ślub cywilny- godzina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 18:40   #1
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309

ślub cywilny- godzina


mam takie pytanie głownie do dziewczyn z Krakowa, ale tez niekoniecznie o której godzinie najpóźniej można wziąć ślub cywilny? wiem że jest to uwarunkowane godzinami pracy urzędu, ale moze są jakieś limity? W Krakowie są dwa urzędy- ten na lubelskiej i ten na os. zgody. ale oprócz tego istnieje tez mozliwość wzięcia slubu w dworku białoprądnickim latem. I tu własnie mam pytatnaie, czy w każdą sobote miesiąca letniego? A czy ślub cywilny można wziąć w środku tygodnia i nie ma z tym żądnych problemów?
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 18:48   #2
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: ślub cywilny- godzina

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
mam takie pytanie głownie do dziewczyn z Krakowa, ale tez niekoniecznie o której godzinie najpóźniej można wziąć ślub cywilny? wiem że jest to uwarunkowane godzinami pracy urzędu, ale moze są jakieś limity? W Krakowie są dwa urzędy- ten na lubelskiej i ten na os. zgody. ale oprócz tego istnieje tez mozliwość wzięcia slubu w dworku białoprądnickim latem. I tu własnie mam pytatnaie, czy w każdą sobote miesiąca letniego? A czy ślub cywilny można wziąć w środku tygodnia i nie ma z tym żądnych problemów?
W Toruniu niestety miałam dostępne tylko soboty, ale z tego co wiem możliwe śluby są również w piątki(ale wszystie terminy na najbliższe 3 miesiące były zajęte), ale pewnie w każdym mieście może być inaczej. Ja mam ślub o g. 13.15 - ale to nie była ostatnia godzina więc spokojnie
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 20:06   #3
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: ślub cywilny- godzina

Kaileight czyżby fanka Marillion?
Ja mieszkałam w Krakowie koło Dworku Białoprądnickiego kiedyś ale z tego co kojarzę to tam do południa były śluby. Nie wiem jak jest teraz.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 07:00   #4
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: ślub cywilny- godzina

Ja brałam ślub w Krakowie na Lubelskiej. Dworek nie wchodził w grę, bo tam można brać ślub tylko w soboty, a nam zależało, żeby ślub był w tygodniu. No i poza tym zależało mi na przyjęciu na Wawelu, a z dworku na Wawel to kawał drogi. No ale w tym urzędzie nie było tak źle.
Ślub braliśmy w czwartek o godz. 14.
Niestety, nie wiem, o której godzinie najpóźniej można wziąć ślub.
Pamiętam, że przed nami były 2 pary młode i tak się wszystko przeciągnęło, że ślub mieliśmy o 14.30.
Po nas chyba już nikogo więcej nie było.
Datę i godzinę zaklepaliśmy pół roku przed, tak nam kazała pani z USC bo w takie obłożenie było w Krakowie.
Nie wiem jak teraz, ale coraz więcej par decyduje się na cywilny, wiec może być podobnie jak u mnie 3 lata temu.
Najlepiej o tą godzinę to się zapytaj w USC, tam na Lubelskiej urzędniczki o dziwo są miłe i chętnie odpowiadają na pytania.
__________________


Edytowane przez kitek_fm
Czas edycji: 2009-09-03 o 07:02
kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 10:03   #5
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: ślub cywilny- godzina

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Kaileight czyżby fanka Marillion?
Ja mieszkałam w Krakowie koło Dworku Białoprądnickiego kiedyś ale z tego co kojarzę to tam do południa były śluby. Nie wiem jak jest teraz.
owszem- wielka fanka Marillion ( taki mały offik )
Sluby tylko do południa...hm..to szkoda bo wydaje mi sie, ze tam by było ładnie, a zalezy mi na późnym popołudniu.

