarańczowy i amarantowy (dosyć mocnych, choć może ten amarant ciut zgaszony). Za to jak ubiorę bardzo ciemne kolory (czerń, bardzo ciemny fiolet) to czuję, że wyglądam jakoś tak "żałobnie" niezależnie czy mam makijaż czy nie.
Też nie lubię siebie opalonej, wydaje mi się że wyglądam dziwnie i jak nie ja. W dodatku musiałabym się mocno opalić, żeby mieć jakiś sensowny kolor, lekka opalenizna jest u mnie oliwkowożółta i wygląda dziwnie. Tylko stopy w sumie opalają mi się w lecie na brązowo, bo łapią najwięcej słońca. Może jakbym się uparła to mogłabym mieć taką opaloną na chłodniejszy brąz twarz, tylko zapewne popękały by mi od tego naczynka.


Jeśli makijaż pasuje to pewnie jest w dobrych kolorach albo prawie dobrych. Nie trzeba znać teorii kolorystycznej, żeby znaleźć swoje kolory, ale bardzo pomaga. Dlatego tu pytamy jakie są najbardziej pasujące kolory, bo część osób już je zna. Zawsze jednak warto poprzymierzać i spojrzeć świeżym okiem, bo może się okazać, że nie każdy kolor jest taki fajny, jak nam się wydawało.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 13:56   #185
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Też nie lubię siebie opalonej, wydaje mi się że wyglądam dziwnie i jak nie ja.
Ja akurat bardzo siebie lubię opaloną, ale opala się głownie twarz (ciało bardzo słabiutko, nogi wcale - nigdy!), wychodzą mi moje złote piegi, mam ich całe mnóstwo, a opalenizna robi się dość ciemna (w porównaniu do reszty ciała, ramiona też się dobrze opalają, choć muszę leżeć na słońcu całe wieki), taka lekko brązowa Jestem wtedy bardzo wyrazista i mogę robić tylko lekki makijaż. Brwi ani włosy nie jaśnieją.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 14:06   #186
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej rozbawił blog pewnego wizażysty, który wyśmiał teorię 12 typów, podpierając się swoim bogatym doświadczenie przeanalizowania kilkudziesięciu kobiet.
Wizażystki, które opracowały i rozwinęły 12 typów przeanalizowały setki.
Zastanawia mnie a propos teorii 4 pór roku jedna rzecz: prawie zawsze według tej teorii wycodzi mi, że jestem latem (wg dwunastki jestem true winter). Według teorii 4 pór roku kolory dla zimy to biel, czerń i czerwień, a dla lata złamana biel, granatowy itd.
O ile w rzeczywistości faktycznie mogę nosić większość barw z palety lata, krzywdy mi nie zrobią (w przeciwieństwie do kolorów wiosny i jesieni), to jednak nie jest mi w nich aż tak twarzowo jak w palecie zimy.
To co w przypadku kiedy ktoś pracujący zgodnie z teorią 4 pór roku dostanie np. taką klientkę jak ja. Po opisie koloru oczu, skóry, włosów jestem tym stereotypowym latem, ale jak przychodzi do drapowania i mierzenia różnych chust to bezwątpienia jestem zimą. Jak tłumaczą komuś o "letnim typie urody" że jednak bardziej pasuje mu czysta biel i czerń niż kolory z palety lata
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 16:11   #187
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Moim zdaniem oprócz doświadczenia i wykształcenia dość istotny jest "instynkt" kolorystyczny. Trzeba mieć smykałkę, by swobodnie poruszać się w takiej tematyce.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ta, opalenizna potrafi bardzo zmienić wygląd, często u osób z jasną karnacją opalenizna wychodzi dużo cieplejsza niż normalny kolor skóry. W dodatku, jak piszesz, zmniejsza kontrast - oprócz opalenizny promienie słoneczne często rozjaśniają włosy i brwi.
Dokładnie. Ocieplenie karnacji również było bardzo widoczne. Obecnie praktycznie nie widać już takiego zażółcenia, a już na pewno nie jest ono ciepłe.

