Wasze recenzje i pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 11:30   #1
Margaritte
Raczkowanie
 
Avatar Margaritte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 68
Question

Wasze recenzje i pomoc.


Witam serdeczenie.

Bardzo mi zależy na odnalezieniu dobrych tabletek wspomagających zachamowanie łaknienia. Kiedyś bardzo dobre tabletki wspomagające odchudzanie to były : meridia, adipex itp. Ale zostały wycofane ze sprzedaży. Są różne firmy które reklamują się na necie jako idealny zamiennik.
Ale ja szukam coś podobnego ale sprawdzonego.

I proszę o konkretne wypowiedzi i pomoc w poszukiwaniu bo już desperacja mną kieruję.
Z góry dziękuję za wypowiedź "poruszaj się trochę""poćwicz""ogranicz jedzenie". Ja to wszystko już wiem, a nie o to proszę w tym poście.

Jestem 15 miesięcy po porodzie do dziś udało mi się zrzucić 15kg. Nie jest źle ale najlepiej też nie jest a do wakacji coraz bliżej i w końcu chcę się poczuć bosko.
Jeśli chodzi o diety to uwierzcie - nie działają. A normalnie na co dzień również nie żrę ani nie tykam słodkości poprostu taki mam organizm. Ruszać się ruszam bo w nocy pracuję, a w dzień zajmuję się moją córeczką.A jest to bardzo energiczne dziecko więc mam co robić.

Dlatego proszę o rzetelne sprawdzone informację. A może i Wy przyłączycie się ze mną do walki z nadwagą __________________
__________________
Szczęście Jest ukryte w drobiazgach ... więc nie czekaj na zrządzenie losu, tylko ciesz się z tego co masz - zazwyczaj Masz więcej niż zauważasz
Margaritte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 19:01   #2
ewelinka4141
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Solne Miasto :)
Wiadomości: 46
GG do ewelinka4141
Dot.: Wasze recenzje i pomoc.

Witam cię serdecznie, ja już moją walkę z kg prowadzę od 8 marca. Moja waga wyjsciowa w tymże dniu to 102,7 kg przy wzroscie 163 cm. Spasłam się tak w ciąży a pozniej to juz nawet nie chciało mi sie z tym walczyć... Aż wkońcu zaczęłam mieć dość swojego wyglądu i kupowania ubrań w rozmiarze 48 w sklepach z odzieżą dla starszych kobiet. Dodam że mam 23 lata Na dzień dzisiejszy ważę 89,7 kg więc już trochę za mną ale jeszcze drugie tyle przedemną w pierwszym miesiącu wspomagałam się tabletkami, pozniej miesiąc przerwy i znow przez mięsiąc tabletki a pozniej to sie okaze zobacze jakie beda efekty i ile mi bedzie jeszcze brakowało do mojej wymarzonej, upragnionej wagi
ewelinka4141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 21:39   #3
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Wasze recenzje i pomoc.

Jak tylko przywrócą na rynek narkotyczne w składzie leki o których piszesz a wycofane przez tych złych i nie rozumiejących musu wakacyjnego oraz boskiego wyglądu ludzi to zaraz dam Ci namiar na najbliższego dealera.

Desperacja jest o krok od nieodpowiedzialności i najzwyczajmniejszej lekkomyślności, żeby to nazwać jak najbardziej dyplomatycznie.

Innymi słowy - nie zastanawiało Cię nigdy czemu te leki wycofano?

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2012-05-16 o 07:00
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 18:41   #4
Margaritte
Raczkowanie
 
Avatar Margaritte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 68
Dot.: Wasze recenzje i pomoc.

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Jak tylko przywrócą na rynek narkotyczne w składzie leki o których piszesz a wycofane przez tych złych i nie rozumiejących musu wakacyjnego oraz boskiego wyglądu ludzi to zaraz dam Ci namiar na najbliższego dealera.

