Strzępki błony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-08, 16:39   #1
nowa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 22

Strzępki błony


Witam chcialabym sie tylko dowiedziec czy mozna usunąc strzepki błony dziewiczej ktore przeszkadzaja podczas stosunku sprawiajac ból. Jesli tak to czy kazdy lekarz sie tego podejmie i czy to bardzo boli.
nowa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 19:57   #2
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Strzępki błony

pierwsze slysze o takiej przypadlosci
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 20:04   #3
scarlett_1
Rozeznanie
 
Avatar scarlett_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 505
Dot.: Strzępki błony

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
pierwsze slysze o takiej przypadlosci
ja też
__________________

scarlett_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 20:17   #4
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Strzępki błony

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
pierwsze slysze o takiej przypadlosci
ja takze, nowa moze napiszesz dokladniej o co chodzi
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 20:57   #5
nowa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 22
Dot.: Strzępki błony

chodzi o to ze mi zostaly resztki błony dziewiczej...podczas stosunku caly czas sa szarpane....mój maz czuje to jak obrecz na nim i mu uciska...wiec jemu tez nie jest za przyjemnie. Wies myslalam ze skoro nacinaja błone to moze i usowaja to co z niej zostalo..taki fałdek skory z jednej strony dosc mocno napiety, na głebokosci centymetra
nowa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:17   #6
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Strzępki błony

nie odkryję ameryki, jeśli powiem, że w ciemno nic się nie da doradzić i musi Cię zobaczyć lekarz...
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 23:17   #7
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Strzępki błony

Cytat:
Napisane przez nowa24 Pokaż wiadomość
chodzi o to ze mi zostaly resztki błony dziewiczej...podczas stosunku caly czas sa szarpane....mój maz czuje to jak obrecz na nim i mu uciska...wiec jemu tez nie jest za przyjemnie. Wies myslalam ze skoro nacinaja błone to moze i usowaja to co z niej zostalo..taki fałdek skory z jednej strony dosc mocno napiety, na głebokosci centymetra
Jesli go uciska to moze wystarczy częściej uprawiac sex? wyrobi się nie wiem jak lekarz miałby Ci wycinac kawalki ciała? przecież błona to nie jest błona w dosłownym tego słowa znaczeniu tylko żywa tkanka...co innego naciąc a co innego wycinac po bokach...
Przyszedl mi jeszcze do glowy wibrator (większy niż czlonek męża), ktorym moglabys rozszerzyc wejście do pochwy.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 00:14   #8
patinka_
Zakorzenienie
 
Avatar patinka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 183
Dot.: Strzępki błony

myślę że od sexu powinno się wyrobić..choć dziwne, ja czegoś takiego nie miałam...może taką masz budowę i rzeczywiście powinnaś pójść do lekarza i się dowiedzieć dokładnie
__________________
patinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 00:20   #9
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Strzępki błony

ja slyszalam o strzepkach ale nie slyszalam o uciskajacej obreczy.Jedno wyklucza drugie moim zdaniem.Wiesz o tym tylko od meza czy rowniez od gina?
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 10:26   #10
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Strzępki błony

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
Jesli go uciska to moze wystarczy częściej uprawiac sex? wyrobi się nie wiem jak lekarz miałby Ci wycinac kawalki ciała?
!
Ten zabieg wykonuje się powszechnie, używając lasera. Jeśli oczywiście lekarz zdiagnozuje ten przypadek i na taki zabieg skieruje.
Lekarz powiedział Ci o tym?
Nie ma w tym niczego dziwnego, moja pani doktor wykonuje to u siebie w placówce. Spytaj swojego lekarza.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2007-01-10 o 07:56
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:26   #11
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Strzępki błony

Chyba jedyną sensowna rada jest to, żebyś wybrała się do lekarza i przedstawiła mu problem. On Cię obejrzy i będzie wiedział, co trzeba zrobić
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 15:22   #12
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Strzępki błony