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2013-04-07 o 18:59
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 16:15   #188
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie a propos teorii 4 pór roku jedna rzecz: prawie zawsze według tej teorii wycodzi mi, że jestem latem (wg dwunastki jestem true winter). Według teorii 4 pór roku kolory dla zimy to biel, czerń i czerwień, a dla lata złamana biel, granatowy itd.
O ile w rzeczywistości faktycznie mogę nosić większość barw z palety lata, krzywdy mi nie zrobią (w przeciwieństwie do kolorów wiosny i jesieni), to jednak nie jest mi w nich aż tak twarzowo jak w palecie zimy.
To co w przypadku kiedy ktoś pracujący zgodnie z teorią 4 pór roku dostanie np. taką klientkę jak ja. Po opisie koloru oczu, skóry, włosów jestem tym stereotypowym latem, ale jak przychodzi do drapowania i mierzenia różnych chust to bezwątpienia jestem zimą. Jak tłumaczą komuś o "letnim typie urody" że jednak bardziej pasuje mu czysta biel i czerń niż kolory z palety lata
Proste, albo wciskają taką osobę na siłę w kolory lata, albo tłumaczą to "nietypowością", część wizażystów właśnie niby używa 4 pór roku, ale rozróżnia "typy mieszane", tak na oko i np. mu wychodzi, że ktoś jest latem, ale najładniej mu w niektórych kolorach wiosny.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja akurat bardzo siebie lubię opaloną, ale opala się głownie twarz (ciało bardzo słabiutko, nogi wcale - nigdy!), wychodzą mi moje złote piegi, mam ich całe mnóstwo, a opalenizna robi się dość ciemna (w porównaniu do reszty ciała, ramiona też się dobrze opalają, choć muszę leżeć na słońcu całe wieki), taka lekko brązowa Jestem wtedy bardzo wyrazista i mogę robić tylko lekki makijaż. Brwi ani włosy nie jaśnieją.
Gdyby twarz zrobiła mi się takiego koloru jak opalone stopy, to myślę, że mogłoby to wyglądać naprawdę fajnie, bo mocna opalenizna jest u mnie chłodnawo brązowa, ale takie początki opalenizny, "muśnięcie słońcem" nadają mi dziwacznie żółty kolor. A nie będę ryzykować silnego opalania twarzy bo mi szkoda skóry.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 13:12   #189
aneta1o1o
Rozeznanie
 
Avatar aneta1o1o
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: lubelskie.
Wiadomości: 508
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - najpierw na czerwono bądź różowo Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy


2. Kolor oczu
- zdecydowana odprawa oczu. tęczówka zielona z odcieniem szarości.


3. Piegi - brak

4. Cera - jasna. lekko brzoskwiniowa


5. Naturalny kolor włosów - blond. trochę popielaty ale ciepły


6. Kolor ust jasnoróżowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze - błękity, morskie zielenie, różowy, granat, fiolet, turkus. źle podkreślają żółty, pomarańczowy

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? lepiej odcienie pastelowe. kremowy jak najbardziej


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? w miarę jaskrawe


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
pasują nawet bardzo zgaszone, brudne róże itp.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? i takie i takie


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- noo raczej nie. lepiej jednolite.
aneta1o1o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 18:30   #190
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez aneta1o1o Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - najpierw na czerwono bądź różowo Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy


2. Kolor oczu
- zdecydowana odprawa oczu. tęczówka zielona z odcieniem szarości.


3. Piegi - brak

4. Cera - jasna. lekko brzoskwiniowa


5. Naturalny kolor włosów - blond. trochę popielaty ale ciepły


6. Kolor ust jasnoróżowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze - błękity, morskie zielenie, różowy, granat, fiolet, turkus. źle podkreślają żółty, pomarańczowy

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? lepiej odcienie pastelowe. kremowy jak najbardziej


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? w miarę jaskrawe


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
pasują nawet bardzo zgaszone, brudne róże itp.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? i takie i takie


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- noo raczej nie. lepiej jednolite.
Proponuję przymiarkę kolorów w domu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-08, 19:08   #191
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=kasienka.b;39466170]


1. Jak się opalasz - ani szybko ani ciężko:O no tak średnio
Najpierw na czerwono.
Odcień opalenizny jest lekko brązowawy.


