Alkohol podczas ciązy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-18, 19:50   #91
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
czy jesteście pewne, że to nie zbrodnia, ze na 100% dziecku nic nie będzie po szklaneczce ??
NIE.

nie rozumiem po jaką cholerę ryzykowac zdrowie dziecka bo się miało zachciankę??
Czy jesteś pewna, że każde jedzenie, które zjadłaś w ciąży było w 100% zdrowe dla Twojego dziecka, nie zawierało szczątkowych ilości sztucznych nawozów, antybiotyków, substancji toksycznych??? Idąc tym sposobem myślenia powinnaś w ciąży jeść tylko kleik ryżowy i witaminy ciążowe, a nie ulegać zachciankom i zajadać sobie warzywka, owocki i mięsko.

Ponadto twierdzenie, że alkohol jest trucizną to kłamstwo. Owszem, istnieją toksyczne rodzaje alkoholi, ale z pewnością nie są one sprzedawane w sklepach spożywczych. Jeżeli intuicja podpowiadała Ci, żeby w ciąży nie pić, to nie pij. Ale wiedz, że podpowiedzi Twojej intuicji stosują sie tylko do Twojej osoby. Moja intuicja podpowiadała mi, że kieliszek wina nie zaszkodzi mnie, ani mojemu dziecku. I nie zaszkodził. Raczej pomógł rozluźnić się i zrelaksować (bo gdybyś nie wiedziała - stres jest bardzo szkodliwy dla płodu)

I kolejna rzecz. Dziewczyny, nie piszcie takich farmazonów, że te, co piją w ciąży powinny się zastanowić czy podałyby noworodkowi alkohol w butelce. Oczywiście, że by nie podały. Podobnie jak nie podałyby bardzo zdrowego twarożku, owsianki, razowego chleba czy kiełków sojowych, bo to nie są pokarmy przeznaczone dla noworodków.

A tak na marginesie - wiecie co piły niemowlęta w starożytnym Rzymie? Mleko z miodem (współcześni pediatrzy zalecają miód dopiero rocznym dzieciom). Kilkuletnie dzieci piły rozcieńczone wino. A kobietom karmiącym dawano specjalne łagodne wino z miodem. Myślicie, że w zwiąsku z tym wszystkie starożytne dzieciaki cierpiały na FAS?

Proponuję nie popadać ze skrajności w skrajność. Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba znać siebie, swój organizm i dopuścić do głosu instynkt, a nie tylko poradniki i fora internetowe.
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:01   #92
viktorej
Wtajemniczenie
 
Avatar viktorej
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bułgaria
Wiadomości: 2 347
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Podpisuję się pod powyższym!!!
viktorej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:08   #93
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
Czy jesteś pewna, że każde jedzenie, które zjadłaś w ciąży było w 100% zdrowe dla Twojego dziecka, nie zawierało szczątkowych ilości sztucznych nawozów, antybiotyków, substancji toksycznych??? Idąc tym sposobem myślenia powinnaś w ciąży jeść tylko kleik ryżowy i witaminy ciążowe, a nie ulegać zachciankom i zajadać sobie warzywka, owocki i mięsko.

Ponadto twierdzenie, że alkohol jest trucizną to kłamstwo. Owszem, istnieją toksyczne rodzaje alkoholi, ale z pewnością nie są one sprzedawane w sklepach spożywczych. Jeżeli intuicja podpowiadała Ci, żeby w ciąży nie pić, to nie pij. Ale wiedz, że podpowiedzi Twojej intuicji stosują sie tylko do Twojej osoby. Moja intuicja podpowiadała mi, że kieliszek wina nie zaszkodzi mnie, ani mojemu dziecku. I nie zaszkodził. Raczej pomógł rozluźnić się i zrelaksować (bo gdybyś nie wiedziała - stres jest bardzo szkodliwy dla płodu)

I kolejna rzecz. Dziewczyny, nie piszcie takich farmazonów, że te, co piją w ciąży powinny się zastanowić czy podałyby noworodkowi alkohol w butelce. Oczywiście, że by nie podały. Podobnie jak nie podałyby bardzo zdrowego twarożku, owsianki, razowego chleba czy kiełków sojowych, bo to nie są pokarmy przeznaczone dla noworodków.

