Mamy wrześniowe 2018 ❤ - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-18, 14:26   #271
independence_
Przyczajenie
 
Avatar independence_
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 23
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
A bralyscie inofolic przed ciąża? Odstawiacie czy bierzecie dalej? Ewentualnie inofem, symfolic itp

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
Ja biorę kwas foliowy od początku starań
independence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 15:05   #272
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Ale do internisty to bym musiala o 5 rano ustawić się po numerek i liczyć, ze jeszcze się zalapie

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
Ale co Ty to za lekarzy masz :O wez znajdz inna placowke na NFZ (bo rozumie ze chcesz isc publicznie) i zapytaj czy maja termin na jutro, jak maja to idz i sie przepisz tam do lekarza rodzinnego - to co piszesz sie w mojej glowie nie miesci - a z tego co widze mieszkasz w wawie? to napewno duzo masz do wyboru placowek.

Ale dla mnie - jak CI bardzo zalezy to moze zaplac 100 zł za wizyte prywatnie ? nawet do jakiegos gina po prostu gdziekolwiek jest termin? ja to pisze oczywiscie z mojej strony - no ja bym nie czekala, tylko znalazla kogokolwiek, najlepiej juz gina prywatnego i pomkneła jak gazela tam
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 15:28   #273
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez ciemnowlosa Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, jutro idę zrobić te badania w laboratorium

Kurcze u mnie też coraz silniejsze parcie na pęcherz... Do toalety chodzę co godzinę, a po przebudzeniu to już w ogóle masakra, nawet chwili nie poleżę tylko czym prędzej na sedes...
No i nudności, dziś w pracy zrobili mi się niedobrze i zadzwoniłam po męża żeby mnie zabrał wcześniej...
Boje się pomyśleć co będzie później...

A jak tam dziewczyny wasze brzuszki? Widać już coś?
Nie, jeszcze nic raczej do 12tc nie powinno nic widać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez independence_ Pokaż wiadomość
Ja to chyba zrobię te wszystkie wyniki po wizycie u ginekologa.
Czy lepiej przed zrobić?
Bo sama nie wiem
Dobrze, żeby gin na wizycie mógł spojrzeć na wyniki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Najpierw dostalam obsztorc, ze bez ciaglego bolu brzucha, goraczki albo krwawienia nie ma co przyjezdzac, potem powiedzial, ze macica wyglada ok, jest pecherzyk ciazowy i ze wyglada to na dopiero 4+2, ze takie plamienia w terminie @ moga sie zdarzac i ze mam czekac. Ehh... Serio nie moga sprawdzic z czego plamienie, czy tylko tak mnie zbyl?


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
Nie martw się pewnie gdyby się coś poważnego działo to by cie poinformowali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Aretse_S Pokaż wiadomość
ja bym wierzyła, szczególnie, że dziewczyny piszą, że miały takie plamienia. Jak to nie jest jasna, świeża krew, to bym się nie martwiła na zapas

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------


Osobiście będę robić po wizycie, bo moim zdaniem generalnie nie ma chyba jakiegoś super pośpiechu. Chyba, że ktoś się źle czuje albo ma jakies niepokojące objawy.

Ale rozumiem rozterki i chec zaplanowania i zrobienia wszystkiego co mozna, ja juz zaklepalam sobie miejscówkę na poród
Dokładnie, nie ma się co stresować niepotrzebnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Ile razy ja miałam plamienia w pierwszej ciąży po przytulankach z mężem yo nawet nie liczyłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 16:12   #274
Amelka6614
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 134
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

A ja biore dupka, kwas foliowy, wit D3 i Jodic czy jakoś tak
Amelka6614 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 17:53   #275
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
WIdze ,że mamy identyczne podejście + podobne doświadczenie w kwesti siusiania

