Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-10, 22:22   #2311
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Hej

Ja sie wtrące trochę jak intruz, nie mam ostatnio czasu się udzielać, trochę za dużo stresu w życiu cos.
I od razu to widać na mojej skórze. znowu szara, pory takie rozmymłane jak po porzadnej parówce, a na lewym.policzku gigant gula - policzki mam spore przy mojej okrągłej twarzy a ona nie ściemniajac zajmuje 3/4 jego. Boli tak,ze nie umiem się uśmiechnąc, jest cała gorąca i czerwona. A po weekendzie przyjezdza TZ po długim sluzbowym wyjezdzie, miały byc randki, a w dzien wycieczki z dzieckiem . Poki co ta gula mi ochote na wszystko zabrała. ( A sie za prozna istote nigdy nie uwazalam...)


Nie mam serum :-( miotam sie co kupic, musi byc stacjonarnie, a w zasadzie 'pod nosem' mam tylko rossa...
dzis wypatrzylam sera Avy, znacie? bo ja tylko zakpdowalam w glowie: do sprawdzenia.

Kurdr, czyli mleczka zadnego w rossie godnego tez nie kupie? :-(

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Miałam serum Avy z serii Ecogarden wersję z marchewką i groszkiem 45+, jest całkiem przyjemne, ale nie jest tak lekkie, jak Alterra, daleko mu konsystencją, z kolei, wersja chyba z pomidorem i ogórkiem jest jeszcze gęstsza.
A może spróbuj któryś z aktywatorów tej marki, tylko nie wiem, czy są w rossie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...aluronowy.html
Zerknij sobie jeszcze na serum Tołpy do cery tłustej: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...prezajace.html
To jedyne co przychodzi mi do głowy teraz dostępnego stacjonarnie.

Co do próżności, to nie próżność kochana, my to dobrze znamy, nic nie spędza snu z powiek bardziej w takiej chwili, jak nowy Stefan na policzku

Cytat:
Napisane przez finan Pokaż wiadomość
Moje doświadczenie z określeniem cery jest takie:
myślałam, że mam tłustą, bo strefie T była błyszcząca,
a po właściwym "badaniu" okazało się, że mam suchą.
Odpowiednio dobrane kosmetyki sprawiły, że moja
skóra z godziny na godzinę wyglądała lepiej
Polecam najpierw sprawdzić rodzaj skóry, a wtedy
kupować odpowiednie kosmetyki, a na pewno będzie
dobrze.
Często właśnie tłustoskórnym wydaje się, że mają suchą cerę, ale odwrotnie tez może być, zawsze warto się poradzić kogoś kompetentnego

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dzisiaj 2 uzycie, jeszcze za wczęsnie na głębsze relacje, ale na pewno buzia po takiej maseczce jest bardzo gładka
To fajnie że widzisz takie efekty, ciekawi mnie, jak długo będzie widoczne dzialanie maseczki i czy zadziała na inne problemy, bo może nie warto myć buzi codziennie miodem, jeśli wystarczyłoby dla tych samych efektów stosować maseczkę powiedzmy 1 raz w tyg.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co masz na myśli mówiąc "właściwe badanie"? Cera sucha się nie świeci. Bywa raczej odwrotnie, cera mieszana/tłusta jest mylnie brana za suchą, kiedy się odwadnia.
Popieram, ale dodatkowo jeszcze cera tłusta ma widoczne pory, a suche prawie nigdy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 23:34   #2312
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To fajnie że widzisz takie efekty, ciekawi mnie, jak długo będzie widoczne dzialanie maseczki i czy zadziała na inne problemy, bo może nie warto myć buzi codziennie miodem, jeśli wystarczyłoby dla tych samych efektów stosować maseczkę powiedzmy 1 raz w tyg.[COLOR="Silver"]
no właśnie, wtedy nie było by to takie kłopotliwe, więc zobaczymy

Liczę na jakieś fajne efekty


myslę czy by znów nie zaczać okresu suplementacji ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 06:50   #2313
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Chimay, i tego i tego. mleczko jeszcze musze kupic, nie uzywalam nigdy,a Korah tak zachwala.. sprawdza sie to co u niej, i u mnie

Ten koncentrat mnie bardzo kusi, juz jakis czas- niestety aktualnie (po swietach, prezentach dla swoich dzieci i chrzesniakow, no i jeszcze koniecznosci zakupu rowerka dla dziecka, i z perspektywa dwoch wizyt prywatnych u specjalistow z nia-), no i z brakiem serum i mleczka- wciaz nie moge sobie na nie pozwolic, niestety. Ale mysle ze w czerwcu zakupie. daj znac po dluzszym uzywaniu

korah, wlasnie te podlinkowane byly w moim rossie. 3rodzaje. Tołpa chyba tez. Dziekuje, poczytam
aha, miałam jeszcze pytac, planujesz jakies kwasy na wiosne lato?