A tak na marginesie - wiecie co piły niemowlęta w starożytnym Rzymie? Mleko z miodem (współcześni pediatrzy zalecają miód dopiero rocznym dzieciom). Kilkuletnie dzieci piły rozcieńczone wino. A kobietom karmiącym dawano specjalne łagodne wino z miodem. Myślicie, że w zwiąsku z tym wszystkie starożytne dzieciaki cierpiały na FAS?

Proponuję nie popadać ze skrajności w skrajność. Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba znać siebie, swój organizm i dopuścić do głosu instynkt, a nie tylko poradniki i fora internetowe.
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:12   #94
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
Czy jesteś pewna, że każde jedzenie, które zjadłaś w ciąży było w 100% zdrowe dla Twojego dziecka, nie zawierało szczątkowych ilości sztucznych nawozów, antybiotyków, substancji toksycznych??? Idąc tym sposobem myślenia powinnaś w ciąży jeść tylko kleik ryżowy i witaminy ciążowe, a nie ulegać zachciankom i zajadać sobie warzywka, owocki i mięsko.
tyle, ze jedzenie jest potrzebne do życia i prawidłowego rozwoju płodu. Zwłaszcza warzywka, owocki i mięsko. Alkohol NIE.

kazdy ma swoje racje, mnie nie przekonują argumenty za piciem bo żadnych konkretnych nie ma

oby wszystkie dzieciaczki miały takie szczęscie, ze wyszły bez szwanku w starciu ze szklaneczka
ja eksperymentowac nie bedę
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 08:20   #95
morelka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 129
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Jestem na nie piciu w ciąży,ale nie twierdzę,że jak ciężarna raz na jakiś czas wypije trochę to jest alkoholiczką.Piszę o sobie w tej chwili,ja bym się bała wypić.Moja bliska znajoma od czasu do czasu piła w ciąży niewielkie ilości piwka,winka,paliła też papierosy(chociaż mocno się ograniczyła)i jej dziecko urodziło się niestety upośledzone.Zostało oddane do domu dziecka,a po kilku latach w rozmowie dopiero koleżanka mi powiedziała,że nie mogłaby znieść widoku dziecka,bo ciągle miałaby wyrzuty sumienia.Ja nigdy dziecka bym nie oddała,ale na jej miejscu też miałabym wyrzuty sumienia.Rozumiecie mój punkt widzenia?
Nie rozumiem...przez cała ciążę chuchałam na siebie i dmuchałam, nie piłam alkoholu, zdrowo się odżywiałam...urodziłam chore dziecko...moja sąsiadka paliła, popijała sobie i nawet regularnie do lekarza nie chodziła i urodziła dwoje zdrowych dzieci...
morelka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 16:16   #96
ulalav
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 82
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

ja Wam nie napisałam, że macie nie jesć lodów o smaku tiramisu tylko, że ja nie jem i zyję nie z powodu ciązy bo w ciąży byłam juz jakiś czas temu, mam swoje powody i już. Pisałam to w sensie, że da się wytrzymać i nie trza się tak bulwersować :P

alkohol jest dla ludzi tyle tylko żeby go z głową spozywać i umieć czasem nie spożywać.
Ktośtam napisał że alkohol nie jest trucizną-nie zgadzam się-jest trucizną ale w rozsądnych ilościach i pity w rozsądny sposób nie szkodzi natomiast jest substancją chemiczną i może również zabić.