Desperacja jest o krok od nieodpowiedzialności i najzwyczajmniejszej lekkomyślności, żeby to nazwać jak najbardziej dyplomatycznie.

Innymi słowy - nie zastanawiało Cię nigdy czemu te leki wycofano?

Owszem.
A wiesz, dlaczego?
Bo tego leku zaczęły nadużywać bez wiedzy lekarza dziewczyny które ich BMI nawet nie przekraczało 25 a strasznie nie wiadomo z czego chciały schudnąć i zaczęły się przedawkowania tego luku - zaczęto się obawiać.

Desperacja - nieodpowiedzialność. Wiesz z całym szacunkiem ale morałów to ja mogę wysłuchać gdzie indziej. Mam 26 lat trochę w swoim życiu przeżyłam i uwierz mi jestem bardzo odpowiedzialną osobą.

A pytanie chyba napisałam konkretne. Jeśli nie masz nic na ten temat do napisania to po co ?

Nie jestem sfrustrowaną nastolatką.

A jedynie chciałam się dowiedzieć czegoś więcej o dostępnych środkach zanim pójdę do lekarza.

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelinka4141 Pokaż wiadomość
Witam cię serdecznie, ja już moją walkę z kg prowadzę od 8 marca. Moja waga wyjsciowa w tymże dniu to 102,7 kg przy wzroscie 163 cm. Spasłam się tak w ciąży a pozniej to juz nawet nie chciało mi sie z tym walczyć... Aż wkońcu zaczęłam mieć dość swojego wyglądu i kupowania ubrań w rozmiarze 48 w sklepach z odzieżą dla starszych kobiet. Dodam że mam 23 lata Na dzień dzisiejszy ważę 89,7 kg więc już trochę za mną ale jeszcze drugie tyle przedemną w pierwszym miesiącu wspomagałam się tabletkami, pozniej miesiąc przerwy i znow przez mięsiąc tabletki a pozniej to sie okaze zobacze jakie beda efekty i ile mi bedzie jeszcze brakowało do mojej wymarzonej, upragnionej wagi
Ja teraz ważę 75kg na 157 - BMI 30 czyli pierwszy stopień otyłości. A już sama nie wiem od czego to uwarunkowane. Przed ciążą nie miałam z tym problemów a teraz? A można wiedzieć jakie tabletki bierzesz ?
I czy próbowałaś porady u lekarza?

Ja wybieram się w piątek - i jestem ciekawa co z tego wyniknie
__________________
Szczęście Jest ukryte w drobiazgach ... więc nie czekaj na zrządzenie losu, tylko ciesz się z tego co masz - zazwyczaj Masz więcej niż zauważasz
Margaritte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 22:30   #5
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Wasze recenzje i pomoc.

Nie chcę prawić morałów komuś tak staremu jak 26 latka (), ale Ty zobacz - jak Tuspiect studenci przedawkowywali to zrobili na receptę, bo co będą dobry lek z użycia wycofywać. A tu takie dobre cudowne tabletki na schudnięcie wycofali, paskudy.
No ale dobra - co ja będę przyrównywać rozhisteryzowane nastolatki pełne frustracji do dojrzałej i odpowiedzialnej kobiety która poszukuje wycofanych leków a nie morałów.

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2012-05-16 o 22:44
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 10:46   #6
Margaritte
Raczkowanie
 
Avatar Margaritte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 68
Dot.: Wasze recenzje i pomoc.

No dobra ...
To co powiecie na to :

Byłam dzisiaj u lekarza. Powiedziałam co i jak i w ogóle. Naprawdę nie licząc że przepisze mi jakiś cud bo nie po to chodzi się do lekarza, tylko po pomoc. zważył mnie. 77kg/157cm. I tylko tyle ...
Powiedział że Ok. Ani ciśnienia mi nie zmierzył, ani nic. Ja do niego że moje BMI to 30 - to już pierwszy stopień otyłości - a on do mnie "to jest tylko informacja dla Ciebie - nie dla lekarza" ... JA NIE JESTEM GRUBA... JA JUŻ JESTEM CHORA ... rozumiem,że aby dostać jakąś pomoc to trzeba mieć 3 stopień otyłość już nie móc dojść o własnych nogach do lekarza. Spoko ... super ...

