Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-29, 16:43   #4081
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Rozpuszczanie kwasu w czystej wodzie nie jest dobrym pomysłem:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post35543949.

Można zrobić coś na wzór toniku depigmentacyjnego ZSK (z arbutyną albo glukozydem ketonu malinowego, albo z samym kwasem kojowym).



W ten sposób oblicza się stężenia wagowe, a Palala na pewno chce, żeby podać objętość kwasu. Gramy trzeba zamienić na mililitry.
Dziękuję Lorri
W takim razie czy mogłabym zrobić tonik bazując tylko na kwasie kojowym, hydrolacie różanym bułgarskim i koncentracie z aloesu 10x ? Niestety pozostałych składników nie posiadam.
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 17:20   #4082
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Dziękuję Lorri
W takim razie czy mogłabym zrobić tonik bazując tylko na kwasie kojowym, hydrolacie różanym bułgarskim i koncentracie z aloesu 10x ? Niestety pozostałych składników nie posiadam.
Glukonolakton lub/i kwas laktobionowy są wskazane ze względu niestabilność kwasu kojowego, pełnią funkcję antyoksydantów i chelatorów metali. Oczywiście możesz zrobić tonik bez nich, ale w takim razie nie warto robić aż 50 ml. Druga sprawa to konserwacja. Hydrolat różany jest niekonserwowany. Kwas kojowy co prawda ma działanie bakteriostatyczne, jednak przy większej ilości toniku dobrze by było dodać jakiś konserwant w minimalnym stężeniu.

Możesz robić małe porcje (ok. 15 ml) do przechowywania w lodówce:

Hydrolat różany - 13 ml
Kwas kojowy - 1 ml
Wyciąg z aloesu - 1 ml
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 17:33   #4083
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Glukonolakton lub/i kwas laktobionowy są wskazane ze względu niestabilność kwasu kojowego, pełnią funkcję antyoksydantów i chelatorów metali. Oczywiście możesz zrobić tonik bez nich, ale w takim razie nie warto robić aż 50 ml. Druga sprawa to konserwacja. Hydrolat różany jest niekonserwowany. Kwas kojowy co prawda ma działanie bakteriostatyczne, jednak przy większej ilości toniku dobrze by było dodać jakiś konserwant w minimalnym stężeniu.

Możesz robić małe porcje (ok. 15 ml) do przechowywania w lodówce:

Hydrolat różany - 13 ml
Kwas kojowy - 1 ml
Wyciąg z aloesu - 1 ml
Jeszcze raz dziękuję, z konserwantu mam FEOG, więc go dodam
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 18:10   #4084
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dziękuję, z konserwantu mam FEOG, więc go dodam
Do 15 ml toniku nie musisz dodawać, chyba że chcesz go trzymać poza lodówką (wtedy 2 krople). Ze względu na niestabilność kwasu kojowego i tak lepiej trzymać w lodówce.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 15:45   #4085
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy któraś z Was pokusiła się o ukręcenie żelu/płynu do higieny intymnej? Potrzebuję płynu o niskim ph, czytając ich skład praktycznie we wszystkich na drugim miejscu jest sls, a jak nie to różne inne dziwactwa.
Prawie każdy żel reklamuje się hasłem "zawiera kwas mlekowy" no i tu narodził się pomysł.
Czy gdyby zrobić żel z receptariusza zsk na żel pod prysznic i obniżyć ph kwasem mlekowym 80% to miałby podobne działanie? Nie wiem w jakim stężeniu jest stosowany ten kwas a zależy mi na pożądnym działaniu przeciwgrzybiczym itp
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 18:02   #4086
muchli
Raczkowanie
 
