Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-12, 17:39   #451
emylkaZ
Raczkowanie
 
Avatar emylkaZ
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

U mnie jest taka sytuacja, że mam 2 przyjaciółki. Tzn. jeszcze do niedawna we 3 się przyjaźniłyśmy, od pewnego czasu jednak one są skonfliktowane. O jakąs pierdołę z tego, co wiem, no ale nieważne... Wziełam jedną z nich na świadkową. No i problem, bo druga teraz najwyraźniej się obraziła. Zaczyna kręcić, że nie wie czy przyjdzie, że jednak musi się zastanowić.(a termin potiwerdzenia minął), ta druga zaś ma życzenie, by jej nie sadzać obok tamtej. Czuję się jak między młotem, a kowadłem. Lubię je obie tak samo, a którąś przecież musiałam wybrać.
emylkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 20:33   #452
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez emylkaZ Pokaż wiadomość
U mnie jest taka sytuacja, że mam 2 przyjaciółki. Tzn. jeszcze do niedawna we 3 się przyjaźniłyśmy, od pewnego czasu jednak one są skonfliktowane. O jakąs pierdołę z tego, co wiem, no ale nieważne... Wziełam jedną z nich na świadkową. No i problem, bo druga teraz najwyraźniej się obraziła. Zaczyna kręcić, że nie wie czy przyjdzie, że jednak musi się zastanowić.(a termin potiwerdzenia minął), ta druga zaś ma życzenie, by jej nie sadzać obok tamtej. Czuję się jak między młotem, a kowadłem. Lubię je obie tak samo, a którąś przecież musiałam wybrać.
Szkoda, że nie masz siostry.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 09:43   #453
schmitt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

'nie przyjadę, bo mam krowy! Masz krowy? Nie? no właśnie! to nie wiesz!'
schmitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 22:58   #454
kocurazab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 214
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie, że gość bierze dziecko, chociaż zaproszony był bez, to jest szczyt chamstwa.
Wiem o tym, ale tak było

Cytat:
Napisane przez emylkaZ Pokaż wiadomość
U mnie jest taka sytuacja, że mam 2 przyjaciółki. Tzn. jeszcze do niedawna we 3 się przyjaźniłyśmy, od pewnego czasu jednak one są skonfliktowane. O jakąs pierdołę z tego, co wiem, no ale nieważne... Wziełam jedną z nich na świadkową. No i problem, bo druga teraz najwyraźniej się obraziła. Zaczyna kręcić, że nie wie czy przyjdzie, że jednak musi się zastanowić.(a termin potiwerdzenia minął), ta druga zaś ma życzenie, by jej nie sadzać obok tamtej. Czuję się jak między młotem, a kowadłem. Lubię je obie tak samo, a którąś przecież musiałam wybrać.
A nie mogłaś wybrać całkiem kogoś innego?
Ja to bym im obydwu powiedziała i to na jednym spotkaniu (nie musiałyby wiedzieć, że zaprosiłaś je obie ), że są dla mnie ważne tak samo, jest to szczególny dzień dla mnie i nie wyobrażam sobie aby minął bez którejkolwiek z nich. A jeśli już by tej jednej nie było, a ta druga-świadkowa mąci, oznaczałoby to dla mnie, że muszę przemyśleć czy są one moimi PRAWDZIWYMI przyjaciółkami. Przyjaciół poznaje się w biedzie. Ja też miałam kilka zaufanych osób. Teraz mam 1, i to do końca nie jestem pewna czy to przyjaźń

Cytat:
Napisane przez schmitt Pokaż wiadomość
'nie przyjadę, bo mam krowy! Masz krowy? Nie? no właśnie! to nie wiesz!'
????????
kocurazab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 09:14   #455
wiolkaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 326
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez emylkaZ Pokaż wiadomość
U mnie jest taka sytuacja, że mam 2 przyjaciółki. Tzn. jeszcze do niedawna we 3 się przyjaźniłyśmy, od pewnego czasu jednak one są skonfliktowane. O jakąs pierdołę z tego, co wiem, no ale nieważne... Wziełam jedną z nich na świadkową. No i problem, bo druga teraz najwyraźniej się obraziła. Zaczyna kręcić, że nie wie czy przyjdzie, że jednak musi się zastanowić.(a termin potiwerdzenia minął), ta druga zaś ma życzenie, by jej nie sadzać obok tamtej. Czuję się jak między młotem, a kowadłem. Lubię je obie tak samo, a którąś przecież musiałam wybrać.
To już lekka przesada. Taka gadka, że ktoś nie chce koło kogoś siedzieć.
Co do tych dzieci - jak mnie zapraszają bez dzieci, to idę bez.
Jednakże uważam, że dzieci nadają takim uroczystościom ciepłego, rodzinnego charakteru.
Teoretycznie po to są wesela (spotkanie z rodziną, wspólne świętowanie), a nie dla liczenia, że za dziecko zapłacę tyle samo, a mało zje, to mi się nie opłaca zapraszać.

