Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-16, 10:35   #2731
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V! Dziękuję Ci bardzo !!!! Jestem bardzo wdzięczna!
Jeśli Ty używasz kosmetyów Inglota, to może warto spróbować
Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 13:40   #2732
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Znalazłam w szafce puder prasowany Inglt Yong Skin Make-up, nie wiem czy ma taki sam skład jak puder sypki, ale ten powodował, ze buzia mnie piekła, nie wiem czemu?

skład: MICA, DI-PPG-3 MYRISTYLETHER ADIPATE, ZINC STEARATE, LAUROYL LYSINE, ISOSTEARYL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, ISOPROPYL PARABEN, ISOBUYLPARABEN, BUTYLPARABENFRAGRANE, HEXYL CINNAMALDEHYDE [+/-] PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, METHICONE, CI 77007, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891.

Co może uczulać w tym pudrze?

I jeszcze mam puder brązujący antybakteryjny Manhattan Clearface

skład: Talc, Polyethylene, Lanolin, Parafinum Liquidum, Ceterearyl Ethylhexanote, Zinc Oxide, Lanolin Alcohol, Panthenol, Caprylic Capric Trigliceryde, Methylparaben, propylparaben, Izopropyl myristate, Propylene, Glycol, Oleyl Alcohol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid,1,10-Decanediol, Citric Acid, Ascorbic Acid, Parfum [+/- CI 77491, CI77492, CI77499, CL 77891, Mica]

Czytałam na Wizażu ostatnio o tych kosmetykach Manhattan niepochlebne opinię, ten akurat stosuje jak róż, nie chciałbym sobie nim zaszkodzić.
Proszę o zanalizowanie tych kosmetyków.
Pozdrawiam!
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 14:23   #2733
agusiamatyldka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 254
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam ogromna prosbe o analize podkladu vichy normateint , kremu koloryzujacego ziaja nuno i pudru mineralnego loreal,pod katem zapychaczy , dodam z vichy zapycha mie troszke, ziaja najmniej a po loreal mialam straszne pryszcze.Nie wiem jakie skladniki mnie zapychaja, moze z tych 3 kosmetykow dalo by sie choc przypuszczac jakie skladniki sa dla mnie zle...dziekuje z gory i pozdrawiam

Vichy normateint

Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane. alcohol denat., nylon-12, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, titanium dioxide, silica, aluminum starch octenylsuccinate, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, peg-4 laurate, stearic acid, algae/algae extract, glycine soja, zinc pca, glycolic acid, methylparaben, arginine pca, alumina, aluminum hydroxide, phenoxyethanol, disodium stearoyl glutamate, nylon-66, tocopherol, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, disteardimonium hectorite, acrylates copolymer, butylparaben, parfum


Ziaja nuno

Skład: aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid

Loreal tru match puder mineralny

Skład: Zinc Oxide, Talc, Boron Nitride, Dimethicone, Carnauba / Carnauba Wax, Cetyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Aloe Barbadensis / Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Panthenol, [+/- May Contain: Ci 77163 / Bismuth Oxychloride, Ci77891 / Titanium Dioxide, Ci 77492, Ci 77499, Ci 77491 / Iron Oxides]
agusiamatyldka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 15:14   #2734
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Znalazłam w szafce puder prasowany Inglt Yong Skin Make-up, nie wiem czy ma taki sam skład jak puder sypki, ale ten powodował, ze buzia mnie piekła, nie wiem czemu?

skład: MICA, DI-PPG-3 MYRISTYLETHER ADIPATE, ZINC STEARATE, LAUROYL LYSINE, ISOSTEARYL PALMITATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, ISOPROPYL PARABEN, ISOBUYLPARABEN, BUTYLPARABENFRAGRANE, HEXYL CINNAMALDEHYDE [+/-] PERFLUOROPOLYMETHYLISOPRO PYL ETHER, METHICONE, CI 77007, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891.

Co może uczulać w tym pudrze?