2. Kolor oczu
-zielone, mają plamki złote, lekko piwne.
Brwi nie są jasne, raczej lekko ciemne.


3. Piegi - brązowe


4. Cera - odcień skóry - jasny, jeśli to coś pomoże to odpowiada mi Revlon nr 150 Buff lub Max Factor Lasting Perf. nr 100.
Rumienię się na czerwono.



5. Naturalny kolor włosów - jasny blond, jaśniejsze przebłyski

6. Kolor ust chłodna brzoskwinia...


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Biały, beżowy, ogólnie kolory jasne.
Źle się czuję, wyglądam na zmęczoną przy chabrowym, ciemninejszym..

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak biel, zależy kiedy-czerń

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Intensywny różowy.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Zależy jakie odcienie ale nie mam wielu rzeczy w tych kolorach


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Myślę, że lepiej chyba w ciepłych. Sama nie wiem. Zależy jaki jest odcień. Tj. pisałam wyżej lubię siebie w jasnych kolorach, wyglądam wtedy zdrowo, świeżo.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-lepiej mi w minimalistycznych zestawach.


obecnie włosy mam przefarbowane na ciemny brąz/ rudy natomiast wracam do brązu i dobrze czuję się w tym kolorze.

Nie wiem czy napisałam coś konkretnego ale w razie 'w' proszę o pytania i oczywiście o pomoc w analizie
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 19:52   #192
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=masija;40204271]
Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość


1. Jak się opalasz - ani szybko ani ciężko:O no tak średnio
Najpierw na czerwono.
Odcień opalenizny jest lekko brązowawy.


2. Kolor oczu
-zielone, mają plamki złote, lekko piwne.
Brwi nie są jasne, raczej lekko ciemne.


3. Piegi - brązowe


4. Cera - odcień skóry - jasny, jeśli to coś pomoże to odpowiada mi Revlon nr 150 Buff lub Max Factor Lasting Perf. nr 100.
Rumienię się na czerwono.



5. Naturalny kolor włosów - jasny blond, jaśniejsze przebłyski

6. Kolor ust chłodna brzoskwinia...


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Biały, beżowy, ogólnie kolory jasne.
Źle się czuję, wyglądam na zmęczoną przy chabrowym, ciemninejszym..

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak biel, zależy kiedy-czerń

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Intensywny różowy.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Zależy jakie odcienie ale nie mam wielu rzeczy w tych kolorach


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Myślę, że lepiej chyba w ciepłych. Sama nie wiem. Zależy jaki jest odcień. Tj. pisałam wyżej lubię siebie w jasnych kolorach, wyglądam wtedy zdrowo, świeżo.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-lepiej mi w minimalistycznych zestawach.


obecnie włosy mam przefarbowane na ciemny brąz/ rudy natomiast wracam do brązu i dobrze czuję się w tym kolorze.

Nie wiem czy napisałam coś konkretnego ale w razie 'w' proszę o pytania i oczywiście o pomoc w analizie
Trudno powiedzieć. Powinnaś wykonać w domu przymiarkę różnych kolorów.

Skłonność do jasnych kolorów, unikania ciemnych i dużych kontrastów może sugerować jakiś typ jasny - jasną wiosnę albo lato.

