VW Passat B6, Audi A6 czy Opel Insignia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-01, 19:21   #1
Wirrek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53

VW Passat B6, Audi A6 czy Opel Insignia


Który z tych trzech samochodów najbardziej Wam się podoba? Dodam, że chodzi mi o wersje sedan, kolor czarny.

Oprócz wyglądu pozostaje też kwestia ceny. VW Passat B6 można dostać za jakieś 26-28 tysięcy zł, Audi A6 spokojnie można znaleźć za 28-32 tysiące zł, natomiast Opel Insignia to już większy wydatek (37-40 tysięcy zł).


Na tą chwilę z VW Passata B6 raczej zrezygnuję, więc kwestia pozostaje, czy Audi A6 czy Opel Insignia. Chętnie poznam Wasze zdanie, który z tych trzech modeli najbardziej Wam się podoba? Czy warto dopłacać 10 tysięcy zł do Opla Insigni? A jeżeli wolicie Audi, to jaki? A6, czy może jakaś inna wersja? Ewentualnie czy możecie polecić w tych cenach jakieś inne samochody, które Wam się szczególnie podobają?
Wirrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 22:16   #2
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: VW Passat B6, Audi A6 czy Opel Insignia

Po pierwsze, jeżeli chcesz zadbany egzemplarz, to do podanych przez Ciebie cen musisz doliczyć przynajmniej 30%.

Po drugie, z tych trzech Audi A6 będzie zdecydowanie najdroższe w utrzymaniu. Passat i Insignia to generalnie podobne auta, więc wybór to kwestia gustu. Mnie osobiście nie podoba się żaden. W Insigni praktycznie wszystkie silniki są udane, w Passacie niektóre to buble, więc musiałabyś się bardziej zagłębić w ten temat.

Po trzecie, uważam że niemieckie samochody są generalnie przereklamowane. Jak chcesz auto tej klasy, to szczególnie polecałabym Ci Forda Mondeo. Sama mam Forda Galaxy czyli samochód technicznie bardzo podobny, tylko że w nadwoziu vana. Jestem bardzo zadowolona.

Jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość, to wygrywa Renault Laguna III. Używane są bardzo tanie, bo ciągnie się zła sława pod hasłem, że "Laguna to królowa lawet", ale naprawdę dotyczy to tylko drugiej generacji. Trzecia generacja to zupełnie inne auto, które jest bardzo niezawodne.
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 14:53   #3
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: VW Passat B6, Audi A6 czy Opel Insignia

Cytat:
Napisane przez GrubaGoska Pokaż wiadomość
Po pierwsze, jeżeli chcesz zadbany egzemplarz, to do podanych przez Ciebie cen musisz doliczyć przynajmniej 30%.

Po drugie, z tych trzech Audi A6 będzie zdecydowanie najdroższe w utrzymaniu. Passat i Insignia to generalnie podobne auta, więc wybór to kwestia gustu. Mnie osobiście nie podoba się żaden. W Insigni praktycznie wszystkie silniki są udane, w Passacie niektóre to buble, więc musiałabyś się bardziej zagłębić w ten temat.

Po trzecie, uważam że niemieckie samochody są generalnie przereklamowane. Jak chcesz auto tej klasy, to szczególnie polecałabym Ci Forda Mondeo. Sama mam Forda Galaxy czyli samochód technicznie bardzo podobny, tylko że w nadwoziu vana. Jestem bardzo zadowolona.

Jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość, to wygrywa Renault Laguna III. Używane są bardzo tanie, bo ciągnie się zła sława pod hasłem, że "Laguna to królowa lawet", ale naprawdę dotyczy to tylko drugiej generacji. Trzecia generacja to zupełnie inne auto, które jest bardzo niezawodne.
Odradzasz niemieckie, a polecasz Forda...

