Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-21, 13:40   #2431
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez rose87 Pokaż wiadomość
Wizazanka492 ja brałam izo od 17maja, miałam taki wysyp że dopiero gdzieś w sierpniu było już dobrze i bez pryszczy, tak więc cierpliwości oczywiście mam nadzieje że Ty nie będziesz musiała tyle czekać


nie można używać wosku do depilacji, ja farbowałam włosy dwa razy podczas kuracji, za pierwszym wszystko było ok, za drugim trochę bardziej włosy zaczęły wypadać


wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę...mam nadzieję że będzie dobrze
Gratuluję. Pewnie, że będzie dobrze Musi być.
rose pokaż jakieś fotki sprzed i po kuracji ))
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 13:47   #2432
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dziewczyny, jak to w końcu jest z tym alkoholem? Jutro mam połowinki, nie zamierzam się co prawda upijać ale chciałabym wypić chociaż jakiegoś słabiutkiego drinka czy redsa, tak dla towarzystwa, symbloicznie Tylko przy aknenorminie to dozwolone czy nie? Bo naprawdę różne opinie udało mi się znaleźć...
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 14:39   #2433
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Powoli znikają syfki, mam nadzieje że z każdym dniem będzie lepiej. Za ten wysyp trochę winię siebie...bo w kinie zeżarłam cały popkorn plus batonik czekoladowy...a pozniej??? cała buzia w krostkach...i trzeba czasu zeby doszła do "normalnego"stanu. . . ale przynajmniej użyłam w tym kinie , łaa
W moim przypadku duża rolę odgrywa dieta noi oczywiscie "łapska zdala od mordki" .
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 14:40   #2434
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
dziewczyny, jak to w końcu jest z tym alkoholem? Jutro mam połowinki, nie zamierzam się co prawda upijać ale chciałabym wypić chociaż jakiegoś słabiutkiego drinka czy redsa, tak dla towarzystwa, symbloicznie Tylko przy aknenorminie to dozwolone czy nie? Bo naprawdę różne opinie udało mi się znaleźć...
Biore akenornim... na imprezie wypiłam 2 piwa (redsik :p plus połowe jakiegos tam) i nic mi nie było, wiec chyba ok. ale oczywiscie kazdy organizm jest inny, wiec nie namawiam....
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 15:19   #2435
yoy
Przyczajenie
 
Avatar yoy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzis 3 dzien z Akne i straaaaszny bol glowy o maj gad... mam nadzieje ze tak nie bedzie do konca bo nie zniese ehhh... Buzia jakby ciut lepsza, ale psst! nie zapeszam tym bardziej ze jednak nastawiam sie na mega wysyp...
yoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 15:26   #2436
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
dziewczyny, jak to w końcu jest z tym alkoholem? Jutro mam połowinki, nie zamierzam się co prawda upijać ale chciałabym wypić chociaż jakiegoś słabiutkiego drinka czy redsa, tak dla towarzystwa, symbloicznie Tylko przy aknenorminie to dozwolone czy nie? Bo naprawdę różne opinie udało mi się znaleźć...
ja tam piję, i w sumie nie tak mało tzn co parę dni jakieś winko ale innych alkoholi raczej nie, bo nie lubię i tak.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 19:56   #2437
Moog
Przyczajenie
 
Avatar Moog
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

3 lata po kuracji IZO o dziwo żyję... nie ma się czego obawiać. Wszystko z głową a będzie dobrze. Efekty? Rewelacja. Nie mam zdjeć sprzed bo nie chciałem się takiego pamietać. Powiem jedynie - WARTO było. Mimo że czasami wyskoczą jakieś pojedyńcze ale jestem skłonny na taki kompromis. Nie jest to w żaden sposób uciążliwe rzekłbym normalne... stres, przemęczenie robi swoje. Pozdrawiam i trzymajcie się! Trwajcie ;p
Moog jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 21:43   #2438
Inside92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Moog Pokaż wiadomość
3 lata po kuracji IZO o dziwo żyję... nie ma się czego obawiać. Wszystko z głową a będzie dobrze. Efekty? Rewelacja. Nie mam zdjeć sprzed bo nie chciałem się takiego pamietać. Powiem jedynie - WARTO było. Mimo że czasami wyskoczą jakieś pojedyńcze ale jestem skłonny na taki kompromis. Nie jest to w żaden sposób uciążliwe rzekłbym normalne... stres, przemęczenie robi swoje. Pozdrawiam i trzymajcie się! Trwajcie ;p

