Nowa praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-01, 14:03   #1
Kalina75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2

Nowa praca


Witam , od poniedziałku zaczynam nową pracę w firmie działającą w branży TSL, jest to dla mnie nowy temat i denerwuję się strasznie. Jak "przeżyć" pierwszy dzień?
Kalina75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 08:49   #2
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: Nowa praca

Chyba nie ma jakieść recepty na to jak przeżyć pierwszy dzień. Najważniejsze jest pozytywne nastawienia i będzie dobrze
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 14:41   #3
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Nowa praca

być uśmiechciętą i pozytywnie nastawioną do ludzi, bardzo liczy się pierwsze wrażenie... i nie bać się nowych obowiązków, a będzie dobrze! Każdy kiedyś zaczynał w nowym miejscu, pamiętaj o tym. I każdy czuł się lekko nieswojo, zanim poznał nowe otoczenie, więc staraj się nie przejmować i nie okazywać za bardzo stresu.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 16:09   #4
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Nowa praca

Każdy kiedyś zaczynał pracę i jakoś musiał przezyć ten pierwszy dzien. Ważne żeby nie stresować sie, nie myślec za dużo, nie obawiać sie kontaktu z nowymi współpracownikami.

Jak zaczynałąm nową pracę 3 tyg. temu postanowiłam wejsc z uśmiechem na twarzy Nie zaden wyszczerz, tylko wiecie delikatny, serdeczny uśmiech. Myślę ze zrobi sie wtedy dobre wrażenie na nowych wspolparcownikach I tak tez było ! W chwili gdy mnie przedstawiano, albo też gdy sama sie przedstawiałam obdarzałam poznawaną osobą delikatnym usmeichem. Po paru dniach, gdy już troszke poznałąm innych powiedzieli mi ze zrobiłąm na nich dobre wrażenie, takiej przyjaznej, miłęj osoby

Nie ma sie co stresowac, przeciez Cię tam nie zjedzą

Powodzenia
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 19:16   #5
Kalina75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Nowa praca

Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy bo mimo,że to nie jest moja pierwsza praca to lekki stresik jest
Kalina75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 20:15   #6
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Nowa praca

Cytat:
Napisane przez Kalina75 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy bo mimo,że to nie jest moja pierwsza praca to lekki stresik jest
to jest zupełnie normalne... zobaczysz, że będzie dobrze! Napisz potem, jak Ci poszło.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 08:55   #7
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Nowa praca

Ja w czwartek mam pierwszy dzień w pracy. To moja pierwsza praca w biurze. Strasznie się boję. Nic ne wiem.

Nie wiem co będzie jak się spóźnię albo przyjdę za wcześnie? Gdzie powiesić płaszcz? Jak zagadać? Czy mówić na "Pani" do wszystkich współpracownic, które są prawie w moim wieku Czy mogę coś jeść? A jak tak to czy w trakcie pracy czy robić sobie bezczelną przerwę? Czy przynosić sobie kanapki? Czy mogę wstać i pochodzić sobie na przykład Czy to miło zagadać czy może to jest przeszkadzanie?

Poza tym w ogóle nie wiem co będę robić. Mam nadzieję, że ktoś mi będzie tłumaczył cały czas. Boję się ze będę zadawać setki pytań albo wyjdzie że mimo tłumaczeń dalej nie umiem.


eech....
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-04, 16:44   #8
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: Nowa praca

Margitta, nie martw się - samo wyjdzie.
Ja też od poniedziałku zaczęłam pracę, więc łącze sie w bólach. Nadal się stresuje, mimo nawału informacji mam wrażenie że nadal nic nie umiem i nie wiem jak zrobić. Co chwilę się kogoś pytam o coś, ale już się martwię czy nie zrobię z siebie idiotki

Jak przyjdziesz pierwszego dnia to osoba, której będziesz podlegać powinna Cie przedstawić współpracownikom i mniej więcej oprowadzić po miejscu pracy.
Rozejrzysz się i na pewno gdzieś w rogu będzie wieszak żeby powiesić płaszcz. Zorientujesz się też czy pozostałe osoby mówią sobie po imieniu - jesli tak to nie ma przeszkód raczej żebyś i Ty mówiła do nich po imieniu a nie per pani.
Kanapkę możesz zjeśc kiedy chcesz, przy biurku - wszytsko podpatrzysz u innych
Weź ze sobą kubek, herbatę lub kawe żebyś miała w czym sobie zrobić coś do picia.
Na pewno miło zagadać ale nie zbyt często. Albo właczyć się do rozmowy pozostałych.

powodzenia
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.