Po odklejeniu plasterka z mascia ichtioloawa rano- stan guli bez zmian. dzis mam gosci, pięknie



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 10:54   #2314
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Chimay, i tego i tego. mleczko jeszcze musze kupic, nie uzywalam nigdy,a Korah tak zachwala.. sprawdza sie to co u niej, i u mnie

Ten koncentrat mnie bardzo kusi, juz jakis czas- niestety aktualnie (po swietach, prezentach dla swoich dzieci i chrzesniakow, no i jeszcze koniecznosci zakupu rowerka dla dziecka, i z perspektywa dwoch wizyt prywatnych u specjalistow z nia-), no i z brakiem serum i mleczka- wciaz nie moge sobie na nie pozwolic, niestety. Ale mysle ze w czerwcu zakupie. daj znac po dluzszym uzywaniu

korah, wlasnie te podlinkowane byly w moim rossie. 3rodzaje. Tołpa chyba tez. Dziekuje, poczytam
aha, miałam jeszcze pytac, planujesz jakies kwasy na wiosne lato?

Po odklejeniu plasterka z mascia ichtioloawa rano- stan guli bez zmian. dzis mam gosci, pięknie
Już zaczęłam się kwasić, jestem po pierwszym zabiegu i planuję jeszcze przynajmniej 4 w odstępach 2 tygodnie

Co do mleczka, to niestety nie mogę polecić żadnego dostępnego stacjonarnie. Szkoda, że tak się odżegnujesz od zakupów internetowych. Jeśli jednak dałabyś się przekonać, to mogę polecić jakiś godny zaufania sklep, gdzie mają i mleczko i inne cudeńka. Teraz zakupy internetowe są tak powszechne, że nasza gospodarka padłaby na łeb na szyję, gdyby je uniemożliwiono Można do 20 zł kupić mleczka rosyjskie, jak jestem anty, by wspierać rosyjską gospodarkę w tym momencie, tak ich mleczkom nie mogę niczego zarzucić i do tego są wydajne. Ceny dostawy też nie są jakieś wygórowane, a często i darmowe.

A skończył Ci się już miód? Mnie by na 100% pomógł na taką gulę.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 12:03   #2315
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ale na nie mowie nie zakupom imternetowym, jestem bardzo na tak, ale za jskis miesiac. Narazie jestesmy w takiej sytuacji,ze adres do wysylki zmienialby mi sie co kilka dni ;-)

Miodek stosuje caly czas, ale aktualnie moja cera oszalala. I chyba wiem czemu - zakonczylam kp.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 13:22   #2316
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Już zaczęłam się kwasić, jestem po pierwszym zabiegu i planuję jeszcze przynajmniej 4 w odstępach 2 tygodnie

Co do mleczka, to niestety nie mogę polecić żadnego dostępnego stacjonarnie. Szkoda, że tak się odżegnujesz od zakupów internetowych. Jeśli jednak dałabyś się przekonać, to mogę polecić jakiś godny zaufania sklep, gdzie mają i mleczko i inne cudeńka. Teraz zakupy internetowe są tak powszechne, że nasza gospodarka padłaby na łeb na szyję, gdyby je uniemożliwiono Można do 20 zł kupić mleczka rosyjskie, jak jestem anty, by wspierać rosyjską gospodarkę w tym momencie, tak ich mleczkom nie mogę niczego zarzucić i do tego są wydajne. Ceny dostawy też nie są jakieś wygórowane, a często i darmowe.

A skończył Ci się już miód? Mnie by na 100% pomógł na taką gulę.
jakieś konkretne ruskie polecasz? Bo trochę ich jest Chętnie bym jakieś mleczka spróbowała mimo że służy mi obecna pielęgnacja
Do tej pory z mleczek najbardziej odpowiadało Corine De Farme. Od dłuższego czasu rano stosuję micel co by po nocy z kremem zwykle treściwym doczyścić buzię, potem myję dwukrotnie mydełkiem borowinowym. Wieczorem znowu micel i od niedawna peeling miodem który czasem zostawiam na jakieś 15 minut-miód stosuję codziennie i bardzo dokładnie go wmasowuję, szczególnie w partie gdzie występuje większa ilość zaskórnikówMoja twarz dawna nie była tak czysta i bardzo dziękuję za polecenie na wątku miodu Oczywiście to też zasługa eksfoliacji ale odkąd stosuję ten płyn micelarny i to mydełko plus teraz jeszcze miód widzę dużą różnicę produkty do oczyszczania mają ogromne znaczenie nawet jak reszta produktów-kwasów/kremów nam służy to źle dobrany preparat do demakijażu może zniweczyć efekty.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 14:30   #2317
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Ale na nie mowie nie zakupom imternetowym, jestem bardzo na tak, ale za jskis miesiac. Narazie jestesmy w takiej sytuacji,ze adres do wysylki zmienialby mi sie co kilka dni ;-)

Miodek stosuje caly czas, ale aktualnie moja cera oszalala. I chyba wiem czemu - zakonczylam kp.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A to rozumiem