I jeszcze mam puder brązujący antybakteryjny Manhattan Clearface

skład: Talc, Polyethylene, Lanolin, Parafinum Liquidum, Ceterearyl Ethylhexanote, Zinc Oxide, Lanolin Alcohol, Panthenol, Caprylic Capric Trigliceryde, Methylparaben, propylparaben, Izopropyl myristate, Propylene, Glycol, Oleyl Alcohol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid,1,10-Decanediol, Citric Acid, Ascorbic Acid, Parfum [+/- CI 77491, CI77492, CI77499, CL 77891, Mica]

Czytałam na Wizażu ostatnio o tych kosmetykach Manhattan niepochlebne opinię, ten akurat stosuje jak róż, nie chciałbym sobie nim zaszkodzić.
Proszę o zanalizowanie tych kosmetyków.
Pozdrawiam!
Co do pudru Inglota - nie wiem co mogło spowodować pieczenie. Może to byc połączenie miki (podrażnia cery naczynkowe), silikonów i konserwantów.
Jeśłi chodzi o Manhattan - może bardzo pozapychać skórę,mma prawie wszystkie sztandarowe zapychacze: parafinę, trójglicerydy, myristaty, alkohol lanolinowy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 16:05   #2735
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V bardzo Ci dziękuję
mam nadzieje, że krem okaże się w porządku,
jak narazie nie mogę na niego narzekać.
I skład ma chyba nietypowy jeżeli chodzi o kremy nawilżające
(z tego co zauważyłam to najczęściej mają na początku składu glycerin i capric trigliceride).
olilina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-16, 20:44   #2736
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Czy mogę prosić o przetłumaczenie składu?

Chodzi o szampon z jedwabiem ProfiSilk.W opisie napisane jest,że zawiera naturalne jedwabne proteiny,ale na moje niefachowe oko w składzie jest sporo chemii,niepokoi mnie zwłaszcza sls na drugim miejscu....Mógłby mi ktoś objaśnić,co się kryje pod tymi skomplikowanymi nazwami?Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Składniki:Water,Sodium Lauretf Sulfate,Ammonium Laureth Sulfate,Sodium Chloride,Cocamidopropyl Betaine,Cocamide DEA,Glycereth-2 Cocoate,Fragrance,Glycari ne,Hydrolyzed Silk PG-Propyl Methylsilanediol Crosspolymer,PEG-90M,d-Panthenol,Citric Acid,Methylchloroisothisz olinone (and) Methylisothiazolinone,EDT A,Sallciic Acid
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 08:07   #2737
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy mogę prosić o przetłumaczenie składu?

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Chodzi o szampon z jedwabiem ProfiSilk.W opisie napisane jest,że zawiera naturalne jedwabne proteiny,ale na moje niefachowe oko w składzie jest sporo chemii,niepokoi mnie zwłaszcza sls na drugim miejscu....Mógłby mi ktoś objaśnić,co się kryje pod tymi skomplikowanymi nazwami?Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Składniki:Water,Sodium Lauretf Sulfate,Ammonium Laureth Sulfate,Sodium Chloride,Cocamidopropyl Betaine,Cocamide DEA,Glycereth-2 Cocoate,Fragrance,Glycari ne,Hydrolyzed Silk PG-Propyl Methylsilanediol Crosspolymer,PEG-90M,d-Panthenol,Citric Acid,Methylchloroisothisz olinone (and) Methylisothiazolinone,EDT A,Sallciic Acid
Wg mnie większośc preparatów z jedwabiem to po porstu gra nie warta świeczki. Jedwab ma szanśe zadziałąś tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nakłąda się go na włosy i nie spłukuje. Dlatego tez wszystkie szampony czy odzywki do spłukiwania w zasadzie nic nie dają. W tym szmaponie nie ma nic godnego uwagi (oprócz tego jedwabiu), co więcej dużo w nim wysuszaczy, agresywnych detergentów.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-17, 10:24   #2738
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V bardzo dziękuję, kosmetyki Manhattan idą w odstawkę, niestety wczoraj pytałam panie sprzedające INGLOTA, puder sypki tej firmy ma taki sam skład co prasowany, tyle, ze ma dodatkowo wit. E, więc nie dla mnie on

L_V bardzo proszę spójrz na skład tego pudru pod kątem zapychaczy i składników, które mogą mi podrażnić popękane naczynka.

