Zmiana szkoły w 2 liceum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-23, 22:21   #1
biedronka998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4

Zmiana szkoły w 2 liceum


Witam
Piszę bo mam poważny problem i chciałam zapytać was o radę. Chciałabym zmienić szkołę, obecnie jestem w 2 liceum o profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym. Przepisałam się na ten profil z humanistycznego na początku roku. Wybrałam go profil bo nie byłam do końca zdecydowana co chcę w życiu robić, a w 1 liceum miałam dobre oceny z tych przedmiotów i myślałam że sobie poradzę. Teraz bardzo tego żałuję bo kompletnie nie radzę sobie, mam kiepskie oceny. na półrocze miałam zagrożenie z chemii i czuję że nie poprawię tego, chociaż uczę się i nic z tego nie wychodzi. Z fizyki miałam 3 na półrocze teraz mam 2 jedynki. Problem jest też z polskim który mam na podstawie.Nauczycielka jest strasznie złośliwa i nie potrafi uczyć.Obawiam się że nie zdam Szkoła do której chodzę ma wysoki poziom nauczania. Myślałam nad zmianą szkoły i profilu. Chcę przepisać się na profil turystyczny ( z rozszerzoną geografią i angielskim).Bo te przedmioty zamierzam zdawać na maturze. Problem polega na tym że zdecydowałam się na to dopiero teraz pod koniec marca. Geografii nie mam wcale. Język angielski tylko na podstawie + do tego jeszcze jakiś inny przedmiot będzie. Pytanie, brzmi, czy to będzie możliwe? czy będę musiała jakieś testy zdawać z tych przedmiotów czy co? Czy może są szkoły w których rozszerzenia zaczynają się od 2 półrocza 2 lo. Może ktoś był w podobnej sytuacji ? Nie wiem już co mam robić czy zmieniać profil i szkołę?Proszę o pomoc. Jest to bardzo ważne dla mnie.

Edytowane przez biedronka998
Czas edycji: 2015-03-23 o 22:25
biedronka998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 17:48   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Zmiana szkoły w 2 liceum

Rozszerzenie w każdym LO zaczynają się na początku drugiej klasy. Przeniesienie teraz raczej słabo widzę, zaraz są święta, potem weekend majowy, matury, w czerwcu koniec roku, nauczyciele nie mieliby z czego wystawić Ci ocen, chyba że byś hurtem komisy pisała.
Dzwoń, pytaj, może gdzieś się uda, ale weź poprawkę na to, że jeśli się uda, to raczej w słabych szkołach.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 18:16   #3
porcelainee
Przyczajenie
 
Avatar porcelainee
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 9
Dot.: Zmiana szkoły w 2 liceum

Witaj! Powiem z własnego doświadczenia, że będzie ciężko. Sama byłam na profilu turystycznym. Mimo to... jeśli chodzi o moją szkołę, to wydaje mi się, że byłoby to możliwe. Dyrektor jest bardzo fajnym gościem, idzie się dogadać, idzie nadrobić. Jeśli chodzi o geografię, której nie masz, to chyba musiałabyś coś tam zaliczyć, może coś w podobie do komisa? Angielski, jak to angielski - u nas był typowy luz. Wszystkich traktowała tak samo, rzecz jasna, akurat ta nauczycielka, bo inne już bardziej się starały i tam gdzie było rozszerzenie i nauka była "poważniejsza". Ty już angielski miałaś, zaczął się drugi semestr, a to właśnie w nim zaczyna się już typowe rozszerzenie. Profil sam w sobie zły nie jest, chyba taki najbardziej lekki z możliwych, choć nie wiem co robić po tym, czy to się dalej opłaca. Na początku I klasy nauczyciele nazywali nas przyszłymi bezrobotnymi bez przyszłości, bo takie są realia. Podobno po profilu turystycznym jest największy odsetek bezrobocia. Ogólnie wracając do tematu, to dzwoń po szkołach i pytaj, a najlepiej to się udaj! Wyraź chęć nadrobienia, pochwal się nienagannym wyglądem, zachowaniem i kulturą. Dla chcącego nic trudnego, może coś ewentualnie dałoby radę wymyślić. Może wzięłabyś się jednak porządnie i dotrwała do końca? Sama nie wiem... przemyśl to dokładnie, bo skoro byłoby to Twoje 3 przeniesienie - może jeszcze sama do końca nie wiesz? Mhm. P.S. nie wiem jak na tym profilu, ale nie zapominaj o innych przedmiotach, których tam nie miałaś. Nie wiem co Ci odpadło z racji wyboru właśnie tego połączenia, ale ja ogólnie nie miałam fizyki, biologii, chemii, wos-u, przedsiębiorczości i czegoś tam jeszcze W zamian - historia, ale bardzo przyjemna i jak to się mówi "lajtowa". Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia. Daj znać jak i co.
porcelainee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 20:24   #4
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Zmiana szkoły w 2 liceum

Cytat:
Napisane przez porcelainee Pokaż wiadomość
Na początku I klasy nauczyciele nazywali nas przyszłymi bezrobotnymi bez przyszłości, bo takie są realia.
Nie, to nie są realia. To jakiś chory sposób dawania do zrozumienia uczniom, że są g*wnem, leczenia własnych frustracji i Bóg wie jeszcze czego. A do tego "programowania" wrażliwszych uczniów na życiową porażkę. Tacy ludzie nie powinny uczyć i tyle.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-03-24 o 20:25
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 17:57   #5
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: Zmiana szkoły w 2 liceum

Cytat:
Napisane przez biedronka998 Pokaż wiadomość
Witam
Piszę bo mam poważny problem i chciałam zapytać was o radę. Chciałabym zmienić szkołę, obecnie jestem w 2 liceum o profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym. Przepisałam się na ten profil z humanistycznego na początku roku. Wybrałam go profil bo nie byłam do końca zdecydowana co chcę w życiu robić, a w 1 liceum miałam dobre oceny z tych przedmiotów i myślałam że sobie poradzę. Teraz bardzo tego żałuję bo kompletnie nie radzę sobie, mam kiepskie oceny. na półrocze miałam zagrożenie z chemii i czuję że nie poprawię tego, chociaż uczę się i nic z tego nie wychodzi. Z fizyki miałam 3 na półrocze teraz mam 2 jedynki. Problem jest też z polskim który mam na podstawie.Nauczycielka jest strasznie złośliwa i nie potrafi uczyć.Obawiam się że nie zdam Szkoła do której chodzę ma wysoki poziom nauczania. Myślałam nad zmianą szkoły i profilu. Chcę przepisać się na profil turystyczny ( z rozszerzoną geografią i angielskim).Bo te przedmioty zamierzam zdawać na maturze. Problem polega na tym że zdecydowałam się na to dopiero teraz pod koniec marca. Geografii nie mam wcale. Język angielski tylko na podstawie + do tego jeszcze jakiś inny przedmiot będzie. Pytanie, brzmi, czy to będzie możliwe? czy będę musiała jakieś testy zdawać z tych przedmiotów czy co? Czy może są szkoły w których rozszerzenia zaczynają się od 2 półrocza 2 lo. Może ktoś był w podobnej sytuacji ? Nie wiem już co mam robić czy zmieniać profil i szkołę?Proszę o pomoc. Jest to bardzo ważne dla mnie.
Jesli skonczylas 18 lat zawsze mozesz pojsc do liceum dla doroslych. Mam jakis znajomych, ktorzy ratowali sie tym przed koncem roku
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-20 18:57:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.