Inna sprawa, że rodzice z mniejszymi dziećmi raczej za wiele nie potańczą, a dzieci rzeczywiście mogą być uciążliwe.

Jednak mimo wszystko uważam, że należałoby zaprosić z dziećmi, a do rodziców należy decyzja, czy wolą zostawić z kimś pociechy, czy też przyjść razem na wesele.
wiolkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 10:24   #456
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez wiolkaa85 Pokaż wiadomość
To już lekka przesada. Taka gadka, że ktoś nie chce koło kogoś siedzieć.
Co do tych dzieci - jak mnie zapraszają bez dzieci, to idę bez.
Jednakże uważam, że dzieci nadają takim uroczystościom ciepłego, rodzinnego charakteru.
Teoretycznie po to są wesela (spotkanie z rodziną, wspólne świętowanie), a nie dla liczenia, że za dziecko zapłacę tyle samo, a mało zje, to mi się nie opłaca zapraszać.

Inna sprawa, że rodzice z mniejszymi dziećmi raczej za wiele nie potańczą, a dzieci rzeczywiście mogą być uciążliwe.

Jednak mimo wszystko uważam, że należałoby zaprosić z dziećmi, a do rodziców należy decyzja, czy wolą zostawić z kimś pociechy, czy też przyjść razem na wesele.
Widzisz, ale dla mnie wesele nie jest imprezą rodzinną. Chrzest, komunia, urodziny-tak, prosić z dziećmi. Wesele jest imprezą Młodych dla ważnych dla niech ludzi. Jeżeli nie widzą w swojej wizji wesela dzieci, którym trzeba zorganizować dodatkowe atrakcje to sprawa ich i ich portfeli [bo coraz częściej Młodzi chociaż współfinansują swoje wesele].
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 11:24   #457
schmitt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez kocurazab Pokaż wiadomość
????????
Moja reakcja była identyczna.
schmitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-15, 15:57   #458
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Widzisz, ale dla mnie wesele nie jest imprezą rodzinną. Chrzest, komunia, urodziny-tak, prosić z dziećmi. Wesele jest imprezą Młodych dla ważnych dla niech ludzi. Jeżeli nie widzą w swojej wizji wesela dzieci, którym trzeba zorganizować dodatkowe atrakcje to sprawa ich i ich portfeli [bo coraz częściej Młodzi chociaż współfinansują swoje wesele].
Podpisuję się pod Przedmówczynią. Moim zdaniem wesele jest imprezą dla dorosłych, z założenia poważną (nie znaczy to nudną, sztywną). I nie chodzi tu tylko o spożywany, z reguły w sporych ilościach, alkohol (nie dla dzieci) i obecne na wielu weselach (niestety!) zabawy z silnym ładunkiem seksualnym (NIE dla dzieci), ale o przesłanie i centralny punkt zainteresowania. No i najważniejsze - jak to ujęła moja koleżanka - to dzień, w którym nie potrzebuję statystów, ani widzów, chodzi o ważne dla nas osoby

Tym bardziej, że jak to już zauważyła Linaewen, coraz częściej Młodzi finansują wesele - przynajmniej w części, często w całości.
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2011-08-15 o 15:59
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 16:58   #459
kocurazab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 214
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Widzisz, ale dla mnie wesele nie jest imprezą rodzinną. Chrzest, komunia, urodziny-tak, prosić z dziećmi. Wesele jest imprezą Młodych dla ważnych dla niech ludzi. Jeżeli nie widzą w swojej wizji wesela dzieci, którym trzeba zorganizować dodatkowe atrakcje to sprawa ich i ich portfeli [bo coraz częściej Młodzi chociaż współfinansują swoje wesele].
Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Podpisuję się pod Przedmówczynią. Moim zdaniem wesele jest imprezą dla dorosłych, z założenia poważną (nie znaczy to nudną, sztywną). I nie chodzi tu tylko o spożywany, z reguły w sporych ilościach, alkohol (nie dla dzieci) i obecne na wielu weselach (niestety!) zabawy z silnym ładunkiem seksualnym (NIE dla dzieci), ale o przesłanie i centralny punkt zainteresowania. No i najważniejsze - jak to ujęła moja koleżanka - to dzień, w którym nie potrzebuję statystów, ani widzów, chodzi o ważne dla nas osoby

