Moja dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-24, 20:33   #1
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Cool

Moja dieta


Hejo... już niedługo będę mieć urlop i dlatego postanowiłam sobie, że w końcu schudne te 5 kg. W pracy raczej ciężko mi sie odpowiednio odżywiac, bo wiadomo... od rana praca i czasami zapomniam jeść, a wieczorami rzucam sie na żarło. Wstaje tez do roboty i nie mam czasu zjeść śniadania.

Postanowiłam, że na urlopie będę jeść duże śniadania, a potem przez cały dzień będe robić sobie koktalje z owoców oraz będę pić soki z wyciskanych owoców i warzyw. Ewentualnie będę podgryzać jakies warzywko, np. kalafiorka lub brokuły. No i wiadomo, że kolację będę jeść 4 godziny przed snem najpóźniej. Tyle, że na kolacje np. będe zjadać jajeczko na twardo.

Mam nadzieję, że uda mi sie w te dwa tygodnie schudnąć chociażby 3-4 kg. To jest maks oczywiscie, bo wiem, ż epowinno sie chudnąc 1 kg tygodniowo, tylko, że po powrocie do pracy nie wiem jak będę trzymać dalej dietę.

Nigdy nie robiłam czegos takiego i ciekawa jestem co z tego wyjdzie.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 09:21   #2
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Moja dieta

Shem-zrobisz jak uważasz,ale zadbaj przede wszystkim o odpowiednią ilość białka,wtedy nie będziesz głodna i mniejszy efekt jojoiwięcej warzyw jak owoców.a jeśli jeszcze troszkę się poruszasz to osiągniesz cel.właściwie wiem po sobie,że ruch jest najważniejszy ale to takie moje luzne sugestie tak czy siak 3mam kciuki
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 09:28   #3
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Moja dieta

Ja chcę rano właśnie sie najadać naprawdę do syta, właśnie wędliny, kurczaczek, jajka itp. No i wieczorem jajeczko, które dostarczy mi troche białka. Ostatnio jak byłam na działce u znajomych to ja wstawałam wcześnie i razem z kumplem robiliśmy śniadanie, ale takie naprawdę wielkie. I potem przez cały dzień czułam sie syta. No i wieczorkiem tylko cos przekąszałam. Gdy chodzę do pracy to a jednej nodze pędzę żeby zdążyc a potem pochałania mnie praca i nie mam za bardzo jak zjeść wielkie śniadanie.

Nie chce sie głodzić oczywiście, ale postanowiłąm, że przez te 2 tygodnie najważniejsze bedzie śniadanie.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 09:31   #4
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Moja dieta

Powodzenia Shem
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 09:33   #5
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Moja dieta

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Nie chce sie głodzić oczywiście, ale postanowiłąm, że przez te 2 tygodnie najważniejsze bedzie śniadanie.
Bo śniadanko to najważniejszy posiłek dnia I tak trzymać
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 11:06   #6
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Moja dieta

Shemreolin , a może tak dieta South Beach?

Wiem, że jestem monotematyczna i ciagle ją wychwalam, ale sądzę, że jest świetna!
Jeśli chcesz zrzucić 5 kg w 2 tygodnie to spokojnie możesz chodzić najedzona całymi dniami, a będziesz chudnąć.
Zmiana sposobu żywienia jaka się z nią wiąże będzie na pewno korzystna nie tylko dla urody, ale samopoczucia i zdrowia.

Naprawdę polecam, no chyba że jesteś już przekonana co do swoich planów?
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 14:29   #7
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Moja dieta

A ta dieta to jakaś ciężka w przygotowaniu jest? Bo mnie przeraża np. liczenie kalorii, albo spożywanie dokładnie wyliczonych rzecz w dokładnie wyliczonym czasie. Nie lubię też gdy dieta czegos kategorycznie zabrania...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 15:15   #8
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: Moja dieta

Shemreolin, ale od 2 posiłków dziennie [a właściwie 1 posiłku i jednej przekąski :P] to Ci się metabolizm może spowolnić...
__________________
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dla osób odchudzających się: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964

Dla Przekupek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134950 - 13 sierpnia - DOKŁADKA!
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:30   #9
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Moja dieta

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
A ta dieta to jakaś ciężka w przygotowaniu jest? Bo mnie przeraża np. liczenie kalorii, albo spożywanie dokładnie wyliczonych rzecz w dokładnie wyliczonym czasie. Nie lubię też gdy dieta czegos kategorycznie zabrania...
Liczenie kalorii absolutnie nie
Ja niczego nie liczyłam.
Nigdy bym się na to nie pisała

Ale niestety dieta w I fazie (jest ich 3) zakazuje wielu produktów, potem dochodzą kolejne, ogólnie to raczej zmiana sposobu żywienia niż taka typowa dieta, przynajmniej moim zdaniem. Tylko dlatego się na nią zdecydowałam i jestem strasznie zadowolona!

