zakupowe watpliwosci-pieluszki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 23:50   #1
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190

zakupowe watpliwosci-pieluszki


Jestem juz w 20 tygodniu i zaczynam myslec powaznie o zakupach.
Przegladam katalogi, porownuje ceny i jakosc poszczegolnych sprzetow.Juz wiem mniej wiecej jaki wozek, meble a przede wszystkim lozeczko. zastanawiam sie co sie przyda a co nie.
Ostatnio zaprzata mi glowe sprawa pieluszek. Klasyczny problem czy tzw. pampers czy moze te wielorazowego uztku.
jesli chodzi o te drugie kusza mnie bardzo. Po pierwsze bardzo odbiegaja nawet wygladem od starych tetrowych pieluszek i na pierwszy rzut oka przypominaja pampersy. Po drugie ochrona srodowiska.
Minus jest taki ze moj maluch zawita zima i roznie moze byc z warunkami do suszenia prania.
Poza tym zastanawiam sie czy na poczatku lepiej stosowac pampersy, a nieco pozniej wprowadzic pieluszki wielorazowego uzytku.

prosze o opinie.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 07:36   #2
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Luna na początku zaczełabym używać jednak pampersy. Taki maluszek w każdego pampersa robi kupkę, póżniej jak się to sprowadzi do jednej dziennie możesz zastosować te drugie pieluchy .
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 07:44   #3
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Nie wiem, jak wyglądają nowoczesne pieluszki wielokrotnego użytku, ale dla mnie odpadają już na wstępie - nic mnie nie przekona, że są higieniczne i wygodne: już samo pranie brudnych pieluszek jest dla mnie nie do przyjęcia - gdzie tu higiena? Do tego należy doliczyć koszty wody, proszku, prądu itd. I czas - moczenie, pranie, wieszanie, prasowanie (?). A wygoda dla dziecka - czy dziecko w tych nowoczenych "tetrowych" pieluszkach ma sucho? Czy nie przesikuje ubranek? Czy można wyjść na spacer zimą bez obaw, że za 5 minut trzeba wracać do domu, bo maleństwo ma mokro?

Ja temu, kto wymyślił pampersy dałabym nobla.
Synek "chodził" w pampersach 2 lata, nie miał odparzeń, nauczył się korzystać z nocnika w ciagu kilku dni w wieku 2 lat. Brudne pieluszki mnie nie obchodziły (no - wynieść do śmieci), czas potrzebny na pranie itd mogłam poświęcić dziecku albo sobie, nie byłam też "uwiązana" w domu z powodu, że dziecko możemieć za moment mokrą pieluchę i całą resztę.
Pampersy górą!
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 08:16   #4
Rania
Raczkowanie
 
Avatar Rania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: dziki zachód;)
Wiadomości: 321
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

marcelina73 dokładnie jak piszesz,wynalazcy pampersów Nobla!!!!!!!)
Mam 4 tygodniowe maleństwo w domu i wiem jak pampersy( chodzi mi ogólnie o pieluszki jednorazowe) świetnie się sprawdzają,takie małe dziecko ciągle robi kupy i to raczej płynne na piersi,no i ciągle sika.Przy tetrze to na bank mała miaaby odparzoną pupę,zasikane za każdym razem ubranko,spacery to chyba tylko na 15 minut.Zasikany materacyk.Ja kupa prania,gdzie to wszystko suszyć a kiedy prasować.
Okropność,podziwiam nasze mamy i babcie.
Także tylko takie pieluszki jednorazowe,a wcale to drożej nie wychodzi.
Tetry trzeba w czymś prać,potem prasować,czyli woda,prąd,proszek.
Ktoś to kiedyś obliczył i nie wychodzi taniej.
Rania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 09:46   #5
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Ja kupuję i te i te, z przewagą pampersów. Na spacery, na noc - pampersy, na siedzenie w domu moze byc tetra lub flanela. Do tych drugich kupiłam juz takie ceratkowe majteczki z majtkami w środku, więc płynąć po kostkach nie powinno. Zresztą moja siostra przy obojgu dzieciach też uzywała tetrowych i z takimi majtkami i uciążliwe to nie było.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 10:39   #6
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

wlasnie o takie pieluszki ze specjalnymi majteczkami mi chodzilo.
na pierwszy rzut oka nie zauwazylam, ze jest to klasyczna tetra, tak to wyglada jakby tetra byla takim wkladem.
pomysle zobacze i pewnie sprobuje.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 14:14   #7
nunek
Raczkowanie
 