Ooo... jak dobrze takie coś słyszeć, że ktoś po IZO żyje ;p
Od razu branie tych tabletek stało się bardziej kolorowe ;p

Więc jestem po 14 tabletce. Jak na razie buzia okey. Skutki uboczne : ból głowy , brzucha , pleców , boków - bioder , suchość ust. I klatka piersiowa , tzn. bardziej po prawej stronie mnie coś boli od dwóch dni ;/ nie wiem co to może być.

PoZdrawiam serdecznie
Inside92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 22:43   #2439
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja miałam bóle w mostku, podobno od podwyższonego cholesterolu;/

co do nawilżania... wbrew powszechnie przyjętej zasady wysuszania, przesuszona skóra produkuje więcej łoju. nawilżanie nie powoduje wcale zwiększania wydzielania sebum, wręcz przeciwnie, pomaga goić krosty. i nie wyobrażam sobie nie używania nawilżaczy w czasie kuracji roa, chyba że ktoś chce wyglądać jakby miał rybią łuskę.
jak jesteś uprzedzony do 'natłuszczania' to zainwestuj w kremy o lekkiej konsystencji, głęboko nawilżające tłustą skórę.
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 23:01   #2440
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
dziewczyny, jak to w końcu jest z tym alkoholem? Jutro mam połowinki, nie zamierzam się co prawda upijać ale chciałabym wypić chociaż jakiegoś słabiutkiego drinka czy redsa, tak dla towarzystwa, symbloicznie Tylko przy aknenorminie to dozwolone czy nie? Bo naprawdę różne opinie udało mi się znaleźć...
Retinoidy obciążają organizm i chyba jednak nie powinno się pić alkoholu. Myślę, że niszczy on wątrobę podczas kuracji dużo bardziej niż normalnie. W związku z tym powstrzymywałam się cały czas - we wtorek minie 6 tygodni odkad nie biorę izoteku, idę na kontrolne badania i pewnie jakoś obleję pomyślne zakończenie terapii i jej efekty
Czytałam, że niektóre osoby źle się czuły po alkoholu podczas kuracji (np. bóle serca), wyskakiwały im placki na skórze i miały pogorszone wyniki (przy badaniu niedługo po spozyciu). Pewnie mozna wypić nieduże ilości alkohlou, jedno piwo czy lampkę wina, ale większych ilości bym nie ryzykowała.
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 12:35   #2441
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Gratuluję. Pewnie, że będzie dobrze Musi być.
rose pokaż jakieś fotki sprzed i po kuracji ))
sprzed żadnych nie mam, bo wolę tego nie pamiętać i jak już wcześniej wspomniałam nie mam cyfrówki, a na zdjęciach z kom widać tylko czerwone przebarwienia, których na policzkach mam sporo i w ogóle teraz kiedy zrobiło się zimno to są jakieś bardziej czerwone niż zwykle ale poza tym jest super-musicie mi wierzyć na słowo

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
dziewczyny, jak to w końcu jest z tym alkoholem? Jutro mam połowinki, nie zamierzam się co prawda upijać ale chciałabym wypić chociaż jakiegoś słabiutkiego drinka czy redsa, tak dla towarzystwa, symbloicznie Tylko przy aknenorminie to dozwolone czy nie? Bo naprawdę różne opinie udało mi się znaleźć...
ja na początku nic nie piłam, później pozwalałam sobie na jedno piwo lub jakiegoś drinka i nic złego się nie działo, ale każdy reaguje inaczej