Z drugiej strony możesz też być zupełnie innym typem. Ogólnie noszenie nietwarzowych kolorów sprawia, że wyglądamy niezdrowo, źle, ale trudno powiedzieć, jakie kolory u ciebie są nietwarzowe - czy za ciemne, czy za chłodne lub za ciepłe, czy może zbyt jaskrawe lub zbyt zgaszone.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 06:32   #193
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ostatnio ciągnie mnie do jaśniejszych kolorów (kolorów Jasnej Wiosny), nie wiem, podobam się sobie w nich (mimo że to nie mój styl) Wybiorę się na zakupy z paletką... Ale pewnie i tak skończy się na paskach, czerni, czerwieni i fiolecie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 09:20   #194
zdrada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: nietypowy typ urody, pomocy

Witam. Moim zdaniem jesteś zimą.Tak jak typ urody zima masz jasną cere czasem wystepuja u ciebie piegi , ciemne włosy i niebiesko szare oczy,: Uroda zimy wymaga silnych kontrastów w ubiorze i toleruje je w makijażu (a nawet wymaga). Kolor włosow dla ciebie : ciemny brąz, średni brąz, hebanowa czerń, granatowa czerń, mahoń, wiśnia.
zdrada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 10:00   #195
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: nietypowy typ urody, pomocy

Cytat:
Napisane przez zdrada Pokaż wiadomość
Witam. Moim zdaniem jesteś zimą.Tak jak typ urody zima masz jasną cere czasem wystepuja u ciebie piegi , ciemne włosy i niebiesko szare oczy,: Uroda zimy wymaga silnych kontrastów w ubiorze i toleruje je w makijażu (a nawet wymaga). Kolor włosow dla ciebie : ciemny brąz, średni brąz, hebanowa czerń, granatowa czerń, mahoń, wiśnia.
Aż wstyd pytać, czy czytałaś pierwszy post
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 10:28   #196
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ostatnio ciągnie mnie do jaśniejszych kolorów (kolorów Jasnej Wiosny), nie wiem, podobam się sobie w nich (mimo że to nie mój styl) Wybiorę się na zakupy z paletką... Ale pewnie i tak skończy się na paskach, czerni, czerwieni i fiolecie
Ja w sumie od odkrycia swojego typu mniej chętnie sięgam po kolory ciemnej zimy (z wyjątkiem szminek), a chętniej po kolory chłodnej zimy. I podobnie jak ty, po pasujące jasne kolory, owszem kiedyś też nosiłam, ale teraz jestem szczególnie zafascynowana jak nawet bardzo jasne, słodkie kolory świetnie pasują.

Wiesz, a teraz jest taki trend na neony, również w połączeniu z czernią. Myślę, że też fajnie wygląda połączenie czerni z jednym lub kilkoma czystymi, jasnymi kolorami. Wtedy nie jest tak Barbie-słodko, a jest kolorowo.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 10:54   #197
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Wiesz, a teraz jest taki trend na neony, również w połączeniu z czernią. Myślę, że też fajnie wygląda połączenie czerni z jednym lub kilkoma czystymi, jasnymi kolorami. Wtedy nie jest tak Barbie-słodko, a jest kolorowo.
Ja podświadomie zawsze nosiłam takie zestawienia, np. wściekła żółć (neonowa) z czernią
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 13:11   #198
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja podświadomie zawsze nosiłam takie zestawienia, np. wściekła żółć (neonowa) z czernią
No ba, to jest dobre dla kontrastowych typów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 13:35   #199
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No ba, to jest dobre dla kontrastowych typów.
Oj, kusisz, kusisz, mam chrapkę na coś oczoj.e.bnego
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 13:43   #200
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeśli masz gdzieś pod ręką sklep sinsay to mają duży wybór niedrogich neonów. I dużo rzeczy w czaszki. :3
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 20:31   #201
Kama1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Question Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