mnie niestety pocieli po około 14 h porodu SN, ale i tak było super! w ogóle mój poród był rewelacyjny i nie mogę się doczekać powrótki - oby tylko maluch się ułożył główką w dół i blizna nie dawała o sobie znać
moja gin na szczęście jest pro vbac ale i tak kupuje położną do porodu by mieć zabezpieczenie, że mnie ochroni jakby chcieli mnie dać do cięcia
Też miałam SN I szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie cc. Będę starała się rodzic sn cc to poważna operacja, szczerze mówiąc wolę mieć już to małe nacięcie nic pociety caly brzuch no i rekonwalescencja długa, nie można nosić na początku, tż musiałby chyba miesiąc wolnego wziąć. No i to jednak operacja, a do porodu sn znaczna większość kobiet jest po prostu stworzona. Balabym się cc.
W pierwszej ciąży miałam skierowanie na cc, bo Mała była obrocona posladkowo. W przededniu planowanego przyjęcia na oddział wieczorem poczułam, że się obraca I na następny dzień już była ustawiona prawidłowo do porodu wtedy się przeraźliwie bałam sn I wolałam cc, ale po porodzie stwierdziłam, że każde kolejne dziecko chciałabym urodzić sn. Dostałam znieczulenie, nie było źle, parte w ogóle mnie nie bolały. Wprawdzie mam trochę problem z nietrzymaniem moczu (np podczas intensywnego cardio), ale to moja własna wina - nie ćwiczyła mięśni kegla ani podczas ciąży ani po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Ciemnowłosa znam kobietki co już w 10 tc maja bardzo widoczny brzuch - ale do drobnej budowy, dziewczyny z przodozgieciem macicy (mogę się mylić ) tez podobno od razu widac u nich brzuszek .

A co do spodni - to w sumie ja w poprzedniej ciąży na etapie 9-10 tc nie mogłam nosić jeansów - kupiłam wtedy jedne ciążowe i leginsy na gumce - a te ciążowe to największa wygoda na świecie ! Nie mogę się doczekać kiedy w nie skocze ! A mam takie zawaliste białe z dziurami na kolanach z Hm uwielbiałam je ! Nosiłam aż do porodu tylko ze ciężko było w nich chodzić bo cała prawie ciąże miałam zimę lub chlape itp .

O teraz to będzie mega Jesu jak ja się cieszę na ta ciąże na wiosnę i lato ! Bardzo marzyłam żeby doświadczyć drugiej ciąży w innej połowie roku warzywa truskaweczki maliny pomidory z krzaka o Boże już mi ślinka cieknie ️ Boże młode ziemniaczki mrrr

Ale najbardziej mnie cieszy ze rozszerzanie diety wypadnie na końcówkę zimy i szybko będzie wiosna i lato ! Co ja się omeczylam wymyślając jedzenie dla młodej zima a tu BLW pójdzie pełna para z takim letnim asortymentem


Włosy
A jak tam wasze włosy?
Ja mam LZS i muszę myć codziennie :/ w poprzedniej ciąży znikło mi LZS całkowicie ! I z mycia codziennie przeszłam na raz w tygodniu
Wiec liczę cichutko ze teraz będzie podobnie

I jak owłosienie na waszych brzuchach? Kompletnie nie pamietam kiedy ten brzuch robi się taki owłosiony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Rita dużo opini znajdziesz na stronie rodzic po ludzku (ale pewnie ja znasz ) ;P
Oh chciałabym tak rodzic jak opisałaś , sama bez innej rodzącej w boksie obok - to akurat duża wada mojego szpitala - No ale ja tam jechałam i pewnie pojadę dla opieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój brzuch chyba nigdy nie był w ciąży owlosiony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Aretse podoba mi się Twoje podejście No własnej wlasnie trzeba znać możliwe konsekwencje wiem dokładnie jakie mogą by problemy po sn i po cc - wiem tez ze nie mogę się nastawiać za mocno na sn bo No po cięciu różnie już może być
I broń cię Boże nie chce trójki dzieci

A po porodzie to ja nic nie porównam jak mnie zaleje hormonami jak ostatnio to będę ryczeć znów z każdego powodu przez dwa tygodnie

Owłosiony brzuch - kurczę ja to wręcz z kazda koleżanka z ktora nie rozmawiałam z kwietniowek to narzekały ze brzuch miały owłosiony / No jakoś tak było ze strasznie dużo włosów się na brzuch zrobiło bałam się ze tak zostanie ale uf uf jakoś znikło

Moja teoria na to jest taka ze w ciąży mi w ogóle włosy z głowy nie wypadły - No to może z ciała tez nie ? i dopiero jak minął ten 4 trymestr ciąży to przestały działać hormony ciążowe i się zaczęło łysienie wtedy tez zobaczyłam ze ten brzuch zaczyna wyglądać normalniej


Za to ta krese ciemna na brzuchu miałam bardzo długo - ciekawi mnie kiedy teraz mi się pokaże


