Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-05, 12:04   #181
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
[*]nakładasz krem z filtrem (na samą twarz minimum 1-1,25 ml; na twarz i szyję 1,5 - 1,8 ml - ta ilość może być podzielona na dwie następujące po sobie aplikacje)* i dajesz mu się wchłonąć minimum przez 20 minut (!); i nie myśl sobie, że nakładając połowę wymaganej ilości filtra zmniejszasz deklarowaną przez producenta ochrone również tylko o połowę - przy 1 ml z SPF30 robi się SPF5, a z SPF50 - SPF7[/list]
Odpowiedź na Twoje pytanie jest na pierwszej stronie tego wątku
Zebrane przez Noor - post 6

Swoją drogą, używam filtru od kilku dni i tylko raz udało mi się wetrzeć przepisową ilość (kiedy nigdzie nie wychodziłam i mógł mi się wchłaniać przez kilka godzin) Po prostu moja skóra więcej nie jest w stanie więcej przyjąć niż 1 mm

wkurzajace nie? a pomysl sobie ze niektorzy nakladaja jeszcze na to wszystko krem odpowiedni dla swojej cery i fluid/podklad... z czego na twarzy robi sie jedna wielka warstwa tego wszystkiego...
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 16:34   #182
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Dziewczyny, przepraszam, faktycznie nie zajrzałam do początku wątku Zaraz poczytam, zeby znowu nie pytać o coś, co już napisane...
Ale bardzo dziekuję za odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dlaczego nie czytacie wątku? Wystarczyło przeczytać pierwszą stronę i to i tak niecałą...
W poście nr 6 na stronie 1. napisanym przez Noor wszystko jest fajnie wyjaśnione..W podpunkcie 2 i 3 znajdujesz odpowiedzi na swoje pytania. http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...39&postcount=6

Dlatego odpowiedź na pytanie nr 1 brzmi-nie, ochrona nie spada o połowę a o dużo więcej-przy 1 ml z SPF30 robi się SPF5, a z SPF50 - SPF7. No teraz kiedy się okazało, że przepisowa ilość jest mniejsza pewnie te wartości sie zmieniają, co nie zmienia faktu, że ochrona spada o więcej niż połowę

Nie wiem jaka jest Calma HLC, bo nie używałam, ale skoro bardzo ciężka to można przewidywać zgodnie z tym co napisala Noor, że będzie obniżał protekcję.
Pozdrawiam

czytajcie ten temat!


ps. własnie zobaczyłam jakie sama głupie pytania zadawałam
ojoj, w takim razie bardzo sie zmartwilam, bo nigdy nie kontrolowalam ile nakladam filtru. dobrze mi sie wchłania, wiec nie ma problemu z wieksza iloscia, tylko jakos nigdy nie przyszlo mi do glowy, ze naprawde musze sobie odmierzyc ta odpowiednia ilosc (uwazalam to za lekka przesade ). ale widze, ze jednak warto nakladac tyle co trzeba, a nie na oko

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
[*]nakładasz krem z filtrem (na samą twarz minimum 1-1,25 ml; na twarz i szyję 1,5 - 1,8 ml - ta ilość może być podzielona na dwie następujące po sobie aplikacje)* i dajesz mu się wchłonąć minimum przez 20 minut (!); i nie myśl sobie, że nakładając połowę wymaganej ilości filtra zmniejszasz deklarowaną przez producenta ochrone również tylko o połowę - przy 1 ml z SPF30 robi się SPF5, a z SPF50 - SPF7[/list]
Odpowiedź na Twoje pytanie jest na pierwszej stronie tego wątku
Zebrane przez Noor - post 6

Swoją drogą, używam filtru od kilku dni i tylko raz udało mi się wetrzeć przepisową ilość (kiedy nigdzie nie wychodziłam i mógł mi się wchłaniać przez kilka godzin) Po prostu moja skóra więcej nie jest w stanie więcej przyjąć niż 1 mm
dziekuje za wklejenie posta