Cały czas utrzymuję coś czego chyba nikt z czytających nie zroozumiał :P NIe twierdze że dziecko umrze jak matka wypije lampkę wina-niepokojące jest dla mnie to, że w matce tak wielkie emocje kestia picia/niepicia alkoholu wzbudza i zastanawiam się z czym to się wiąże.... bo to akurat może być bardziej niebezpieczne....

a tak na marginesie miałam znajomą która całą ciąże piła codziennie i paliła a pierwszy raz do lekarza poszła w 6 m-cu i też urodziła zdrower dziecko ale nie uważam ją za wzór do naśladowania i tyle

poza tym czepiacie się ciągle słowa "alkoholiczka" myslicie, że alkoholik to tylko menel spod sklepu? jest wielu ludzi uzależnionych od alkoholu, o których nigdy byście tego nie powiedziały, ba! wielu, którzy nawet nie zdają sobie z tego sprawy-bo nie chcą sobie zdać ale to co innego Jest też wielu alkoholików-abstynetów prowadzących przykładne życie... także to słowo o szerszym znaczeniu

Edytowane przez ulalav
Czas edycji: 2008-11-19 o 16:20
ulalav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:27   #97
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
Ponadto twierdzenie, że alkohol jest trucizną to kłamstwo.
A czym wedlug Ciebie jest alkohol? Kolorowym soczkiem Oczywiscie, ze pity w normalnych ilosciach (i nie przez kobiety w ciazy) nie powoduje przykrych konekwencji. Ale juz taki zwykly, glupi kac to wlasnie toksyczne, chemiczne reakcje zachodzace w Twoim organizmie. Przeksztalcanie alkoholu do aldehydu za sprawa roznych enzymow, itp. (nie wchodzac w szczegoly, zeby was nie zanudzac).


Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
I kolejna rzecz. Dziewczyny, nie piszcie takich farmazonów, że te, co piją w ciąży powinny się zastanowić czy podałyby noworodkowi alkohol w butelce. Oczywiście, że by nie podały. Podobnie jak nie podałyby bardzo zdrowego twarożku, owsianki, razowego chleba czy kiełków sojowych, bo to nie są pokarmy przeznaczone dla noworodków.
Dziecku "podajesz" jedzenie i picie przez lozysko. Alkohol rowniez, niestety. Nawet ten Twoj jeden kufel piwa.


Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
A tak na marginesie - wiecie co piły niemowlęta w starożytnym Rzymie? Mleko z miodem (współcześni pediatrzy zalecają miód dopiero rocznym dzieciom). Kilkuletnie dzieci piły rozcieńczone wino. A kobietom karmiącym dawano specjalne łagodne wino z miodem. Myślicie, że w zwiąsku z tym wszystkie starożytne dzieciaki cierpiały na FAS?
Miodu nie podajesz niemowletom, zeby uchronic je przed tezcem. Co to ma wedlug Ciebie wspolnego z piciem alkoholu?

Placzliwym i meczacym dzieciom dawano do ssania szmatki nasaczone wyciagiem z maku. Czy to znaczy, ze Ty swojemu tez bedziesz dawac na uspokojenie morfine?


Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba znać siebie, swój organizm i dopuścić do głosu instynkt, a nie tylko poradniki i fora internetowe.
A gdyby tak dopuscic do glosu normalnych lekarzy, a nie swoj instynkt albo jakichs wsiowych znachorow czy tez lekarzy ksztalcacych sie 50 lat temu? Od jakiegos czasu we wszystkich przychodniach i szpitalach wisza wielkie plakaty informujace, ze kazda ilosc alkoholu w czasie ciazy jet szkodliwa. Ale Ty w dalszym ciagu wiesz lepiej?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 18:35   #98
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

ulalav, ja sie z Toba zgodze w jednej sprawie - wlasnie tak, niepokojace jest to ze temat wzbudza tak wielkie emocje, jak ktos juz stwierdzil, w tym temacie wiecej nie da sie napisac, moze i prawda, czesc kobiet nie wezmie ani kropli alkoholu do buzi, inna czesc sobie czasami pozwoli i kwita, fajnie byloby sie powymieniac zdaniami i tyle, ale nie, okazuje sie ze mimo iz z gory wiadomo ze nikt nikogo nie przekona do swojego zdania to grono stanowczych przeciwniczek alkoholu naskakuje na te ktore maja inne zdanie, wiec tym drugim juz sie nie dziwie ze troche z nerwem reaguja, bo one tylko chca wyrazic swoja opinie a sa atakowane, tak to tu wyglada