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
!
Ten zabieg wykonuje się powszechnie, używając lasera. Jeśli oczywiście lekarz zdiagnozuje ten przypadek i na taki zabieg skieruje. Lekarz powiedział Ci o tym?
Nie ma w tym niczego dziwnego, moja pani doktor wykonuje to u siebie w placówce. Spytaj swojego lekarza.
nie mam potrzeby pytac, nie mam żadnych problemów z sexem i strzępkami blony
co do zabiegu - nie slyszalam o takim, wydawalo mi się to barbarzyństwem,no ale skoro piszesz, że się wykonuje... Ja bym chyba wolała naturalne metody
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 23:05   #13
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Dot.: Strzępki błony

Cytat:
Napisane przez nowa24 Pokaż wiadomość
Witam chcialabym sie tylko dowiedziec czy mozna usunąc strzepki błony dziewiczej ktore przeszkadzaja podczas stosunku sprawiajac ból. Jesli tak to czy kazdy lekarz sie tego podejmie i czy to bardzo boli.
Pierwsze slysze idz z tym do lekarza on oceni ...ja po porodach dalej mam strzepki blony(tak okreslil lekarz) moze bol sprawia cos innego(za ciasno czy co) jak urodzilam dziecko to dopiero sie przekonalam ze sex moze byc przyjemny teraz jest superr serio
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 07:45   #14
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Strzępki błony

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
nie mam potrzeby pytac, nie mam żadnych problemów z sexem i strzępkami blony
co do zabiegu - nie slyszalam o takim, wydawalo mi się to barbarzyństwem,no ale skoro piszesz, że się wykonuje... Ja bym chyba wolała naturalne metody
Przepraszam Cię Marilyn, sugestia odnośnie zapytania się lekarza była do założycielki wątku (nie sprecyzowałam).

Nie, to nie barbarzyństwo a w niektórych wypadkach konieczność. Zabieg raczej kosmetyczny, zupełnie bezbolesny w porównaniu do wynikających z przypadłości uciążliwości (ból, niewygoda, częste podrażnienia). To błędne koło. Spinanie mięśni (przez stres, ból) dodatkowo wzmacnia ten "przyrostek".

ps. nie musi to nieć nic wspólnego z problemami z seksem, choć czasem bywa przeszkodą ze względu na ból, zranienia i dyskomfort. Naturalne metody nie zawsze są jedynym ratunkiem - i całe szczęście

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2007-01-10 o 08:30
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 11:29   #15
nowa24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 22
Dot.: Strzępki błony

do lekarza pojde jak mi sie tylko skonczy@
Ale mozna wiedziec ile taki zabieg laserem kosztuje??
Czy potem stosuje sie jakies masci...boje sie tego ze bedzie bolec jak mi beda usowac to.
nowa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 14:52   #16
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Question Dot.: Strzępki błony

Cytat:
Napisane przez nowa24 Pokaż wiadomość
do lekarza pojde jak mi sie tylko skonczy@
Ale mozna wiedziec ile taki zabieg laserem kosztuje??
Czy potem stosuje sie jakies masci...boje sie tego ze bedzie bolec jak mi beda usowac to.

Nie planujecie dzidziusia???????taki zabiegl mogl by byc nie potrzebny po porodzie
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 22:08   #17
anuka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 32
Dot.: Strzępki błony

jak dobrze zrozumiałam to chodzi Ci chyba o nacięcie błony dziewiczej. Ja mam wyznaczony termin na 8 lutego, z tego co rozmawiałam z lekarzem to zabieg wykonywany jest pod płytką narkozą i trwa ok. 10 minut. Jak już będę po to chętnie odpowiem na pytania Uważam, że nie ma co czekać z tą przypadłością - w przeciwnym razie można się nabawić urazu do seksu
anuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 10:20   #18
ja...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6
Dot.: Strzępki błony

hej ja tez mam taki problem ale u mnie został taki kawałek na tylnej sciance, odrazu lekarz powiedział że trzeba to usunąć bo "sami sobie nie poradzimy" bo to sie ugina. Mojemu facetowi to nie przeszkadza bo nie ma tak jak w twoim przypadku obręczy. Ale mój lekarz- nadmieniam który jest starym dziadem- powiedział że to trzeba rozmasować. Nie wiem co miał na mysli . Ale chyba musze pójść do innego przecież bądź co bądź ten zabieg powinien być wykonywany w znieczuleniu. Jeśli już będziesz miała to za sobą bardzo bym chciała żebyś podzieliła się doświadczeniami- będe bardzo wdzięczna, bo nie wiem czy pora zmienić lekarza. Pozdrawiam...
ja... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 10:23   #19
ja...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6
Dot.: Strzępki błony