Avatar nunek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 40
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Luna ja też ci odradzam tetre nawet z tą ceratą.Popierwsze taki maluszek siusia co minutke a kupka jest prawie po każdym karmieniu.A wyobraź sobie jak się czuje taka delikatna dupcia w mokrej pieluszce zakryta jeszcze ceratą Dramat.Teraz pampersy sa naprawde z takiego materiału że pupcia się nieodparza .Moja Julcia ma już osiem miesięcy i od począdku urzywamy hagisów.POLECAM,komfort dla niej i dla mnie.Pod względem finansowym też chyba tetra niewychodzi ci taniej-po pierwsze ile musisz tego kupić żeby mieć na tak częste zmiany,jeszcze pranie,i twój czas,a taką tetre to trzeba chyba wygotować za każdym razem -dla niemowlaka napewno.
nunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 20:20   #8
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Ja pierwszego synka rodziłam w czasach (7 lat temu)gdy było zalecane w początkowym okresie używać tetry. Ja po 2 tygodniach ( po takim czasie mogłam zająć sie częściowo synkiem) spróbowałam. Ubrałam zawiązałam pieluszkę body koszulkę śpioszki, wyszłam z pokoju synka - przesikał się.....
Więc nie poddałam się jako zdyscyplinowana mamusia rozebrałam zawiązałam pieluszkę body koszulkę śpioszki, ubrałam zawiązałam pieluszkę body koszulkę śpioszki, Doszłam do dużego pokoju i przesikane ……..
Więc nie poddałam się ile może sikać taki maluch (o naiwności) rozebrałam zawiązałam pieluszkę body koszulkę śpioszki, ubrałam zawiązałam pieluszkę body koszulkę śpioszki......... Zaczęłam karmić - mokre…….

KONIEC więcej nigdy nie ubrałam tetry. Miałam górę prania, kończyły mi się ubranka i mokre wściekle głodne dziecko. Wiem już dlaczego nasze mamy i babcie nie ubierały dzieci w śpioszki tylko zawijały w pieluchy- nie opłacało się zaraz trzeba je było przebrać. Obecnie mam 2 miesięcznego synka i używam tylko i wyłącznie pampersów. Podziwiam szczerze osoby używające tetry ja jestem zbyt wygodna……
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 20:42   #9
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Zdecydowanie, tak jak dziewczyny polecam Ci pieluchy jednorazowe. Mam dziesięciomies. dziewczynkę i przez ten czas nie żałowałam ani przez chwilę,że takie pieluchy wybrałam. Czas zaoszczędzony na praniu, prasowaniu, mamaczaniu, składaniu, mogę poświęcic mojej kruszynce. No i spacery. Nie wyobrażam sobie takich z tetrą, zwłaszcza w chłodne dni.
Moja mama miała dwójke maleństw rok po roku i oczywiście na tetrze. Nie wyobrażam sobie tego. Mozna tylko podziwiać. W dodatku były jakieś przydziały bodajże 15 pieluch na dziecko. Jakis kosmos
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 21:39   #10
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

co jak co, ale tylko pampersy, a nie tetrowe pieluchy. zgadzam sie z marcelina73 w 100 %. nie wyobrazam sobie babrania sie w tych zwyklych pieluchach . i tak mloda mama nie ma na nic czasu, to jeszcze mialaby przejmowac sie tetrowami!
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 22:12   #11
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

ja nie bede sie rozpisywac, ale oddaje zdecydowanie swoj glos dla pampersow! dziewczyny wymienily juz najlepsze argumenty...

luna- pewnie, ze probowac mozesz, tylko bedziesz musiala non stop je zmieniac dzidziusiowi zamiast sie nim cieszyc! warto??
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 10:19   #12
nunek
Raczkowanie
 
Avatar nunek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 40
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

luna- pewnie, ze probowac mozesz, tylko bedziesz musiala non stop je zmieniac dzidziusiowi zamiast sie nim cieszyc! warto??[/quote]