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
wkurzajace nie? a pomysl sobie ze niektorzy nakladaja jeszcze na to wszystko krem odpowiedni dla swojej cery i fluid/podklad... z czego na twarzy robi sie jedna wielka warstwa tego wszystkiego...
ja nakladam tylko filtr, bo zrezygnowalam z podkladów i pudrów (za co skóra naprawde sie odwdzięczyla ). jedynie na wieksze mrozy przewiduje, ze przyda sie jeszcze cos pod avenke, ale byc moze jesli zwieksze jej ilosc do przepisowej, to poprostu nie bedzie trzeba nic pod nią nakladac
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 18:33   #183
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Teraz sie okazało, że przepisowa ilość jest mniejsza i w sumie każdy może ją obliczyć dla siebie, także nie musisz się stresować (gdzieś miałam linka do tego jak to zrobić, ale zagubił się, więc niestety nie będę mogła go tu wkleić )
Pozdrawiam
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 18:57   #184
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Teraz sie okazało, że przepisowa ilość jest mniejsza i w sumie każdy może ją obliczyć dla siebie, także nie musisz się stresować (gdzieś miałam linka do tego jak to zrobić, ale zagubił się, więc niestety nie będę mogła go tu wkleić )
Pozdrawiam

prosze poszukaj go a jak go nie znajdziesz to choc podpowiedz jak moge znalezc taka instrukcje
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 19:10   #185
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

No ok. Poszukałam trochę w wątkach, w których sie ostatnio udzielałam i znalazłam

Proszę http://laboratoriumurody.pl/forum/viewtopic.php?t=1243
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 20:16   #186
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
No ok. Poszukałam trochę w wątkach, w których sie ostatnio udzielałam i znalazłam

Proszę http://laboratoriumurody.pl/forum/viewtopic.php?t=1243

Dziekuje
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 07:37   #187
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
wkurzajace nie? a pomysl sobie ze niektorzy nakladaja jeszcze na to wszystko krem odpowiedni dla swojej cery i fluid/podklad... z czego na twarzy robi sie jedna wielka warstwa tego wszystkiego...
Szacunek dla tych kobiet
Gratuluję im wytrwałości, cierpliwości i umiejętności wygospodarowania odpowiedniej ilości czasu na tego rodzaju zabiegi.
Dziewczyny, nie wiem jak to robicie
Od kilku dni mój dzień obraca się wokół ranka- kiedy przeklinam na siebie w duchu,że wcześniej wstaję tylko po to, aby nakładać w kilku warstwach tłuścioszka i wokół wieczora - kiedy szczęśliwa go zmywam
(Swoje żale powinnam chyba wyrazić na wątku "zwątpień filtrowych" )

Nie nakładałam jeszcze na twarz pudru. Po prostu nie wyobrażam sobie kolejnej warstwy "czegośtam" na buzi Na razie więc sobie odpuściłam, próbuję się przyzwyczaić i straszę ludzi w pracy bladym, świecącym licem
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 08:46   #188
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
No ok. Poszukałam trochę w wątkach, w których sie ostatnio udzielałam i znalazłam

Proszę http://laboratoriumurody.pl/forum/viewtopic.php?t=1243
ooo to bedzie lekturka obowiazkowa wieczorem

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Szacunek dla tych kobiet
Gratuluję im wytrwałości, cierpliwości i umiejętności wygospodarowania odpowiedniej ilości czasu na tego rodzaju zabiegi.
Dziewczyny, nie wiem jak to robicie
Od kilku dni mój dzień obraca się wokół ranka- kiedy przeklinam na siebie w duchu,że wcześniej wstaję tylko po to, aby nakładać w kilku warstwach tłuścioszka i wokół wieczora - kiedy szczęśliwa go zmywam
(Swoje żale powinnam chyba wyrazić na wątku "zwątpień filtrowych" )