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Retinoidy obciążają organizm i chyba jednak nie powinno się pić alkoholu. Myślę, że niszczy on wątrobę podczas kuracji dużo bardziej niż normalnie. W związku z tym powstrzymywałam się cały czas - we wtorek minie 6 tygodni odkad nie biorę izoteku, idę na kontrolne badania i pewnie jakoś obleję pomyślne zakończenie terapii i jej efekty
Czytałam, że niektóre osoby źle się czuły po alkoholu podczas kuracji (np. bóle serca), wyskakiwały im placki na skórze i miały pogorszone wyniki (przy badaniu niedługo po spozyciu). Pewnie mozna wypić nieduże ilości alkohlou, jedno piwo czy lampkę wina, ale większych ilości bym nie ryzykowała.
mogłabyś mi napisać jak jest u Ciebie z przetłuszczaniem się buzi?
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-22, 12:57   #2442
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ktoś wspomniał o "rybiej łusce na buzi", niesetety wiem co to oznacza...
I mogę wam z czystym sercem polecić krem normalizujący Sebostatic z Pharmaceris, dla mnie ok, z resztą jest na KWC, kosztuje ok 30pare złotych i jest doskonały jeśli chodzi o działanie przeciwko takiemu paskudnemu złuszczaniu skóry na buzi.
jeśli chodzi o wysuszenie warg...Dziewczyny...schow ajcie wszystkie pomadki...najlepsza w takim wypadku do ust jest wazelina kosmetyczna (używam wazeliny białej kosmetycznej z Ziai, tez jest na KWC - ma świetne opinie, jest super wydajna i kosztuje ok 3 zł) i na prawdę nic tak nie pomaga , nawet te pomadki dodane do leku Acnenormin...szczególnie na noc jak się nałoży wazelinkę to rano zero efektu wysuszenia...
Taki rady , od serca, trzeba sobie pomagać w końcu
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________


Edytowane przez Wizazanka492
Czas edycji: 2008-11-22 o 12:58
Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 16:25   #2443
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez rose87 Pokaż wiadomość
mogłabyś mi napisać jak jest u Ciebie z przetłuszczaniem się buzi?
Jest super tzn. ciągle nie przetłuszcza się! Włosy też mniej więcej tak, jak podczas kuracji.
Gratuluję zakończenia terapii, na pewno wszystko będzie dobrze
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 16:52   #2444
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny, a co z późniejszym planowaniem ciąży?
Nie będzie problemów z zajściem, dla mnie to istotne bardzo...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 19:25   #2445
xadaxadax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

przed chwila oglądałam moje zdjęcia, jak miałam multum syfów i nie wiem jak mogłam w taki stanie co miałam pokazywać się ludziom 17 listopada minęło 7 miesięcy odkąd biorę curacne. Jak dotychczas skutki uboczne to: na początku bóle w klatce piersiowej i bóle mięśni, łupież, suchość oczu i ust(usta suche do dzisiaj ale to normalne) potem wysypka na rekach, ogromny leń(ale być może to nie od tabletek ). teraz ze skutków ubocznych mam suche usta i skore,zauważyłam ze rożnego typu ranki i dłużej się goja i ostatnio np. w nocy weszłam na kszesło i miałam siniaka albo odbiłam sobie palec na wf-ie, myślę ze normalnie nic by mi się stało więc curacne mają chyba na to wpływ i niestety wypada mi więcej włosów( normalnie i tak mi dużo wypada) . ze skutków na plus to oczywiście praktycznie brak syfów, rzadziej muszę myć włosy no i zero sebum prze cały dzień Oczywiście mam dużo blizn i przebarwień ale tak jak już pisałam na początku nie wiem jak mogłam w taki stanie co miałam pokazywać się ludziom i połowa sukcesu już za mną ogólnie zostały mi jeszcze ponad 2 opakowania do wyjedzenia i finish jupiiiii wstawiam moje zdjęcie z dzisiaj(dla porównania wcześniej wstawiłam wcześniejsze zdjęcia). Trzymam za Was wszystkich kciuki i życze takich efektów jak u mnie(chociaż dla nie których być może obecny stan mojej skóry i tak jest kiepski)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0003.jpg (35,4 KB, 131 załadowań)
xadaxadax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 21:39   #2446
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