Avatar muchli
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 267
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć dziewczyny!
Podpowiedzcie mi proszę, w jaki sposób używacie wyciągu z aloesu 10x?
Wydaje mi się, że jest to fajna rzecz, ale nie mam pomysłu na zastosowanie (raczej solo, ewentualnie w prostych mieszankach.
Z góry dziękuję.
muchli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 18:31   #4087
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was pokusiła się o ukręcenie żelu/płynu do higieny intymnej? Potrzebuję płynu o niskim ph, czytając ich skład praktycznie we wszystkich na drugim miejscu jest sls, a jak nie to różne inne dziwactwa.
Prawie każdy żel reklamuje się hasłem "zawiera kwas mlekowy" no i tu narodził się pomysł.
Czy gdyby zrobić żel z receptariusza zsk na żel pod prysznic i obniżyć ph kwasem mlekowym 80% to miałby podobne działanie? Nie wiem w jakim stężeniu jest stosowany ten kwas a zależy mi na pożądnym działaniu przeciwgrzybiczym itp
jest u blogerki o nazwie italiana89, wygogluj sobie, wolę nie podawać linków
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 06:58   #4088
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
jest u blogerki o nazwie italiana89, wygogluj sobie, wolę nie podawać linków
Fabregasowa, a możesz zdradzić, dlaczego nie chcesz podawać linków w postach?
Btw., ja też chcę ukręcić żel do higieny intymnej bo tylko lactacyd mnie nie podrażnia a on z naturą niewiele ma wspólnego. Ja chcę użyć kwasu laktobionowego tylko zastanawiam się jakie jest zalecane stężenie.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 07:13   #4089
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was pokusiła się o ukręcenie żelu/płynu do higieny intymnej? Potrzebuję płynu o niskim ph, czytając ich skład praktycznie we wszystkich na drugim miejscu jest sls, a jak nie to różne inne dziwactwa.
:
Żel Facelle by Rossman jest bez sls, oraz Lactacyd med, który w dodatku ma bardzo niskie ph.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 12:52   #4090
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Żel Facelle by Rossman jest bez sls, oraz Lactacyd med, który w dodatku ma bardzo niskie ph.
Brak SLS nie gwarantuje delikatności preparatu do mycia. Żel Facelle jest doskonałym przykładem na to. Mnie podrażniał bardzo dotkliwie. A pH według papierków miał w granicach 5.0-5.5.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 14:17   #4091
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

hmmm no nic, będę testować ten przepis i faktycznie tak zrobię jak żel i obniżę mlekowym.
Od jakiego PH można użyć DHA BA bo jest zakres do 7 czyli mam rozumiec że dolnej granicy nie ma?
Czekam na zamówienie i od razu zabieram sie do roboty bo potrzebny mi na wczoraj a mam nadzieję, że pomoże.
Dzięki za info o blogerce
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 14:51   #4092
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mam pytanie odnośnie hydrolatu z nasion słodkich migdałów z ZSK.
Zastosowanie
W produktach pozostających na skórze do 50%, w produktach zmywalnych do 100%

to znaczy, że nie mogę np. psikać nim twarzy albo nakładać wacikiem?
zastanawiam się nad powyższym hydrolatem, albo ewentualnie z kwiatów pomarańczy słodkiej. wcześniej stosowałam oczarowy z mazideł (pięknie pachnie), ale czytałam że ten z zsk śmierdzi dlatego szukam jakiegoś zamiennika.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 19:50   #4093
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Fabregasowa, a możesz zdradzić, dlaczego nie chcesz podawać linków w postach?
żadna filozofia, nie chcę żeby mod wyciął
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 21:55   #4094
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
Od jakiego PH można użyć DHA BA bo jest zakres do 7 czyli mam rozumiec że dolnej granicy nie ma?
DHA BA (Geogard 221) jest efektywny w zakresie pH 2 - 6.5. Odczyn żelu najlepiej ustawić na 4.

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie hydrolatu z nasion słodkich migdałów z ZSK.
Zastosowanie
W produktach pozostających na skórze do 50%, w produktach zmywalnych do 100%

to znaczy, że nie mogę np. psikać nim twarzy albo nakładać wacikiem?
Możesz. Informacja o ograniczeniu do 50% pojawiła się po tym, jak zwróciłam uwagę, że stężenie układu konserwującego w tym hydrolacie przekracza maksymalne stężenie zalecane przez producenta w kosmetykach niespłukiwanych. Ale większość osób stosuje ten hydrolat w stężeniu 100% bez negatywnych reakcji.

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
żadna filozofia, nie chcę żeby mod wyciął
Ja, mod , niniejszym wyrażam zgodę na zamieszczenie linku do receptury. Chętnie rzucę okiem, a nie chce mi się szukać.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 10:01   #4095
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Możesz. Informacja o ograniczeniu do 50% pojawiła się po tym, jak zwróciłam uwagę, że stężenie układu konserwującego w tym hydrolacie przekracza maksymalne stężenie zalecane przez producenta w kosmetykach niespłukiwanych. Ale większość osób stosuje ten hydrolat w stężeniu 100% bez negatywnych reakcji.
dziękuję. chyba jednak zdecyduje się na ten pomarańczowy, boje się podrażnień.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 12:16   #4096
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Ja, mod , niniejszym wyrażam zgodę na zamieszczenie linku do receptury. Chętnie rzucę okiem, a nie chce mi się szukać.
http://naturalnapielegnacja.blogspot...-intymnej.html

mój ulubiony blog
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 16:16   #4097
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy olej z róży ORGANICZNY ma takie same właściwości co olej z owoców róży RAFINOWANY ? Możecie je ze sobą porównać ?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 14:16   #4098
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Czy olej z róży ORGANICZNY ma takie same właściwości co olej z owoców róży RAFINOWANY ? Możecie je ze sobą porównać ?
Rafinowany jest na pewno gorszy został pozbawiony substancji zapachowych i pewnie też wartościowych składników
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 15:33   #4099
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Rafinowany jest na pewno gorszy został pozbawiony substancji zapachowych i pewnie też wartościowych składników
Zależy dla kogo. Dla alergików i osób o cerze skłonnej do zapychania rafinowany może być lepszy.