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
jakieś konkretne ruskie polecasz? Bo trochę ich jest Chętnie bym jakieś mleczka spróbowała mimo że służy mi obecna pielęgnacja
Do tej pory z mleczek najbardziej odpowiadało Corine De Farme. Od dłuższego czasu rano stosuję micel co by po nocy z kremem zwykle treściwym doczyścić buzię, potem myję dwukrotnie mydełkiem borowinowym. Wieczorem znowu micel i od niedawna peeling miodem który czasem zostawiam na jakieś 15 minut-miód stosuję codziennie i bardzo dokładnie go wmasowuję, szczególnie w partie gdzie występuje większa ilość zaskórnikówMoja twarz dawna nie była tak czysta i bardzo dziękuję za polecenie na wątku miodu Oczywiście to też zasługa eksfoliacji ale odkąd stosuję ten płyn micelarny i to mydełko plus teraz jeszcze miód widzę dużą różnicę produkty do oczyszczania mają ogromne znaczenie nawet jak reszta produktów-kwasów/kremów nam służy to źle dobrany preparat do demakijażu może zniweczyć efekty.
A choćby te:
http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/Orga...i-jedwabiu/257
http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/Natu...-przenicy/1292
http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/Orga...-do-35-lat/123

Święte słowa!

Fajną masz pielęgnację
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 14:55   #2318
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

zanotowałam

w sumie bardzo minimalistyczna jak na mnie, już się tak nie rzucam na nowości i nie używam 50 kosmetyków na raz mam stałe punkty programu z drobnymi odstępstwami plus raz w tygodniu jakaś glinka(żółta lub biała, zielona, niebieska i czarna to masakratory dla mnie) lub algi i całkowicie wykluczyłam olejki(do mycia i do smarowania), absolutnie mi nie służą z takich leciutkich specyfików(jak ktoś kremów nie toleruje) bardzo fajna jest esencja Innisfree soybean energy essence-to właściwie woda, świetna według mnie do problematycznej buzi.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 15:19   #2319
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
zanotowałam

w sumie bardzo minimalistyczna jak na mnie, już się tak nie rzucam na nowości i nie używam 50 kosmetyków na raz mam stałe punkty programu z drobnymi odstępstwami plus raz w tygodniu jakaś glinka(żółta lub biała, zielona, niebieska i czarna to masakratory dla mnie) lub algi i całkowicie wykluczyłam olejki(do mycia i do smarowania), absolutnie mi nie służą z takich leciutkich specyfików(jak ktoś kremów nie toleruje) bardzo fajna jest esencja Innisfree soybean energy essence-to właściwie woda, świetna według mnie do problematycznej buzi.

O to mamy całkiem identyczne spostrzeżenia U mnie to tylko biała glinka się sprawdza, ew. czerwona, cała reszta za mocna. Jedynie co mi jeszcze służy z takich sypkich odtłuszczaczy, co niby robią detoks skórze, to węgiel aktywny, ale nie za często stosowany, pięknie oczyszcza skórę.

Oleje, to masakra i to wszystkie, każdy jeden. Dostaję wręcz spazmów, gdy ktoś mówi lub pisze, że taki lub owaki olej jest idealny dla cery tłustej. BREDNIE. I nikt mi jeszcze nie udowodnił, że stosując oleje pozbył się trądziku, wszystkie opinie opierają się na chwilowym zachwycie i wmawianiu przy okazji chyba samemu sobie, że jest dobrze. Ja natomiast pozbyłam się trądziku odstawiając oleje. Cera może pozostała trądzikowa, albo może skłonna do trądziku, ale trądzik jako taki (aktywny) minął i nie wróci, dopóki nie stosuję olejów.

A Innisfree, to jedna z tych marek, na którą zwróciłam uwagę, bardzo interesująca moim zdaniem.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-11 o 15:20
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 15:33   #2320
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zazdroszczę Wam, że tak umiecie obserwować swoją skórę i zauważyć co szkodzi, a co służy. Ja tak nigdy nie potrafiłam, teraz w Excelu sobie zapisuję dokładnie co stosuję i jak cera wygląda, może to coś da
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 16:18   #2321
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Wam, że tak umiecie obserwować swoją skórę i zauważyć co szkodzi, a co służy. Ja tak nigdy nie potrafiłam, teraz w Excelu sobie zapisuję dokładnie co stosuję i jak cera wygląda, może to coś da
A myślałam, że jestem jedyna póki co to wiem, że chyba oleje mi nie służą, choć wciąż sobie myślę, czy nie przetestowałam ich zbyt mało, by móc osądzić.


Ostatnio na twarzy mam *masakrę*, tak mnie wysypało, stefany wszelkiego rodzaju, ropne, wielkie i bolące, drobne i czerwone, wszędzie, całe poliki i broda, w ogóle wtf pielęgnację mam bardzo bardzo ubogą, nie cuduję z powodu braku $ i nawet nie wiem, co mam wziąć pod lupę w pierwszej kolejności tyle tego jest, glinki, sera, kremy, produkty do oczyszczania
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 16:51   #2322
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O to mamy całkiem identyczne spostrzeżenia U mnie to tylko biała glinka się sprawdza, ew. czerwona, cała reszta za mocna. Jedynie co mi jeszcze służy z takich sypkich odtłuszczaczy, co niby robią detoks skórze, to węgiel aktywny, ale nie za często stosowany, pięknie oczyszcza skórę.

