Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-09, 17:10   #1
hejhoho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 19

Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne?


witam
mam 24 lata i przez 7 miesięcy brałem izotek 20 mg / dzień, ale skończyłem go przyjmować 6,5 miesiąca temu. Moja skóra nadal jest strasznie sucha, odwodniona, zwiotczała i wrażliwa. Momentami wyglądam na 50 lat. Tak jakby skóra sama się w ogóle nie natłuszczała. Kremy nawilżające pomagają tylko doraźnie, bez stałych efektów, a stosuje je regularnie. "Natłuszczacze" też nic nie dają. Dermatolog ciągle mi mówi, że to lada chwila minie, od 5 miesięcy. A ja mam wrażenie, że przyjąłem poprostu za dużo tego leku. Czy ktoś może mi powiedzieć ile taki stan może jeszcze trwać? Czy możliwe żeby to nie minęło z czasem? 6,5 miesiąca... chyba by mi już przeszło gdyby faktycznie miało samo przejść. A może da się jakoś farmakologicznie odwrócić te skutki?
pozdrawiam
hejhoho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 20:49   #2
donia_26
Raczkowanie
 
Avatar donia_26
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 194
Dot.: Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne?

Hejhoho ja Ci raczej nie pomogę bo tegoż leku akuratnie nie brałam ale poszukaj jest wątek na którym zadajesz pytanie lekarzowi i myślę że tam zostanie Ci wszystko wyjaśnione
donia_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 21:44   #3
hejhoho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 19
Dot.: Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne?

dzięki, już napisałem w wątku z poradami dermatologa. Gdyby ktoś jednak zmagał się z czymś podobnym proszę o relację
hejhoho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 16:22   #4
Margot161
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 28
Dot.: Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne?

hejhoho musisz uzbroic sie w cierpliwosc, gdyz to ze przestałes zazywac lek nie oznacza, że nie ma on wciaz wpływu na Twoj organizm. Nie bez powodu zakazuje sie brania udziału w wielu zabiegach tuz po odstawieniu leku, gdyz on tak po prostu nie wyparuje Co prawda czekasz juz poł roku, skóra powinna wygladac juz lepiej, ale spokojnie na pewno z czasem sie poprawi pozdrawiam
Margot161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 14:44   #5
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne?

Skończyłam brać Izotek w sierpniu 2009 .
Moja cera jest tak jakby bardziej wrażliwa po kuracji.. ale to może zbieg okoliczności.. dostrzegam większe zaczerwienie (dermatolog powiedziała że mam cerę lekko naczynkową i to dlatego), pojawiają się maleńkie ropne krosteczki (wg dermatolog rogowacenie mieszkowe). Nie wiem czy to przez Izotek czy po prostu moja cera uwrażliwiła się po prostu z wiekiem (mam prawie 24 lata).

A może zbyt bardzo wysuszyłeś cerę podczas kuracji?
Wiele osób na forum Izoteku napisało, żeby nie smarować cery.
Ja nawilżałam kremem Sensitia Iwotinu oraz na dzień spf20 Iwostinu. Myłam Cetaphilem.

Teraz nadal uzywam emulsji Cetaphil + dermoprotektor Cetaphil do smarowania twarzy. Poza tym co jakiś czas Skinoren.


Brałam Izotek niecałe 6 miesięcy, dawka 40mg/doba.

Kup sobie olej z wiesiołka (Oeparol lub Gal), wczoraj dermatolog bardzo pochwaliła mnie za najtrafniejszy wybór.
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-04-13 o 14:46
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 20:50   #6
marcelka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne?

dla tych co czytają to forum bo chcą sie dowiedzieć czegos na temat Izoteku. Spróbujcie najpierw olej z wątroby rekina tasmańskiego Marine.W przypadkach trądziku ropowiczego działa cuda mimo iż antybiotyki sobie z nim marnie radzą lub nietrwale a Izotek mimo że działa ma wiele skutków ubocznych zbyt wiele!!!!.Już pisałam na którymś forum o tym oleju ale efekty są tak świetne że żałuje że ich nie sfotografowałam.Polecam!W iele lat sama zmagałam się z trądzikiem więc wiem co to znaczy dlatego postanowiłam podzielić sie swoim spostrzeżeniem może komuś pomogę!
marcelka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 15:22   #7
asiksa88
Przyczajenie
 
Avatar asiksa88
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne?

Witam. Przestrzegam przed zastosowaniem izotrytoniny na trądzik. Minął rok czasu odkąd zaczęłam brać izotek. Niestety teraz mam inny dużo poważniejszy problem.. Bolą mnie mięśnie, stawy. Nie do wytrzymania. Byłam w szpitalu na reumatologii ale nic konkretnego nie wyszło. Wszystkie badania w normie. Jestem załamana!
asiksa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-07, 15:45   #8
e_mm_a
Przyczajenie
 
Avatar e_mm_a
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 7
Dot.: Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez asiksa88 Pokaż wiadomość
Witam. Przestrzegam przed zastosowaniem izotrytoniny na trądzik. Minął rok czasu odkąd zaczęłam brać izotek. Niestety teraz mam inny dużo poważniejszy problem.. Bolą mnie mięśnie, stawy. Nie do wytrzymania. Byłam w szpitalu na reumatologii ale nic konkretnego nie wyszło. Wszystkie badania w normie. Jestem załamana!
no racja... lepiej kremów czy zestawów kosmetykow uzywac, niz sie faszerowac tym wszystkim ;/
e_mm_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-09, 09:55   #9
lola414
Przyczajenie
 
Avatar lola414
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Dot.: Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne?

Izotek tak jak mówicie, działa jeszcze po odstawieniu (jak każdy lek przyjmowany przez parę miechów). Teraz są przeróżne kosmetyki - np. zestawy gotowe z drogerii jakieś czy coś. Ja na szczęście wlasnie zadzialalam z kremami i przeszlo. Tylko trzeba miec dobry krem a nie jakąś ziaję czy coś, bo to jest słabizna i do tego z chemia;/
Np. sevolium jest spoko, ale trochę kosztuje. Można też się udać na różne zabiegi. Laserowo zamykac naczynka przy rożowatym... Dużo jest opcji a tych tabsów lepiej unikać ;/
__________________
"Ciągła wojna z przeżytkami wczorajszych pojęć, wczorajszych potrzeb, wczorajszych obyczajów, to najważniejsze pozycje walki o szczęście ludzkości." Tadeusz Boy Żeleński
lola414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 10:33   #10
Joannakosmet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Izotek - ile mogą trwać skutki uboczne?

Witajcie!
Piszę pracę magisterską na temat LED w terapii trądziku. Organizuje krótką, anonimową ankietę internetową na ten temat. Potrzebuję waszej odpowiedzi! Mam nadzieje że pomożecie.
Terapia LED w trądziku pospolitym:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...GVM2w/viewform
Terapia LED w trądziku różowatym:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...Wfqog/viewform
Joannakosmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-14 10:33:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.