Tym bardziej, że jak to już zauważyła Linaewen, coraz częściej Młodzi finansują wesele - przynajmniej w części, często w całości.
Zgadzam się z Wami
kocurazab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 15:18   #460
emylkaZ
Raczkowanie
 
Avatar emylkaZ
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez kocurazab Pokaż wiadomość
A nie mogłaś wybrać całkiem kogoś innego?
Ja to bym im obydwu powiedziała i to na jednym spotkaniu (nie musiałyby wiedzieć, że zaprosiłaś je obie ), że są dla mnie ważne tak samo, jest to szczególny dzień dla mnie i nie wyobrażam sobie aby minął bez którejkolwiek z nich. A jeśli już by tej jednej nie było, a ta druga-świadkowa mąci, oznaczałoby to dla mnie, że muszę przemyśleć czy są one moimi PRAWDZIWYMI przyjaciółkami. Przyjaciół poznaje się w biedzie. Ja też miałam kilka zaufanych osób. Teraz mam 1, i to do końca nie jestem pewna czy to przyjaźń
No właśnie nie za bardzo miałam wziąć kogo innego. Zresztą zawsze chciałam którąś z nich wziąć na świadkową. Podejrzewam, że gdyby nie były teraz skłócone, to nie byłoby problemu. No cóż, trudno... Jest jak jest. Pozostało mi nie przejmować się tym i tyle...
emylkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 09:21   #461
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Podpisuję się pod Przedmówczynią. Moim zdaniem wesele jest imprezą dla dorosłych, z założenia poważną (nie znaczy to nudną, sztywną). I nie chodzi tu tylko o spożywany, z reguły w sporych ilościach, alkohol (nie dla dzieci) i obecne na wielu weselach (niestety!) zabawy z silnym ładunkiem seksualnym (NIE dla dzieci), ale o przesłanie i centralny punkt zainteresowania. No i najważniejsze - jak to ujęła moja koleżanka - to dzień, w którym nie potrzebuję statystów, ani widzów, chodzi o ważne dla nas osoby

Tym bardziej, że jak to już zauważyła Linaewen, coraz częściej Młodzi finansują wesele - przynajmniej w części, często w całości.
Zgadzam się

Niestety niektórzy ludzie nawet nie zastanawiają się nad tym, że dla dziecka takie wesele jest po prostu nudne - i wcześniej czy później zacznie marudzić, że chce już do domu...

My co prawda pozwalamy żeby goście przyszli z dziećmi (chcą - niecha mają ).
Ale jedna kuzynka trochę mnie wkurzyła. Jej rodziców (czyli mojego wujka z ciocią) też zaprosiliśmy i gdy dawaliśmy jej zaproszenie powiedziała, że zobaczy czy dzieci uda jej się zostawić u teściów, a jak nie to najwyżej po rosole jej rodzice zabiorą maluchy i pójdą do domu
Tylko na sali płacimy za pełne wyżywienie osoby - nikomu broń Boże nie wyliczam - ale trochę to przykre, że zapłacimy za 2 pełne osoby + 2 połówki (dzieci), które po rosole sobie wyjdą
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 15:20   #462
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
Zgadzam się

Niestety niektórzy ludzie nawet nie zastanawiają się nad tym, że dla dziecka takie wesele jest po prostu nudne - i wcześniej czy później zacznie marudzić, że chce już do domu..
Pozwolę sobie zaprzeczyć.
Być może na niektórych weselach dzieci się nudzą, ale na weselach w mojej rodzinie dzieci od 5, 6 lat wzwyż bawią się do białego rana, bo to prawdziwa rodzinna uroczystość i są tak samo ważne, jak dorośli.