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

A ja umieram gardło mnie tak boli ze oszaleje ;( nie mogę przełknąć śliny bolą mnie węzły , ech złe mi z tym bo nie mogę się fajnie z dzieckiem bawić bo taka jestem najchętniej poszłabym do łóżka spać z jakimś termoforem koło gardła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oo kreskę też miałam ale nie pamiętam kiedy I jak długo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Aretse_S Pokaż wiadomość
owocoweLove i Polinezyjka - wspolczuje Wam obu, mdłości i przeziebienie.. nie zazdroszczę.. U mnie taka cisza przed burzą chyba

Co do owlosienia, tyo tez chyba zalezy, czy jest sie brunetka, czy blondynka, bo u mnie nawet wlosów na rekach czy nogach nie widac, takie jasne.. Troche sie martwie tym 'lysieniem' po ciazy.. Włosy bardziej wypadają, czy po prostu są słabsze?

A wlasnie a propos włosów. Ne chce wpadać w paranoję, ale.. mam umowionego fryzjera na jutro, na farbowanie i zastanawiam sie, czy powinnam.. Farba jest bez amoniaku, ale 'internety' piszą, że i tak zaszkodzi. Farbowałyście włosy w ciązy?
Jeśli bez amoniaku to ok tylko staraj się jej nie wdychac. Ja normalnie farbowalam cała ciążę w ciąży, a zwłaszcza w pierwszym trymestrze, nie powinnyśmy mieć bezpośredniego kontaktu z zapachem chemii np łazienkowej czy płynami do mycia np kuchenek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Zaraz nie wyrobie no... Mam wrażenie, ze to plamienie robi się coraz bardziej brązowe a lekarze każą czekać i to możliwe, żeby nasilalo się co 24h? Problem w tym, ze nawet nie mam opcji wzięcia l4 czy urlopu, może jutro zglosze UZ, ale ehh... No żeby mi ktoś jasno powiedział na czym stoję
Musialam sie wyglądać

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
Dobrze, że brązowe a nie jasna krew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cytat:
Napisane przez wrobeleklelemelek Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

a czy stosujecie jakieś suplementy poza kwasem foliowym?
Femibion 1 - tak mi zaleciła gin, zamiast kwasu foliowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 17:58   #276
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Też miałam SN I szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie cc. Będę starała się rodzic sn cc to poważna operacja, szczerze mówiąc wolę mieć już to małe nacięcie nic pociety caly brzuch no i rekonwalescencja długa, nie można nosić na początku, tż musiałby chyba miesiąc wolnego wziąć. No i to jednak operacja, a do porodu sn znaczna większość kobiet jest po prostu stworzona. Balabym się cc.
W pierwszej ciąży miałam skierowanie na cc, bo Mała była obrocona posladkowo. W przededniu planowanego przyjęcia na oddział wieczorem poczułam, że się obraca I na następny dzień już była ustawiona prawidłowo do porodu wtedy się przeraźliwie bałam sn I wolałam cc, ale po porodzie stwierdziłam, że każde kolejne dziecko chciałabym urodzić sn. Dostałam znieczulenie, nie było źle, parte w ogóle mnie nie bolały. Wprawdzie mam trochę problem z nietrzymaniem moczu (np podczas intensywnego cardio), ale to moja własna wina - nie ćwiczyła mięśni kegla ani podczas ciąży ani po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Mój brzuch chyba nigdy nie był w ciąży owlosiony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Oo kreskę też miałam ale nie pamiętam kiedy I jak długo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Jeśli bez amoniaku to ok tylko staraj się jej nie wdychac. Ja normalnie farbowalam cała ciążę w ciąży, a zwłaszcza w pierwszym trymestrze, nie powinnyśmy mieć bezpośredniego kontaktu z zapachem chemii np łazienkowej czy płynami do mycia np kuchenek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Dobrze, że brązowe a nie jasna krew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Femibion 1 - tak mi zaleciła gin, zamiast kwasu foliowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ojej piękny miałaś porod
No ja się boje ponownego cc z wielu względów - ale może zostawmy rozmowy o porodzie na sierpień hehe

Ja zdycham ;( nic nie jem bo tak mnie boli przełykanie ;( pic tez ciężko- czekam na tego lekarza jutro.