Nie nakładałam jeszcze na twarz pudru. Po prostu nie wyobrażam sobie kolejnej warstwy "czegośtam" na buzi Na razie więc sobie odpuściłam, próbuję się przyzwyczaić i straszę ludzi w pracy bladym, świecącym licem
no wlasnie. dokladnie z tego powodu, zeby tak nie "szalec" z tym filtrem nakladalam zawsze ilosc na oko no ale dobra, juz nie bede nad tym rozpamietywac. moze sie okaze ze nakladam dobra ilosc
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 11:53   #189
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Wiecie co dzis wlasnie sobie pocztalam o nowych zasadach co do ilosci stosowania filtrow,i wychodzi na to ze przecietna Polka powinna nakladac "pi razy drzwi" ok. 1ml. na twarz... z tego co widzialam/czytalam to na tym forum wypowiadali sie mezczyzni(ktorzy zazwyczaj maja wieksze twarze) i im wychodzilo ok.0.6 lub 0.8 ml. na twarz... wiec dziewczyny -zbawienie!!! ja zazwyczaj odmierzalam filtr "na oko" ale mysle ze nawet przy takich pomiarach wychodzi zawsze tak ok.1ml. no i przynajmniej wszystko sie wchlonie
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 13:36   #190
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Wiecie co dzis wlasnie sobie pocztalam o nowych zasadach co do ilosci stosowania filtrow,i wychodzi na to ze przecietna Polka powinna nakladac "pi razy drzwi" ok. 1ml. na twarz... z tego co widzialam/czytalam to na tym forum wypowiadali sie mezczyzni(ktorzy zazwyczaj maja wieksze twarze) i im wychodzilo ok.0.6 lub 0.8 ml. na twarz... wiec dziewczyny -zbawienie!!! ja zazwyczaj odmierzalam filtr "na oko" ale mysle ze nawet przy takich pomiarach wychodzi zawsze tak ok.1ml. no i przynajmniej wszystko sie wchlonie
i po tak się męczę i próbuję wetrzeć w siebie to 1,2ml-1,5ml ???
Od jutra luzuję. Nic na siłę. Z tymi pomiarami też już się pogubiłam, więc postanowiłam nie iść w stonę obłędu
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 13:38   #191
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Szacunek dla tych kobiet
Gratuluję im wytrwałości, cierpliwości i umiejętności wygospodarowania odpowiedniej ilości czasu na tego rodzaju zabiegi.
Dziewczyny, nie wiem jak to robicie
Od kilku dni mój dzień obraca się wokół ranka- kiedy przeklinam na siebie w duchu,że wcześniej wstaję tylko po to, aby nakładać w kilku warstwach tłuścioszka i wokół wieczora - kiedy szczęśliwa go zmywam
(Swoje żale powinnam chyba wyrazić na wątku "zwątpień filtrowych" )

Nie nakładałam jeszcze na twarz pudru. Po prostu nie wyobrażam sobie kolejnej warstwy "czegośtam" na buzi Na razie więc sobie odpuściłam, próbuję się przyzwyczaić i straszę ludzi w pracy bladym, świecącym licem
Może ja coś robię źle, ale... rano nakładam na twarz cała mase filtra, bo naprawdę wrzucam na pysk te 2,5 ml przez co nie potrzebuje już jakiegoś nawilżacza itd, bo taka ilość filtra dostatecznie nawilża mi skórę, czekam aż się wchłonie i pudruję.
Efektem jest gładka, stosunkowo blada (lubię ) buzia, która wygląda nieźle cały dzien. Oczywiście róż, tusz, jakies cienie też, ale to norma.

I nie mam żadnych wątpliwości, czy traum - filtr niemalże od razy został dla mnie kremem do twarzy, który po prostu trochę dłużej się wchłania

Poza tym, przyznaję się bez bicia - niewypudrowana bym bez filtra nie wyszła do pracy Wszyscy by padli trupem z szoku
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 13:55   #192
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Może ja coś robię źle, ale... rano nakładam na twarz cała mase filtra, bo naprawdę wrzucam na pysk te 2,5 ml przez co nie potrzebuje już jakiegoś nawilżacza itd, bo taka ilość filtra dostatecznie nawilża mi skórę, czekam aż się wchłonie i pudruję.
Efektem jest gładka, stosunkowo blada (lubię ) buzia, która wygląda nieźle cały dzien. Oczywiście róż, tusz, jakies cienie też, ale to norma.

I nie mam żadnych wątpliwości, czy traum - filtr niemalże od razy został dla mnie kremem do twarzy, który po prostu trochę dłużej się wchłania