szybko opalm się , na ciepły brąz odrazu ,
oczy mam zielone z szarymi obramówkami , czasami w zależności od światła robią się brązowe, rozświetlone , brwi rzęsy - brąz
piegów brak,
skóra jasna cięzko to określić w sumie bo nie jest porcelanowa ani biała czy różowa sądzę że jest to brzoskwiniowy lub oliwkowy kolor rumieńcy brak chyba ze na duzym mrozie to nie są rożowe tylko czerwone bardziej ....
wlosy naturalny kolor to popielaty mysi brąz
usta dośc jasny kolor brzoskwiniowy? lub różowy jasny bardziej
Kolory w których czuję się dobrze to przedewszystkim kolory pastelowe zgaszone, szczególnie szary nie cierpie żółtego mocnego źle mi w nim strasznie .
ostatnio kupiłam sobie zieloną neonowa bluzę i świetnie czuję sie w tym koloże , w bieli nie zawsze jest mi dobrze , bardzo lubię beże i zgaszony niebieski chłodny kolor
brązy też moga byc i czerń ...czerwony pastelowy podkresla też moją urodę jeżeli chodzi o szaro zielony itp to wszystkie mi pasuja połączenia z szarością
pasują mi raczej i ciepłe i zimne barwy ...szary brąz czerwony zielony jeżeli chodzi o zestawienia to nie mam pojęcia bo nie lubie owych....
POMÓŻCIE bo nie potrafie określić swojego typu
Kama1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-09, 20:57   #202
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Kama1313 Pokaż wiadomość
szybko opalm się , na ciepły brąz odrazu ,
oczy mam zielone z szarymi obramówkami , czasami w zależności od światła robią się brązowe, rozświetlone , brwi rzęsy - brąz
piegów brak,
skóra jasna cięzko to określić w sumie bo nie jest porcelanowa ani biała czy różowa sądzę że jest to brzoskwiniowy lub oliwkowy kolor rumieńcy brak chyba ze na duzym mrozie to nie są rożowe tylko czerwone bardziej ....
wlosy naturalny kolor to popielaty mysi brąz
usta dośc jasny kolor brzoskwiniowy? lub różowy jasny bardziej
Kolory w których czuję się dobrze to przedewszystkim kolory pastelowe zgaszone, szczególnie szary nie cierpie żółtego mocnego źle mi w nim strasznie .
ostatnio kupiłam sobie zieloną neonowa bluzę i świetnie czuję sie w tym koloże , w bieli nie zawsze jest mi dobrze , bardzo lubię beże i zgaszony niebieski chłodny kolor
brązy też moga byc i czerń ...czerwony pastelowy podkresla też moją urodę jeżeli chodzi o szaro zielony itp to wszystkie mi pasuja połączenia z szarością
pasują mi raczej i ciepłe i zimne barwy ...szary brąz czerwony zielony jeżeli chodzi o zestawienia to nie mam pojęcia bo nie lubie owych....
POMÓŻCIE bo nie potrafie określić swojego typu
My też nie, polecam zrobić przymiarkę kolorów wg opisu tutaj w wątku podanego albo na blogu.

Tu nie chodzi ani o kolory, które lubimy, ani o takie które wyglądają ok. Chodzi o takie kolory, które sprawiają, że wyglądamy lepiej i takie, w których wyglądamy gorzej. Najlepiej to sprawdzić właśnie przymierzając.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-10, 06:57   #203
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam wrażenie, że nikt nie czyta pierwszego postu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 11:44   #204
anusiazg
Raczkowanie
 
Avatar anusiazg
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 193
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej bardzo proszę o pomoc Nie umiałam odpowiedzieć na niektóre pytania, ale dodaję kilka moich zdjęć i może łatwiej będzie określić

1. Jak się opalasz - dość szybko, na złoto-brązowo raczej

2. Kolor oczy - niebieski z brązowymi plamkami, co daje wrażenie czasem zielonych, oprawa brwi zdecydowana (robię hennę)

3. piegi - występują na nosie, ale trudno mi określić kolor.. na 2 zdjęciu widać

4. cera - niestety nie wiem. oliwkowa?

5. naturalny kolor - ciemny blond/jasny brąz taki mysi. obecnie mam czarny, ale planuję zmianę na brąz. Tylko nbeiw iem czy pasuje mi ciepły czy zimny.

6. kolor ust - dość jasny, różowy

7. w jakich kolorach czuję się dobrze, a które źle podrkeślają Twoją urodę? - dobrze się czuję w bieli, niebieskim, czerwonym i czarnym. A źle w fioletowym

8. czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - tak, wydaje mi się, że tak

9. czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste - nie wiem nie noszę takich kolorów

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - też nie wiem.