Nie zgodze sie co do tego ze twierdzisz ze te oburzajace sie na alkoholiczke mysla tylko o menelach, nie moge co prawda mowic o innych ale ja doskonale sobie zdaje sprawe z tego ze alkoholicy wystepuja we wszystkich grupach spolecznych bez wyjatku i ani ci z wyzszych sfer czy z kleru ani menele nie zdaja sobie sprawy z tego ze sa alkoholikami bo na tym ta choroba polega...
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 19:05   #99
ulalav
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 82
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

emzeta wszystko prawda poza jednym
Cytat:
Napisane przez emzeta Pokaż wiadomość
i ani ci z wyzszych sfer czy z kleru ani menele nie zdaja sobie sprawy z tego ze sa alkoholikami bo na tym ta choroba polega...
część sobie nie zdaje ale część jednak w końcu zaczyna się leczyć-z róznym skutkiem ale jednak taką decyzję niektórzy podejmują a pierwszym krokiem do podjęcia leczenia jest przyznanie się przed sobą, że alkoholikiem się jest. Są też tacy, którzy sobie może i sprawe z faktu zdają ale nie chcą nic z tym robić..... MOże bardziej chodziło Ci o znajomość specyfiki choroby czy uznanie swojej bezsilności wobec alkoholu bo to czasem jedna sprawa a samo uświadamianie sobie "mam problerm" to druga....
...no ale trochę zbaczamy z tematu i zagłebiamy się w analizę uzaleznienia

Edytowane przez ulalav
Czas edycji: 2008-11-19 o 19:09
ulalav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 19:06   #100
ulalav
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 82
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

...

Edytowane przez ulalav
Czas edycji: 2008-11-19 o 19:08 Powód: niechcący zdublowałam post
ulalav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 20:03   #101
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Cytat:
Napisane przez ulalav Pokaż wiadomość
...no ale trochę zbaczamy z tematu i zagłebiamy się w analizę uzaleznienia
prawda, a chyba na takim forum zawsze beda jakies uproszczenia i trzeba sie wyluzowac na ten temat
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-29, 10:14   #102
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

kurde widzę,że rozpętała się tu mała wojna

my z mamusiami na wątu marcowo-kwietniowych właśnie poruszyłyśmy temat co można,a co nie można...przeczytajcie w skrócie:
https://mamotoja.pl/ciaza_i_porod_od...ykul,5020.html

a teraz dokonajcie wyboru,jako dorosłe osoby,mające prawo decydowac o samym sobie i jak chcecie to pijcie,jak nie chcecie to nie pijcie,bo inaczej to czuję,że się zaraz zjecie w tym wątku
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 10:23   #103
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

e, Justynka nie jest tak zle, zreszta ostatnio ucichlo
a jak wiesz, ja lubie dyskusje
dzieki za linka!
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 14:30   #104
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
kurde widzę,że rozpętała się tu mała wojna

my z mamusiami na wątu marcowo-kwietniowych właśnie poruszyłyśmy temat co można,a co nie można...przeczytajcie w skrócie:
https://mamotoja.pl/ciaza_i_porod_od...ykul,5020.html

a teraz dokonajcie wyboru,jako dorosłe osoby,mające prawo decydowac o samym sobie i jak chcecie to pijcie,jak nie chcecie to nie pijcie,bo inaczej to czuję,że się zaraz zjecie w tym wątku
Kiedyś czytałam już ten artykuł i trochę mnie zszokował, bo wynika z niego, że kobiecie w ciąży praktycznie nic nie wolno jeść ani pić. Niedługo będzie można tylko chleb z masłem i wodę. No i oczywiście okaże sie, że nie każdy chleb i nie każde masło. Nie przesadzajmy z tymi zakazami i nakazami, bo zwariować można od tego ciągłego ograniczania się.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 22:56   #105
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Cytat:
Napisane przez viktorej Pokaż wiadomość
. Mój lekarz, jak go zapytałam o piwo, roześmiał się tylko i zapytał, czy my rozmawiamy o alkoholu czy o napojach orzeźwiających.
No ok, ale czy pozwolilabys sie zbadac owemu lekarzowi, ktory zaserwowalby sobie wczesniej butle tego napoju orzezwiajacego. Lub pozwolila odbierac swoj porod. Albo wsiadla do taksowki, gdy kierowca wczesniej napil sie napoju orzezwiajacego. Napisz sczerze