Max Factor, Professional Loose Powder (Puder sypki)
Skład: Talc, Mica, Avena Sativa, Zinc Stearate, Calcium Silicate, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Methicone, Propylparaben, Sodium Dehydroacetate, Aqua, BHT, Quaternium-15 [+/- Cl 77007, Cl 77491, Cl 77492, Cl77499,Cl 77891]

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 11:08   #2739
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
L_V bardzo dziękuję, kosmetyki Manhattan idą w odstawkę, niestety wczoraj pytałam panie sprzedające INGLOTA, puder sypki tej firmy ma taki sam skład co prasowany, tyle, ze ma dodatkowo wit. E, więc nie dla mnie on

L_V bardzo proszę spójrz na skład tego pudru pod kątem zapychaczy i składników, które mogą mi podrażnić popękane naczynka.

Max Factor, Professional Loose Powder (Puder sypki)
Skład: Talc, Mica, Avena Sativa, Zinc Stearate, Calcium Silicate, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Methicone, Propylparaben, Sodium Dehydroacetate, Aqua, BHT, Quaternium-15 [+/- Cl 77007, Cl 77491, Cl 77492, Cl77499,Cl 77891]

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Podrażnić naczynka moga tutaj: mika, parabeny (konserwanty), sodium dehydroacetate, BHT - czyli ryzyko dosyć spore

A może zainteresujesz się pudrem jedwabnym do ciałą DR. Hauschki?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 11:27   #2740
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V bardzo dziękuję! O tym pudrze DR. Hauschki już słyszałam za sprawą Wizażu. Na pewno się zainteresuję!
Pozdrawiam
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 12:14   #2741
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy któraś z Was posiada ten filtr, zna skład i mogłaby go wkleić?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18371

Jest fotostabilny i ma te tinosorby, które sprawiają że można go używać z dowolną kolorówką czy nie?

Kupując dziś emulsję Iwostinu natknęłam się na niego w aptece i zaciekawił mnie..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-17, 12:43   #2742
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was posiada ten filtr, zna skład i mogłaby go wkleić?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18371

Jest fotostabilny i ma te tinosorby, które sprawiają że można go używać z dowolną kolorówką czy nie?

Kupując dziś emulsję Iwostinu natknęłam się na niego w aptece i zaciekawił mnie..
Bez składu nie damy rady opdowiedziec na twoje pytania.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 15:49   #2743
Aiwless
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam ogromna prosbe!
Prosze o analize tego pudru - Fether finish refill, transculent 06, mayfair perfumes london - czy moze przyczyniac sie do powstawania pryszczy??? Oto sklad:

Talc, Magnesium Carbonate, Zinc Stearate, Isocetyl Stearate, Zinc Oxide, Silica, Squalane, Parfum (Perfume), Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben,Camelia Sinensis (Camelia Oil), Tocopheryl Acetate, BHT, Limonene, Linaloon, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Alpha-Isomethyl lanone, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Evernia Furfuracea Extract, Eugenol, Benzyl Alcohol, Citral, CI 77492, CI 77491, CI 77499

Z gory bardzo dziekuje!
Aiwless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 15:50   #2744
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Czy mogę prosić o przetłumaczenie składu?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wg mnie większośc preparatów z jedwabiem to po porstu gra nie warta świeczki. Jedwab ma szanśe zadziałąś tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nakłąda się go na włosy i nie spłukuje. Dlatego tez wszystkie szampony czy odzywki do spłukiwania w zasadzie nic nie dają. W tym szmaponie nie ma nic godnego uwagi (oprócz tego jedwabiu), co więcej dużo w nim wysuszaczy, agresywnych detergentów.
Dzięki wielkie A ja myślałam,że trafiłam na super szampon i będę mieć po nim odżywione,błyszczące włosy Ale się nacięłam....
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 16:30   #2745
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Czy mogę prosić o przetłumaczenie składu?

Witam wszystkich! Bardzo prosiłabym o pomoc w rozszyfrowaniu składu tego kosmetyku:
MAC Prep+prime face protect spf 50.
active ingredients: zinc oxide 16,10%, octinoxate 7,50%
water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone,silsequioxane,cr osspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycyrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, soribc acid,phenoxyethanol, chlorphenesin.
Szczególnie interesuje mnie czy zawarte w nim filtry są stabilne?
Pozdrawiam.
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 17:07   #2746
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was posiada ten filtr, zna skład i mogłaby go wkleić?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18371

Jest fotostabilny i ma te tinosorby, które sprawiają że można go używać z dowolną kolorówką czy nie?

