Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-29, 15:40   #1231
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam nadzieję , że to odpowiedni wątek .

Co sądzicie o dodawaniu do mineralnych podkładów (bo tam trochę ochrona jest ale jednak marna) trochę mikronizowanego tlenku cynku, tak, aby właśnie zwiększyć ochronę?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2013-05-29 o 16:23
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 15:42   #1232
Tyska2410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej,
Stosowałyście może ten krem? La Roche Posay SŁOŃCE II
Mam cerę z trądzikiem i stosuję kuracje z Axotretem.
We wakacje wyjeżdzam do Egiptu i potrzebuję dobrej ochorny, ale też żeby mnie nie wysypało.
Pomożecie?

Edytowane przez Tyska2410
Czas edycji: 2013-05-29 o 15:43
Tyska2410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 16:21   #1233
misiam8
Raczkowanie
 
Avatar misiam8
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: trochę tu trochę tam
Wiadomości: 139
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Vishy, 50 SPF Capital Soleil, Krem matujący

Jestem bardzo zadowolona z zakupu tego kremu. Wcześniejsze moje kremy z filtrem były bardzo tłuste. Przy tym odczekam 4 minuty i jest suchy w dotyku na twarzy. Nie bieli. Idealnie zgrywa się z kremem BB i pudrem bambusowym. Długo się zastanawiałam nad zakupem i nie żałuje.
Dużo lepszy niż ten z LRP i do tego w dość przystępnej cenie.
tez bardzo lubie ten filtr. Nie jest tłusty nie zapycha. Polecam dla problematycznej cery.
misiam8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 16:29   #1234
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Vishy, 50 SPF Capital Soleil, Krem matujący

Jestem bardzo zadowolona z zakupu tego kremu. Wcześniejsze moje kremy z filtrem były bardzo tłuste. Przy tym odczekam 4 minuty i jest suchy w dotyku na twarzy. Nie bieli. Idealnie zgrywa się z kremem BB i pudrem bambusowym. Długo się zastanawiałam nad zakupem i nie żałuje.
Dużo lepszy niż ten z LRP i do tego w dość przystępnej cenie.
mam pytanie, jak go nakładasz? na raz całą ilość, czy dzielisz na kilka porcji? Ja mam małe trudności z rozsmarowaniem przykazanej porcji tak zeby nie zostawić zaschniętych smug, możesz coś doradzić?
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 17:13   #1235
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Ja nie wierzyłam w teorie o promieniach do momentu kiedy nie porównałam sobie kobiet kochających słońce i solarium.
Do starzenia się skóry dodałabym jeszcze papierosy i alkohol oraz makjiaż i oczywiście geny.

Z drugiej strony moja własna mama siedzi na słońcu kiedy tylko się da, kocha się opalać, oczywiście bez filtra ( no niedawno jak jej kupiłam to zaczęła używać) a zmarszczek ma mało.

Znowu nie wierze do końca w bezpieczeństwo filtrów i w to że na pewno nie robią nam nic złego - za krótko ich używamy, jako populacja. A codzienne filtrowanie jest nowością i tak na prawdę nie wiemy co z tego wyniknie za 20 lat.
Zazwyczaj jako przykład negatywny mający potwierdzić potrzebę filtrowania są podawane skrajne przykłady właśnie miłośniczek opalania (czyli dużo słońca latem i solarium przez cały rok). Tu owszem widać różnicę, ale w przypadku kobiet, które umiarkowanie wystawiają się na słońce - moim zdaniem - już nie widać. Jak przyglądam się kobietom po 40 z mojego otoczenia, to nie widzę po tych, które latem lubią sobie czasem poleżakować, żeby były jakieś strasznie postarzałe. Na pewno słońce ma wpływ na starzenie, ale moim zdaniem nie podstawowy jak to utrzymują niektórzy. Gdyby tak było, najdłużej młodość zachowywałyby Arabki, a one starzeją się dość szybko. Oczywiście trudno byłoby zrobić eksperyment, w którym ktoś żyłby przez długi czas w sztucznej rzeczywistości bez słońca, ale po osobach które zimą mają w pracy sztuczne oświetlenie i światła dziennego praktycznie nie widzą od listopada do marca jakoś nie widać zbawiennego wpływu braku UV na skórę. Gdyby to UV było decydującym czynnikiem to skóra lepiej wyglądałaby zimą, kiedy jest go mało, a przecież tak nie jest.