Dziewczyny, przeliczyłam objętości podane przez italianę89 i wyszło mi, że stężenie glukozydów i RE-FATu wynosi ok. 58%, czyli jest bardzo, bardzo wysokie. W dodatku RE-FAT został przez nią dodany w ilości wielokrotnie przekraczającej maksymalne zalecane stężenie (5%). Myślę, że nawet 30% glukozydów to byłoby za dużo.

Mam od dawna przygotowaną recepturę ultra łagodnego (w zamyśle ) żelu lub pianki na bazie roztworu buforowego (kwas mlekowy + mleczan sodu), nie miałam jeszcze okazji jej wypróbować. Czuję się zmotywowana do testów, zamieszczę ją na forum, jeśli się sprawdzi.

Przyznam, że pomimo obsesyjnego dążenia do stworzenia aseptycznych warunków domowej produkcji, mam pewne opory przed stosowaniem własnoręcznie robionych środków do higieny intymnej. Jest to szczególna grupa kosmetyków, podobnie jak środki do pielęgnacji dziecięcej czy np. maskary i odżywki do rzęs. Uważam, że bezpieczniej jest używać tego typu produktów, nawet o nieszczególnych składach, niż własnych, z przyjaznymi (naszym zdaniem) składami. W przypadku pierwszych mamy gwarancję, że zostały solidnie przebadane, w przypadku drugich - nie mamy żadnej gwarancji co do stabilności mikrobiologicznej i bezpieczeństwa. Ze szczególną ostrożnością trzeba podchodzić do eko-konserwantów. Na forach amerykańskich manufakturzystów można sobie poczytać, jak zawodne potrafią być te układy, gdy produkcja odbywa się w warunkach chałupniczych.

Oczywiście każdy decyduje za siebie i robi, co uważa za słuszne .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-02 o 15:53
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 16:13   #4100
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Zależy dla kogo. Dla alergików i osób o cerze skłonnej do zapychania rafinowany może być lepszy.



Dziewczyny, przeliczyłam objętości podane przez italianę89 i wyszło mi, że stężenie glukozydów i RE-FATu wynosi ok. 58%, czyli jest bardzo, bardzo wysokie. W dodatku RE-FAT został przez nią dodany w ilości wielokrotnie przekraczającej maksymalne zalecane stężenie (5%). Myślę, że nawet 30% glukozydów to byłoby za dużo.

Mam od dawna przygotowaną recepturę ultra łagodnego (w zamyśle ) żelu lub pianki na bazie roztworu buforowego (kwas mlekowy + mleczan sodu), nie miałam jeszcze okazji jej wypróbować. Czuję się zmotywowana do testów, zamieszczę ją na forum, jeśli się sprawdzi.

Przyznam, że pomimo obsesyjnego dążenia do stworzenia aseptycznych warunków domowej produkcji, mam pewne opory przed stosowaniem własnoręcznie robionych środków do higieny intymnej. Jest to szczególna grupa kosmetyków, podobnie jak środki do pielęgnacji dziecięcej czy np. maskary i odżywki do rzęs. Uważam, że bezpieczniej jest używać tego typu produktów, nawet o nieszczególnych składach, niż własnych, z przyjaznymi (naszym zdaniem) składami. W przypadku pierwszych mamy gwarancję, że zostały solidnie przebadane, w przypadku drugich - nie mamy żadnej gwarancji co do stabilności mikrobiologicznej i bezpieczeństwa. Ze szczególną ostrożnością trzeba podchodzić do eko-konserwantów. Na forach amerykańskich manufakturzystów można sobie poczytać, jak zawodne potrafią być te układy, gdy produkcja odbywa się w warunkach chałupniczych.

Oczywiście każdy decyduje za siebie i robi, co uważa za słuszne .
nie mam takiej wiedzy jak Ty, ale właśnie bardzo się dziwiłam, że dziewczyny tak chętnie podchodzą do samorobnego żelu intymnego..
a możesz polecić jakiś "gotowy" z przyjaznym składem?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 16:40   #4101
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
a możesz polecić jakiś "gotowy" z przyjaznym składem?