Uwierzcie mi ... mam aktywny tryb życia , odżywiam się zdrowo ciągle gotowane ... i nic nie pomaga ...

Jeszcze żeby mnie na jakieś badania skierował.

Ja nie chce wyglądać jak modelka - tylko normalnie.

A nie poszukuję wycofanych leków. Bo nie poprosiłam o namiary na kogoś kto sprzedaje. Szukam porównania do możliwości sprawdzonego rynku. A tyle teraz na ten temat czytam ... że proszę Cię.
Chcesz dobić człowieka czy jak ... Bo miał odwagę się zapytać ?
Zresztą jak nie masz konkretnej odpowiedzi to po co w ogóle się udzielać. CZYTAJ TEKST ZE ZROZUMIENIEM.
__________________
Szczęście Jest ukryte w drobiazgach ... więc nie czekaj na zrządzenie losu, tylko ciesz się z tego co masz - zazwyczaj Masz więcej niż zauważasz
Margaritte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 22:24   #7
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Wasze recenzje i pomoc.

Badałaś tarczycę?
Kontrolujesz hormony?
Byłaś u endokrynologa?

Zacznij od badań wszelakiej maści - od zwykłej morfologi, przez TSH, po próby wątrobowe. Później zacznij zastanawiać się nad farmakologią mającą tragiczny wpływ na zdrowie.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 11:11   #8
Margaritte
Raczkowanie
 
Avatar Margaritte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 68
Dot.: Wasze recenzje i pomoc.

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Badałaś tarczycę?
Kontrolujesz hormony?
Byłaś u endokrynologa?

Zacznij od badań wszelakiej maści - od zwykłej morfologi, przez TSH, po próby wątrobowe. Później zacznij zastanawiać się nad farmakologią mającą tragiczny wpływ na zdrowie.

Kochana. Myślisz,że nie próbowałam - nie chciałam. Pierwsze co mi przyszło na myśl - że moja trudność ze zgubieniem wagi może być spowodowana czymś w moim organizmie.
Dlatego poszłam do lekarza - sądząc, że jako wskaźnik mój BMI 30 ( I stopień otyłości ) będzie podstawą do tego, żeby najpierw skierować mnie na badania. Ale NIESTETY mieszkam w Anglii - a tu jak nie umierasz z bólu to na żadne badani Cię nie wyślą. Lekarz mi jedynie powiedział " Pani BMI jest tylko dla Pani informacji, proszę zapisać się do jakieś gruby" :/ , ale jakiej to już mi nie umiał powiedzieć. Nawet jak w ciąży byłam ani razu mnie ginekolog nie oglądał mimo,że błagałam. Ale nic ciąży nie zagrażało - więc nie było takiej potrzeby.

Takowe badania - oczywiście zrobię jak będę w Polsce ale to trochę potrwa.

A teraz - jeju dziewczyny czy ciężko Wam zrozumieć, że ktoś chce się czuć dobrze w swoim ciele ? Wiecie jak to wygląda latem kiedy wszyscy porozbierani a ja byle by zakryć to co największe. Ktoś kto nie miał z tym problemów nie wie jakie to uczucie.

Zaraz ktoś napiszę "weź się za ćwiczenia" ĆWICZĘ, a do tego w nocy pracuję fizycznie, a w dzień spędzam bardzo aktywnie czas z córeczką.

A wydawać by się mogło że pytanie takie proste ...
__________________
Szczęście Jest ukryte w drobiazgach ... więc nie czekaj na zrządzenie losu, tylko ciesz się z tego co masz - zazwyczaj Masz więcej niż zauważasz
Margaritte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.