U mnie na 120 osób (niestety nie było nas stać na zaproszenie wszystkich członków rodziny) znajomych było 20 osób, reszta to wyłącznie rodzina. Zdaję sobie sprawę, że inne pary wybierają odwrotne proporcje.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 00:29   #463
lila26
Raczkowanie
 
Avatar lila26
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 198
GG do lila26
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Wątek super. Tak czytam i się zastanawiam jak to będzie u nas wyglądało czy dużo osób odmówi i w jaki sposób... Jak będą jakieś perełki to napiszę
__________________
Porażka inspiruje zwycięzców. To jest ich największy sekret.
lila26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 09:06   #464
vegas_18
Raczkowanie
 
Avatar vegas_18
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 181
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Do naszego ślubu zostało jeszcze dużo czasu ale są już osoby które zarzekają się że bedą i nawet nam pomagają wiec chwała im za to
Gdy się zaręczyliśmy uznałam że chociaż rodzice są po rozwodzie chce aby byli oboje.Z mamą byłyśmy bardzo skłócone z racji tego że wyrzuciła mnie z dnia na dzień z domu ale już to przemilczę i ogólnie robiła i nadal robi mi na złość i utrudnia życie....Ale postanowiłam,że postaram się z nią porozmawiać i powiem o ślubie i że fajnie by było jakbym mogła liczyć na pomoc(bardziej duchową niż finansową)z jej strony.W odpowiedzi na zaproszenie i poinformaowaniu jej o ślubie usłyszałam:Nie przyjdę bo ślub to dla mnie darma inwestycja,jeśli to Dawidek(mój brat,mamisynek) brałby kiedyś ślub przyszłabym ale do Ciebie nie przyjdę bo nie uznaje Cię jako córki,idź do ojca.
Wiele świństw od niej słyszałam ale to przebiło wszystko.Więc moje wesele i ślub odbędzie się bez mojej matki,brata,babci(matka mojej matki)i mojego młodszego wujka (lat 16 mieszkający z babcią).Od matki ze strony bedzie tylko jej siostra z rodziną(tylko ze względu na to że wujek mnie lubi a moje rodzeństwo jest za mną i powiedzieli że nawet jeśli ciotka z wujem nie przyjdą to oni bedą) i moja prababcia która mieszka z moją matką.
Więc w czasie zaprasznia gości chyba nikt mmi nie sprawi większej przykrości niż moja matka...
__________________
Tylko kobieta potrafi jednego dnia powiedzieć proszę, dziękuję, przepraszam, jesteś świnią, nienawidzę Cię, wybacz, kocham Cię i żegnaj

Mój mąż będzie miał zaje*istą żonę


Nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radzę
vegas_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 18:33   #465
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez vegas_18 Pokaż wiadomość
Do naszego ślubu zostało jeszcze dużo czasu ale są już osoby które zarzekają się że bedą i nawet nam pomagają wiec chwała im za to
Gdy się zaręczyliśmy uznałam że chociaż rodzice są po rozwodzie chce aby byli oboje.Z mamą byłyśmy bardzo skłócone z racji tego że wyrzuciła mnie z dnia na dzień z domu ale już to przemilczę i ogólnie robiła i nadal robi mi na złość i utrudnia życie....Ale postanowiłam,że postaram się z nią porozmawiać i powiem o ślubie i że fajnie by było jakbym mogła liczyć na pomoc(bardziej duchową niż finansową)z jej strony.W odpowiedzi na zaproszenie i poinformaowaniu jej o ślubie usłyszałam:Nie przyjdę bo ślub to dla mnie darma inwestycja,jeśli to Dawidek(mój brat,mamisynek) brałby kiedyś ślub przyszłabym ale do Ciebie nie przyjdę bo nie uznaje Cię jako córki,idź do ojca.
Wiele świństw od niej słyszałam ale to przebiło wszystko.Więc moje wesele i ślub odbędzie się bez mojej matki,brata,babci(matka mojej matki)i mojego młodszego wujka (lat 16 mieszkający z babcią).Od matki ze strony bedzie tylko jej siostra z rodziną(tylko ze względu na to że wujek mnie lubi a moje rodzeństwo jest za mną i powiedzieli że nawet jeśli ciotka z wujem nie przyjdą to oni bedą) i moja prababcia która mieszka z moją matką.
Więc w czasie zaprasznia gości chyba nikt mmi nie sprawi większej przykrości niż moja matka...
przykre...
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 08:13   #466
vegas_18
Raczkowanie
 