Co do reszty to się zgadzam. Audi na pewno jest droższe w utrzymaniu od VW czy Opla, no ale w końcu to marka premium. A co do Laguny, to z jakością na pewno jest lepiej, ale nie zmienia to faktu, że Francuzy strasznie szybko tracą na wartości, ale z drugiej strony jeśli kupuje się samochód na lata, to nie ma co się tym przejmować.
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 16:14   #4
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: VW Passat B6, Audi A6 czy Opel Insignia

Francuzy najszybciej tracą na wartości przez pierwsze 3-5 lat, więc jak kupujesz auto używane to działa na Twoją korzyść.
Jak chcesz nim pojeździć parę lat, to utrata wartości boli znacznie mniej, bo nawet jak wygląda źle procentowo, to kwotowo ma małe znaczenie.
Mniej stracisz kupując auto za 35 000 i sprzedając za 10 000 niż kupując za 50 000 i sprzedając za 15 000. ;-)
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 11:56   #5
gutek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 7
Dot.: VW Passat B6, Audi A6 czy Opel Insignia

Moim zdaniem Audi bedzie najlepszym wyborem. Wiadomo ze bedzie starsze niz Opel w tej samej cenie, ale jednak Audi to Audi. Nie ma nic lepszego.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
gutek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 14:29   #6
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: VW Passat B6, Audi A6 czy Opel Insignia

Cytat:
Napisane przez gutek90 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Audi bedzie najlepszym wyborem. Wiadomo ze bedzie starsze niz Opel w tej samej cenie, ale jednak Audi to Audi. Nie ma nic lepszego.
No ja miałem kilka VW i Opli, a teraz mam właśnie Audi i juz nic innego nie chcę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 21:04   #7
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: VW Passat B6, Audi A6 czy Opel Insignia

Ja miałam Octavię 2.0 TDI, znajomi i rodzina mieli Passata 2.0 TDI oraz A4 2.0 TDI, trzy auta, podobne wyposażenie, dokładnie ten sam silnik i dokładnie ta sama skrzynia biegów. Drastycznie różna cena.
Moim zdaniem te auta niczym się nie różnią, a dopłaca się za znaczek.
Jedyne co wyróżnia Audi to napęd quattro. Audi bez quattro to skoda z droższym znaczkiem. Generalnie wszystkie auta koncernu VW są przereklamowane i nie warte swojej ceny.
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 15:04   #8
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: VW Passat B6, Audi A6 czy Opel Insignia

Cytat:
Napisane przez GrubaGoska Pokaż wiadomość
Ja miałam Octavię 2.0 TDI, znajomi i rodzina mieli Passata 2.0 TDI oraz A4 2.0 TDI, trzy auta, podobne wyposażenie, dokładnie ten sam silnik i dokładnie ta sama skrzynia biegów. Drastycznie różna cena.
Moim zdaniem te auta niczym się nie różnią, a dopłaca się za znaczek.
Jedyne co wyróżnia Audi to napęd quattro. Audi bez quattro to skoda z droższym znaczkiem. Generalnie wszystkie auta koncernu VW są przereklamowane i nie warte swojej ceny.
Owszem, silniki i ogólnie mechanika to w wielu przypadkach dokładnie to samo, ale jakość wykończenia to już zupełnie różne bajki. Audi>VW>Skoda. Oczywiście są ludzie, którzy zupełnie nie zwracają uwagi na takie rzeczy jak jakość użytych materiałów, ich spasowanie, czy precyzję wykonania I MAJĄ DO TEGO ŚWIĘTE PRAWO. Jeśli komuś wnętrze Skody podoba się w tym samym stopniu co Audi, to dopłacanie do tego drugiego jest głupotą. Nie mniej jednak zobacz sobie przeciętne wnętrze 15 letniej Skody i 15 letniego Audi i wtedy zrozumiesz dlaczego Audi kosztują więcej. Oczywiście jeśli porównamy te same samochody tylko 2 czy 3 letnie to te różnice będą sporo mniejsze. Audi po prostu wolniej się starzeje, chociaż tutaj kolosalną różnice robi to jak ktoś do tej pory dbał o samochód. Jakbym miał do wyboru zajeżdżone Audi i zadbaną Skodę to bez wahania biorę Czeszkę.
A co do przereklamowania aut VW to wystarczy spojrzeć za okno i zobaczyć, których aut jest najwięcej .
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 18:21   #9
GrubaGoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 43
Dot.: VW Passat B6, Audi A6 czy Opel Insignia

Właśnie dlatego w Polsce jest ich tyle, bo są przereklamowane. Przecież ja Octavię kupiłam nie dlatego że chciałam akurat skodę, tylko z tych aut był największy wybór, a ja wtedy jeszcze się motoryzacją tak nie interesowałam żeby mieć jakieś ulubione marki.
Teraz zmieniłam na Forda Galaxy 2012 r. i podoba mi się dużo bardziej. Według mechaników awaryjność jest dużo mniejsza niż konkurencyjnego Sharana.
GrubaGoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-06 19:21:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.