Oleje, to masakra i to wszystkie, każdy jeden. Dostaję wręcz spazmów, gdy ktoś mówi lub pisze, że taki lub owaki olej jest idealny dla cery tłustej. BREDNIE. I nikt mi jeszcze nie udowodnił, że stosując oleje pozbył się trądziku, wszystkie opinie opierają się na chwilowym zachwycie i wmawianiu przy okazji chyba samemu sobie, że jest dobrze. Ja natomiast pozbyłam się trądziku odstawiając oleje. Cera może pozostała trądzikowa, albo może skłonna do trądziku, ale trądzik jako taki (aktywny) minął i nie wróci, dopóki nie stosuję olejów.

A Innisfree, to jedna z tych marek, na którą zwróciłam uwagę, bardzo interesująca moim zdaniem.
Innisfree ma jeszcze produkt który zbiera bardzo dobre noty w internetach: Green Tea Seed Oil, swojego czasu kusiło ale już się nie dam nabrać na żaden olejek sojowa esencja fajna ale nie na dzień przy ciepłych porach roku. Mimo że to taka "woda" to zostawia nieco lepkie wykończenie a mimo to absolutnie mnie nie "zapychała", wypryski szybciej się goiły i jednocześnie nawilżała czyli takie dwa w jednym dla trądzikowców. OHUI i Sulwhasoo też niektóre produkty fajne mają.

Ja z mocnych odtłuszczaczy lubię też od czasu do czasu savon noir, w ogóle lubię mydełka które są tak demonizowane Boniderm też dobrze robi używany w formie mydlanej maseczki na 10-15 minut

Ingran a jakiego kremu i podkładu obecnie używasz o ile używasz? Jaką masz dietę? Ja widzę kolosalną poprawę stanu cery przy diecie bardzo nisko węglowodanowej no i u mnie Sufrin też robi cuda ale kuracja minimum 3 miechy musi trwać i nie każdy da radę bo trochę układ trawienny cierpi
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 17:02   #2323
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

U mnie dzisiaj na noc serum mezo z Bielendy zielone ;P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 17:36   #2324
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Innisfree ma jeszcze produkt który zbiera bardzo dobre noty w internetach: Green Tea Seed Oil, swojego czasu kusiło ale już się nie dam nabrać na żaden olejek sojowa esencja fajna ale nie na dzień przy ciepłych porach roku. Mimo że to taka "woda" to zostawia nieco lepkie wykończenie a mimo to absolutnie mnie nie "zapychała", wypryski szybciej się goiły i jednocześnie nawilżała czyli takie dwa w jednym dla trądzikowców. OHUI i Sulwhasoo też niektóre produkty fajne mają.

Ja z mocnych odtłuszczaczy lubię też od czasu do czasu savon noir, w ogóle lubię mydełka które są tak demonizowane Boniderm też dobrze robi używany w formie mydlanej maseczki na 10-15 minut

Ingran a jakiego kremu i podkładu obecnie używasz o ile używasz? Jaką masz dietę? Ja widzę kolosalną poprawę stanu cery przy diecie bardzo nisko węglowodanowej no i u mnie Sufrin też robi cuda ale kuracja minimum 3 miechy musi trwać i nie każdy da radę bo trochę układ trawienny cierpi
Z serii green tea kusi mnie to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-herbata.html , z tym, że zastanawia mnie ten ostatni składnik, tzn kompleks składników, nie piszą co konkretnie w nim siedzi.

Akurat savon noir nie dla mnie, choć lubię naturalne mydła, zwłaszcza marsylskie

Smerfetka, to czekamy na pierwsze wrażenie
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 17:37   #2325
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ingran a jakiego kremu i podkładu obecnie używasz o ile używasz? Jaką masz dietę? Ja widzę kolosalną poprawę stanu cery przy diecie bardzo nisko węglowodanowej no i u mnie Sufrin też robi cuda ale kuracja minimum 3 miechy musi trwać i nie każdy da radę bo trochę układ trawienny cierpi
Krem to taki, a podkładu używam raz, dwa na tydzień o ten(nie wnikaj w kolor, kombinuję, jak mogę ). Co do diety to hmm staram się jeść zdrowo, bo muszę zresztą, ale na świętach sobie pozwoliłam na co nieco. Ogólnie nie jem za wiele słodyczy(staram się wyeliminować całkiem), pieczywo tylko ciemne, mięsa prawie nic, czasem drób.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 18:35   #2326
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
A myślałam, że jestem jedyna póki co to wiem, że chyba oleje mi nie służą, choć wciąż sobie myślę, czy nie przetestowałam ich zbyt mało, by móc osądzić.