11. czy pasują ci kolory ciepłe czy zimne, może jedne i drugie ? wydaje mi się, że jedne i drugie

12. czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - wydaje mi sie, że tak, chodzę czasem w bluzkach w biało-czarne paski.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (37,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (46,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (24,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (38,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (22,8 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez anusiazg
Czas edycji: 2013-04-11 o 13:24
anusiazg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 13:00   #205
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ponoć mozna tu liczyć na pomoc w ocenie typu urody
Nie wiem czy mój typ urody jest ciepły czy zimny. Moje blond włosy przefarbowałam na brąz i jedni znajomi twierdza, ze dobrze by mi było w ciepłym odcieniu, a inni, że tylko w zimnym.
Dlatego licze na waszą pomoc


1. Jak się opalasz - najpierw skóra jest zaczerwieniona, potem brązowieje, ale nie za mocno.


2. Kolor oczu
- oczy mam zielono-brązowe. Obwódka ciemna, potem jest zielony, a blizej samej źrenicy jasny brąz. na tęczówce tej zielonej mam gdzieniegdzie brązowe kropki.

3. Piegi - brak. Ale mam dużo brązowych pieprzyków na całym ciele. Niektóre nawet musiałam dac wyciąć u dermatologa.


4. Cera -
Jasna, raczej róż (chyba że jestem opalona, to różu nie ma) Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - blond, średni, popielaty. Na słońcu rozjaśnia się dość szybko. Ale nigdy na złoto.

6. Kolor ust jasne, różowe.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - uwielbiam granat, intensywny róż/purpurę, biel i brąz. Okropnie mi w czerni, czerwieni, żółtym i pomarańczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czysta biel tak, nawet bardzo. Czerń absolutnie nie, chyba że w postaci czarnego sweterka na białej koszulce. Bardzo dobrze mi w graficie i ciemnym brązie.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Żadne jaskrawe. Choć własciwie mam jedna jasnozieloną jaskrawą koszulkę i jest mi w niej dobrze.
Intensywne raczej tak. Dobrze się czuję w intensywnym bordo lub purpurze.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Hm, nie wiem, nosiłam kiedyś oliwkowe i było mi ładnie. Ale inne to nie wiem.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? bardzo dobrze mi w srebrnym. Raczej kolory zimne, czyli granat, niebieski, grafit. Pasuje mi tez jasny pastelowy różowy ale z ciemnymi dodatkami.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- nie mogę. Żadnych kratek, pasków, kropek, kwiatków. Tylko jednostajne kolory.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2013-04-11 o 13:12
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 18:19   #206
katusek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 216
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - chyba ciężko i na różowo, od lat unikam słońca i smaruje się spf 50

2. Kolor oczu - dość ciemnyniebieski, brwi mocne i ciemne, rzęsy raczej w srednim brązie


3. Piegi - nieliczne, szaro-brązowe


4. Cera - bardzo jasny, wpadający w róż, rumienie się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, zimny brąz był, zaczęłam siwieć jeszcze w liceum teraz z 20% siwych mam


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) ani jasny, ani ciemny, średni róż, przybrudzony


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? kobalt, niezbyt ciemna śliwka, czerń, niektóre róże

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? pasują czyste, chociaż nie chodzę w bieli bez pomalowanych rzęs bo wtedy wyglądam gorzej, wszelkie ecru i jaśniutki szary niezbyt. Ciemny brąz bez dramatu, ale pasować to on mi raczej nie pasuje...