pamiętam Twoje zdjęcia jak ostatnio wklejałaś i faktycznie jest poprawa! :tak:

a wyjesz razem tą minimalna dawkę?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-22, 21:46   #2447
xadaxadax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

jeszcze nie wiem, mam nadzieję że tak. pozdrawiam
xadaxadax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 10:21   #2448
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

xadaxadax super, jest wyraźna poprawa Gratuluję!
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 11:25   #2449
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dziewczyny, dzięki za odpowiedz Tak więc wypiłam sobie drinka i nic mi nie jest
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-23, 12:50   #2450
aguuska
Raczkowanie
 
Avatar aguuska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

.
__________________
bo ja i tak zawsze robie swoje...

Edytowane przez aguuska
Czas edycji: 2009-07-12 o 23:10
aguuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 13:22   #2451
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aguuska Pokaż wiadomość
Witam!

Dłuuuuugo zastanawiałam się nad braniem Izoteku, czytałam wszelkie możliwe fora i wypowiedzi innych którzy biorą bądź brali ten lek i postanowiłam jednak, że się zdecyduje na niego. Z trądzikiem walczę od ok 12/13 r. życia a teraz mam 19 i mam go dość i teraz pytanie do Was:

1. Czy ktoś jest z rzeszowa ? Jeśli tak to u kogo się leczyłyscie ? Kogo możecie polecic ? Czy wiecie gdzie jest najtańsza apteka w Rze z tym lekiem?

2. Co kupiłyście dodatkowo do tej kuracji (chodzi mi o tabletki osłonowe np na wątrobę) , jakie kremy stosowałyście (jeśli wogóle można je stosować bo zdania są podzielone) jaki najlepszy specyfik na skutki uboczne (chodzi mi o usta i oczy)

3. Czy podczas stosowania kuracji nadal mogę chodzić na wf, treningi (siatkówka i pływanie) jestem osobą która kocha sport i nie chciałabym z tego rezygnować.

4. Czy spożywałyscie alkohol podczas kuracji ? + skutki.

5. aaa i jeszcze czy odżywiałyście się jakoś specjalnie? co można jeść/ a co nie jest wskazane ?

Przepraszam, że tak wypytuje ale ja zawsze lubię dużo wiedziec

Z góry dziękuje za odp
2. na Buzie - krem Sebostatic , normalizujący, na usta - wazelina kosmetyczna z Ziai

3. Na wf chodzę, nic mi nie jest, nawet jak biegałam na 600 m.

4. 2 piwka - zero skutków nieporządanych

5. jesli chodzi o diętę, to oczywiście nadal nie można jeść słodyczy pod wszelką postacią ( a czekolada - broń Boże!) popcorn, chipsy, pizza, pizzerki, ostre przyprawy, majonez, ketchup, musztarda) - mimo iż wtedy przyjmowałam Acnenormin, wyskoczyły mi okopne krosty :/
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 13:52   #2452
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aguuska Pokaż wiadomość
Witam!

Dłuuuuugo zastanawiałam się nad braniem Izoteku, czytałam wszelkie możliwe fora i wypowiedzi innych którzy biorą bądź brali ten lek i postanowiłam jednak, że się zdecyduje na niego. Z trądzikiem walczę od ok 12/13 r. życia a teraz mam 19 i mam go dość i teraz pytanie do Was:

1. Czy ktoś jest z rzeszowa ? Jeśli tak to u kogo się leczyłyscie ? Kogo możecie polecic ? Czy wiecie gdzie jest najtańsza apteka w Rze z tym lekiem?