Wspomniany Lactacyd Femina Plus ma skład prosty, przyjazny i niskie pH.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 17:24   #4102
Evita_
Raczkowanie
 
Avatar Evita_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 34
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

jakie poleciłybyście olejki eteryczne ze względu na zapach? miałam tylko ze słodkiej pomarańczy i nie wiem, który zamówić
Evita_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 02:25   #4103
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ile to jest 75 g hydrolatu?
Jakiś czas temu kupowałam i pisało w ml (mam 200 ml).


Chodzi mi o migdałowy:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...ch-migdalow/76


W niektórych pisze "ml", w innych "g"... O co chodzi?



Nie pamiętam już którą firmę polecano z hydrolatów, ale dobrze pamiętam, że ZSK? Mazidła coś mi nie wchodzą :/ (stronka)

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2012-08-03 o 02:29
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 06:44   #4104
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;35669209]Ile to jest 75 g hydrolatu?
Jakiś czas temu kupowałam i pisało w ml (mam 200 ml).


Chodzi mi o migdałowy:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...ch-migdalow/76


W niektórych pisze "ml", w innych "g"... O co chodzi?



Nie pamiętam już którą firmę polecano z hydrolatów, ale dobrze pamiętam, że ZSK? Mazidła coś mi nie wchodzą :/ (stronka)[/QUOTE]
to jest 75 ml - b mała buteleczka
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 06:52   #4105
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;35669209]Ile to jest 75 g hydrolatu?
Jakiś czas temu kupowałam i pisało w ml (mam 200 ml).

Chodzi mi o migdałowy:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...ch-migdalow/76

W niektórych pisze "ml", w innych "g"... O co chodzi?

Nie pamiętam już którą firmę polecano z hydrolatów, ale dobrze pamiętam, że ZSK? Mazidła coś mi nie wchodzą :/ (stronka)[/QUOTE]

Hydrolaty mają gęstość zbliżoną do 1 g/ml. Można przyjąć, że 75 g = 75 ml. Cena hydrolatu migdałowego jest tak wysoka, ponieważ to ostatki, produkt jest wycofywany. W Naturalisie jest tańszy.

Na Mazidła można wejść przez tę stronę: http://mazidla.com/strona-glowna.html.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 08:52   #4106
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Hydrolaty mają gęstość zbliżoną do 1 g/ml. Można przyjąć, że 75 g = 75 ml. Cena hydrolatu migdałowego jest tak wysoka, ponieważ to ostatki, produkt jest wycofywany. W Naturalisie jest tańszy.

Na Mazidła można wejść przez tę stronę: http://mazidla.com/strona-glowna.html.
a wiecie może dlaczego niektóre hydrolaty są wycofywane ?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:15   #4107
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
to jest 75 ml - b mała buteleczka

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Hydrolaty mają gęstość zbliżoną do 1 g/ml. Można przyjąć, że 75 g = 75 ml. Cena hydrolatu migdałowego jest tak wysoka, ponieważ to ostatki, produkt jest wycofywany. W Naturalisie jest tańszy.

Dzięki dziewczyny

Tak coś podejrzewałam, że zmiany cenowe zaszły. To sporo podrożały te hydrolaty, bo z tego co pamiętam, płaciłam 10 zł za moją dużą buteleczkę, a teraz 200 ml jest za 20 zł. Moim zdaniem to nie fair (aż tak podnieść cenę, bo ostatki...).

Wiem, że w Naturalisie są tańsze, ale znowu przesyłka droższa, a chciałam tylko hydrolat . Póki są upały zrezygnuję z zamawiania kompleksu na naczynka.




Cytat:
Napisane przez Lorri
Na Mazidła można wejść przez tę stronę: http://mazidla.com/strona-glowna.html.

Dzięki, udało mi się wejść. Nie wiem dlaczego wpisując wczoraj (późno w nocy) stronę poprzez google, po kliknięciu w adres strony przechodziłam znów do googli. Teraz jak robię to samo, wyskakuje mi jakieś ostrzeżenie (czarna strona). Kiedy weszłam poprzez Twój link, mam normalnie stronę mazidlaną...:mu r:
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 15:42   #4108
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czemu ZSK rezygnuje z hydrolatu migdałowego?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-03 o 19:16
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 16:43   #4109
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Czemu ZSK rezygnuje z hydrolatu migdałowego?
Dostawca już nie będzie miał tych hydrolatów, dlatego znikają ze sklepów.


Dziewczyny, przeniosłam naszą dyskusję o dezynfekcji i podgrzewaniu tutaj:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600900

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-08 o 14:59
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 17:15   #4110
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jaka szkoda, on tak dobrze nawilżał
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-03 o 19:23
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.