Ostatnio na twarzy mam *masakrę*, tak mnie wysypało, stefany wszelkiego rodzaju, ropne, wielkie i bolące, drobne i czerwone, wszędzie, całe poliki i broda, w ogóle wtf pielęgnację mam bardzo bardzo ubogą, nie cuduję z powodu braku $ i nawet nie wiem, co mam wziąć pod lupę w pierwszej kolejności tyle tego jest, glinki, sera, kremy, produkty do oczyszczania
A w dodatku czasami przyczyna jest wewnątrz, czyli, hormony, stres itp. to mnie najbardziej demotywuje

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Krem to taki, a podkładu używam raz, dwa na tydzień o ten(nie wnikaj w kolor, kombinuję, jak mogę ). Co do diety to hmm staram się jeść zdrowo, bo muszę zresztą, ale na świętach sobie pozwoliłam na co nieco. Ogólnie nie jem za wiele słodyczy(staram się wyeliminować całkiem), pieczywo tylko ciemne, mięsa prawie nic, czasem drób.
Ten krem to chyba nie jest zbyt dobry w przypadku gdy mamy skłonność do stefanów (), jak na moją skromną wiedzę
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 18:44   #2327
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z serii green tea kusi mnie to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-herbata.html , z tym, że zastanawia mnie ten ostatni składnik, tzn kompleks składników, nie piszą co konkretnie w nim siedzi.

Akurat savon noir nie dla mnie, choć lubię naturalne mydła, zwłaszcza marsylskie

Smerfetka, to czekamy na pierwsze wrażenie
skład tego serum:
https://beautifulbuns.wordpress.com/...ea-seed-serum/

kusi też tonik(mimo że ma alko)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ore-toner.html

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Krem to taki, a podkładu używam raz, dwa na tydzień o ten(nie wnikaj w kolor, kombinuję, jak mogę ). Co do diety to hmm staram się jeść zdrowo, bo muszę zresztą, ale na świętach sobie pozwoliłam na co nieco. Ogólnie nie jem za wiele słodyczy(staram się wyeliminować całkiem), pieczywo tylko ciemne, mięsa prawie nic, czasem drób.
może krem Ci szkodzi? Ja po Ziaji tygodniami sie leczyłam a robiłam podchody do wielu kremów, jedynie z serii AZS krem na noc i jakiś z Lipidowej mnie nie zapchał a reszta to masakra no i przede wszystkim przyczyna wewnętrzna. Mi pomaga właśnie dieta i suplementacja bo hormony mam w porządku jak się okazało
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 19:09   #2328
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
skład tego serum:
https://beautifulbuns.wordpress.com/...ea-seed-serum/

kusi też tonik(mimo że ma alko)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ore-toner.html



może krem Ci szkodzi? Ja po Ziaji tygodniami sie leczyłam a robiłam podchody do wielu kremów, jedynie z serii AZS krem na noc i jakiś z Lipidowej mnie nie zapchał a reszta to masakra no i przede wszystkim przyczyna wewnętrzna. Mi pomaga właśnie dieta i suplementacja bo hormony mam w porządku jak się okazało
Dziwne, że skład w kwc jest zupełnie inny. Tak to jest, jak spamerzy wrzucają produkty i nikt tego nie sprawdza. Wracając jednak do składu, to jest całkiem kuszący, opinie o tym produkcie (większość zagranicznych) także Co do toniku, to póki co się nie napalam, bo dużo jest dobrych toników o połowę tańszych, a serumów tego typu jak na lekarstwo, chociaż cena tego też nie jest niska.


Ingran
- no i dziwisz się, że masz taką cerę, Ziaji mówimy nie


.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 19:17   #2329
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
A w dodatku czasami przyczyna jest wewnątrz, czyli, hormony, stres itp. to mnie najbardziej demotywuje

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------



Ten krem to chyba nie jest zbyt dobry w przypadku gdy mamy skłonność do stefanów (), jak na moją skromną wiedzę
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
może krem Ci szkodzi? Ja po Ziaji tygodniami sie leczyłam a robiłam podchody do wielu kremów, jedynie z serii AZS krem na noc i jakiś z Lipidowej mnie nie zapchał a reszta to masakra no i przede wszystkim przyczyna wewnętrzna. Mi pomaga właśnie dieta i suplementacja bo hormony mam w porządku jak się okazało
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Ingran
- no i dziwisz się, że masz taką cerę, Ziaji mówimy nie
Kurczę, a takie fajne recenzje i w sumie zawsze używam Ziaji takiej lub innej, chyba trzeba będzie się pożegnać miałam jeszcze chrapkę na ten 50+ z ceramidami no ale póki co skupię się na diecie. Jakbym teraz odstawiła krem to zostałabym bez niczego a u mnie strasznie łatwo o przesusz i dodatkowe zmarchy pod oczami :/ co do suplementacji to na razie faszeruję się witaminą C, co jeszcze możecie polecić...?
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 20:35   #2330
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja po raz drugi używam do mycia twarzy płynu do higieny intymnej, wcześniej Lactacyd, teraz Joanna i średnio mi pasi, jakby za bardzo wysuszają :/
A ja miałam wrażenie niedomytej warstwy na twarzy po takich żelach.