Avatar vegas_18
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 181
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez chryja_bez_ryja Pokaż wiadomość
przykre...
niestety....
No ale nikogo nie zmusze,ale bynajmiej mam pewność że nie pokłóci się z tatą u mnie na weselu,bo mogłabym mieć nie zapowiedzianą wzytę panów w niebieskich munurkach wezwanych przez moja matkę.
__________________
Tylko kobieta potrafi jednego dnia powiedzieć proszę, dziękuję, przepraszam, jesteś świnią, nienawidzę Cię, wybacz, kocham Cię i żegnaj

Mój mąż będzie miał zaje*istą żonę


Nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radzę
vegas_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 08:39   #467
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez vegas_18 Pokaż wiadomość
niestety....
No ale nikogo nie zmusze,ale bynajmiej mam pewność że nie pokłóci się z tatą u mnie na weselu,bo mogłabym mieć nie zapowiedzianą wzytę panów w niebieskich munurkach wezwanych przez moja matkę.
To po co ją w takim razie w ogóle zapraszałaś?
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 16:44   #468
vegas_18
Raczkowanie
 
Avatar vegas_18
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 181
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
To po co ją w takim razie w ogóle zapraszałaś?
ze względu na to że jest moją matką i myślałam że do ślubu ja udobrucham i będzie dobrze
__________________
Tylko kobieta potrafi jednego dnia powiedzieć proszę, dziękuję, przepraszam, jesteś świnią, nienawidzę Cię, wybacz, kocham Cię i żegnaj

Mój mąż będzie miał zaje*istą żonę


Nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radzę
vegas_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 11:17   #469
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

wiecie, co.. moim zdaniem skoro zapraszamy na wesele ważne dla siebie osoby, to przed weselem warto wybadać, czy ludzie chcą przyjść z dziećmi, czy nie. może z założenia chcą przyjść bez dzieci i wtedy można elegancko to rozegrać, bo niejako będzie z góry z ludźmi ustalone
natomiast taka sucha informacja, że zaprasza się bez dzieci, to ja poczułabym się urażona i albo dość wcześnie wyszłabym z wesela, albo nie miałabym serca do prezentu i potraktowałabym to na odczep się. ja nie rozumiem zapraszania z zaznaczeniem - bez dzieci.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 11:28   #470
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

A ja nie rozumiem zapraszania z dziećmi, jak to mają być dwie albo trzy sztuki takiego drobiazgu na imprezie dla dorosłych. Na Sylwestra też dzieci się zabiera?
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 11:34   #471
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez kocurazab Pokaż wiadomość
Pamiętaj, że wesela i pogrzeby weryfikują znajomości ja już się o tym przekonałam. Później jest ur dziecka i znowu weryfikacja ...
masz rację, potem urodziłam dziecko, ma już rok, a tamta przyjaciółka co to tak się obraziła że wszystko miało być bez niej, nie odwiedziła mojej córki ani razu. nie widziała jej na oczy. bo jak zapraszałam, to nagle rozchorowała się, a potem to już miała własny ślub i jak dopytywałam kiedy przyjedzie, to że nie wiadomo, bo teraz wyjeżdża, potem ślub bla bla. więc sobie odpuściłam.
teraz z kolei ona urodziła dziecko i sądziła, że oddam jej część moich rzeczy po dziecku, ale jednak mocno się pomyliła. skoro jest taka sytuacja, to ja mam to gdzieś. gdy zapraszała, też się rozchorowałam. niech dopytuje, kiedy przyjadę jak ja dopytywałam. niech zobaczy, jak przykro wtedy jest. akcja-reakcja, wszystko działa w obydwie strony.
już zresztą odpuściłam sobie tą znajomość. udaję że wszystko jest ok, bo mamy bardziej rozbudowane towarzystwo, ale zadra jest.

i tak to zaczęło się od ślubu.