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!
nunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 12:29   #13
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Powiedzcie mi jak to jest cieszyc się dzieckiem non stop, bo trochę nie rozumiem... mam nie zmieniac pieluch tylko sie nim cieszyć? Ale jak...? Uśmiechac się, gadać...? To przecież można robic zmieniając pieluchę.
Pamietam, że moi siostrzeńcowie mieli największą radość właśnie przy zmianie pieluchy, jak były gołe tyłki i nogami w górze fikali.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 13:16   #14
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Smile Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Też byłam zwolenniczką tetry, że to naturalnie, ekologicznie itp. Gdy jednak zobaczyłam, już w szpitalu, jaką siłę sikania ma moje dziecko, wybiłam to sobie z głowy dziecko "leje" (tak, leje, nie sika!) co chwilę, więc na 1 dzień trzeba sobie przygotować ok. 30 pieluch, 4 pralki, 80 kilo proszku, dwa balkony sąsiadów, 1000 zł na prąd i 100 zł na mszę błagalną o dobrą pogodę.
Bardzo chciałam dbać o środowisko, ale na widok zamoczonych pieluch mojego dziecka z megakupami zrobiłam się dziwnie obojętna na Greenpeace, ekologów, obrońców Ziemi i Wód i bojowników o wolność dla norek wywieszających koło Metra Centrum transparenty "Otworzyć klatki".
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 18:24   #15
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Cytat:
Napisane przez Ela
Powiedzcie mi jak to jest cieszyc się dzieckiem non stop, bo trochę nie rozumiem... mam nie zmieniac pieluch tylko sie nim cieszyć? Ale jak...? Uśmiechac się, gadać...? To przecież można robic zmieniając pieluchę.
Pamietam, że moi siostrzeńcowie mieli największą radość właśnie przy zmianie pieluchy, jak były gołe tyłki i nogami w górze fikali.
Można się cieszyć dzieckiem przy zmianie pieluchy - owszem. Nawet co 10 minut.
Tylko w międzyczasie trzeba brudne pieluchy spłukać (kupa - fuj), namoczyć, ewentualnie wygotować, włożyć razem z przesikanymi ubrankami, ewentualnie pościelą do pralki i przygotować pranie, powiesić je (gdzieś musi wyschnąć, chyba, że masz suszarkę), wyprasować, złożyć. A to wszystko raczej trudno zrobić "ciesząc" się dzieckiem.
Ja tam wolę leżeć do góry brzuchem - już taka jestem wygodna.
Wiem, że niektórzy przy większych dzieciach darują sobie gotowanie i prasowanie - ale i tak cała reszta zajmuje "kupę" czasu.
I pieniędzy.
A ekologia mnie nie przekonuje w tej sprawie.
Jakoś nikomu (chyba) nie przychodzi do głowy, aby używać podpasek wielokrotnego użytku, a - jak dla mnie - krew jest bardziej higieniczna od kupy.

Ale oczywiście zrobisz jak uważasz. Zresztą najlepiej kierować się tym, co nam pasuje i nie oglądać się na rady innych.

Fakt - moja siostra też kupiła 40 pieluszek tetrowych - przydały się na ścierki na kilka lat - jej córeczka "chodziła " w tetrze 2 czy 3 dni.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 21:50   #16
agnieszkay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 11
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

No czesc ja tez mieszkam w anglii i mysle ze ty masz na mysli pieluszki wielorazowe typu toots boots czy little lambs czy pieluszki kupione w mothercare takie wygladajace jak pampersy(jezeli sie myle to sorki)a wiec do tematu pieluszek little lambs uzywalam przez 4 tygodnie i to mieszalam z pampersami bo mimo tego ze bylo lato i zaopatrzylam sie w tyle ile trzeba ,pralam co drugi dzien albo codziennie to zawsze bylo za
malo i do szlaku doprowadzalo mnie sprawdzanie czy wyschly,do tego na pieluszkach zostawaly plamki po kupce i to ciagle przewijanie bo zawsze mialam wrazenie ze malemu bylo zimno.Wiem ,wiem takie pieluszki to ekologiczne bla,bla,bla mimo tego po miesiacu sprzedalam na e-bay i sie ciesze ze sie ich pozbylam.Wiec JA NIE POLECAM,ale sama zadecyduj co zrobisz.Pozdrowionka.
agnieszkay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 22:21   #17
agnieszkay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 11
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Zapomnialam jeszcze dodac ze te pieluszki sa o wiele grubsze od pampersow wiec mozesz miec problem ze znalezieniem wystarczajaco szerokich ubranek.
agnieszkay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 22:54   #18
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