Poza tym, przyznaję się bez bicia - niewypudrowana bym bez filtra nie wyszła do pracy Wszyscy by padli trupem z szoku
No co Ty Widać, skoro się wchłania-to Ci to służy Jejku, jak ja Ci zazdroszczę że Twoja twarz tak fajnie przyjmuje filtr
Pierwszego dnia, kiedy spróbowałam nałożyć w kilku warstwach 2ml - prawie się popłakałam
No ale dopiero zaczynam przygodę z filtrami,więc może się przyzwyczaję.
Na razie czuję maskę na buzi a nie używam pudrów.
I blade lico u mnie jest przerażające, bo naturalnie zawsze jestem śniada a teraz wygladam jak wybielony Michael Jackson
Czym się pudrujesz?
Ja zastanawiam się nad kupnem hauschki,ale:
1. nie wiem czy wybiela bardzo
2.właściwie to nie lubię się malować, tapetkować itd, więc tak duża ilość na pewno nie byłaby mi potrzebna
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 07:29   #193
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Pierwszego dnia, kiedy spróbowałam nałożyć w kilku warstwach 2ml - prawie się popłakałam
No ale dopiero zaczynam przygodę z filtrami,więc może się przyzwyczaję.
Na razie czuję maskę na buzi a nie używam pudrów.
I blade lico u mnie jest przerażające, bo naturalnie zawsze jestem śniada a teraz wygladam jak wybielony Michael Jackson
Czym się pudrujesz?
Ja zastanawiam się nad kupnem hauschki,ale:
1. nie wiem czy wybiela bardzo
2.właściwie to nie lubię się malować, tapetkować itd, więc tak duża ilość na pewno nie byłaby mi potrzebna
Ja jestem śniada - patrz avatar
A zaczynałam od kremu AVENE, KREMU! w ilości 2,5 i na dwa razy spokojnie się wchłaniało bez wsmarowywania (bo chyba nie można wsmarowywać....?)
Pudruję się Estee Lauder Lucidity
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 08:30   #194
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja jestem śniada - patrz avatar
A zaczynałam od kremu AVENE, KREMU! w ilości 2,5 i na dwa razy spokojnie się wchłaniało bez wsmarowywania (bo chyba nie można wsmarowywać....?)
Pudruję się Estee Lauder Lucidity
ładne, ładne licko

Też słyszałam, że nie można wsmarowywać, ale i tak wklepuję opuszkami palców to co się nie wchłonie po ok 20 minutach- bo inaczej musiałabym wstawać o 3.00 nad ranem


Dziewczyny, wczoraj wieczorem oszalałam!!!!
Effaklar i filtry działają. Już dawno nie miałam tak gładkiej buzi
Zauważyłam to po zmyciu filtra a przed nałożeniem effaklaru. Nawet mój mężczyzna błagał mnie czy może podotykać mojej buzi, bo taka miła się zrobiła
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 07:30   #195
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Który składnik jest odpowiedzialny za bąble?

Cześc! Kupiłam sobie krem rewitalizujący z AVA ECO LINEA. Skusiłam się, bo przeczytałam, że oparty jest tylko na naturalnych składnikach i takie tam różne pochwały. Niestety po jednym użyciu wyskoczyły mi takie bąble i krosty, że wyglądałam jak poparzona. Już tydzień z nimi walczę, łykam leki odczulające i smaruje to fenistilem i już prawie zniknęły. Jestem jednak bardzo ciekawa co spowodowało takie uczulenie, żeby na przyszłośc unikac tego składnika. Jakbyście miały chwilkę czasu i zerknęły na ten skład to byłabym wdzięczna. Dodam, że robiłam test na ręce mężowi i wyskoczyła mu bordowa swędząca plama. Ja nie jestem żadnym alergikiem i nigdy nie miałam wysypki nie mówią już o takich bąblach.
Podaję:

INCI: Aqua, Phytosqualan, Olive Oil, Cetereth-6-Olivate, Olive Oil Unsaponifiables, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja (Soybean) Sterols Beta - sitosterol, Tocopherol, Vitis Vinifera Oil, Hydroxypropyl Starch Phosphate Ester, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Calcium Gluconate, Ceteryl Alkohol, Althea Officinalis Root Extract, Camelia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Acacia Decurrens Flower Wax, Zingiber Officinalis Root Extract, Chamomilla Recitita Flower Extract, Xantan Gum, Cymbopogon Schoenanthus, Lavandula Officinalis.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 10:07   #196
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Który składnik jest odpowiedzialny za bąble?

Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
Cześc! Kupiłam sobie krem rewitalizujący z AVA ECO LINEA. Skusiłam się, bo przeczytałam, że oparty jest tylko na naturalnych składnikach i takie tam różne pochwały. Niestety po jednym użyciu wyskoczyły mi takie bąble i krosty, że wyglądałam jak poparzona. Już tydzień z nimi walczę, łykam leki odczulające i smaruje to fenistilem i już prawie zniknęły. Jestem jednak bardzo ciekawa co spowodowało takie uczulenie, żeby na przyszłośc unikac tego składnika. Jakbyście miały chwilkę czasu i zerknęły na ten skład to byłabym wdzięczna. Dodam, że robiłam test na ręce mężowi i wyskoczyła mu bordowa swędząca plama. Ja nie jestem żadnym alergikiem i nigdy nie miałam wysypki nie mówią już o takich bąblach.
Podaję:

INCI: Aqua, Phytosqualan, Olive Oil, Cetereth-6-Olivate, Olive Oil Unsaponifiables, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja (Soybean) Sterols Beta - sitosterol, Tocopherol, Vitis Vinifera Oil, Hydroxypropyl Starch Phosphate Ester, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Calcium Gluconate, Ceteryl Alkohol, Althea Officinalis Root Extract, Camelia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Acacia Decurrens Flower Wax, Zingiber Officinalis Root Extract, Chamomilla Recitita Flower Extract, Xantan Gum, Cymbopogon Schoenanthus, Lavandula Officinalis.
Stawiam na wyciąg z kwiatostanu rumianku- Chamomilla Recutita Flower Extract- jest silnym alergenem, a Ty najwyraźniej zaprezentowałaś reakcję alergiczną typu pierwszego (pokrzywka) połączoną być może z reakcją tylu czwartego (osutka), pojawiająca się kilka dni po ekspozycji na alergen- to są typowe reakcja na alergeny pochodzenia roślinnego.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 11:32   #197
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Który składnik jest odpowiedzialny za bąble?

Dziękuję za odpowiedź. Nie spodziewałam się tego po rumianku, bo często przemywam sobie buzię naparem z tej rośliny. Zastanawia mnie jeszcze ten Phytosqualan - cóż to jest? W każdym razie będę uważała na ten rumianek w składzie kremów. Jeszcze raz dzięki.
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 13:12   #198
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Który składnik jest odpowiedzialny za bąble?

Cytat:
Napisane przez czwórka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Nie spodziewałam się tego po rumianku, bo często przemywam sobie buzię naparem z tej rośliny. Zastanawia mnie jeszcze ten Phytosqualan - cóż to jest? W każdym razie będę uważała na ten rumianek w składzie kremów. Jeszcze raz dzięki.
Phytosqualan-to skwalan pochodzenia rośclinnego, naturalny emolient, czylisubstancja mająca zdolności okluzyjne, a więc tworzące na skórze film ochronny. Skwalen jako taki wchodzi w skład lipidów pokrywających skórę. Nie stawiałabym na niego w procesie wywoływania reakcji alergicznej. Jesli jak mówisz używałaś już naparu z rumianku do przemywania cery i nic się nie działo- to widzę dwa wytłumaczenia- albo właśnie wtedy doszło w Twoim organizmie do produkcji przeciwciał w klasie IgE przeciwko alergenom rumianku, i powtórny kontakt w postaci kremu spowodował reakcję (alergen w kremie działa silniej niż w naparze, bo podłoże kremu powoduje, że alergen przenika do górnych warstw naskórka, gdzie dochodzi do prezentacji antygenu komórkom tucznym), albo...to nie ten alergen. Tak napradę może uczulać wszystko, choć oczywiście niektóre substancje znane sa jako powszechne alergeny-z roślinnych nalezy wymienić przede wszystkim wyciąg z rumianku własnie, a także chmiel, kaktus, wilczomlecz, pokrzywa. Z innych składników kremu od biedy można uznać za podejrzanego benzoesan sodu (Sodium Benzoate), choć on działa alergizująco głównie przy podaniu doustnym.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 13:17   #199
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Który składnik jest odpowiedzialny za bąble?

Ja tez obstawiałabym rumianek

Wholelottalove (fanka Zeppelinów?) - nie wiedziałam, że chmiel jest silnym aleregenem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 14:56   #200
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Który składnik jest odpowiedzialny za bąble?

Tak, Zeppelini to mój absolutny namber łan chmiel to rzeczywiście alergen, podobnie jak cała masa roślin, na szczęscie nie są to tak popularne alergeny jak rumianek, arnika, bluszcz czy kaktus, a z rzeczy jadalnych- orzeszki ziemne, owoce cytrusowe, orzechy nerkowca i miód
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 16:10   #201
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Który składnik jest odpowiedzialny za bąble?

Jeszcze raz dzięki za informację. Pozdrawiam
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 13:20   #202
samiec-alfa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Melmak
Wiadomości: 10
Dot.: Który składnik jest odpowiedzialny za bąble?

A ja stawiam na olejek z palczatki - Cymbopogon Schoenanthus. Bardzo silny alergen. Choć jest duże prawdopodobieństwo jakiejś interakcji między poszczególnymi składnikami.
samiec-alfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 14:03   #203
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Który składnik jest odpowiedzialny za bąble?