Kupując dziś emulsję Iwostinu natknęłam się na niego w aptece i zaciekawił mnie..
http://pharmaceris.pl/produkt.php?id=751

Składniki INCI:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, C12- -15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Methyl Gluceth-20, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), PVP/Hexadecene Copolymer, Aluminum Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, Dimethicone/Methicone Copolymer, Xanthan Gum, C13-14 Isoparaffin, Triethanolamine, Laureth-7, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 17:36   #2747
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Czy mogę prosić o przetłumaczenie składu?

Cytat:
Napisane przez Zahran Pokaż wiadomość
Witam wszystkich! Bardzo prosiłabym o pomoc w rozszyfrowaniu składu tego kosmetyku:
MAC Prep+prime face protect spf 50.
active ingredients: zinc oxide 16,10%, octinoxate 7,50%
water, cyclopentasloxane, butylene glycol, peg-7 dimehicone, cyclohexasiloxane, dimethecone, phenyl trimethicone, vinyl dimethicone/methcone,silsequioxane,cr osspolymer, methyl gluceth-10, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, caffeine, tocepherol, sucrose, stearyl glycyrrhetinate, cellulose acteate, glycyrrhetinate, cellulose acetate, methicone, PEG/PPG-19/19 dimethicone, magnesium sulfate, silicia dimethyl silylate, silica, soribc acid,phenoxyethanol, chlorphenesin.
Szczególnie interesuje mnie czy zawarte w nim filtry są stabilne?
Pozdrawiam.
Filtry niestety nie sa stabilne

Reszta skladu to prawie same silikony + wit. E, kofeina.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 18:26   #2748
Zahran
Raczkowanie
 
Avatar Zahran
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 471
Dot.: Czy mogę prosić o przetłumaczenie składu?

Dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam ciepło!
Zahran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 19:07   #2749
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
http://pharmaceris.pl/produkt.php?id=751

Składniki INCI:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, C12- -15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Methyl Gluceth-20, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), PVP/Hexadecene Copolymer, Aluminum Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, Dimethicone/Methicone Copolymer, Xanthan Gum, C13-14 Isoparaffin, Triethanolamine, Laureth-7, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
Niestety, nie jest fotostabilny. No i w dodatku ma polyakrylamid
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-17, 20:45   #2750
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny,czy mogłybyście mi polecić jakiś szampon i odżywkę do włosów o jak najmniej szkodliwym składzie?Albo jeszcze jakieś inne preparaty do włosów jak możecie.Sorki że piszę w tym wątku nie na temat,ale nie chciałam zaśmiecać forum,żeby uzyskać tylko krótką poradę
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 21:25   #2751
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Dziewczyny,czy mogłybyście mi polecić jakiś szampon i odżywkę do włosów o jak najmniej szkodliwym składzie?Albo jeszcze jakieś inne preparaty do włosów jak możecie.Sorki że piszę w tym wątku nie na temat,ale nie chciałam zaśmiecać forum,żeby uzyskać tylko krótką poradę

Zachecam do zaprzyjaznienia sie z wyszukiwarka
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=w%B3osy

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-17, 21:33   #2752
alkapone
Rozeznanie
 
Avatar alkapone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 607
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam

i ja chciałabym zapytać o skład
MAC FIX+
Spring water (aqua), glycerin, butylene glycol, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, chamomilla recutita (matricaria) extract, camellia sinensis leaf extract, tocopheryl acetate, caffeine, panthenol, arginine, peg-40 hydrogenated castor oil, ppg-26-buteth-26, fragrance (parfume), disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben