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
Ja brałam ślub w Krakowie na Lubelskiej. Dworek nie wchodził w grę, bo tam można brać ślub tylko w soboty, a nam zależało, żeby ślub był w tygodniu. No i poza tym zależało mi na przyjęciu na Wawelu, a z dworku na Wawel to kawał drogi. No ale w tym urzędzie nie było tak źle.
Ślub braliśmy w czwartek o godz. 14.
Niestety, nie wiem, o której godzinie najpóźniej można wziąć ślub.
Pamiętam, że przed nami były 2 pary młode i tak się wszystko przeciągnęło, że ślub mieliśmy o 14.30.
Po nas chyba już nikogo więcej nie było.
Datę i godzinę zaklepaliśmy pół roku przed, tak nam kazała pani z USC bo w takie obłożenie było w Krakowie.
Nie wiem jak teraz, ale coraz więcej par decyduje się na cywilny, wiec może być podobnie jak u mnie 3 lata temu.
Najlepiej o tą godzinę to się zapytaj w USC, tam na Lubelskiej urzędniczki o dziwo są miłe i chętnie odpowiadają na pytania.
Kurcze..nie sadziłam że w USC też są takie kolejki..A jak wygląda sala na lubelskiej gdzie odbywają się śluby? bo na osiedlu zgody cały urząd jest, łagodnie mówiąc, taki sobie.. Czy jest np możliwość samodzielnego udekorowania sali np kwiatami, albo możliwość jakiejkolwiek ingerencji? kiedyś słyszałam że na ślubie cywilnym róznież grają marsz medelsona? CZy tak jest róznieztam?
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 11:19   #6
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: ślub cywilny- godzina

Na tej Lubelskiej ta sala nie jest taka zła według mnie. Jedyna wada, to okolica USC taka niezbyt fajna. Co do dekoracji to nie wiem, jak sprawa wygląda, bo nie potrzebowaliśmy tego. Ale jeżeli chodzi o dekorację to może być ten problem, że dekoratorka może nie miec czasu na dekorowanie. Bo śluby ogólnie są co 30 minut, jedna para wychodzi i zaraz druga wchodzi. No chyba, że w USC poczekają, aż dekoratorka udekoruje salę, ale wtedy musielibyście być ostatnią parą biorącą ślub, żeby nikt nie czekał. Ale zapytaj w USC, niektóre urzędy mają "swoich" florystów, może dadzą Ci namiary i wtedy pogadasz z firmą dekorującą co i jak chcesz.
Tutaj jest kilka fotek z tego mojego ślubu, to będziesz miec choć malutki pogląd (bo zdjęć sali nie ma za dużo) na tę salę:
http://foto.onet.pl/9f8hc,cco44k3so444

Co do ingerencji, to mieliśmy tylko wynajętą skrzypaczkę, która grała podczas ceremonii. A! i szampan - jeśli chcesz toast, to oni pobierają jakąś tam opłatę (u nas chyba było 10zł) za rozlanie i przyniesienie szampana. Szampan mieliśmy swój.

Znalazłam jeszcze takie informacje:
http://www.dworek.krakow.pl/wynajem-.../sluby-cywilne
__________________


Edytowane przez kitek_fm
Czas edycji: 2009-09-03 o 11:31
kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 13:22   #7
miqqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 223
Dot.: ślub cywilny- godzina

W Dworku Białoprądnickim śluby są w 2 soboty w miesiącu od chyba 9 do jakiejś 18-19; jeśli dobrze pamiętam z rezerwacji terminu. Jest jeszcze Willa Decjusza , też 2 razy w miesiącu, ale w jakich godzinach nie wiem - mają chyba na stornie juz grafik na 2010 rok. Rezerwacja w "sezonie" conajmniej 3 miesiące wcześniej , rezerwując w pod koniec czerwca, w Dworku była możliwośc dopiero na październik.
miqqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-03, 14:19   #8
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: ślub cywilny- godzina

dziękuje bardzo za odpowiedzi
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 18:58   #9
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: ślub cywilny- godzina

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
owszem- wielka fanka Marillion ( taki mały offik )
To tak jak ja
Skojarzyłam od razu po nicku (ale chyba Ci się błąd wkradł)
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 10:55   #10
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: ślub cywilny- godzina

owszem, błąd jest ale niestety nick o właściwej pisowni był już zajęty tak więc to moja świadoma decyzja że jest przekręcony
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.