2. Co kupiłyście dodatkowo do tej kuracji (chodzi mi o tabletki osłonowe np na wątrobę) , jakie kremy stosowałyście (jeśli wogóle można je stosować bo zdania są podzielone) jaki najlepszy specyfik na skutki uboczne (chodzi mi o usta i oczy)

3. Czy podczas stosowania kuracji nadal mogę chodzić na wf, treningi (siatkówka i pływanie) jestem osobą która kocha sport i nie chciałabym z tego rezygnować.

4. Czy spożywałyscie alkohol podczas kuracji ? + skutki.

5. aaa i jeszcze czy odżywiałyście się jakoś specjalnie? co można jeść/ a co nie jest wskazane ?

Przepraszam, że tak wypytuje ale ja zawsze lubię dużo wiedziec

Z góry dziękuje za odp
2. Na wątrobę nie łykam nic. Jak nic Cię nie będzie bolało i wyniki krwi będziesz miała w normie myślę, że nie potrzeba Ci żadnych osłonek. Po co, w końcu każda kolejna tabletka to kolejne obciążenie moim zdaniem. Z oczami problemu nie miałam. Na twarz na suche miejsce - Nanobase. Na dzień - krem z filtrem fotostabilnym. Na usta na noc Tisane, w ciągu dnia co mi wpadnie w ręce - czyli najczęściej w domu Tisane, a tak to wszelkie pomadki Nivea itp - najlepiej nawilżające, SOS, na spękane usta itd.

3. Jasne, zę mozesz! Jeśli tylko nadal będziesz czuła się tak aktywna i chętna do sportu, bo ja odczuwam dużę zmęczenie na tym leku.

4. Ja piłam, piję i pić będę! :P Nie przesadzam, bo nie imprezuje, ale raz-dwa razy na tydzień piję tak po dwie lampki wina i nic mi nie jest. Czasem więcej, jak są czyjeś urodziny czy inna mpreza.

5. Mówi się, że tabletki powinno się przyjmować z posiłkiem tłuszczowym. Na początku tak się starałam, ale od lipca jestem na diecie i nie jem tłuszczu na śniadanie i też nie zauważyłam, żeby to miało jakiś wpływ. W każdym razie, na razie

Wizażanka - ja sie zajadałam słodyczami, czekoladą itp w trakcie i przed kuracją i takie jedzenie nigdy u mnie nie wywoływało wysypu. To jest mit i błędne przekonanie. Jeśli wywołu wysyp, to może jesteś uczulona na jakiś składnik.
__________________


Edytowane przez Limonatka
Czas edycji: 2008-11-23 o 13:54
Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 14:17   #2453
aguuska
Raczkowanie
 
Avatar aguuska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

.
__________________
bo ja i tak zawsze robie swoje...

Edytowane przez aguuska
Czas edycji: 2009-07-12 o 23:10
aguuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 15:36   #2454
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

"Wizażanka - ja sie zajadałam słodyczami, czekoladą itp w trakcie i przed kuracją i takie jedzenie nigdy u mnie nie wywoływało wysypu. To jest mit i błędne przekonanie. Jeśli wywołu wysyp, to może jesteś uczulona na jakiś składnik"