wyszukałam poszczególne składniki (chyba nie wszystkie...) ale razem zebrane do kupy nijak mi nic nie mówią
ma to być mgiełka przed-, w trakcie, i pomakijażowa, i w ogóle cud miód palce lizać.
Szczególnie pod kątem cery suchej, naczynkowej - nic mi się złego nie stanie, jak myślicie?
alkapone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 09:21   #2753
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Niestety, nie jest fotostabilny. No i w dodatku ma polyakrylamid
muszę przyznać, ze Eris coraz bardziej powala mnie na kolana oczywiście w pejoratywnym kontekście - pakują takie rzeczy do kosmetyków w sumie dla wrażliwych i problematycznych cer, że się w głowie nie mieści np. alkohol denat w peelingu dla naczynkowców
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 10:30   #2754
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez alkapone Pokaż wiadomość
Witam

i ja chciałabym zapytać o skład
MAC FIX+
Spring water (aqua), glycerin, butylene glycol, cucumis sativus (cucumber) fruit extract, chamomilla recutita (matricaria) extract, camellia sinensis leaf extract, tocopheryl acetate, caffeine, panthenol, arginine, peg-40 hydrogenated castor oil, ppg-26-buteth-26, fragrance (parfume), disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben

wyszukałam poszczególne składniki (chyba nie wszystkie...) ale razem zebrane do kupy nijak mi nic nie mówią
ma to być mgiełka przed-, w trakcie, i pomakijażowa, i w ogóle cud miód palce lizać.
Szczególnie pod kątem cery suchej, naczynkowej - nic mi się złego nie stanie, jak myślicie?
A nie lepiej kupić wodę termalną? Lekka mgiełka tez utrwali makijaż. Skłąd tej mgiełki jest w porządku, nie powinna podrażniać skóry - to taka woda źródlana z wyciągiem z rumianku i ogórka, wzbogacona o wit E i kofeinę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-18, 16:54   #2755
alkapone
Rozeznanie
 
Avatar alkapone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 607
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A nie lepiej kupić wodę termalną? Lekka mgiełka tez utrwali makijaż. Skłąd tej mgiełki jest w porządku, nie powinna podrażniać skóry - to taka woda źródlana z wyciągiem z rumianku i ogórka, wzbogacona o wit E i kofeinę.
L_V tak mi się właśnie coś wydawało , dziękuję Ci bardzo bardzo!
Dostałam w prezencie, to nie będę wybrzydzać
alkapone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 10:56   #2756
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez mattie Pokaż wiadomość
co wy na to?
jako ze na skladnikach kosmetykow w ogole sie nie znam, licze na wasza pomoc

L'Oreal Paris Dermo-Expertise Derma Genesis (z fran. Derma Genese) krem na dzien (Kreator Młodości Skóry):
AQUA / WATER, CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., PETROLATUM, CETYL PEG/PPG-10/1
DIMETHICONE, SILICA, MICA, HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, ETHYLHEXYL
METHOXYCINNAMATE, HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL, TOCOPHEROL, SILICA DIMETHYL SILYLATE, ALGAE / ALGAE
EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, MAGNESIUM SULFATE, PTFE, TRISTEARIN,
ACRYLATES COPOLYMER, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, ACETYLATED GLYCOL STEARATE, DISODIUM EDTA, CAPRYL GLYCOL /
CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM / FRAGRANCE, PHENOXYETHANOL.

L'Oreal Paris Dermo-Expertise Derma Gensis (z fran. Derma Genese) krem na noc (Kreator Młodości Skóry):
AQUA / WATER, CYCLOHEXASILOXANE, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., PETROLATUM, CETYL PEG/PPG-10/1
DIMETHICONE, SILICA, PTFE, HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, HYDROXYPROPYL
TETRAHYDROPYRANTRIOL, ALGAE / ALGAE EXTRACT, TOCOPHEROL, SILICA DIMETHYL SILYLATE, SODIUM HYALURONATE, MAGNESIUM
SULFATE, CAPRYLYL GLYCOL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, DISODIUM EDTA, CI 17200 / RED 33, CI 42090 / BLUE 1, PARFUM /
FRAGRANCE, PHENOXYETHANOL.