Mąż wrocil z pracy i mam prenalen No delikatna ulgę przyniósł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 17:58   #277
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Mała poszła już spać, a ja siedzę i wcinam wielka pake frytek - frytki to zdecydowanie mój pierwszy "smak ciążowy"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-18, 18:21   #278
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Mała poszła już spać, a ja siedzę i wcinam wielka pake frytek - frytki to zdecydowanie mój pierwszy "smak ciążowy"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A ja smakow nie mam, cycki przestaly dokuczac juz jakis czas temu, wybrakowana jestem jakas czy co?


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 19:08   #279
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Ja też robię sobie zastrzyki Clexane, na początku byłam przerażona, teraz po miesiącu już się nawet przyzwyczaiłam Ale nadal bardzo bolą niestety, ja jestem jakaś wrażliwa wyjątkowo na ten ból.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Panikowalam wczoraj jak głupia, zanim mąż mi zrobił zastrzyk 😂 a masz wypisywane recepty na ryczalt?
Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Mi lekarz prowadząca w pierwszym trymestrze zakazała farbowania włosów. Potem OK


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi jedna powiedziała w poprzedniej ciazy, że nie wolno, ale zabroniła reż używania balsamow, kremów i w ogóle kosmetyków... Nie mówiąc już o lakierach do paznokci. Drugi powiedział ("mój" zaufany), że można farbować, ale nie zaleca się w pierwszym trymestrze, ponieważ że względów hormonalnych ta koloryzacja może wyjść inaczej niż tego chcemy, np jakiś kurczaczek 😁
Cytat:
Napisane przez wrobeleklelemelek Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

a czy stosujecie jakieś suplementy poza kwasem foliowym?
Femibion 1, Wit D. I oprócz tego dupek i zastrzyki z heparyna
Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
A bralyscie inofolic przed ciąża? Odstawiacie czy bierzecie dalej? Ewentualnie inofem, symfolic itp

-------
To nie literówki... to słownik w telefonie zawsze wie lepiej
Lekarz mi to przepisał na początku stycznia, jako działania wspomagające zajściu w ciążę. Ale nie zdążyłam wykupić, bo pokazy się dwie kreseczki na teście 😊😎
Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Mała poszła już spać, a ja siedzę i wcinam wielka pake frytek - frytki to zdecydowanie mój pierwszy "smak ciążowy"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Frytki 😍 uwielbiam! Normalnie mogłabym jeść na śniadanie, obiad i kolacje. A jakoś ostatnio nie mam ochoty 😮

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 20:00   #280
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Dziewczyny z końcówki września a jak u was objawy ciążowe ?
U mnie wszystko ucichło Heh - ale teraz tak mi dokucza choroba ze pewnie bym nie zwróciła na nic innego uwagi

Frytki :O och nie tknelabym. Dotego w szoku jestem bo odrzuciło mnie od kawy :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 20:31   #281
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Dziewczyny z końcówki września a jak u was objawy ciążowe ?
U mnie wszystko ucichło Heh - ale teraz tak mi dokucza choroba ze pewnie bym nie zwróciła na nic innego uwagi

Frytki :O och nie tknelabym. Dotego w szoku jestem bo odrzuciło mnie od kawy :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie swedzą piersi Ne bolą jak wcześniej (znaczy bolą mniej), ale swędzą okrutnie. Dziś mi przyszedl smarowacz i mam nadzieje, ze smarowanie pomoże.
Kręci mi się w głowie rano, wiec musze chwilę posiedzieć na łóżku, wczoraj wstałam otworzyć żaluzję i aż się musiałąm przytrzymać komody, tak mną zabujało.
W macicy przestało mnie tak bardzo ciągnąć jak na @, nasila się tylko wieczorem i to szczególnie jak leżę na wznak, ale leżę w tej pozycji trochę, żeby się naciągała

No i albo to jakaś zatrzymana woda, albo za duzo jem, bo przestałam biegac, mam na liczniku +2kg i czuję się gruba Nie chodzi o bycie tłuścioszkiem, ale o poczucie nadęcia. Toczę się!

A w sumie, to jest dobry sposób, żeby chorować na początku ciąży - wszelkie objawy przytłumisz katarem i voila, 2 trymestr

Edytowane przez Aretse_S
Czas edycji: 2018-01-18 o 20:32
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-18, 20:34   #282
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Panikowalam wczoraj jak głupia, zanim mąż mi zrobił zastrzyk a masz wypisywane recepty na ryczalt?