chyba wlasnie mi o ten rodzaj pieluszek chodzilo.
Mieszkam tez w Anglii przygotowuje sie jak juz wczesniej wspomnialam do zakupow. mother care mnie doprowadza do szlu. Jak dla mnie dosc drogo i wcale nie ma az tak duzego wyboru..
masz moze jakies inne rady z zakresu zakupow?
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 08:39   #19
agnieszkay
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 11
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Moja rada to kupuj jak najmniej, wiem ze ciezko ci sie bedzie opanowac bo w sklepach tyle tego wszystkiego(ja to juz przerobilam)bo potem co z tym wszyskim zrobisz kup tylko to co najwazniejsze bo potem najwyzej dokupisz, pozyczaj rzeczy od znajomych jezeli tylko masz taka mozliwosc(ja niestety nie mialam),mozesz tez kupic wszystko co ci jest potrzebne na e-bay co.uk sa tam uzywane rzeczy, ale takze mnostwo nowiutkich. Z kupnem takich duzych rzeczy jak lozeczko,wozek itp to moze poczekaj na winter sale .Tak sobie mysle , ze jak twoj maluszek urodzi sie w zimie to tak praktycznie nigdzie nie bedziesz z nim wychodzila to moze zamiast duzego wozka kupisz na wiosne spacerowke ,ktora jest leciutka ,bez problemu zlozysz rzucisz do bagaznika czy wezmiesz ze soba do autobusu.Zamiast karuzelki do lozeczka proponowalabym kupic vtech baby bear sweet dreams mobie(mozesz wpisac to na wyszukiwarce na ebay)bardzo pozyteczne i nie musisz nakrecaj co 5 min ,ten po prostu nastawiasz na 5,10 lub 15 minut,jak dla mnie cot bumper,play mat ,nappy stackers to rowniez niepotrzebny wydatek,natomiast bardzo mi sie przydalo bouncy chair (jesli nie wiesz o czym mowie to wpisz te slowa na wyszukiwarce na e-bay)growbag to nie bedziesz sie musiala marwic ze maluszek nakryje sobie glowke kocykiem,jezeli zamierzasz karmic piersia to polecam odciagacz pokarmu MEDELA wg mnie naj naj naj lepsze butelki to butelki dr.brown's mozesz kupic w mother care nie sa moze tanie bo ok £6 za jedna ale naprawde warte swojej ceny ,jezel zdecydujesz sie na kupno to radzilabym kupic od razu te wieksze,warto tez zainwestowac w monitor oddechu.Jak dla mnie bardzo pozyteczna jest rowniez strona internetowa www.bounty.co.uk Na razie tyle jak sobie cos przypomne to Ci napisze,jak Ty masz do mnie jakies pytanko to pytaj.Pozdrowionka dla Ciebie i dzidziusia.

Edytowane przez agnieszkay
Czas edycji: 2006-08-26 o 09:14
agnieszkay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-26, 18:33   #20
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Tez mialam taki problem jak Ty, dopoki nie urodzil sie Synek sama nie wiedzialam co wybrac ale po paru nocach "testowych" zostalam przy Pampersach poniewaz nie wyobrazalam sobie w srodku nocy stac z pielucha tetrowa i ja skladac, memlac i nie wiadomo co z nia robic. Pampersa wzielam siach, prach i po strachu. Nawet sie nie zastanawiaj
__________________
Gdzie są wszyscy ...
... przyjaciele ??
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 22:08   #21
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: zakupowe watpliwosci-pieluszki

Czuje sie prawie przekonana do wyzszosci z pampersow
A jesli chodzi o zakupy to powiem tez ze sie zorientowalam cenowo zamierzam kupic rzeczy troche nowych i troche uzywanych.
Juz znalazlam miejsca gdzie mozna kupic to i owo za polowe ceny albo i 1/5 ceny albo i 1/10. i to sprawia satysfakcje.
nie duzo, ale to co potrzbne.
dziekuje za rady.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.