L'Oreal Paris Dermo-Expertise Derma Gensis (z fran. Derma Genese) serum (Kreator Młodości Skóry):
AQUA / WATER, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE
SULFONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, CAPRYL GLYCOL / CAPRYLYL GLYCOL, HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL,
AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, DISODIUM EDTA,
TRIETHANOLAMINE, OXOTHIAZOLIDINECARBOXYLIC ACID, ALGAE / ALGAE EXTRACT, PARFUM / FRAGRANCE.

sklad dostalem od osoby sprzedajacej te kosmetyki na allegro (a chcialem go kupic mamie)

link do strony o kremie
http://www.lorealparis.co.uk/minisites/dermagenesis/

Derma Genesis - Kreator Młodości Skóry to nowej generacji gama pielęgnacji twarzy będzie dostępna na polskim rynku już w połowie lutego

Dzięki ponad 7-letnim badaniom Laboratoria L’Oreal opracowały Pro-XylaneTM, cząsteczkę nowej generacji przeciwdziałającą starzeniu, która zwiększa ilość receptorów kwasu hialuronowego oraz stymuluje tworzenie kolagenu i elastyny.

W kremie polaczono czasteczke Pro-Xylane i kwasu hialuronowego.
Ja sie chcialam przylaczyc do prosby. Ciekawa jestem ile w tych kremach rzeczywiscie jest tego kwasu.

I jeszcze: Zakupilam na ebay zel z 2% kwasu salicylowego w celu walki z wagrami na nosie. Sklad wydaje mi sie ok (no, moze poza I.Urea), ale wole sie upewnic. I czy moge uzywac codziennie tylko na nos? Czy lepiej rzadziej? Cere mam naczynkowa ale niezbyt wrazliwa, raczej normalna w kierunku mieszanej. Kilka peknietych naczynek na skrzydelkach nosa.

firma Serious Skin Care, produkt to Clarify, Acne medication clarifying treatment

Active ingredients: 2% salicylic acid
Inactive ingredients: Water, Glycerin, Propylene Glycol, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben, Aminomethyl Propanol, Imidazolidinyl Urea
ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 23:22   #2757
basika777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Unhappy tołpa

Witam wszystkich to mój pierwszy raz na tym forum

Mam problem, ponieważ zdecydowałam się dziś na zakup całej kuracji antycellulitowej Tołpy, akurat maska, peeling i balsam były promocyjnie zapakowane więc wzięłam ten cały zestawik i dokupiłam to czego brakowało, ale do sedna. Chodzi o to, że w domu zauważyłam, iż maska włożona do tego zestawu jest przeciw rozstępom, a nie na cellulit, niestety nie pójdę i nie wymienię, bo to 250km ode mnie, ale tak sobie czytam skład i ma : borowina Tołpa 70%, krzemionka, wzmacniający kompleks flawonoidów i steroidów z drzewa Kigelia Africana, uelastyczniający kompleks wyciągów roślinnych z ostropestu, kiełków pszenicy, soi, lucemy i rzodkwi, mikroglony, jeżówka, miłorząb, skrzyp, przywrotnik, piwonia, perełkowiec japoński, wyciąg z orzechów laskowych, olej z ogórecznika, olej z masłosza.
Skład, maski antycellulitowej, który znalazłam na internecie to: borowina Tołpa 70%, krzemionka. No i tak się zastanawiam czy mogę używać tej na rozstępy zamiast antycell... skoro podstawowe składniki są takie same? ehhh... zgłupiałam.
Proszę o pomoc
basika777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 23:43   #2758
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: tołpa

Musisz podac sklad INCI,watek lacze ze skladowym gdzie jego miejsce

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 23:55   #2759
basika777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: tołpa

Rozumiem, jeszcze się tu bardzo obco czuję, ale w jaki sposób mam podać ten skład INCI. Przepisałam tak jak jest na opakowaniu...
basika777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-20, 00:11   #2760
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: tołpa

Cytat:
Napisane przez basika777 Pokaż wiadomość
Rozumiem, jeszcze się tu bardzo obco czuję, ale w jaki sposób mam podać ten skład INCI. Przepisałam tak jak jest na opakowaniu...
Na opakowaniu masz podane pewnie pod opisem producenta INCI lub Ingredients i wymienione skladniki typu:aqua,propylene glycol itd...

Nie ma powodu by czuc sie obco jednak jak bedziesz przepisywac sklad to podaj dokladnie nazwe produktu i producenta,poniewaz dajemy pozniej linki do watku gdzie jest juz sciaga z kosmetykami po analizie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181149

Podejrzj sobie jak to wyglada

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.