teraz już wiem, że jeżeli komuś coś na Twoim ślubie nie pasuje, to znaczy, że Ciebie nie lubi i tyle. i nie ma co na siłę utrzymywać znajomości, jak znajomość się sypie. i miała wtedy rację, że przyszedł czas zweryfikować pewne rzeczy.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem zapraszania z dziećmi, jak to mają być dwie albo trzy sztuki takiego drobiazgu na imprezie dla dorosłych. Na Sylwestra też dzieci się zabiera?
a co ślub jako impreza rodzinna ma wspólnego z sylwestrem?
co do dzieci ja po prostu uważam, że trzeba to załatwiać dyplomatycznie i już na wstępie sondować, jak ludzie zareagują.
moi znajomi robili wesele bez dzieci i też ludzie się poobrażali.
mi też byłoby przykro, gdybym nie mogła wziąć swojego dziecka, chociaż najprawdopodobniej nie chciałabym go zabierać. ale chciałabym wiedzieć, że zaproszona jest cała rodzina to w tym sensie.
ostatnio byliśmy na weselu i nie wzięliśmy dziecka, bo wg mnie wesele z dzieckiem to udręka, niemniej jednak uważam, że należy to załatwiać dyplomatycznie.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 12:20   #472
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
a co ślub jako impreza rodzinna ma wspólnego z sylwestrem?
Ślub może i jest rodzinny, wesele niekoniecznie Dla mnie wesele to impreza z bliskimi mi ludźmi i ewentualnie ich nieznanymi mi połówkami-czyli zbliżone bardziej do Sylwestra[bo to najbardziej na czasie] niż do ciasta urodzinowego w rodzinnym gronie. I dlatego nie rozumiem, dlaczego z takimi poglądami na rzecz, na którą wydaję grubą kasę, muszę się dostosować do gości, którzy by może chcieli wziąć pociechy[których np. nie znam] i którym to pociechom bym musiała organizować dodatkowe zabawy i do tego się zachwycać, jakie to słodkie, jak będą psocić w czasie zabawy.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 16:47   #473
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Ja też nie mam pojęcia dlaczego ludzie zabierają swoje dzieci na wesele... U mnie w rodzinie nikt nie zabrałby dziecka, ale u TŻ... Dziwne zwyczaje tam u nich panują, muszę z nim jeszcze wiele rzeczy przedyskutować... A niby tylko 300 km odległości.
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 23:19   #474
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Ja podczas zapraszania informowałam raczej że ślub jest daleko od krakowa i nie przewidujemy dzieci. Jedna z kuzynek TZ powiedziała, że prawdopodobnie będzie z dzieckiem (pomimo iż zaznaczyliśmy, że nie będzie kierowcy który zawizie 5 miesieczne dziecko 100km do jej do domu z sali weselnej)Obiecała, że sama załatwi sobie ewentualnie transposrt dla dzieciaka ale da nam znać wczesniej czy go wogóle. Jestesmy podczas ploanowania ukladu stolów (ona nie dzwonila wogole co z tym dzieckiem-czy go bierze czy nie) i nasz drużba błaga nas byśmy go nie usadzali z ta kuzynką przy stole (mają dzieci w tym samym wieku przy czym on nie zabiera swojej córeczki na wesele wogole)a ta kuzynka juz 2 razy pisała nam SMSy abyśmy ja usadzili koniecznie koło tego drużby bo inaczej się obrazi.
Lekko chora sytuacja-najpierw stwierdzilam że spoko niech drużba z nią siedzi przy jednym stole ale wczoraj on kategorycznie stwierdził, że idzie na wesele po to aby odpocząć od swojego dziecka i się wyrwać i nie chce siedzieć przy stole z dziecmi;/ a tak własnie to by wyglądało. zaznacze odrazu, że z nami przy stole siedzą tylko druhny z mężami bo druzba woli siedzieć z kolegami.
Najbardziej wukrzyła mnie jednak ta kuzynka- miała nas poinformowac wczesniej że bedzie z dzieckiem i mowilismy że to bardzo ważne bo lokal musi zapenić dzieciom te specjalne krzesełka dla maluchów a ona nas olała. w lokalu odbywają się jeszcze chyba 2 inne imprezy i nagle może się okazać że dziewczyna spedzi nasze wesele z dzieciakiem na kolanach (6 miesiecznego dziecka raczej nie usadze na normalnym krzesle dla dorosłych przeciez!)
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 08:06   #475