Edytowane przez d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Czas edycji: 2008-11-30 o 23:05
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 07:32   #106
viktorej
Wtajemniczenie
 
Avatar viktorej
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bułgaria
Wiadomości: 2 347
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Odpowiadam szczerze. Gdyby wypił kilka takich butli, byłoby widać, słychać i czuć . Ale jedna nie zrobiłaby na mnie pewnie wrażenia, bo po prostu bym nie wiedziała, że została spożyta. A nawet, jak bym wiedziała, to myślę, że nie robiłabym problemu, bo wiem, że jedno piwko nie miesza w głowie, nie powoduje utraty świadomości czy też nieadekwatnego zachowania. Mówię absolutnie szczerze. I mówię o jednym piwie, bo jak wcześniej pisałam, ogromne znaczenie ma ilość. I to chyba ze wszystkim jest tak. Nie tylko z alkoholem. Nie można z niczym przesadzać, i tyle.
Ale oczywiście rozumiem tych, którzy są przeciw. Ja np. jestem ogromną przeciwniczką antybiotyków, i choćbym nie wiem jak była chora, czegoś takiego do ust nie wezmę. Ale to moje zdanie. A są ludzie, którzy biorą, prawda? A chyba nie jest to zbyt zdrowe?
Są ludzie, którzy nie jedzą czekolady, którą uwielbiam! I nigdy się nie ograniczałam, ale nie przesadzam. Ani w ciąży, ani teraz przy karmieniu. Zaraz powiecie, że czekolada, to nie trucizna. Ale w zbyt dużych ilościach też powoduje skutki uboczne. Nie tylko ból brzucha czy mdłości, ale wpływa na cały organizm.

Sorry. Właśnie sobie uświadomiłam, że trochę zboczyłam z tematu. To tyle ode mnie. Reasumując: wszystko jest dla ludzi, byleby z głową.
viktorej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 14:51   #107
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Ja w ciazy nie pije, ani kropelki alkoholu. Staram sie rowniez odzywiac racjonalnie.

Ale nie zamierzam nikomu prawic moralow. Viktorej - szczerze mowiac, podziwiam Twoja cierpliwosc .
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 18:59   #108
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Cytat:
Napisane przez viktorej Pokaż wiadomość
Sorry. Właśnie sobie uświadomiłam, że trochę zboczyłam z tematu. To tyle ode mnie. Reasumując: wszystko jest dla ludzi, byleby z głową.
A ja się cały czas zastanawiam po jakiego grzyba komu alkohol w ciąży? Choćby pity z głową? Po co?

W jednym temacie się mylisz. Nie tylko jedno piwko może pomieszać w głowie, a nawet jego część. Dlatego siadając za kółko nie należy pić wcale. Nigdy nie wiadomo kto pije ani jak reaguje. Znam kobietę która po wypiciu 1/3 butelki bełkocze i że jest narąbana słyszę już przez telefon. Wierz mi, nie wsiadłabyś z nią do samochodu nawet na minutę.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 19:48   #109
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

taaa ostatnio gość wjechał w 6 osób na chodniku i tez był po jednym napoju orzeźwiającym

ahhhhhhhhhh zawsze jak słyszę alkohol+samochód to mi się podnosi ciśnienie

nieważne, to akurat temat na osobny wątek, pewnie równie kontrowersyjny jak ten ...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-19, 06:59   #110
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Alkohol podczas ciązy!

Ostatnio w radiu słyszałam dyskusję na temat tego co zrobić pijana matka pchającą wózek niepewnycm krokirm, z małym dzieckiem; zwłaszcza, gdy matka jest pijana po 2 lampkach wina.
Do sensownego porozumienia raczej nie doszło
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.