Łączenie cieni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-24, 13:41   #1
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86

Łączenie cieni


Witam
Chciałabym sie zapytać was jak łaczyć cienie... chodzi mi o kolory tak zeby sie nie "gryzły". Szukałam podobnego tematu... i nie mogłam znajsc.. chodzi mi dokładnie do szafirowego cienia... ale mozna tez napisac inne połaczenia roznych cieni

Jesli już taki temat był to goraco przepraszam
postaram sie na przyszłosc poprawic

i ogromny dla wszytskich maniaczek makijazu
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 14:24   #2
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Łączenie cieni

jezeli laczysz cienie o podobnej tonacji- np szafir+jasny blekit, szafir+granat, szafir+turkus to najlepiej jak cienie te przechodza wzajemnie i sa starannie roztarte bez widocznej granicy. ale jesli chcesz polaczyc szafir z rozem lub szafir z zielenia (czyli jakies ostrzejsze kontrasty) to juz nie musisz wcale rozcierac (chociaz oczywiscie spróbuj- moze wyjdzie jakis sliczny kolorek) tak mi sie wydaje
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 14:32   #3
ewelina_20
Raczkowanie
 
Avatar ewelina_20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 35
Dot.: Łączenie cieni

Mi sie wydaje że najlepiej jest kolory łączyć ze sobą tak jak napisała Rzyrafka o ton lub dwa tony ciemniejsze lub jaśniejsze wtedy unikniemy wpadki że kolory się nie zgrają Kolor jaśniejszy w wewnętrznych kącikach i pod łukiem brwiowym moze przechodzić na środek powieki w cień o jeden ton ciemneijszy A przy zewnętrznych kącikach też o ton ciemniejszy lub nawet o dwa tony powieka będzie wtedy ładnie wycieniowana a Ty będziesz bez strachu czy kolory pasują do siebie. Oczywiście musisz też dobrać kolor cienia do swoich tęczówek Powodzenia
ewelina_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 15:18   #4
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Łączenie cieni

Cytat:
Napisane przez malinka_86
Witam
Chciałabym sie zapytać was jak łaczyć cienie... chodzi mi o kolory tak zeby sie nie "gryzły". Szukałam podobnego tematu... i nie mogłam znajsc.. chodzi mi dokładnie do szafirowego cienia... ale mozna tez napisac inne połaczenia roznych cieni

Jesli już taki temat był to goraco przepraszam
postaram sie na przyszłosc poprawic

i ogromny dla wszytskich maniaczek makijazu
Aga BJ pisała kiedyś, że jeśli kolory nie są z jednej tonacji, to lepiej robić "plamę koloru", niż płynne przechodzenie. Coś takiego jest na filmiku instruktażowym Diora:
http://www.dior.com/pcd/Internationa...PL=831&pON=MAK
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 15:42   #5
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Łączenie cieni

Noor czuję się wywołana do tablicy

Łatwo jest łączyć ze sobą cienie w pdobnej tonacji czy temperaturze. Wówczas można prosto osiągnąć płynność przechodzenia jednego w drugi.
Przy cieniach pt."każdy z innej bajki" lepiej nie mieszać i nie rozcierać zbyt dobrze granic,bo często wychodzi efekt brudnej ścierki ,zwłaszcza w przypadku małej wprawy czy soczystych kolorów. Zresztą ja lubię takie plamki barw -wyglądają ciekawie i pozwalają docenić piękno i intensywność każdego koloru.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 20:45   #6
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Łączenie cieni

Ja sie ostatnio zakochałam w połączeniu różu z niebieskim (moze cos wkleje wkrótce).
Wyznaję zasadę, że jesli łączyc kolory z innej bajki, to tylko dwa (3 zupełnie inne kolory to już mógłby być tłok ).
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 23:17   #7
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Talking Dot.: Łączenie cieni

Makijaż to sztuka ,każda z nas tworzy jakiś obrazek i w zależności od tego jakich kolorów użyjemy powstanie albo dzieło albo tandeta Jeżeli moge tak się wyrazić
Faktycznie kolory z jednej tonacji np ciepłej nie "pogryzą" się ze sobą ale mieszając dwie (ciepłą i zimną) hmm tu bym uważała. Aczkolwiek dużo też zależy od tego jaki ma być to makijaż , moim zdaniem np w fantazyjnym można sobie pozwolić na coś takiego, no przy dziennym też ale ostrożnie należy postępować z doborem kolorów
Jeżeli makijaż jest utrzymany w ciepłej tonacji to malutki punkcik np "zimnego" cienia nie powinien popsuć makijażu-no takie jest moje zdanie.
Ja czasami bawię się w kamikadze i mieszam kolorki ale staram się zawsze dobierać je w miarę harmonijnie, nie skacząc po kolorach.

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.