Żeby nie było, że prowadzę antyfiltrową krucjatę Sama bym chciała znaleźć stabilny filtr dla tłustej cery, ale dopóki filtry są ciężkimi, klejącymi się i świecącymi mazidłami, które trzeba odmierzać miarką, nie jestem w stanie się do nich przekonać.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-05-29 o 17:16
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 19:38   #1236
584allie
Raczkowanie
 
Avatar 584allie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jakich filtrów używacie do twarzy, którą zapycha prawie wszystko?
584allie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 22:08   #1237
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

hmmmm, co do przemyśleń względem działania filtrów - tak sobie myśle, że nie widać może takiej różnicy pomiędzy tymi co sie umiarkowanie wystawiły na słońce a tymi co go unikały, ale unikanie słońca to nie to samo co chowanie się przed UVA. Tak sobie myśle, że skoro ono przenika bez problemu przez chmury i okna to właściwie i te co się czasem wystawiały i te co się raczej chowały to były praktycznie tak samo narażone na jego działanie. Efekty na starzenie się skóry ocenimy za pare lat porównując te co się "filtrowały" z tymi co nie używały filtra na co dzień.
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 08:55   #1238
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
hmmmm, co do przemyśleń względem działania filtrów - tak sobie myśle, że nie widać może takiej różnicy pomiędzy tymi co sie umiarkowanie wystawiły na słońce a tymi co go unikały, ale unikanie słońca to nie to samo co chowanie się przed UVA. Tak sobie myśle, że skoro ono przenika bez problemu przez chmury i okna to właściwie i te co się czasem wystawiały i te co się raczej chowały to były praktycznie tak samo narażone na jego działanie. Efekty na starzenie się skóry ocenimy za pare lat porównując te co się "filtrowały" z tymi co nie używały filtra na co dzień.
najlepiej by sie można o tym przekonac gdyby jedna osoba smarowała filtrem pół twarzy :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 13:05   #1239
Tyska2410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny dużo pozytywnych opinii ma Vishy, 50 SPF Capital Soleil, Krem matujący a czy któraś wie czym różni się
VICHY CAPITAL SOLEIL AKSAMITNY KREM DO TWARZY SPF 50 ?

Czy jest również dobry do cery trądzikowej?
Tyska2410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 15:10   #1240
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
hmmmm, co do przemyśleń względem działania filtrów - tak sobie myśle, że nie widać może takiej różnicy pomiędzy tymi co sie umiarkowanie wystawiły na słońce a tymi co go unikały, ale unikanie słońca to nie to samo co chowanie się przed UVA. Tak sobie myśle, że skoro ono przenika bez problemu przez chmury i okna to właściwie i te co się czasem wystawiały i te co się raczej chowały to były praktycznie tak samo narażone na jego działanie. Efekty na starzenie się skóry ocenimy za pare lat porównując te co się "filtrowały" z tymi co nie używały filtra na co dzień.
No i jeszcze "filtrujące" musiałyby używać filtra od świtu do zmierzchu nawet jak są w domu. Zapytam z ciekawości: nakładacie filtr or razu po wstaniu z łóżka czy tylko wychodząc z domu?



Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
najlepiej by sie można o tym przekonac gdyby jedna osoba smarowała filtrem pół twarzy :P
Tak, to byłby najlepszy sposób. Często testuję tak różne kremy, ale do takiego poświęcenia z filtrem nie jestem zdolna
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 15:59   #1241
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

od razu po wstaniuz łóżka to może nie, ale tak do godziny-trzech zależy jaki dzień. Nie wiem jak by było gdyby moja cera była w dobrym stanie i chodziłoby tylko o unikanie zmarszczek, ale dorobiłam się teraz "modnego" trądziku w wieku dorosłym (jako nastolatka nie miałam) i używam sporo specyfików fotouczulających lub im pokrewnych.
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 16:17   #1242
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja właściwie to tak zaraz. Jak wstaje to twarz myje, nakładam krem lub serum i filtr (po 15 minutach) a po kolejnych 20-30 makijaz lub skrobie jak mam dzien bez makijazu. tyczy sie okresu letniego i dopiero od około roku.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 16:45   #1243
Natalka057
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 16
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jakie filtry byście mogły polecić do cery tłustej trądzikowej z filtrami fizycznymi w miarę rozsądnej cenie (oczywiście wiem że filtry w miarę rozsądnej cenie zazwyczaj nie dają bardzo dobrej ochrony, ale lepiej używać coś niż w ogóle nic)
Natalka057 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 20:20   #1244
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny jaki filtr warto zamówić z iherba?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 21:02   #1245
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No i jeszcze "filtrujące" musiałyby używać filtra od świtu do zmierzchu nawet jak są w domu. Zapytam z ciekawości: nakładacie filtr or razu po wstaniu z łóżka czy tylko wychodząc z domu?





