Świadkowie?. ;> - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-19, 13:07   #31
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Świadkowie?. ;>

Cytat:
Napisane przez molly18 Pokaż wiadomość
No, troche dziwnie, bo siostra z mezem, by musieli oddzielnie siedziec, jakby razem byli swiadkami :/ a nie mozesz wziac kogos innego na swiadkowa? albo swiadka? a pozniej siostre np. na chrzestna bys wziela - to wg mnie wazniejsze
Albo mozecie zrobic tak, zeby obok Was siedzieli rodzice i wtedy nie ma zadnego problemu
ja tam bym została przy "takich" świadkach. usadzenie koło siebie rodziców to też dobry pomysł. a świadkowie razem mogą usiąść gdzieś niedaleko.
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:17   #32
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Świadkowie?. ;>

[1=41606c31298bccbf4cae52b 7859efbfee487d7f9;1379949 1]ja tam bym została przy "takich" świadkach. usadzenie koło siebie rodziców to też dobry pomysł. a świadkowie razem mogą usiąść gdzieś niedaleko.[/QUOTE]


Z tej wypowiedzi wynikam, że świadkowie siadają gdzie chcą.
A przecież świadkowie siadają obok pary młodej. Świadkową obok panny młodej wraz z partnerem a świadek obok pana młodego wraz z partnerka.
Te miejsca nie powinny być zajmowane przez nikogo innego.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:20   #33
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Świadkowie?. ;>

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Z tej wypowiedzi wynikam, że świadkowie siadają gdzie chcą.
A przecież świadkowie siadają obok pary młodej. Świadkową obok panny młodej wraz z partnerem a świadek obok pana młodego wraz z partnerka.
Te miejsca nie powinny być zajmowane przez nikogo innego.
a jak usiądą ze znajomymi to coś wielkiego się stanie? skoro chcą świadków którzy są partnerami, to oboje mają usiąść po stronie młodego albo młodej, czy zostawić dwa krzesła po bokach puste? nie rozumiem takiego kurczowego trzymania się miejsc. a może specjalnie z tytułu przyznania wolnych krzeseł trzeba zmienić świadków?
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:24   #34
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Świadkowie?. ;>

Upss.
To się coś źle doczytałam
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:28   #35
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Świadkowie?. ;>

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Upss.
To się coś źle doczytałam
zdarza się
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 21:36   #36
Sloneczko555xxx
Zakorzenienie
 
Avatar Sloneczko555xxx
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 140
Dot.: Świadkowie?. ;>

w moich rejonach jest tak że obok pary młodej siedza rodzice, a świadkowie gdzie chca
__________________
Synuś

Sloneczko555xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 21:44   #37
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: Świadkowie?. ;>

Cytat:
Napisane przez Sloneczko555xxx Pokaż wiadomość
mi się wydaje że cobra115 miala na myśli ze świadkowie dają lepsze prezenty czyli np 1000 zł a nie 400. czy to takie trudne do domysłu ??? w moich rejonach właśnie tak jest że rodzice chrzestni i światkowie właśnie po tyle dają młodej parze.

bo pomysł że sponsorują wesele to normalnie...... bez przesady
Słoneczko555xxx dokładnie o to mi chodziło Mój błąd że nie wytłumaczyłam dokładniej w poście. To właśnie zależy od rejonu... Bo u nas świadek zazwyczaj (oczywiście w ramach możliwośći) daje większy prezent niż pozostali goście i kupuje wódkę (ale nie dla wszystkich tylko symbolicznie parę butelek "od starostów") Jeszcze jestem przed ślubem, ale na wielu już byłam i w okolicy i na drugim końcu Polski i faktycznie dużo sie różni rola świadków na południu i na północy (i w ogóle wszędzie)
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-26, 18:20   #38
Paulina Katarzyna 90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 238
Dot.: Świadkowie?. ;>

Witam :P
ja mialam zaszczyt ostatnio swiadkowac kuzyneczce )
swiadka poznalam dzien wczesniej, starszy ode mnie o 3 lata, ale idealnie sie dogadalismy :P
jezeli chodzi o `szarpanie po kieszeni` to mialam jednak pewien obowiazek :P
musialam kupic kotyliony ( te przypinki dla mezczyzn) butonierke dla mlodego i swiadka, tablice rejestracyjne na samochod, balony no i wszystkie ozdobki na korone ;p akurat umiem robic kwiatki z bibuly wiec nie bylo problemu z tym troszke mnie to kosztowalo, ale nie mam co narzekac bo kazdy pan wrzucal mi papierek do koszyczka za kotylion taka tradycja
w trakcie wesela siedzialam kolo Mlodego, a swiadek kolo Mlodej mielismy osobny stol :P pozniej dosiedli sie do nas nasi partnerzy ( moj i swiadka) takze nie bylo problemu w trakcie wesela oczywiscie zabawialam gosci, bralam udzial w kazdej zabawie
Mlodzi byli bardzo zadowoleni ze swiadkow ciesze sie bo bylam rzucona na gleboka wode, pierwsze wesele i swiadkowanie
__________________
- Kłapousiu -rzekł uroczyście - Przyrzekam Ci, że ja, Kubuś Puchatek, odnajdę Twój ogon.
A na to Kłapouhy:
- Dziękuję Ci Puchatku. Prawdziwy z Ciebie przyjaciel.
Paulina Katarzyna 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 11:20   #39
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Świadkowie?. ;>

Cytat:
Napisane przez Sloneczko555xxx Pokaż wiadomość
mi się wydaje że cobra115 miala na myśli ze świadkowie dają lepsze prezenty czyli np 1000 zł a nie 400. czy to takie trudne do domysłu ??? w moich rejonach właśnie tak jest że rodzice chrzestni i światkowie właśnie po tyle dają młodej parze.

bo pomysł że sponsorują wesele to normalnie...... bez przesady
nie wiem skąd takie wymagania może jeszcze u Was robi się wkładki do zaproszeń z określeniem kwoty jaką dana osoba ma zapłacić W życiu nie przyszło by mi do głowy określać kto ile daje, ma dać, czy też "przynajmniej" powinien. Każdy daje tyle ile uważa za stosowne i na ile go stać, nie po to się robi wesele, by zarobić lecz by miło spędzić czas. Może ja jakąś idealistką jestem...
Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Z tej wypowiedzi wynikam, że świadkowie siadają gdzie chcą.
A przecież świadkowie siadają obok pary młodej. Świadkową obok panny młodej wraz z partnerem a świadek obok pana młodego wraz z partnerka.
Te miejsca nie powinny być zajmowane przez nikogo innego.
nie zawsze i nie wszędzie tak jest, w niektórych rejonach miejsca przy młodych zajmują rodzice

Nam bardziej zależy na pomocy świadków tego dnia, a nie na "wyłudzaniu" od nich pieniędzy. Kotylionów i innych takich pierdół nie chcemy, a nawet jeśli to sama bym je sobie kupiła, tak samo jakieś tablice, balony, cukierki...o wódce to już nawet nie wspomnę! Świadek jest od jej wręczania na ewentualnych bramach, a nie od sponsorowania ich
Nawet mimo regionalnej tradycji, że Świadek płaci kwiaty dla Świadkowej, a Świadkowa za jego butonierkę, to nie zamierzam tego u nas kultywować i sami za wszystko zapłacimy.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.