Wczoraj nałożyłam drugi raz peeling migdałowy - tym razem 15%. Dzisiaj cisza przed burzą. 10% też zadziałał dopiero po paru dniach, choć skóra była po prostu sucha, minimalnie się łuszczyła. Schodzące skórki pojawiły się tylko na nosie, z którym akurat nie mam problemów, więc tym razem go ominęłam. Niestety przed @ zaczęły mi się wykluwać dwie podskórne gule, teraz czekanie aż wylezą, a potem zaleczanie ich, ech...

Odkryłam za to, że po kwasie doskonale łagodzi skórę Avene Cicalfate, coś cudownego. (Nawiasem mówiąc, w Superpharm widziałam go za 65 zł, a kupiłam w osiedlowej aptece za 33... Śmieszne i straszne zarazem. )

Mi też strasznie trudno zaobserwować, co dobrze wpływa na moją skórę, dlatego zrobiłam sobie dzisiaj zdjęcie bez makijażu. I chcę zobaczyć efekty po serii peelingów kwasowych, którą mam zamiar skończyć w czerwcu.

Dziewczyny, a jak to jest z tym miodem - nie rozniesie zarazków z ropnych pryszczy? I czy nadaje się do mycia skóry po peelingu kwasowym? (Pytam zwłaszcza Korah , bo jesteś specjalistką od miodu na wątku i pisałaś też, że działa na Ciebie migdał. ).
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 20:43   #2331
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Chimay, i tego i tego. mleczko jeszcze musze kupic, nie uzywalam nigdy,a Korah tak zachwala.. sprawdza sie to co u niej, i u mnie

Ten koncentrat mnie bardzo kusi, juz jakis czas- niestety aktualnie (po swietach, prezentach dla swoich dzieci i chrzesniakow, no i jeszcze koniecznosci zakupu rowerka dla dziecka, i z perspektywa dwoch wizyt prywatnych u specjalistow z nia-), no i z brakiem serum i mleczka- wciaz nie moge sobie na nie pozwolic, niestety. Ale mysle ze w czerwcu zakupie. daj znac po dluzszym uzywaniu
Ten koncentrat Lieraca kupiłam ostatnio w Hebe na promocji.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oleje, to masakra i to wszystkie, każdy jeden. Dostaję wręcz spazmów, gdy ktoś mówi lub pisze, że taki lub owaki olej jest idealny dla cery tłustej. BREDNIE. I nikt mi jeszcze nie udowodnił, że stosując oleje pozbył się trądziku, wszystkie opinie opierają się na chwilowym zachwycie i wmawianiu przy okazji chyba samemu sobie, że jest dobrze. Ja natomiast pozbyłam się trądziku odstawiając oleje. Cera może pozostała trądzikowa, albo może skłonna do trądziku, ale trądzik jako taki (aktywny) minął i nie wróci, dopóki nie stosuję olejów.
Jestem tego samego zdania, nie pojmuję kariery olejowania

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Wam, że tak umiecie obserwować swoją skórę i zauważyć co szkodzi, a co służy. Ja tak nigdy nie potrafiłam, teraz w Excelu sobie zapisuję dokładnie co stosuję i jak cera wygląda, może to coś da
Też tak kiedyś robiła, ale nic z tego nie wynikło, cerę miałam tak tragiczną, że pomogła jej dopiero antykoncepcja hormonalna. Pomiędzy stanem cery a pielęgnacją nie mogłam znaleźć wtedy żadnego punktu wspólnego. Teraz już mogę, ale nie mam już takich problemów jak wtedy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 20:54   #2332
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah, to moze i ruskie serum jakies, sprawdzalas? w poniedzialek kupie ktorys aktywator avy poki co, jutro nie wyjde do galerii za nic w skarby, dzis chrzestny zabral mi dziecko na plac zabaw, bo taaaka piekna pogoda- a ja giga gula plus wielkoe, czerwone spuchniete oczy od alergii. Cudo

Ale jak bede zamawiac ruskie mleczko to pewnie i cos jeszcze zechce domowic


Chimay- Nigdy nie bylam w hebe. I nie pojde, poki nie mam funduszy haha.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 20:59   #2333
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość


Też tak kiedyś robiła, ale nic z tego nie wynikło, cerę miałam tak tragiczną, że pomogła jej dopiero antykoncepcja hormonalna. Pomiędzy stanem cery a pielęgnacją nie mogłam znaleźć wtedy żadnego punktu wspólnego. Teraz już mogę, ale nie mam już takich problemów jak wtedy.
Najgorsze też już za mną, też leczyłam się hormonalnie.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 21:37   #2334
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak to jest z tym miodem - nie rozniesie zarazków z ropnych pryszczy? I czy nadaje się do mycia skóry po peelingu kwasowym? (Pytam zwłaszcza Korah , bo jesteś specjalistką od miodu na wątku i pisałaś też, że działa na Ciebie migdał. ).
Właśnie ostatnio sprawdzałam miód po 15% migdale, jakoś dzień lub dwa po i dobrze się sprawdził, nie podrażnił