To wy zjedzie np cała czekoladę i nic wam nie jest??? Jejkuś... gdybym ja zjadła nawet ze 3 ząbeczki to odrazu wysyp ... a dostałam taką fajną od TZ i nie mogę zjeść, co za tortura
Lubie słodyczę ale nie mogę sobie pozwolić nawet na ząbek czekolady, nie mówiąc juz o batonikach czy ciastakach. Uczulona nasłodycze ???!! yyyyy
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 15:54   #2455
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witajcie dziewczyny. Nie wiem od czego zacząć. Z trądzikiem borykam się od wielu lat. Przeszłam leczenie wieloma środkami, z różnym finałem. Raz było lepiej, raz gorzej, ale po jakimś czasie wszystko powracało.
W czerwcu tego roku zaczęłam 3-miesięczną kurację Tetralysalem. W czasie jej trwania wszystko było pięknie. Buzia jak nowa. Jak tylko skończyłam kurację wszystko wróciło. Byłam niby na podtrzymaniu- smarowałam twarz Differinem (zresztą smaruję do tej pory), ale to nic nie pomagało. Poszłam do dermatologa i dostałam Unidox na złagodzenie objawów oraz receptę na Dianę 35. Zrealizowałam ją niedawno i biorę hormony od 1,5 tygodnia. Strasznie spuchłam, mam fatalny nastrój, a co najgorsze twarz jest w jeszcze gorszym stanie niż wcześniej. Guz na guzie, pryszcze pojawiły się tam gdzie wcześniej nie występowały. Boli mnie cała twarz i nie mogę przestać płakać. Mam już tego dość. Kiedy pomyślę, że jutro musze iść do pracy z taką twarzą...!!!!
Dodam, że od lat leczę się depresję, biorę Efectin. W środę idę do psychiatry na umówioną wcześniej wizytę. Jutro chcę pójśc do rodzinnego żeby wystawił mi zwolnienie na cały tydzień bo nie radzę sobię ze sobą. Może uda mi się wybłagać dermatologa żeby mnie przyjęła, bo to jest nie do wytrzymania. Na ostatniej wizycie mówiła, że jeśli Diana nie pomoże będziemy próbowały retinoidów doustnie. Dla mnie to wszystko jedno, aby tylko poczuć się i wyglądac lepiej. Czuję się okropnie!!!! Nienawidzę siebie za to jak wyglądam, wstyd mi pokazywać się ludziom!! To jest nie do wytrzymania!!!
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 16:10   #2456
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Jest super tzn. ciągle nie przetłuszcza się! Włosy też mniej więcej tak, jak podczas kuracji.
Gratuluję zakończenia terapii, na pewno wszystko będzie dobrze
dziękuję za odp mam nadzieję że mi to przetłuszczanie też nie wróci

cieszę się że jest coraz więcej osób decydujących się na kurację i coraz więcej wyleczonych

