Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-29, 08:52   #1
aneczka_178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 13

Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.


Witam. Jestem pierwszy raz na forum, więc proszę o wyrozumiałość . W czerwcu zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Wziełam tylko 1 opakowanie, ponieważ zależało mi jedynie na przesunięciu okresu - w przeciwnym razie dostałabym okres na sam wyjazd wakacyjny . Brałam je 2 tygodnie (od pierwszego dnia miesiączki): pierwszy tydzień po 2 tabletki, drugi tydzień po 1 tabletce (tak zalecił lekarz). Po odstawieniu, wiadomo, wystąpiło 5-dniowe krwawienie - wyczytałam, że to "krwawienie z odstawienia", a nie normalna miesiączka. Dziś mija 30 dzień od tamtego krwawienia. Miesiączki zawsze miałam regularnie, co 28 dni, dlatego przyznam trochę się zmartwiłam. Co jest nie tak z moim organizmem? Czy to normalne, że okres się spóźnia? Czy coś się dzieje i trzeba iść do ginekologa? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję
aneczka_178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 09:23   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Zrobiłaś IDIOTYCZNIE biorąc to jedno opakowanie. Teraz miej pretensje sama do siebie, że rozpieprzyła Ci się gospodarka hormonalna.

JP, poziom Twojej wiedzy wprost zwala z nóg. Czy Ty w ogóle wiesz co zrobiłaś? Żeby nie wiedzieć jak poważną ingerencją w organizm jest branie hormonów?

Lekarz Ci tu nie pomoże, bo taki chaos musi się sam uspokoić. Kobiety czasami po odstawieniu antyków nie mają miesiączki nawet 2-3 miesiące. Ale Ty wybrałaś nawet niecałe opakowanie, nie spodziewaj się, że Ci miesiączka znów wróci do regularności!

Jeśli przez kolejny miesiąc-dwa nie będzie okresu, idź do lekarza. Na chwilę obecną nie jest to nic nienormalnego - sam żeś sobie winna.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 10:25   #3
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Aneczka, poczytaj sobie ulotkę od tych leków. Antyki to nie cukierki.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 10:27   #4
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Zrobiłaś IDIOTYCZNIE biorąc to jedno opakowanie. Teraz miej pretensje sama do siebie, że rozpieprzyła Ci się gospodarka hormonalna.

JP, poziom Twojej wiedzy wprost zwala z nóg. Czy Ty w ogóle wiesz co zrobiłaś? Żeby nie wiedzieć jak poważną ingerencją w organizm jest branie hormonów?

Lekarz Ci tu nie pomoże, bo taki chaos musi się sam uspokoić. Kobiety czasami po odstawieniu antyków nie mają miesiączki nawet 2-3 miesiące. Ale Ty wybrałaś nawet niecałe opakowanie, nie spodziewaj się, że Ci miesiączka znów wróci do regularności!

Jeśli przez kolejny miesiąc-dwa nie będzie okresu, idź do lekarza. Na chwilę obecną nie jest to nic nienormalnego - sam żeś sobie winna.
Popieram koleżankę.
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 10:29   #5
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez aneczka_178 Pokaż wiadomość
Brałam je 2 tygodnie (od pierwszego dnia miesiączki): pierwszy tydzień po 2 tabletki, drugi tydzień po 1 tabletce (tak zalecił lekarz).
Na pewno Ci tak lekarz zalecił.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 23:20   #6
aneczka_178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 13
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Nie wiedziałam, bo nigdy wcześniej nie miałam styczności z anty. Byłam u ginekologa i prosiłam o coś na przesunięcie okresu. Dostałam tabletki i miałam je brać 2 tyg. po dwie i 1 tydz. po jednej i dokładnie tak zrobiłam. Mówiłam ginekologowi, że nigdy nie brałam tabletek i nie chce ich brać regularnie, tylko chce coś jednorazowego. Usłyszałam w odpowiedzi, że to mi przesunie okres, bez większych skutków ubocznych - nie wiedziałam, że to się wiąże z brakiem okresu nawet do 3 miesięcy. Teraz już wiem, że popełniłam ogromny błąd i brak okresu jest czymś normalnym. Dziękuję za pomoc.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Na pewno Ci tak lekarz zalecił.
Dokładnie tak. Wyraźnie mówił, jak mam je brać.

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Zrobiłaś IDIOTYCZNIE biorąc to jedno opakowanie. Teraz miej pretensje sama do siebie, że rozpieprzyła Ci się gospodarka hormonalna.
Rozumiem. Teraz już wiem, jak ogromną glupotę popełniłam. Dziwi mnie, że skoro lekarz wiedział (w przeciwieństwie do mnie) czym grozi branie 1 opakowania tabletek bez kontynuacji, dlaczego nic mi o tym nie powiedział? Nie wspomniał dosłownie nic o skutkach ubocznych .

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Ale Ty wybrałaś nawet niecałe opakowanie, nie spodziewaj się, że Ci miesiączka znów wróci do regularności!
Wzięłam całe opakowanie (21 tabletek).