Chodzi głównie o stopniowe wyeliminowanie ze swojego codziennego jadłospisu niezdrowych i bezsensownych produktów, takich jak słodycze (od których byłam niemal uzależniona), białego pieczywa i innych mącznych produktów, oraz ogólnie produktów o wysokim indeksie glikemicznym.

I faza (2 tygodnie) - bez owoców, cukrów, słodyczy, chleba, mąki, niektórych warzyw - najadając się do syta można schudnąć spokojnie 5 kg

Interesują Cię jeszcze dalsze fazy? Czy zupełnie odpada?
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:49   #10
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Moja dieta

Interesują... Opowiedz o tej pierwszej fazie, bo mogłabym ewentualnie zacząć właśnie od mojego urlopu
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 18:17   #11
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Moja dieta

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Interesują... Opowiedz o tej pierwszej fazie, bo mogłabym ewentualnie zacząć właśnie od mojego urlopu
To fajnie
Shemreolin, dam Ci kilka linków, bo nie ma w sumie sensu żebym to przepisywałam, a pewnie lepiej tego nie ujmę.

Ogólnie chodzi o zastąpienie "złych" węglowodanów dobrymi, podobnie z tłuszczami. Jesz sobie dobre rzeczy, a i tak chudniesz. W I fazie można stracić spokojnie 5 kg, pozbyć się nadmiernego apetytu na niektóre produkty.

Krótkie opisy
I fazy
http://dietaplazpoludnia.ilonka.org/...d=29&Itemid=57
II fazy
http://dietaplazpoludnia.ilonka.org/...d=30&Itemid=58
III fazy
http://dietaplazpoludnia.ilonka.org/...d=31&Itemid=59

Zasady i przepisy:
http://f.kuchnia.o2.pl/temat.php?id_p=32987
http://kulturystyka.com.pl/a/33949

I oczywiście wizażowe wątki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=41266
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=123247

Jakby co, to pytaj śmiało
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 18:52   #12
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Moja dieta

Jest takie powiedzenie:
Śniadanie zjedż sam, obiadem podziel sie z przyjacielem a kolację oddaj wrogowi.
Myślę że twoja dieta na te 2 tygodnie jest racjonalnie ułożona i życzę ci powodzenia
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:44   #13
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Moja dieta

shem,lepiej więcej a mniejszych posiłków
w każdym białeczko+jakieś warzywka+zdrowe tłuszcze i zobaczysz będzie git a bez jojo
bo 1 posiłek dziennie do tego niestety prowadzi
a jeszcze jak wrócisz do najadania się na noc z tą spowolniona przemianą to efekt może nie być zachwycający
ale w końcu człowiek uczy się na błędach, szkoda,że nie cudzych
nie chcę się tu wymądrzać,ale przemyśl to sobie po prostu
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 22:27   #14
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Moja dieta

annLee, ja już tak próbowałam i nic a nic nie pomogło. Ciagle ważę tyle samo. Postanowiłam wiec rozbujać mój organizm, bo śniadań niestety nie jadłam. Teraz chcę właśnie na śniadanie sobie robić masę jedzenia by sie napakować energia, a potem będę wiecej pić a mniej jeść. A jesli juz będe cos jeść to warzywa i białka. Zero tłuszczu, słodyczy i zapychaczy. Bynajmniej nie mam zamiaru sie głodzić.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 05:59   #15
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Moja dieta

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
annLee, ja już tak próbowałam i nic a nic nie pomogło. Ciagle ważę tyle samo. Postanowiłam wiec rozbujać mój organizm, bo śniadań niestety nie jadłam. Teraz chcę właśnie na śniadanie sobie robić masę jedzenia by sie napakować energia, a potem będę wiecej pić a mniej jeść. A jesli juz będe cos jeść to warzywa i białka. Zero tłuszczu, słodyczy i zapychaczy. Bynajmniej nie mam zamiaru sie głodzić.
no to najważniejsze
3mam kciuki w takim razie
pisz jak Ci idzie
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 13:38   #16
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Moja dieta

Myszi, spróbuję w moj urlop zrobic pierwszą fazę SB i zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz sobie poszperam na tamtych stronach i na forum. Ułożę sobie dokładny jadłospis i zobaczymy jakie będą efekty
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 13:58   #17
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Moja dieta

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Myszi, spróbuję w moj urlop zrobic pierwszą fazę SB i zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz sobie poszperam na tamtych stronach i na forum. Ułożę sobie dokładny jadłospis i zobaczymy jakie będą efekty
O! Fajnie .
Mówię Ci, naprawdę warto!

Ja też nie miałam problemów z nadwagą, tylko chciałam nieco zrzucić w wiadomych miejscach i nie dość, że się udało, waga się trzyma to jeszcze dochodzi zadowolenie z siebie, dobre samopoczucie, itp.
A przeca chyba o to chodzi
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 14:29   #18
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Moja dieta

To w takim razie będę sie ciebie dopytywać co i jak? Masz może gg? Jeśli tak to odezwij sie do mnie. Będę mogła ci zadać milion pytań i ułożyc jakiś fajny jadłospis.

__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.