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Ja bym zadzwoniła i powiedziała jaka jest sprawa (tzn. że on nie chce przy dziecku siedzieć, jak się ma obrażać, to niech na niego się obrazi, no chyba, że on prosił, żebyś nic nie mówiła), poza tym powiedz, że miała Cię poinformować czy z dzickiem przyjdzie czy nie i że teraz nie wiadomo jak to będzie, bo lokal ma ograniczone miejsca dla dzieci (siedzenia) i teraz może się okazać, że nie będzie krzesełka dla dziecka i niech się ogarnie to może jeszcze uda Ci się załatwić miejsce. A tak w ogóle to nie rozumiem idei zabierania dzieci, kiedy zapraszaliście bez... Chyba nawet nie starałabym się załatwiać tego krzesełka i niech się sama użera z dzieciakiem, ale to jestem ja.
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 18:55   #476
samiramis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 413
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Ja też byłam w szoku jak swiadek powiedział mi, że ta kuzynka jedzie z dzieckiem. Nie będę do niej dzwonić ani o nic pytać- prosilam przy zapraszaniu by dali nam znac czy biora dziecko. tzn ona sama powiedziala, że da nam znać bo my powiedzielismy, że lokal nie jest przystosowany do dzieci (brak pokoju dla dzieci-chyba że rodzice go sobie opłacą,opiekunki itd)Uważam, że dziewczyna jest niepoważna i bardziej zalezy mi na usadzeniu swiadka niz byle kuzynki bo logiczne że on jest nam trochę bliższy. Powiedzialism też, że kierowca który będzie nie podejmie się odwozenia tak malego dziecka do domu (ok 80 km w srodku zimy, kręta droga)Gdybym uslyszała coś takiego- dałoby mi to do myślenia żeby dziecka nie brac.
samiramis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 10:18   #477
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez samiramis Pokaż wiadomość
Ja też byłam w szoku jak swiadek powiedział mi, że ta kuzynka jedzie z dzieckiem. Nie będę do niej dzwonić ani o nic pytać- prosilam przy zapraszaniu by dali nam znac czy biora dziecko. tzn ona sama powiedziala, że da nam znać bo my powiedzielismy, że lokal nie jest przystosowany do dzieci (brak pokoju dla dzieci-chyba że rodzice go sobie opłacą,opiekunki itd)Uważam, że dziewczyna jest niepoważna i bardziej zalezy mi na usadzeniu swiadka niz byle kuzynki bo logiczne że on jest nam trochę bliższy. Powiedzialism też, że kierowca który będzie nie podejmie się odwozenia tak malego dziecka do domu (ok 80 km w srodku zimy, kręta droga)Gdybym uslyszała coś takiego- dałoby mi to do myślenia żeby dziecka nie brac.
I masz rację. Najgorsze są takie "matki wariatki", którym wydaje się że wszystko powinno się kręcić wokół ich dziecka.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 04:55   #478
Jogurtowe_love
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 294
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Wątek dawno nie uczęszczany ale się dopiszę ho mi się przelało. Kolacja na 15 osób. Rodzice, dziadkowie i same najbliższe osoby. Ustalone że świadkowie i syn mojego ojczyma przychodzą bez osób tow. bo nie są w związkach a tak głupio wciągać obcą osobę na kolację z samą rodziną. Miesiąc przed ślubem syn ojczyma się zastanawia czy przyjść w ogóle na ślub czy nie bo nie znalazł sobie osoby towarzyszącej i mu wstyd iść samemu... Stwierdziłam że ludzie nie potrafią słuchać/czytać ze zrozumieniem.
Jogurtowe_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 22:11   #479
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Goście i ich pomysły, wymówki i inne dziwne sprawy.

Cytat:
Napisane przez Jogurtowe_love Pokaż wiadomość
Wątek dawno nie uczęszczany ale się dopiszę ho mi się przelało. Kolacja na 15 osób. Rodzice, dziadkowie i same najbliższe osoby. Ustalone że świadkowie i syn mojego ojczyma przychodzą bez osób tow. bo nie są w związkach a tak głupio wciągać obcą osobę na kolację z samą rodziną. Miesiąc przed ślubem syn ojczyma się zastanawia czy przyjść w ogóle na ślub czy nie bo nie znalazł sobie osoby towarzyszącej i mu wstyd iść samemu... Stwierdziłam że ludzie nie potrafią słuchać/czytać ze zrozumieniem.

Nie potrafią Nie potwierdzają przybycia, albo potwierdzają a tydzień przed ślubem się okazuje, że nie przyjadą albo np przyjadą ale z jednym dzieckiem mniej ..... chcą nocować, potrzebują transportu, za chwilę się okazuje, że jednak nie..... cierpliwości Ci życzę
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-17 23:11:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.