Edytowane przez aneczka_178
Czas edycji: 2012-07-29 o 23:23
aneczka_178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 09:19   #7
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

2 tabletki dziennie! Jezu! Ty uciekaj od tego lekarza! W ulotce jest wyraźnie napisane, że powinno się brać jedną! I gdybyś brała 1 przez te 2 tygodnie, też dostałabyś krwawienia z odstawienia! Jaka głupota brać 2, matko.

Dziwi Cię postępowanie lekarza? A wiesz ilu mamy w Polsce znachorów? Ja sama byłam u 8 ginów, bo jeden "lepszy" od drugiego. Dobrze, że w wieku 17 lat miałam blade pojęcie jak powinno wyglądać badanie, kontakt z lekarzem, to co chwilę zmieniałam, aż wreszcie po 4 latach trafiłam na specjalistę.

Normalnie zbieram szczękę z podłogi po Twojej relacji o doktorze. Jestem w szoku jak debilnych mamy lekarzy.

A Ty zrób jak Ci pisałam - nie masz okresu jeszcze miesiąc-dwa, idź do kogoś dobrego!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 09:21   #8
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez aneczka_178 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem pierwszy raz na forum, więc proszę o wyrozumiałość . W czerwcu zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Wziełam tylko 1 opakowanie, ponieważ zależało mi jedynie na przesunięciu okresu - w przeciwnym razie dostałabym okres na sam wyjazd wakacyjny . Brałam je 2 tygodnie (od pierwszego dnia miesiączki): pierwszy tydzień po 2 tabletki, drugi tydzień po 1 tabletce (tak zalecił lekarz). Po odstawieniu, wiadomo, wystąpiło 5-dniowe krwawienie - wyczytałam, że to "krwawienie z odstawienia", a nie normalna miesiączka. Dziś mija 30 dzień od tamtego krwawienia. Miesiączki zawsze miałam regularnie, co 28 dni, dlatego przyznam trochę się zmartwiłam. Co jest nie tak z moim organizmem? Czy to normalne, że okres się spóźnia? Czy coś się dzieje i trzeba iść do ginekologa? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję
wow co za idiota zalecił ci branie po dwie tabletki w pierwszym tygodniu. Radzę zmienić lekarza na przyszłość. Teraz musisz czekać aż ci okres wróci. Jak nie pojawi się w ciągu 3 miesięcy od odstawienia to zgłoś się na wywołanie okresu, najlepiej do kogoś innego niż ostatnio. Swoją drogą przesuwanie okresu tabletkami to też głupota, czasami czytam jakie dziewczyny mają objawy (zwłaszcza te pierwsze) czesto bardziej uciążliwe od tego okresu, to się dziwię że się ktoś decyduje na takie ryzyko i to w jakichś kluczowych momentach jak ślub, wakacje, podróż poślubna.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 00:54   #9
aneczka_178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 13
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Dziewczyny! Dziękuję Wam bardzo. Po tym co napisałyście sama niedowierzam u kogo ja byłam. Nigdy więcej wizyt u tego ginekologa. Nigdy! Czytałam ulotkę i wiem, że pisało, by brać po jednej, ale stwierdziłam, że to w końcu lekarz i powinien wiedzieć co mówi i na pewno ma rację. Tym bardziej, że to mój pierwszy kontakt z tabletkami. Mam nadzieję, że wszystko szybko wróci do normy - jeśli nie, odwiedzę lekarza - INNEGO. Mogłam od razu zapytać się na forum co i jak zrobić, bo więcej się dowiedziałam od Was (i to mądrych rzeczy) niż od tego ginekologa. Ehh.. Polska. Jeszcze raz wielkie dzięki ;*
aneczka_178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 09:35   #10
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez aneczka_178 Pokaż wiadomość
Po tym co napisałyście sama niedowierzam u kogo ja byłam.
No wierzyć mi się nie chce, że lekarz taka wtopę może zaliczyć. Konował jakiś, bezpańskiego psa bym takiemu nie powierzyła. Albo jakiś samozwańczy ginekolog, pogmerać sobie chciał. Jeśli faktycznie takie zalecenia Ci dał, to ja bym na sk*&%yna napisała skargę do rzecznika praw pacjenta. Takim eksperymentem Ci rozwalił gospodarkę hormonalną.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2012-07-31 o 09:37
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 09:59   #11
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Dokładnie, pozwać, zaskarżyć go!!! Ja bym tego tak nie zostawiła!
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 13:09   #12
aneczka_178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 13
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Dziewczyny! Dostałam okres! Jest strasznie obfity i wystąpił nagle, zupełnie bezobjawowo. Mam nadzieję, że teraz już będzie dobrze.
A co do tego ginekologa, to wystarczy, że w moim "grajdole" zrobię mu dobrą antyreklamę. Jeszcze raz wielkie dzięki, nie wiem co bym bez Was zrobiła
aneczka_178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 15:56   #13
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez aneczka_178 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Dostałam okres! Jest strasznie obfity i wystąpił nagle, zupełnie bezobjawowo. Mam nadzieję, że teraz już będzie dobrze.
A co do tego ginekologa, to wystarczy, że w moim "grajdole" zrobię mu dobrą antyreklamę. Jeszcze raz wielkie dzięki, nie wiem co bym bez Was zrobiła
skąd jesteś? bo czasem o mojej mieścinie tak mówią i jeśli jesteśmy z tego samego miasta to chętnie się dowiem co to za lekarz, bo szukam nowego i nie chciałabym na tego trafić
__________________