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jestem tego samego zdania, nie pojmuję kariery olejowania
Niestety koszmar, mam wrażenie, że kariera olejowania wzięła się w dużej mierze przez składy kosmetyków dla cer tłustych. Zwłaszcza w naturalnych kosmetykach oraz takich zestawach do zrobienia samemu to się uwidacznia, jeśli o oleje chodzi. Czasem mam wrażenie, że producenci i ich technolodzy albo są kompletnymi niedoukami, albo celowo wpędzają nasze skóry w chorobę. Takie marki jak np Florame, których eliksiry do twarzy to koszt 100-150, a wersja rzekomo "regulująca" ma skład:
Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Coco-Caprylate/Caprate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Trihydroxystearin, Argania Spinosa Kernel Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil*, Limonene, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil*, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Leaf/Twig Oil*, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil*, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil*, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil*, Beta-Sitosterol, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Calodendrum Capense Nut Oil, Citrullus Vulgaris (Watermelon) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*,Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil*, Tocopherol, Linalool, Citral, Geraniol.

Marka ma jedno fajne serum, ale raz, ze drogie, dwa, że nie pisze na nim, że jest do cery tłustej, a tylko "nawilżające", brak informacji=dezinformacja.

Ja już się na swoich błędach nauczyłam i życzę każdemu o tych samych problemach z cerą, żeby się nauczył bo jak widać, ufać można tylko sobie.
Większość dermatologów odradza cerze tłustej oleje, radzą skórę nawilżać, nie natłuszczać ( z tą teorią kłóci się obecnie chyba tylko wszechwiedząca blogosfera), ale lekarze mimo swoich przekonań nie patrzą, że krem, który polecają te oleje zawiera w dużych ilościach, albo dostają profity za polecenie kosmetyków konkretnej marki. Potem powstają błędne stereotypy, a potem fale szału na dane metody pielęgnacji i niektóre wręcz by oczy wydrapały, jeśli Ty masz odmienne poglądy No ale jak tu się nie odezwać, gdy czytasz, że dziewczyna zachwyca się olejem tamanu, a w kolejnym poście, wrzuca fotki swojej twarzy saute i krzyczy "pomocy", bo nawet olej już nie pomaga, a w kolejnym wrzuca olej razem z ulubieńcami miesiąca

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Korah, to moze i ruskie serum jakies, sprawdzalas? w poniedzialek kupie ktorys aktywator avy poki co, jutro nie wyjde do galerii za nic w skarby, dzis chrzestny zabral mi dziecko na plac zabaw, bo taaaka piekna pogoda- a ja giga gula plus wielkoe, czerwone spuchniete oczy od alergii. Cudo

Ale jak bede zamawiac ruskie mleczko to pewnie i cos jeszcze zechce domowic
Z tego co patrzyłam w kwc, to dobre opinie z tych aktywatorów ma hialuronowy, poczytaj sobie, może będzie Ci łatwiej się zdecydować.

Z ruskich sprawdzałam dwa serum i nie podpasowały mi, to pierwsze jest jak krem, to drugie niby płynne, lekkie, ale po nałożeniu jest uczucie jakby skóra się pociła pod nim, nieprzyjemnie rozgrzewa i wcale nie zmniejsza porów:
http://lawendowaszafa24.pl/pl/p/Orga...-do-35-lat/121
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...mieszanej.html

Innym się nie przyglądałam, ale jak będziesz mieć na coś oko, to daj znać, zweryfikujemy składy. Zerknij sobie też na toniki ruskie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 21:44   #2335
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 142
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Miałam serum Avy z serii Ecogarden wersję z marchewką i groszkiem 45+, jest całkiem przyjemne, ale nie jest tak lekkie, jak Alterra, daleko mu konsystencją, z kolei, wersja chyba z pomidorem i ogórkiem jest jeszcze gęstsza.
A może spróbuj któryś z aktywatorów tej marki, tylko nie wiem, czy są w rossie:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...aluronowy.html
Zerknij sobie jeszcze na serum Tołpy do cery tłustej: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...prezajace.html
To jedyne co przychodzi mi do głowy teraz dostępnego stacjonarnie.

Co do próżności, to nie próżność kochana, my to dobrze znamy, nic nie spędza snu z powiek bardziej w takiej chwili, jak nowy Stefan na policzku



Często właśnie tłustoskórnym wydaje się, że mają suchą cerę, ale odwrotnie tez może być, zawsze warto się poradzić kogoś kompetentnego

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------



To fajnie że widzisz takie efekty, ciekawi mnie, jak długo będzie widoczne dzialanie maseczki i czy zadziała na inne problemy, bo może nie warto myć buzi codziennie miodem, jeśli wystarczyłoby dla tych samych efektów stosować maseczkę powiedzmy 1 raz w tyg.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------