Mi jedna powiedziała w poprzedniej ciazy, że nie wolno, ale zabroniła reż używania balsamow, kremów i w ogóle kosmetyków... Nie mówiąc już o lakierach do paznokci. Drugi powiedział ("mój" zaufany), że można farbować, ale nie zaleca się w pierwszym trymestrze, ponieważ że względów hormonalnych ta koloryzacja może wyjść inaczej niż tego chcemy, np jakiś kurczaczek

Femibion 1, Wit D. I oprócz tego dupek i zastrzyki z heparyna

Lekarz mi to przepisał na początku stycznia, jako działania wspomagające zajściu w ciążę. Ale nie zdążyłam wykupić, bo pokazy się dwie kreseczki na teście

Frytki uwielbiam! Normalnie mogłabym jeść na śniadanie, obiad i kolacje. A jakoś ostatnio nie mam ochoty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Clexane kupuję na 100%


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-18, 20:35   #283
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Frytki 😍 uwielbiam! Normalnie mogłabym jeść na śniadanie, obiad i kolacje. A jakoś ostatnio nie mam ochoty 😮

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mi frytki raz śmierdzą, a raz smacznie pachną.. nie mogą się zdecydować

Poli - kawę odstawiłam na fali 'a co jak zaszkodzi' i piję zbożową, ale jak ktoś w moim otoczeniu pije to dostaję śłinotoku.. omnomnom.. piłabym
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 05:19   #284
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Eh, ja już mam taaaakie kilometrowe odrosty, a Wy mi tu piszecie że w żadnym wypadku nie maluje się włosów w pierwszym trymestrze... Jak żyć???

Też mam zachciewajki, od 3 dni łaził za mną tłusty, polski schabowy z ziemniakami, aż wczoraj w końcu zadzwoniłam do męża, że dziś na obiad schabowy i koniec Mmmm nie pamiętam, kiedy ostatni raz coś mi tak smakowało

Wczoraj robiłam komplet badań w laboratorium, dziś idę do lekarza. Ale jak popatrzyłam na wyniki to wszystkie wydają się być w normie, jedynie mam sporo podwyższone badanie na przebytą różyczkę - no ale ją przebyłam, wiec się zgadza. Beta z nieco ponad 5 tys. podskoczyła w 2tyg do ponad 60 tys
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 05:20   #285
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Mi większość jedzenia śmierdzi właśnie. Zrobiłam makaron z oliwkami I suszonymi pomidorami, myślę sobie - ale pysznośc, zjem na obiad. Nalozylam, powachalam i nie byłam w stanie zjeść, tak mi smierdzialo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 05:22   #286
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Też tak mam prawie wszystko jest "be"
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 06:21   #287
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Dziewczyny z końcówki września a jak u was objawy ciążowe ?
U mnie wszystko ucichło Heh - ale teraz tak mi dokucza choroba ze pewnie bym nie zwróciła na nic innego uwagi

Frytki :O och nie tknelabym. Dotego w szoku jestem bo odrzuciło mnie od kawy :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podwyższona temperatura i ból piersi, a właściwie sutkow 😎. I zasypiam nie wiem kiedy na łóżku
Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Clexane kupuję na 100%


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie też 😓


Dziewczyny co polecacie na ból gardła i katar? Obudziłam się z katarem i bólem gardła i nie wiem co mogę brać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 06:37   #288
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Podwyższona temperatura i ból piersi, a właściwie sutkow 😎. I zasypiam nie wiem kiedy na łóżku

Ja właśnie też 😓


Dziewczyny co polecacie na ból gardła i katar? Obudziłam się z katarem i bólem gardła i nie wiem co mogę brać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O zzobacz to. Jest napisane ze można w ciąży. https://www.aptekagemini.pl/argentin...rdla-20ml.html

Teź mi wszystko smierdzi, a otwarcie lodowki to juz w ogole dla mnie masakra.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 06:37   #289
Fragaria_
Wtajemniczenie
 
Avatar Fragaria_
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2 308
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Dzień dobry

Życzę dużo zdrówka Dziewczyny

Od wczoraj zdycham, jest mi bardzo niedobrze... Już mi brakuje pomysłów, co robić sobie do pracy do jedzenia, bo większość rzeczy już jest blee Zrobiłam sobie kanapki z pastą jajeczną i pomidorem i mam nadzieję, że przetrwam dzisiejszy dzień. Jak dobrze, że dzisiaj już piątek

Ja się puki co wstrzymuję z farbowaniem włosów.
Fragaria_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-19, 06:46   #290
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Podwyższona temperatura i ból piersi, a właściwie sutkow . I zasypiam nie wiem kiedy na łóżku

Ja właśnie też


Dziewczyny co polecacie na ból gardła i katar? Obudziłam się z katarem i bólem gardła i nie wiem co mogę brać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prenalen ja dziś idę właśnie do apteki po Prenalen I po acerole w proszku. Coś mnie łapie I moja córeczkę też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.