Edytowane przez anoska
Czas edycji: 2012-08-01 o 15:57
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 09:44   #14
LokiLoka
Przyczajenie
 
Avatar LokiLoka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
skąd jesteś? bo czasem o mojej mieścinie tak mówią i jeśli jesteśmy z tego samego miasta to chętnie się dowiem co to za lekarz, bo szukam nowego i nie chciałabym na tego trafić

Czemu mnie nie dziwi brak odpowiedzi na to pytanie. W Polsce lekarzy mamy takich jakich mamy ale wątpliwe jest dla mnie aby jakikolwiek z nich nawet ten najbardziej tępy zalecił branie po 2 tabletki.
LokiLoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 10:39   #15
manaman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 13
Dot.: Brak okreasu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Witam, a ja mam takie pytanie.

Brałam tabletki antykoncepcyjne 9 miesięcy , później na 2 miesiące odstawiłam tabletki ponieważ brałam leki , na węzły chłonne. Okres miałam normalnie regularny, mój okres zazwyczaj trwa max 4 dni. No i poszłam znów do lekarza, i zaczynam z powrotem brać tabletki. W niedzielę tj 16 dostałam okres i wzięłam tym samym pierwszą tabletke, objawy miałam typowe rozdrażnienie , ból brzucha i obfite krwawienie, ale mój okres trwał tylko 2 dni.. wczoraj rano się skończył. Trochę się martwię bo nie wiem czym to jest spowodowane, na jakimś forum wyczytałam ,że może to być wina powtórnego przyjmowania tabletek, a tym samym mojego braku jajeczkowania. Bardzo proszę o odpowiedź
manaman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 11:11   #16
paulin_bee
Raczkowanie
 
Avatar paulin_bee
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 204
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Moim zdaniem to normalny efekt brania tabletek. Zawsze, gdy zaczynam nowe opakowanie mam wtedy jeszcze okres, ale po zażyciu pierwszej tabletki krwawienie nagle się zmniejsza bardzo.
paulin_bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 12:00   #17
aneczka_178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 13
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez LokiLoka Pokaż wiadomość
Czemu mnie nie dziwi brak odpowiedzi na to pytanie. W Polsce lekarzy mamy takich jakich mamy ale wątpliwe jest dla mnie aby jakikolwiek z nich nawet ten najbardziej tępy zalecił branie po 2 tabletki.
Małe miasto, w którym jest 1 szpital, 1 przychodnia i 2 ginekologów. Nie będę pisać, bo to nie o to chodzi. Miałam problem, dziewczyny mi pomogły i serdecznie dziękuję. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam
aneczka_178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 13:04   #18
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

opowiem Wam moja historie i prosze o rade...
Pzez 3 lata bralam tabletki. zaczelam zle sie czuc-migrena i wymioty co 10-14 dni.
Poszlam do lekarza, zalecil odstawienie, co tez zrobilam. Po 3 miesiacach przerwy (okres mialam normalnie) zaproponował mi minipigulke. Jednak nie byla ona dobrym wyborem bo birac przez 2 miesiace, caly czas krwawilam, i dastalam mase pryszczy. Tabletki odstawilam. DOstalam okres po kilku dniach od odstawienia, pozniej po 30 dniach kolejny. I to byl ostatni okres jaki mialam. Od 3 miesiecy cisza.
Od czasu odstawienia pierwszych tabletek, (czyli jakies 9 miesiecy temu ) schudlam jakies 7 kg, ale nie zmienialam ani diety,ani sposobu zycia, poprostu schudlam i bylo to niezalezne ode mnie.
Przy wzroscie 170 waze 56kg,wiec chyba nie jest to jakas straszna niedowaga. I nie jestem w stanie przytyc.Od zawsze jadlam wieczorami, jadam duzo slodyczy, przynajmniej 4 posilki dziennie, normalny obiad itp, poprostu nic mnie nie rusza.
Bylam u lekarza 3 dni temu, dowiedzialam sie ze mam sie zglosic jesli okresu nie dostane przez 6 miesiecy. Bo to ponoc normalne. A ja sie martwie
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 16:09   #19
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 20:37
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-05, 21:40   #20
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

od rodzinnego.
Nie mieszkam w Pl i moge tylko do rodzinnego isc. dopeiro on moze dac skeirowanie dalej jesli uzna ze jest taka potrzeba.
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 20:27   #21
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 02:21
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.