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Nie wiem od czego zacząć. Z trądzikiem borykam się od wielu lat. Przeszłam leczenie wieloma środkami, z różnym finałem. Raz było lepiej, raz gorzej, ale po jakimś czasie wszystko powracało.
W czerwcu tego roku zaczęłam 3-miesięczną kurację Tetralysalem. W czasie jej trwania wszystko było pięknie. Buzia jak nowa. Jak tylko skończyłam kurację wszystko wróciło. Byłam niby na podtrzymaniu- smarowałam twarz Differinem (zresztą smaruję do tej pory), ale to nic nie pomagało. Poszłam do dermatologa i dostałam Unidox na złagodzenie objawów oraz receptę na Dianę 35. Zrealizowałam ją niedawno i biorę hormony od 1,5 tygodnia. Strasznie spuchłam, mam fatalny nastrój, a co najgorsze twarz jest w jeszcze gorszym stanie niż wcześniej. Guz na guzie, pryszcze pojawiły się tam gdzie wcześniej nie występowały. Boli mnie cała twarz i nie mogę przestać płakać. Mam już tego dość. Kiedy pomyślę, że jutro musze iść do pracy z taką twarzą...!!!!
Dodam, że od lat leczę się depresję, biorę Efectin. W środę idę do psychiatry na umówioną wcześniej wizytę. Jutro chcę pójśc do rodzinnego żeby wystawił mi zwolnienie na cały tydzień bo nie radzę sobię ze sobą. Może uda mi się wybłagać dermatologa żeby mnie przyjęła, bo to jest nie do wytrzymania. Na ostatniej wizycie mówiła, że jeśli Diana nie pomoże będziemy próbowały retinoidów doustnie. Dla mnie to wszystko jedno, aby tylko poczuć się i wyglądac lepiej. Czuję się okropnie!!!! Nienawidzę siebie za to jak wyglądam, wstyd mi pokazywać się ludziom!! To jest nie do wytrzymania!!!
tylko czy derma zgodzi się na retinoidy biorąc pod uwagę Twoją depresje? przecież retinoidy mogą to pogłębić...
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 16:19   #2457
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez rose87 Pokaż wiadomość
tylko czy derma zgodzi się na retinoidy biorąc pod uwagę Twoją depresje? przecież retinoidy mogą to pogłębić...
Zna ona moją sytuację, ale mimo to wzięła pod uwagę retionoidy. Teraz jestem na skraju kolejnego załamania, ale to wszystko przez to jak wygląda moja twarz i to, że tak spuchłam (a cierpiałam/cierpię na zaburzenia odżywiania, które gdy trochę przytyję nakręca moją depresję). Jestem teraz w proszku, ale tak samo było w czerwcu przed Tetealysalem. Po ok dwóch tygodniach przyjmowania antybiotyku moja samoocena bardzo wzrosła i czułam się ze sobą bardzo dobrze. Ja już nie mam na to wszystko siły!!
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 17:13   #2458
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Asilos Magdalena, bardzo mi przykro... Możliwe, że masz teraz wysyp od Diane, który niedługo przejdzie i zacznie się poprawa! Jeżeli nie, to retinoidy napewno Ci pomogą, choć musiałabyś bardzo uważać na swoja psychikę
Mam nadzieję, że niedługo Ci się poprawi i nastrój tez się polepszy. To nie Twoja wina, że Cię to spotkało, więc nie możesz kierować złości na samą siebie! Trzymaj się jakoś
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well


espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 17:39   #2459
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
Zna ona moją sytuację, ale mimo to wzięła pod uwagę retionoidy. Teraz jestem na skraju kolejnego załamania, ale to wszystko przez to jak wygląda moja twarz i to, że tak spuchłam (a cierpiałam/cierpię na zaburzenia odżywiania, które gdy trochę przytyję nakręca moją depresję). Jestem teraz w proszku, ale tak samo było w czerwcu przed Tetealysalem. Po ok dwóch tygodniach przyjmowania antybiotyku moja samoocena bardzo wzrosła i czułam się ze sobą bardzo dobrze. Ja już nie mam na to wszystko siły!!
w takim razie moim zdaniem powinnaś się zdecydować na retinoidy, diane to podobnie jak antybiotyk rozwiązanie tymczasowe, wiem po sobie
musisz wziąć się w garść, wiem że to trudne, ja zanim zaczęłam brać izo byłam na skraju załamania, cały czas myślałam jak paskudnie wyglądam, płakałam do lusterka, w pewnym momencie (kiedy jeszcze nie wiedziałam o izo) stwierdziłam że cały czas będę brać diane i chociaż z macierzyństwem się pożegnam to będę mogła normalnie żyć

teraz po kuracji, chociaż jeszcze mam na policzkach dużo czerwonych przebarwień czuję się super, dlatego wszystkim szczerze polecam tą kurację, moim zdaniem nie zawsze trzeba czekać aż izo stanie się ostatecznością, nie ma po co marnować czasu, mnie przez trądzik wiele rzeczy omineło, szkoda że derma wcześniej mi tego nie zaproponowała...
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 21:13   #2460
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jestem teraz w opłakanym stanie. Psychika wisi na włosku. Wszystko mi się wali.
Dziewczyny jak myślicie czy derma ma takie kwalifikacje aby wystawić mi zwolnienie z pracy na tydzień? Przez te hormony nie mogę przestać płakać od samego rana. Z dnia na dzień było coraz gorzej, ale dziś to już nie do wytrzymania! Nawet nie wiem czy brać jeszcze dziś Diane?! Bo ot tak to chyba hormonów odstawić nie mogę?
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.