Tak, to byłby najlepszy sposób. Często testuję tak różne kremy, ale do takiego poświęcenia z filtrem nie jestem zdolna

ja jak wiem ze wogóle nie wyjde zdomu to sie nie filruje (baaaardzo żadko ma takie dni) a jak wychodze to od razu po wstaniu z łożka bo wychodze z psem :P i od razu po umycui twarzy a robię to jak wstanę



hehe no tak to bylo by poświęcenie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2013-05-30 o 21:04
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 15:15   #1246
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, może jestem gapą (pewno tak ), ale nie doczytałam nigdzie, jaką ochronę przed UVA daje ta nowa matująca emulsja Vichy. Trochę się do niej przymierzam, bo Soraya SPF 45 jest na lato trochę ciężkawa (mam jeszcze zapasy na jesień i zimę). Poratujecie?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 15:41   #1247
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
dziewczyny jaki filtr warto zamówić z iherba?
Dużo pochwał czytałam pod adresem filtrów alba botanica, większość tyczyła się tej wersji:

http://www.iherb.com/Alba-Botanica-H...-oz-113-g/4423

Myślę, że można się nim zainteresować.
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 17:52   #1248
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez night prowler Pokaż wiadomość
Dużo pochwał czytałam pod adresem filtrów alba botanica, większość tyczyła się tej wersji:

http://www.iherb.com/Alba-Botanica-H...-oz-113-g/4423

Myślę, że można się nim zainteresować.
dziękuję

czym te 2 filtry się różnią od siebie?
klik1
klik2
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 21:56   #1249
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś chce używać przede wszystkim ekologicznych kosmetyków, musi szukać filtra wśród marek, które mają certyfikaty, wtedy można mieć pewność, że "naturalny" i "organiczny" to nie są tylko puste nazwy zastosowane dla przyciągnięcia klienta.

Takiego filtra nie znajdzie się także wśród marek typu Vichy, Avene, bo niektóre ich produkty mogą mieć filtry mineralne (Titanium Dioxide i Zinc Oxide), ale reszta składu wcale nie będzie spełniać wymogów ekologicznej kosmetyki, a rozumiem na tym Ci zależy.

Przykłady ekologicznych filtrów:
John Masters
Lavera
Vivaness - ale nie widziałam ich składów, więc nie wiem na ile ich deklaracje są prawdziwe.
Sante, SOLEIL Lotion Przeciwsłoneczny dla Dzieci SPF 20
Eubiona, Krem do Opalania Faktor 30 (ma ECOCERT)
Macrovita, Mleczko do Opalania dla Dzieci i Wyjątkowo Wrażliwej Skóry SPF30
Eco Cosmetics, Krem na słońce faktor 45 dla dzieci i niemowląt (ma ECOCERT)
Organicum Sun: SPF 25 UVA/UVB Sunscreen Face and Body lub Mleczko przeciwsłoneczne SPF 50+ - nie są stricte ekologiczne, ale mają proste składy bez parabenów, PEG-ów, silikonów i parafiny.
Bardzo dziękuję za linki! o te eko mi chodziło!
Skład tego Johna Mastersa wygląda faktycznie całkiem całkiem ktoś może używał? jak wrażenia?