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

"w miare". bardzo jaskrawe średnio, bardzo stłumione nie pasują.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? bardzo zgaszone nie pasują.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
wydaje mi się że tylko chłodne. na pewno złoto kompletnie nie pasuje. ogólnie mam wrażenie że i w makijażu, i w biżuterii, i w stroju ciepło nie pasuje.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? szczerze mówiąc nie wiem.zawsze ubieram się raczej jednolicie, nie lubię wzorów i dużych kontrastów.
katusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 19:38   #207
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez anusiazg Pokaż wiadomość
Hej bardzo proszę o pomoc Nie umiałam odpowiedzieć na niektóre pytania, ale dodaję kilka moich zdjęć i może łatwiej będzie określić

1. Jak się opalasz - dość szybko, na złoto-brązowo raczej

2. Kolor oczy - niebieski z brązowymi plamkami, co daje wrażenie czasem zielonych, oprawa brwi zdecydowana (robię hennę)

3. piegi - występują na nosie, ale trudno mi określić kolor.. na 2 zdjęciu widać

4. cera - niestety nie wiem. oliwkowa?

5. naturalny kolor - ciemny blond/jasny brąz taki mysi. obecnie mam czarny, ale planuję zmianę na brąz. Tylko nbeiw iem czy pasuje mi ciepły czy zimny.

6. kolor ust - dość jasny, różowy

7. w jakich kolorach czuję się dobrze, a które źle podrkeślają Twoją urodę? - dobrze się czuję w bieli, niebieskim, czerwonym i czarnym. A źle w fioletowym

8. czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - tak, wydaje mi się, że tak

9. czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste - nie wiem nie noszę takich kolorów

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - też nie wiem.

11. czy pasują ci kolory ciepłe czy zimne, może jedne i drugie ? wydaje mi się, że jedne i drugie

12. czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - wydaje mi sie, że tak, chodzę czasem w bluzkach w biało-czarne paski.
Potrzebujesz testu z przymierzaniem kolorów.
Farbowanie i henna się nie liczy, liczy się naturalny kolor wszystkiego - nieopalonej skóry, brwi, włosów.

Tak na oko to wyglądasz raczej na zgaszoną porę roku - lato lub jesień, ale mogę się mylić. Ale wydaje się, że czarne włosy i mocny eyeliner przytłaczają twoją urodę.

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Ponoć mozna tu liczyć na pomoc w ocenie typu urody
Nie wiem czy mój typ urody jest ciepły czy zimny. Moje blond włosy przefarbowałam na brąz i jedni znajomi twierdza, ze dobrze by mi było w ciepłym odcieniu, a inni, że tylko w zimnym.
Dlatego licze na waszą pomoc


1. Jak się opalasz - najpierw skóra jest zaczerwieniona, potem brązowieje, ale nie za mocno.


2. Kolor oczu
- oczy mam zielono-brązowe. Obwódka ciemna, potem jest zielony, a blizej samej źrenicy jasny brąz. na tęczówce tej zielonej mam gdzieniegdzie brązowe kropki.

3. Piegi - brak. Ale mam dużo brązowych pieprzyków na całym ciele. Niektóre nawet musiałam dac wyciąć u dermatologa.


4. Cera -
Jasna, raczej róż (chyba że jestem opalona, to różu nie ma) Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - blond, średni, popielaty. Na słońcu rozjaśnia się dość szybko. Ale nigdy na złoto.

6. Kolor ust jasne, różowe.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - uwielbiam granat, intensywny róż/purpurę, biel i brąz. Okropnie mi w czerni, czerwieni, żółtym i pomarańczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czysta biel tak, nawet bardzo. Czerń absolutnie nie, chyba że w postaci czarnego sweterka na białej koszulce. Bardzo dobrze mi w graficie i ciemnym brązie.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Żadne jaskrawe. Choć własciwie mam jedna jasnozieloną jaskrawą koszulkę i jest mi w niej dobrze.
Intensywne raczej tak. Dobrze się czuję w intensywnym bordo lub purpurze.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Hm, nie wiem, nosiłam kiedyś oliwkowe i było mi ładnie. Ale inne to nie wiem.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? bardzo dobrze mi w srebrnym. Raczej kolory zimne, czyli granat, niebieski, grafit. Pasuje mi tez jasny pastelowy różowy ale z ciemnymi dodatkami.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- nie mogę. Żadnych kratek, pasków, kropek, kwiatków. Tylko jednostajne kolory.
Może jasne lato? Jaką masz oprawę oczu?
Najlepiej zrób przymiarkę kolorów i pooglądaj palety poszczególnych typów. BTW czysta biel wcale nie jest najlepszym kolorem dla lata, chociaż wiele lat po nią sięga. O wiele lepsza jest biel lekko złamana, o chłodnym odcieniu. I tak na oko daje efekt bieli, przynajmniej na lecie.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez katusek Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - chyba ciężko i na różowo, od lat unikam słońca i smaruje się spf 50