Edytowane przez Fortuna1
Czas edycji: 2018-01-19 o 06:47
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 06:48   #291
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Ja nie mam za bardzo nudności, piersi mnie nie bolą, moja mama już przeżywa że to dziwne i czy na pewno z ciążą wszystko dobrze :-P Ona miała mnóstwo różnych dolegliwości, zwłaszcza w pierwszej ciąży.

Muszę wam się pochwalić, że wg tego usg z zeszłego tygodnia dzisiaj zaczęłam 9. tydzień, czyli 3. miesiąc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 07:33   #292
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Tu jeszcze a propos leczenia się w ciąży:

http://www.tamaratur.pl/2015/10/03/c...c-sie-w-ciazy/


Hmm Prenalenu jednak nie polecają... sprawdziłam skład i rzeczywiście, na pierwszym miejscu syrop g-f :/
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 07:47   #293
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Aretse Haha ja mam rozkminy czy to objaw ciążowy czy chorobowy
Ale jednak liczę ze zaraz będę zdrowa bo wykończy mnie to gardło

Oo to macicowe ciągnięcia się uspokoiły nam to dobrze dobrze :P bo nie pamiętałam do kiedy mnie tak pobolewalo i czy to już powinno przestać czy co

Ach zbożowa w ciąży z Sara jak się dowiedziałam o ciąży to postanowiłam być fit mama i kipilam 3 opakowania zbożowej - dwa do domu jedno do pracy wzielam, piłam ja z 2 -3 tyg nadeszły mdlosci i normalnie nie mogłam nawet patrzę na to opakowanie (Wiec go nie wyrzuciłam) po paru miesiącach jak czułam sie lepiej przypomniałam sobie o tej kawie i ja otworzyłam a tam: mole ! Fuj

Fortuna ojej ale dojadałas potem czy już w ogóle nie tknęłas?

Nicola z racji ze mam od pon zapalenie gardła i do wczoraj nic co robiłam mi nie pomagało No ale dziś chyba jest troszeczku lepiej to pisze Ci co robię :
- tantum verde do psikania lub argentin T (srebro) - to na pewno w ciąży można i to tez można maluszkom psikac , argentinem psikalam Sarze gardło jak miała 3 msc, tantum raczej później
-prenalen tabletki (przyniosły mi troszke ulgę)
-płukania woda z solą (3 płaskie łyżeczki na pół szklanki - ale normalnie cofa mnie w trakcie)
- płukania sama woda utleniona
-płukać szałwia zaparzona
No i te trzy płukania robię na przemiennie jak sobie przypomnę

Zrobiłam tez swój syrop z cebuli i miodu i jest ekstra! To tez zreszta Sarze daje bo ona niestety nadal kaszle :/ już tydzień ;/

Gilmoregil :O jaki to szok normalnie zawsze mnie to szokowało ze jesteśmy z tego samego miesiąca a mamy tak duże różnice No ale to jak ja dostałam okres przed świetami i zaczynałam nowy cykl to pewnie niektóre z was robiły zaraz test
Gratuluje 3 miesiąca !!
A mama wariatka

Prenalen ma taki syrop !! Ale syrop czy tabletki ? No kurde ! Zaraz sprawdzę na opakowaniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Objawy
Mam strasznie dużo śliny i widzę dwie opcje : zawsze tak mam tylko ze teraz każde przełknięcie mnie boli przez co musiałam sobie ten fakt uświadomić albo mam jakiś ślinotok ciążowy Hah
Niesmak w buzi - No to tez nie wiem czy od choroby bo psikam tymi tantumami verdami płukać gardło No Wiec pewności nie mam :P
Tyle

Zastanawiam się co się stanie z moimi piersiami w 1 ciąży domyśliłem się wlasnie przez nie ze sie udało bo w nocy budziłam się z bólu piersi jak na nich leżałam. Ale teraz są pełne mleka i opróżniane są nocą - i w zasadzie nic a nic im się nie dzieje (a nie powiem, bardzo by mi było miło jakby znów były taaakie wielkie ❤️)