ten drugi link eko niestety nie działa, podrzucisz mi/nam nowy?
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 23:25   #1250
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
Efekty na starzenie się skóry ocenimy za pare lat porównując te co się "filtrowały" z tymi co nie używały filtra na co dzień.
Zastanawiam sie w jakim wieku nalezy sie porównywać, 50? 60 lat? lub czy dozyję? Czy warto wiec uzywać filtrów?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-01, 08:44   #1251
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

jak mowilam ja stosuję je rónież dlatego bo musze sie chować przez inne stosowane specyfiki i zeby minimalizowac trądzik. chociaz wydaje mi ze mimo to też bym je stosowala. z tego co czytalam i sluchalam to widać różnicę w jakości skóry ogólnie, nie tylko pod kątem zmarszczek, ale szybciej - jednolita, bez przebarwien, bez niespodzianek - ktoś nazwał to "jak po retuszu". mam nadzieje zobaczyć taki efekt za jakiś czas też u siebie. Pytanie tylko czy bym trafiła na te wątki gdyby nie problemy z cera
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-01, 09:01   #1252
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kasmi Pokaż wiadomość
ten drugi link eko niestety nie działa, podrzucisz mi/nam nowy?
Proszę

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...a-ochrona.html
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-02, 07:33   #1253
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może jestem gapą (pewno tak ), ale nie doczytałam nigdzie, jaką ochronę przed UVA daje ta nowa matująca emulsja Vichy. Trochę się do niej przymierzam, bo Soraya SPF 45 jest na lato trochę ciężkawa (mam jeszcze zapasy na jesień i zimę). Poratujecie?
SPF 50 PPD 17
ja polecam - też używam Soraya45 ale od poprzedniego lata Vichy na lato jest niezrównany. najlepszy jaki miałam. można wyjść z domu bez niczego na nim. A ja kładę puder sypki - wygląda świetnie przez cały dzień
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-02, 07:54   #1254
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
SPF 50 PPD 17
ja polecam - też używam Soraya45 ale od poprzedniego lata Vichy na lato jest niezrównany. najlepszy jaki miałam. można wyjść z domu bez niczego na nim. A ja kładę puder sypki - wygląda świetnie przez cały dzień
Dzięki wielkie. Skoro tak polecasz, chyba się skuszę.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 09:58   #1255
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Skład nowej Ziaji.

INCI - KREMU MATUJĄCEGO ZIAJA MED. SPF 50
Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Triethylhexanoin, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Hydrogenated dimer Diinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene.

Zastosowane filtry w med. w SPF 50+ to:

Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (Uvinul A Plus)
Ethylhexyl Methoxycinnamate
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate (Tinosorb S)
Ethylhexyl Triazone


SPF: 64,7

PPD in vivo:
UVA:27,2

PPD in-vitro:
UVA-PF: 23,3
UVA-PF/SPF:0,42
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 23:01   #1256
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Skład nowej Ziaji.
Na moje średnio wprawne oko to pod kątem filtrów wygląda całkiem nieźle, minusem jest DMDM Hydantoin, choć w Sorayi 45 też niestety był, a wiesz może jaka cena?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 10:34   #1257
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Na moje średnio wprawne oko to pod kątem filtrów wygląda całkiem nieźle, minusem jest DMDM Hydantoin, choć w Sorayi 45 też niestety był, a wiesz może jaka cena?
Niestety nie, ale skoro to Ziaja to coś do 15zł W różnych aptekach internetowych zestaw: ten krem i jakiś żel bądź inny krem kosztuje 17zł.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-06-05 o 13:02
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 12:04   #1258
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Moim zdaniem Ziaja się spisała, przynajmniej pod względem składu. Oczywiście nie ma żadnych wyciągów roślinnych czy innych fanaberii, ale ochrona powinna być ok. Można? - można.
Czy ktoś wie, jak z właściwościami? Na oko wygląda, że nie powinien być ciężki.
Mnie najbardziej interesuje krem tonujący. Ciekawe, jak z kolorkiem
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 13:03   #1259
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jego chyba nie ma jeszcze w drogeriach? Też jestem ciekawa tonującego, ale zapewne najjaśniejszy będzie na mnie za ciemny. NC15 by się mi przydał...

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-06-05 o 13:05
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 13:21   #1260
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Skład nowej Ziaji.

INCI - KREMU MATUJĄCEGO ZIAJA MED. SPF 50
Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Triethylhexanoin, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Hydrogenated dimer Diinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene.

Zastosowane filtry w med. w SPF 50+ to:

Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (Uvinul A Plus)
Ethylhexyl Methoxycinnamate
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate (Tinosorb S)
Ethylhexyl Triazone


SPF: 64,7

PPD in vivo:
UVA:27,2

PPD in-vitro:
UVA-PF: 23,3
UVA-PF/SPF:0,42
szkoda ze ma parabeny
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.