2. Kolor oczu - dość ciemnyniebieski, brwi mocne i ciemne, rzęsy raczej w srednim brązie


3. Piegi - nieliczne, szaro-brązowe


4. Cera - bardzo jasny, wpadający w róż, rumienie się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, zimny brąz był, zaczęłam siwieć jeszcze w liceum teraz z 20% siwych mam


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) ani jasny, ani ciemny, średni róż, przybrudzony


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? kobalt, niezbyt ciemna śliwka, czerń, niektóre róże

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? pasują czyste, chociaż nie chodzę w bieli bez pomalowanych rzęs bo wtedy wyglądam gorzej, wszelkie ecru i jaśniutki szary niezbyt. Ciemny brąz bez dramatu, ale pasować to on mi raczej nie pasuje...


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

"w miare". bardzo jaskrawe średnio, bardzo stłumione nie pasują.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? bardzo zgaszone nie pasują.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
wydaje mi się że tylko chłodne. na pewno złoto kompletnie nie pasuje. ogólnie mam wrażenie że i w makijażu, i w biżuterii, i w stroju ciepło nie pasuje.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? szczerze mówiąc nie wiem.zawsze ubieram się raczej jednolicie, nie lubię wzorów i dużych kontrastów.
Opis mocno pasuje do typu chłodnej zimy. Pooglądaj palety i przymierz kolory na żywo.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 20:05   #208
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

wampierzu, skończyło się na spódniczce w czerwoną kratę (taka punkowa), czerni i... sweterku w paski (haha), ale szaro-niebieskie (zdziwiłam się, że szary-nie siwy-mi pasuje), a i niebieski nie czysty, tylko ten z palety zgaszonych, choć... cudowny
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 20:36   #209
anusiazg
Raczkowanie
 
Avatar anusiazg
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 193
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Potrzebujesz testu z przymierzaniem kolorów.
Farbowanie i henna się nie liczy, liczy się naturalny kolor wszystkiego - nieopalonej skóry, brwi, włosów.

Tak na oko to wyglądasz raczej na zgaszoną porę roku - lato lub jesień, ale mogę się mylić. Ale wydaje się, że czarne włosy i mocny eyeliner przytłaczają twoją urodę.
Może stare zdjęcie pomoże? :P To mój naturalny kolor włosów, nieruszone henną brwi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01421.jpg (40,6 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez anusiazg
Czas edycji: 2013-04-11 o 20:44
anusiazg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-11, 20:44   #210
_Joasia__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - opalam się bardzo ciężko, najpierw na czerwonawo.. później to brązowieje, ale słabo.

2. Kolor oczu
- mam szare oczy z ciemniejszą oprawką, rzęsy są czarne, ale brwi nie są zbyt ciemne <jestem blondynką>


3. Piegi - brak


4. Cera -jasna, powiedziałabym nawet, że żółtawo-szara. :P A rumienię się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond ze złotymi połyskami

6. Kolor ust ciepły, przytłumiony jasny malinowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w czerniach i czerwieniach.. ponoć dobrze mi w niebieskim. Natomiast totalnie nie pasują do mnie kolory typu nude, wyglądam jak trup. :P

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Nie mam pojęcia, ale ponoć w czerni mi dobrze. Rzadko chodzę w czymś białym .

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Ponoć tak. Odcienie niebieskiego.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Wydaje mi się, że tak.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Wydaje mi się, że więcej zimnych.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Czasem zestawiam te kolory, uważam, że jest lepiej, niż w jednym kolorze. __________________
_Joasia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.