ANuka
Po co się nacina błone?
ja... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-22, 10:07   #20
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Strzępki błony

Witam
Niedawno miałam swój pierwszy raz. Błona nie została całkiem przebita, jest tylko naderwana. I od tego czasu z mojej pochwy wystaje ok. 1-cm kawałek bordowej tkanki -zerwanego połączenia między pochwą a bloną. Pozostałe połączenia są niezerwane.
Co robić? Jak pozbyć się tego wystającego kawałka błony? czy on zniknie przy kolejnych stosunkach?
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:13   #21
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Strzępki błony

tak, powinno sięprzerwać przy kolejnych stosunkach a jak nie to może to naciąć pod znieczuneniem żelem lekarz ginekolog.
zabieg nie jest bolesny i jest szybki
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 18:49   #22
olgus86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Strzępki błony

hmm... wydawało mi sie ze nazwa "strzepki błony dziwiczej" jest zarezerwowana dla brodawkowych tworow pozostalych z blony dziewiczej po porodzie (porodach). po stosunku moga byc "platy". jesli sie myle to niech mnie ktos madry poprawi
olgus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 22:24   #23
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Strzępki błony

zgadza się, ale gdyby dziewczyny miały książki do medycyny w domu i odróżniały twory powstałe z błony dziewiczej to myślę że wiedziałyby co się z nimi robi i nie potrzebowałyby rady na forum.

strzępki czy płaty- wszystko jedno, ważne że wiemy o co chodzi.

a strzepki powstałałe po porodzie powstają poprzez skurczenie sie płatów więc raczej już nie przeszkadzają (a przynajmniej przeszkadzają mniej).
jesli sie myle to niech mnie ktos madry poprawi
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 19:53   #24
olgus86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Strzępki błony

masz racje...wazne ze wiadomo o co chodzi...ale jak jest ktos kto ma wiedze na dany temat to dobrze by bylo zeby poprawial wizazanki. po co maja zyc z przeswiadczeniem ze to to samo? a wiedze czerpac mozna rowniez z innych zrodel niz ksiazki medyczne np to forum
olgus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 19:46   #25
patinka246
Raczkowanie
 
Avatar patinka246
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 142
Dot.: Strzępki błony

Hej, mam podobny problem, tyle tylko ze ja potrzebuje w ogole naciac blone dziewicza... decyzje o wspolzyciu podjelismy z chlopakiem juz jakies pol roku temu ale ciagle nie wychodzi bo nie mozemy jej przebic i bardzo boli. Bylam u ginekologa ktory wysmial moj problem i powiedzial ze powinnam sie leczyc ale na glowe... bylam zdruzgotana. Niedlugo pojde do innego mam nadzieje ze nie potraktuje mnie tak samo jak tamten... chcialam sie dowiedziec na czym polega taki zabieg, jak jest wykonywany, gdzie za ile i czy mozna go zrobic 17-latce?
patinka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 18:44   #26
anuka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 32
Dot.: Strzępki błony

Przede wszystkim musisz iść do dobrego ginekologa - pierwsza u której byłam z tym problemem to stwierdziła że z" czasem mi się rozciągnie" tylko pewnie do tego czasu miałabym juz totalny uraz do seksu Dopiero druga ginekolog potraktowała mnie poważnie - ja miałam zabieg robiony w narkozie (ponoć można też w znieczuleniu miejscowym - to chyba zależy od ginekologa). Sam zabieg trwał ok 15 minut - pierwsze 3 dni miałam problem z siadaniem ale potem było juz ok. Musiałam robić nasiadówki w tantum rosa no i oczywiście zero seksu minimum 4 tygodnie (albo i dłużej zależy jak się goi)
anuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.