Cytat:
Napisane przez samiec-alfa Pokaż wiadomość
A ja stawiam na olejek z palczatki - Cymbopogon Schoenanthus. Bardzo silny alergen. Choć jest duże prawdopodobieństwo jakiejś interakcji między poszczególnymi składnikami.
Ale jej jest tam bardzo mało - kocówka składu
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 13:03   #204
zioła
Zakorzenienie
 
Avatar zioła
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 572
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cześć ponownie

Dziewczyny, co radzicie na wyjście wieczorne-posmarować się filtrem, czy kremem nawilżającym +makijaż?
Niby coś tłustszego przydałoby się jako ochrona przed zimnem, ale sama już nie wiem czy warto męczyć i zapychać buźkę filtrami
__________________
Wymieniam:
zioła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 13:09   #205
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez zioła Pokaż wiadomość
Cześć ponownie

Dziewczyny, co radzicie na wyjście wieczorne-posmarować się filtrem, czy kremem nawilżającym +makijaż?
Niby coś tłustszego przydałoby się jako ochrona przed zimnem, ale sama już nie wiem czy warto męczyć i zapychać buźkę filtrami
Jakby ortodoksynie na to patrzeć, to zależy gdzie idziesz, bo jak do klubu to tam pewnie tez jakieś promieniowanie jest Choćby i od różnych świetlówek

Ale ja nie jestem ortodoks, więc nie męcz się
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 13:40   #206
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Jakby ortodoksynie na to patrzeć, to zależy gdzie idziesz, bo jak do klubu to tam pewnie tez jakieś promieniowanie jest Choćby i od różnych świetlówek

Ale ja nie jestem ortodoks, więc nie męcz się
no co Ty nie jesteś ortodoks?
mi np. na chwilę obecną Klorane SPF 50+ baaaardzo służy, super się wchłania, nie bieli i dlatego chwilowo jestem ortodox
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 13:58   #207
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
no co Ty nie jesteś ortodoks?
Teoretycznie to jedyny krem jaki używam w ogólw to antek w spraju nakładam gp 2,5ml, przykrywam dozwolonym pudrem, ale... jakbym była ortodoksem to bym reaplikowała filtr po każdym prztarciu nosa, a jako, ze jestem alergiczką, to... nic innego bym cały dzien nie robiła pewnie
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 22:19   #208
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Dziewczyny odeślijcie mnie do odpowiedniego wątku albo poradźcie coś. Nie mam w ogóle pojęcia o filtrach, tyle się o nich teraz mówi, czy one naprawdę są takie wazne? Dostałam silne leki antytrądzikowe, czy powinnam/muszę/a może nie mogę stosować filtrów? Ewentualnie jak dobrać odpowiedni filtr?
Pomóżcie
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 23:35   #209
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

Dinulka - jest tu parę wątków o tym, m.in. ten. Naprawdę dużo czytania! Ale... Ja już tu miesiąc tkwię i nie mogę się zdecydować, bo mimo że jest niewiele produktów - ile użytkowniczek, tyle opinii! Naprawdę chciałabym być filtromaniaczką, ale próbek w aptekach nie chcą mi dawać, a nie ma co strzelać w ciemno. Ten się lepi, tamten wypala oczy, po innym twarz jak u denata...

Jakie leki stosujesz? Niektóre filtry mogą Cię dodatkowo zapchać, niwecząc Twe trudy. Może jest tu ktoś po takich przejściach, jakie czekają Ciebie.

Filtry warto stosować, bo chronią przed fotostarzeniem (od razu kojarzą mi się damy w szerokich sukniach, ściśnięte gorsetami, spacerujące pod białymi parasolkami...). Możesz się za 10 lat porównać z koleżankami niefiltrowanymi i zobaczysz różnicę, chyba że do tego czasu zabije Cię zwątpienie filtrowe...

Ponadto dużo filtrów odżywia, dba o skórę i już nie trzeba dodatkowych kremów. Po co wydawać kasę na jakieś tam L'Oreale, skoro one tak naprawdę nic nie dają, tylko portfel odchudzają... Inwestując w filtr i dobrą kolorówkę, paradoksalnie - można zaoszczędzić na innych pierdołkach kupowanych masowo przez kobiety. Maseczkę, serum - można ukręcić samemu, zamiast płacić jakiemuś wielkiemu koncernowi kilka razy więcej.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 15:31   #210
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:)

mam pytanie do dziewczyn matujących filtr hauschką: czy wam też po jakimś czasie puder zbiera się w załamaniach skóry? ja tak mam już po 2 godz. i nie wiem co robię żle bo dziwnie potem z tym wyglądam. z tego powodu ostatnio nakładam puder tylko na nos i na policzki pod róż bo mi się wałkował i gromadził wokół ust
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.