CHOROWANIE
Ciekawi mnie czy będziecie mieć podobne przemyślenia, ja normalnie szybciej zdrowieje - lecząc się tez naturalnie. A w ciąży zawsze bardzo długo mi szło zdrowienie - mam teorie ze cały organizm skupił się na maluszku i nie skupia się w 100% na wyzdrowieniu
Do tej całej mojej choroby wczoraj zrobiła mi się opryszczka w nosie ! W pierwszej ciąży w 1 trym czesto łapałam infekcje i to grzybica i opryszczki i przeziębienie - wlasnie ten 1 trymestr jest taki ze kobieta jest słabsza (tak mi chyba nawet wtedy ginekolog tłumaczyła ale nie jestem pewna )
Co myślicie na ten temat ?



Nicola to narazie masz przyjemne te dolegliwości niech takie zostaną w sensie niech nic nie fajnego nie przyjdzie w nast tygodniach



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 08:11   #294
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

A mnie brzuch pobolewa zazwyczaj rano, jak na okres, a potem przestaje...
Dzis mialam sen, ze stoje przed lekarzami i mam wybierac porod sn czy cc, a po obu strpnach kpbiety po jednym i drugim i kazda mowi: tylko nie sn, tylko nie cc!
Obudzilam sie rano i bylam taka przerażona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 08:21   #295
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez kruella_de_mon Pokaż wiadomość
A mnie brzuch pobolewa zazwyczaj rano, jak na okres, a potem przestaje...
Dzis mialam sen, ze stoje przed lekarzami i mam wybierac porod sn czy cc, a po obu strpnach kpbiety po jednym i drugim i kazda mowi: tylko nie sn, tylko nie cc!
Obudzilam sie rano i bylam taka przerażona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kruella, wlasnie mi przypomnialaś, też muszę to dodać do objawów, mam super, hiper realistyczne sny, nie tylko o ciazy, ale w ogole. Budzę się i muszę się mocno przekonywać, ze to byl tyko sen..
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 08:27   #296
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Jeżeli mogę to i ja przyłączę się do Waszej grupy. Termin na początek września
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 08:28   #297
Aretse_S
Raczkowanie
 
Avatar Aretse_S
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 247
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Poli - to dobrze, ze Ciebie tez juz nie ciągnie bo się zastanaiwalam wlasnie, czy tak ma byc.
A mdlosci to jak ich nie mam do teraz, to moze juz nie przyjdą? NIektóre rzeczy mi zle pachną (piwo, lodówka, etc), ale nie zbiera mnie na wymioty w ogole. Moze ominie mnie to?

A co do chorowania, to ja tez mysle, ze organizm nie moze sie rozdwoic, i nie moze rownoczesnie i Ciebie leczyc, i budowac co trzeba. W ogole czytalam, ze trzeba na siebie w 1 trymestrze uwazac bardziej, bo organizm jest tak skupiony na budowaniu, ze obniza sie odpornosc i wlasnie latwo mozna cos zlapac. Ja dlatego się cieszę, że mogę pracowaćz domu, bo mnie biurowi smarkacze nie mogą zarazic A juz opryszczka to w ogole jest kropka nad i, bo to oznaka niskiej odpornosci. Duzo zdrowka!!

drocia - jak tam sytuacja dzisiaj?

passionfruit - im wiecej nas tym lepiej, no i gratulacje!!

Edytowane przez Aretse_S
Czas edycji: 2018-01-19 o 08:29
Aretse_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 08:31   #298
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Cytat:
Napisane przez Aretse_S Pokaż wiadomość
Poli -
passionfruit - im wiecej nas tym lepiej, no i gratulacje!!
Dzięki
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 08:44   #299
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Mamy wrześniowe 2018 ❤

Passionfriut witaj opowiadaj która to ciąża długo wyczekiwana ?

Artese ja wlasnie czekam jak na szpilkach bo mi się mdlosci paskudne zaczęły w 7-8 tc i trwały do 4 msc (połowy)


O własnej ! To co napisałaś o obniżonej odporności to bardzo do mnie przemawia ;P ja tez pracuje z domyć w biurze jestem tyko we wtorki i czasem w czwartki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 08:57   #300
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤

Te tabletki prenalen chyba są ok? Nie ma tam tego syropu G-F , może on jest w syropie prenalen a nie w tabletkach do ssania ?
IMG_5028.jpg
Nie wiem czy coś widać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-29 14:54:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.