Popieram, ale dodatkowo jeszcze cera tłusta ma widoczne pory, a suche prawie nigdy.
No właśnie i dlatego niewłaściwe kosmetyki mogą tylko zaszkodzić.
W każdej dziedzinie następuje stopniowy rozwój i to co sprawdzało się
jakiś czas temu, dziś już jest prehistorią i warto korzystać z nowych
rozwiązań.
finan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 21:49   #2336
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Właśnie ostatnio sprawdzałam miód po 15% migdale, jakoś dzień lub dwa po i dobrze się sprawdził, nie podrażnił
W takim razie dzisiaj będzie miał u mnie premierę. Dziękuję.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 21:54   #2337
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
W takim razie dzisiaj będzie miał u mnie premierę. Dziękuję.
Yyyy, zaraz zaraz, z premiera to moze być inna opcja. Lepiej zaczekaj
Chodzi o to, że jak użyłam miodu pierwszy raz, to lekko szczypał, potem już nie, ale po kwasach to nie wiadomo.....

A co do stanow zapalnych, to nie ma szans, że je rozniesie, wręcz odwrotnie, bo on je leczy
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 22:07   #2338
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej Dziewczyny

Cały czas Was podczytuję i zamierzam wiele rad wprowadzić w życie. Myję już twarz miodem i mam wrażenie, że jest lepiej. Zamiast toniku używam zielonej herbaty.
Czaje się teraz na coś do zmywania makijażu i serum bezolejowe. Co powiecie na micel Garniera i serum Ava z wit C? Widziałam na ostatnich stronach, że kilka z Was je poleca

swoją drogą przydałaby się jakaś pigułka
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 22:26   #2339
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Piszecie o tym szale na oleje, dopóki nie trafiłam na ten wątek też byłam przekonana, że to fajny wynalazek Ale po prawdzie używałam ich najwięcej i bezproblemowo za złotych czasów tabletek anty, kiedy to nie miałam problemów z cerą. Po hormonach myślałam, że mi nie szkodzą, a przecież to one mogły się przyczyniać do moich problemów z cerą, bo przecież zapychanie nie jest widoczne po godzinie, a po dłuższym czasie.

W związku z poruszoną tu kwestią i moimi olejowymi przemyśleniami, wykiełkował w mojej głowie pomysł na serumka Jako że nabyłam nowiutkie świeżutkie produkty na ZSK (kwas azelainowy i PEG), takie sobie wymyśliłam:
- hydrolat 48%
- PEG 400 15%
- kwas azelainowy 15%
- kwas salicylowy 2%
- kwas hialuronowy 10%
- niacynamid 4%
- d-pantenol 2%
- glukozyd ketonu malinowego 3%
- gliceryna 3%
- alantoina 0,5%
- guma ksantanowa 0,5%
Nie wiem jeszcze jak to się ma wszystko do siebie, naskrobałam mejla do ZSK, mam nadzieję ze mi odpiszą.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 08:24   #2340
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Kurczę, a takie fajne recenzje i w sumie zawsze używam Ziaji takiej lub innej, chyba trzeba będzie się pożegnać miałam jeszcze chrapkę na ten 50+ z ceramidami no ale póki co skupię się na diecie. Jakbym teraz odstawiła krem to zostałabym bez niczego a u mnie strasznie łatwo o przesusz i dodatkowe zmarchy pod oczami :/ co do suplementacji to na razie faszeruję się witaminą C, co jeszcze możecie polecić...?
boże brońten z ceramidami zrobił mi chyba największe kuku ze wszystkich kremów Ziaji nie dość że gule podskórne po trzech aplikacjach to jeszcze kaszka, egzema pod oczami i palące oczy, cudny pakiet po prostu Celii tez nie polecam dla trądzikowców, miałam mleczko,tonik nagietkowy, dwa kremy i podkład nude. Największą krzydę zrobiło mi to cudo polecane zresztą nawet dla problematycznych cer
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...iny-a-i-e.html

całkiem fajnym zwykłym lekkim i drogeryjnym kremem który mi w ogóle krzywdy nie zrobił był ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ki-na-noc.html
tylko przy kwasach zdecydowanie niewystarczająco nawilża ale jak nie używasz możesz spróbować.
A witaminę c jaką bierzesz? Jakaś acerola czy cuś? Bo taka syntetyczna to chyba szkody więcej robi


Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

Cały czas Was podczytuję i zamierzam wiele rad wprowadzić w życie. Myję już twarz miodem i mam wrażenie, że jest lepiej. Zamiast toniku używam zielonej herbaty.
Czaje się teraz na coś do zmywania makijażu i serum bezolejowe. Co powiecie na micel Garniera i serum Ava z wit C? Widziałam na ostatnich stronach, że kilka z Was je poleca

swoją drogą przydałaby się jakaś pigułka
ja z Garniera bardzo lubię zielony micel. Ogólnie firmę darzę bardzo dużą niechęcią i nic innego nie używam od nich, różowy micel się u mnie nie sprawdził. W przyszłości chcę jeszcze z Sylveco lipidowy wypróbować. Tylko ja i tak zalecam po micelu/mleczku/emulsji myjącej czy czym tam zmywacie buzię wypucować się jeszcze jakimś mydełkiem albo miodem
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.